آیا ماساژ درمانی تاثیری بر کاهش کلسترول دارد؟

بیشتر ماساژ درمانی در مورد طیف وسیعی از مزایای ممکن از کار خود آگاه هستند. در حالی که توانایی تحویل تسکین درد ، القای آرامش و کمک به صدمات درمانی برخی از نقاط قوت شناخته شده ماساژ درمانی است ، اندام های داخلی و بافت ها نیز می توانند از مزایای آن استفاده کنند. اگرچه بیشتر افراد تصور می كنند كه ماساژ در درجه اول بر ماهیچه ها ، تاندون ها و فاسیا تأثیر می گذارد ، تحقیقات ژاپن ثابت كرده است كه یك روش دیگر ماساژ درمانی از بدن سالم پشتیبانی می كند. علاوه بر داروها ، تغییر رژیم ها و ورزش منظم ، محققان ژاپنی نشان داده اند که ماساژ درمانی نیز در بین روش های کاهش کلسترول جایگاهی دارد .آموزش ماساژ.
درباره کلسترول
یک جزء طبیعی سلول ها و خون بدن ، کلسترول یک چربی نرم مومی است. بخش اساسی بدن سالم ، مقادیر بیش از حد کلسترول خون باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی می شود که می تواند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شود. با گردش بیش از حد کلسترول در خون ، توده های چسبنده پلاک می توانند در امتداد دیواره شریان بچسبند ، در نهایت قادر به انسداد یا انسداد جریان خون به مغز ، قلب و اندام های دیگر هستند. به نظر می رسد ارثی مقادیر بیشتری نسبت به کلسترول خون بالا دارد ، اما به نظر می رسد که شیوه زندگی کم تحرک به همراه رژیم های غذایی حاوی چربی های اشباع ، مقصر اصلی است.
در بزرگسالان ، دامنه ها و میزان خطر مربوط به کلسترول خون در کل عبارتند از:
مطلوب = کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر
مرز مرزی بالا = 200 - 239 میلی گرم در دسی لیتر
زیاد = بیش از 240 میلی گرم در دسی لیتر
به طور کلی ، کلسترول کل از سه نوع لیپید تشکیل شده است: لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) ، لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL) و تری گلیسیرید (TRI). HDL که معمولاً به عنوان نوع محافظ کلسترول شناخته می شود ، با دو نوع لیپید دیگر تفاوت دارد زیرا میزان بالای HDL مطلوب است. این سه نوع چربی رابطه پیچیده ای دارند و هنگام تعیین وضعیت سلامتی فرد ، میزان هر یک از آنها مهم است. به طور کلی ، کلسترول بالا با افزایش LDL ، سطح طبیعی یا پایین HDL و TRI نرمال یا بالا مشخص می شود.آموزش طب سنتی.
سالم نگه داشتن سطح کلسترول
علل کلسترول بالا متغیر است. شرایط بهداشتی و عادات نامطلوبی در شیوه زندگی وجود دارد که احتمالاً از این امر مستثنی هستند. پزشکان معمولاً برای تنظیم سطح کلسترول به حالت متعادل ، تنظیمات زیر را توصیه می کنند:
کاهش وزن - در صورت اضافه وزن ، حتی مقادیر اندک کاهش وزن می تواند نسبت به کلسترول تغییر کند و کلسترول را کاهش دهد. کاهش وزن معمولاً با کاهش تری گلیسیریدها و افزایش سطح HDL همراه است.
ورزش - فعالیت بدنی منظم به خودی خود خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی را کاهش می دهد و اثرات رژیم غذایی را بر میزان کلسترول LDL تقویت می کند. ورزش متوسط ​​سه تا پنج بار در هفته می تواند به کاهش فشار خون ، ترویج کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن ، کاهش سطح LDL و تری گلیسیرید کمک کند و سطح مطلوبی از HDL ایجاد کند.
رژیم غذایی - به جای غذاهای پر کالری ، چربی اشباع ، اسیدهای چرب ترانس و کلسترول ، خوردن غذاهای پر فیبر ، سرشار از آنتی اکسیدان ها و فراوانی در اسیدهای چرب امگا 3 به کاهش کلسترول کل بدن کمک می کند.آموزش پوست و زیبائی skin care.
مصرف سیگار را متوقف کنید - علاوه بر افزایش فشار خون ، کاهش تحمل ورزش و افزایش تمایل خون به لخته شدن ، مصرف دخانیات باعث کاهش نوع مطلوب کلسترول ، HDL نیز می شود.
علاوه بر این تغییرات سبک زندگی ، پزشکان معمولاً برای جلوگیری از خطرات همراه ، داروهایی را برای کسانی که کلسترول بالا دارند تجویز می کنند. با این حال ، تحقیقات از ژاپن نشان می دهد که ماساژ ممکن است علاوه بر ارزشمند دیگری برای کاهش کلسترول باشد.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 29 دی 1394  ] [ 5:23 PM ] [ ]

چگونه با ماساژ زانو درد را درمان کنیم؟

 درد مزمن زانو که برای اکثر افراد در طول زندگی یکبار معمولا اتفاق می افتد . زانو بزرگترین مفصل بدن است که روزانه فشارهای زیادی را تحمل می نماید.فرشاد فرجوند کارشناس ماساژ ورزشی و کایروپرکتیک در این مقاله نکات مهمی را در مورد زانو درد و تاثیر ماساژ بر روی بهبودی آن آموزش می دهد.

درد زانو معمولا به صورت طولانی مدت ایجاد می شود که گاها همراه با تورم یا حساسیت به لمس در یک یا هر دو زانو است. شرایط متفاوتی می تواند باعث درد مزمن زانو شود و بسیاری از درمان ها وجود دارد. تجربه هر فرد با فرد دیگر از درد مزمن زانو متفاوت خواهد بود.

یکی از مباحثی که در کلاس ماساژ آموزشگاه فنی و حرفه ای ورزمان توسط استاد فرشاد فرجوند به هنرجویان آموزش داده می شود آشنایی با ساختار آناتومی زانو و حرکت شناسی این قسمت می باشد.

چه عواملی باعث ایجاد درد مزمن در زانو می شوند؟

درد موقتی زانو با درد مزمن زانو تفاوت دارد. بسیاری از افراد به دلیل آسیب دیدگی ورزشی یا تصادف درد موقتی زانو را تجربه می کنند. درد مزمن زانو به ندرت بدون معالجه صحیح از بین می رود و همیشه به یک حادثه خاص مربوط نمی شود. درد زانو اغلب نتیجه چندین علت یا شرایط است.

فرشاد فرجوند که سابقه فعالیت در تیم ملی دو و میدانی را دارد برخی مشکلات که می تواند باعث ناراحتی در زانو شود را در لیست زیر طبقه بندی نموده است :

• استئوآرتریت: درد ، التهاب و تخریب مفاصل که در اثر خراب شدن مفصل ایجاد می شود.

• تاندونیت: درد در جلوی زانو که هنگام بالا رفتن از پله ها یا بالا رفتن از شیب شدیدتر می شود.

• بورسیت: التهاب ناشی از استفاده بیش از حد مکرر یا آسیب دیدگی زانو

• کوندرومالاسیا پاتلا: غضروف آسیب دیده در زیر زانو

• نقرس: آرتریت ناشی از ایجاد اسید اوریک

•  کیست بیکر: مایع سینوویال (مایعی که مفصل را روان می کند) در پشت زانو قرار دارد.

• آرتریت روماتوئید (RA): یک اختلال التهابی مزمن خود ایمنی است که باعث تورم دردناک می شود و در نهایت می تواند باعث ناهنجاری مفصل و فرسایش استخوان شود.

• دررفتگی: دررفتگی زانو در بیشتر مواقع نتیجه تروما است

• پارگی منیسک: پارگی در یک یا چند غضروف در زانو

• رباط پاره شده: پارگی در یكی از چهار رباط زانو - شایعترین رباط صدمه دیده رباط صلیبی قدامی (ACL) است.

• تومورهای استخوانی: استئوسارکوم (دومین سرطان شایع استخوان) ، که بیشتر در زانو مشاهده می شود

عواملی که ممکن است درد مزمن زانو را بدتر کند:

این مدرس دوره های آموزشی ماساژ افزود : صدمات به ساختار زانو می تواند باعث خونریزی و تورم شود و اگر به درستی درمان نشود می تواند به مرور زمان مشکل مزمن ایجاد کند.

• اسپرین ها

• عفونت

• وضعیت بد و فرم بد هنگام انجام فعالیتهای بدنی

• گرم یا سرد نشدن بدن قبل یا بعد از ورز

• کشش نامناسب ماهیچه ها

چه کسی در معرض درد مزمن زانو است؟

استاد فرشاد فرجوند که ماسور تیم ملی دو و میدانی در مسابقات المپیک 2012 لندن بوده اند تاکید کرد : در یک دوره ماساژ مطالب تئوری زیادی در مورد شرایط بدنی افرادی که دچار زانو درد می شوند ارائه می شود برای مثال افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر در معرض خطر مشکلات زانو هستند و در کلاس های آموزشی ماساژ باید راهکارهای مناسب ارائه گردد.شاید جالب باشد که بدانید برای هر پوندی که اضافه وزن دارید ، زانوی شما هنگام راه رفتن ، دویدن یا بالا رفتن از پله ها باید 4 پوند اضافی فشار بیشتر را تحمل نماید .

عوامل دیگری که خطر ابتلا به درد مزمن زانو را افزایش می دهد عبارتند از:

•سن

• صدمات یا آسیب های قبلی

• فعالیت ورزشی یا ورزش بدنی

علائم درد مزمن زانو چیست؟

علائم درد مزمن زانو برای هر فرد متفاوت است و علت درد زانو اغلب بر نحوه احساس درد تأثیر می گذارد. درد مزمن زانو ممکن است به صورت زیر باشد:

• درد مداوم

• درد شدید ، تیراندازی هنگام استفاده

• ناراحتی سوزش کسل کننده

همچنین ممکن است هنگام لمس زانو ، تورم و درد مزمن را تجربه کنید

تشخیص درد مزمن زانو

هر علت احتمالی درد مزمن زانو به آزمایشات تشخیصی مختلفی نیاز دارد. این موارد شامل معاینه فیزیکی ، اشعه X ، سی تی اسکن یا MRI و سایر آزمایشات تصویربرداری است.

درمان درد مزمن زانو

هر علت اصلی درد مزمن زانو نوع خاصی از درمان دارد. این روشهای درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• فیزیوتراپی

• دارو

•عمل جراحی

• تزریق

•ماساژ

بورسیت ، یکی از دلایل عمده درد زانو ، به روش های زیر درمان می شود:

کفش های مناسب استاندارد که منطبق با قوس پا طراحی شده اند استفاده نمایید.

از بالش هنگام خواب برای قرار دادن زیر زانو استفاده کنید.

در ایستادن های طولانی مدت وزن خود را به طور مساوی در هر دو پا تقسیم کنید.

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید ، وزن خود را کاهش دهید.

چشم انداز طولانی مدت دردهای مزمن زانو چیست؟

برخی از درد های زانو ، به ویژه درد ناشی از استئوآرتریت ، به احتمال زیاد دائمی خواهد بود. به این دلیل است که ساختار زانو آسیب دیده است. بدون جراحی یا نوع دیگری از درمان گسترده ، شما همچنان احساس درد ، التهاب و تورم در زانو خواهید داشت.

چشم انداز طولانی مدت برای درد مزمن زانو شامل مدیریت درد ، جلوگیری از بیشتر شدن آسیب می باشد.

ماساژ چگونه به بهبود دردهای زانو کمک می نماید؟

در خیلی از موارد زانو درد به علت کوتاهی تاندون ها و یا اسپاسم و گرفتگی عضلات ناحیه ران در قسمت قدامی و خلفی می باشد.ماساژور زبده که دارای مدرک ماساژ معتبر از سازمان فنی و حرفه ای می باشد می تواند با اطلاعات و دانشی که در مورد آناتومی آن قسمت از بدن دارد تکنیک های ماساژ را اجرا نماید.

منبع : رجانیوز


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 12 آذر 1394  ] [ 4:26 PM ] [ ]