راهنمای خرید مایکروفر

امروزه به علت مشغله های زیاد کاری و فرصت کم برای پختن غذا تقریبا در همه‌ی خانه‌ها و حتی در محل کار نیز از میکروفر استفاده‌های زیادی می‌شود. همچنین استفاده از مایکروفر باعث افزایش سرعت پخت و پز و همچنین صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی می شود. 

راهنمای خرید مایکروفر

برای خرید ماکروفر میبایست یکسری نکات مهمی را یاد بگیرید. خدمات آنلاین لوازم خانگی سعی نموده مطالبی مرتبط در اینباره برای شما بیاورد، تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید.

مایکروفر مجهز به چرخش گرما

یک مایکروفر معمولی امواج را از ظروف شیشه ای و پلاستیکی برای طبخ غذا و پختن آن ها عبور می دهد. اما امروزه مایکروفرهای مجهز به انتقال گرما با ترکیب چند تکنولوژی مانند  حرارت تابشی و چرخش هوای گرم این امکان را به شما می دهند که غذاهای کبابی، بریانی و یا برشته را با کیفیت بالاتری دریافت نمایید.

مایکروفر مجهز به چرخش گرما

شیوه‌ی کار کرد مایکروفرهای مجهز به انتقال گرما به این صورت است که یک المنت گرمایی و یک فن برای چرخش هوای گرم دارند، این امر سبب می شود  تمام قسمت‌های غذاها بهتر پخته شوند.

 

انواع مایکروفر

به طور کلی مایکروفرها سه دسته بندی اصلی دارند مایکروفر رومیزی، مایکروفر کشویی و مایکروفر بالا اجاقی؛ که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، در ادامه این مطلب درباره هر کدام بیشتر توضیح می دهیم:

مایکروفر رومیزی

مایکروفرهای رومیزی یا همان مایکروفرهای قابل حمل رایج ترین و محبوب ترین نوع مایکروفر در میان مصرف کنندگان هستند، که هزینه کلی این مدل از سایر مدل ها کمتر و نصب آن بسیار راحت تر است کافی است مایکروفر را به برق وصل کرده تا بتوانید از آن هر موقعه که خواستید استفاده نماید.

مایکروفر مجهز به چرخش گرما

*اگر آشپزخانه شما کوچک است و فضای کافی برای شما اهمیت دارد می توانید از مدل های کوچکتر مایکروفر رومیزی استفاده نمایید.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از ماکروفر پاناسونیک و بروز خرابی در این دستگاه می توانید برای تعمیر ماکروفر پاناسونیک خود از خدمات نمایندگی تعمیرات این محصول بهره مند شوید.

مایکروفر بالا اجاقی

این نوع ماکروفرها که در بالای اجاق گاز نصب میشوند از نظر محبوبیت نسبت به مایکروفرهای رومیزی در رتبه دوم قرار دارند.  این مایکروفرها که عملکردی مانند هود دارند دارای سیستم تهویه چند سرعته میباشند. از طرفی دیگر مدل‌های بالا اجاقی نیاز به فضای بیشتری نسبت به مایکروفرهای رومیزی دارند.

مایکروفر بالا اجاقی

* یکی از مواردی که در راهنمای خرید مایکروفر هم پیشنهاد می‌شود، این نوع مایکروفر است.

چنانچه از ماکروفر های بوش استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید برای تعمیر ماکروفر بوش خود از خدمات نمایندگی تعمیر این محصول بهره مند شوید.

مایکروفرهای توکار

مایکروفرهای کشویی یا همان توکار که داخل کابینت یا دیوار به صورت سفارشی تعبیه می‌شوند، و نسبت به موارد قبل جدیدتر و گرانترهستند، که برای نصب آن نیاز به یک متخصص ماهر دارید.

مایکروفرهای توکار

امکانات ضروری مایکروفر

امروزه مایکروفرهای جدیدی با تکنولوژی بهتری ، برای راحتی ما تولید میشوند، اما به طور کلی وجود بعضی از امکانات همانند زمان پخت و پز، تایمر، سطح قدرت و ... ضروری است.

*هنگام خرید مایکروفر دقت داشتیه باشید قبل استفاده حتما دفترچه راهنمای آن را به طور دقیق و کامل مطالعه کنید.

در صورتی که از ماکروفر زیمنس استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید برای تعمیر ماکروفر زیمنس خود از خدمات نمایندگی تعمیر این محصول استفاده کنید.

برخی نکات مهم در خرید ماکروفر

قفل کودک وقفل داخلی: این ویژگی سبب میشود سطح ایمنی بالا باشد به این گونه که در صورت بسته نبودن ویا نیمه باز بودن درب، مایکروفر کار نکند. برخی از مایکروویوها دوقفله و برخی دیگر برای امنیت بیشتر سه قفله هستند.

 

سیستم انتقال گرما: یک فن در داخل مایکروفر قرار داده شده تا گرما و حرارت را در مایکروفر به تمام قسمت پخش کرده تا همه جای غذا به طور مساوی و یکدست پخته شود.

چنانچه سوالی درباره راهنمای خرید مایکروفر داشتید می توانید با تعمیرات آنلاین لوازم خانگی در ارتباط باششید و سوالات خود را در اینباره مطرح نمایید.

[ جمعه 27 مرداد 1396  ] [ 12:10 PM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]