Hosted on Persiangig.com
 
سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل
دسترسی سریع به مطالب پایگاه نماز با کلیک بر روی تصاویر زیر

http://uupload.ir/files/r9h_2aaca172d3ad343f7bde6cd13a36bfe0.jpg


 شکوه نماز حضرت زهرا در پیشگاه خداوند 🌺

💠 رسول اللَّه صلى الله عليه و آله: أمَّا ابنَتي فاطِمَةُ فَإِنَّها سَيِّدَةُ نِساءِ العالَمينَ مِنَ الأَوَّلينَ والآخِرينَ ... مَتى‏ قامَت فِي مِحرابِها بَينَ يَدَي رَبِّها جَلَّ جَلالُهُ زَهَرَ نورُها لِمَلائِكَةِ السَّماءِ كَما يَزهَرُ نورُ الكَواكِبِ لِأَهلِ الأَرضِ، ويَقولُ اللَّهُ عز و جل لِمَلائِكَتِهِ: يا مَلائِكَتي، انظُروا إلى‏ أمَتي فاطِمَةَ سَيِّدَةِ إمائي قائِمَةً بَينَ يَدَيَّ تَرتَعِدُ فَرائِصُها مِن خيفَتي، وقَد أقبَلَت بِقَلبِها عَلى‏ عِبادَتي، اشهِدُكُم أنّي قد آمَنتُ شيعَتَها مِنَ النّارِ.

🌺 پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: امّا دخترم، فاطمه، همانا سَرور زنان جهان از آغاز تا پايان است... هر گاه در محرابش در پيشگاه پروردگار بزرگ و شكوهمندش مى ‏ايستد، نورش براى فرشتگان آسمان، جلوه مى ‏نمايد، همان گونه كه نور ستارگان براى ساكنان زمين جلوه مى ‏كند

🌹 و خداوند عز و جل به فرشتگانش مى ‏گويد: «اى فرشتگان من! به كنيز من، فاطمه سَرورِ كنيزانم، بنگريد كه در پيشگاه من ايستاده و از ترس من گوشت تنش مى ‏لرزد و با دلش به عبادت من روى آورده است. شما را گواه مى ‏گيرم كه پيروانش را از آتش، ايمن ساختم».

📚 بحار الانوار؛ ج 28 ؛ ص 38

1⃣ مردان نمازگزار عبد خدایند و سرور آنها پیامبر اکرم می باشد «و اشهد ان محمدا عبده و رسوله»
2⃣ زنان نمازگزار کنیز خدایند و سرور آنها حضرت فاطمه سلام الله علیها است. «متن حدیث بالا»
3⃣ آیا می شود، زنانِ بی نماز پیرو واقعی حضرت فاطمه محسوب شوند [تا امان نامه آتش جهنم به آنها داده شود!؟]

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 24 مهر 1397  توسط فروزان


http://uupload.ir/files/r8b_2.jpg

💛 همسرم هیچ وقت نماز نمی خواند، چگونه او را اهل نماز کنم؟ 💛

 آیت الله العظمی بهجت رضوان الله علیه : آقایی به بمبئی رفته بود و دیده بود در یک محله همه شیعه هستند ولی نماز نمی خوانند. به آنان گفت: طوری نیست همان ماهی یک نماز بخوانید کافی است! البته چنین فتوا و دستوری نیاز به جرأت و یقین دارد. لذا همه گفتند: اینکه چیزی نیست، و ماهی یک نماز خواندند.

❤️ مدت ها بدین منوال ماهی یک نماز می خواندند تا این که آن آقا به آن ها گفت: هفته ای یک نماز! مدت ها گذشت تا این که فرمود: شبانه روزی یک نماز! و کم کم صبح و شام، تا این که نماز های یومیه را با کمال سهولت و بدون هیچ صعوبتی، به آن ها تعلیم نمود و آنان را نمازخوان کرد و نتیجه ی مطلوب و نهایی را گرفت!

💙 به ایشان گفته شد: چگونه آن ها را در این مدت بی نماز گذاشتی؟ گفت: آن ها خود بی نماز بودند، من بی نماز نکردم ، من با این روش آن ها را تدریجاً نمازخوان کردم!

🌼 [اگر کسی نماز را قبول دارد و بی نماز او به خاطر سستی و تنبلی است، می توانید تخمین بزنید چه مقدار می تواند نماز بخواند؛ مثلا اگر می تواند هفته ای یک نماز بخواند و به تدریج تعداد نمازها را زیاد کنید]

📚 صدای سخن عشق؛ حکمت ها و حکایت های نماز از زبان آیت الله بهجت؛ ص 94

(البته شیوه دعوت به نماز به تناسب روحیات و حالات انسان ها متفاوت است و اینجا به یک شیوه اشاره شد)

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 15 شهریور 1397  توسط فروزان

http://uupload.ir/files/mcf7_1.jpg

 نماز برایم مانند جریمه دادن است چه کنم؟ 🌸

🌼 آیت الله العظمی بهجت رضوان الله علیه: زیاد بگویید : «وَ رَبُّکَ الغَنیُّ ذُو الرَّحمَه» (انعام : آیه 133 ) و پروردگار تو بی نیاز و رحمتگر است.

📚 صدای سخن عشق؛ حکمت ها و حکایت های نماز از زبان آیت الله بهجت؛ ص 103

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 15 شهریور 1397  توسط فروزان

http://uupload.ir/files/0jib_4.jpg
 

💠 در چه مواقعی نباید نماز مستحبی خواند؟ 💠

️ رسول اللَّه صلى الله عليه و آله: إنَّ لِلقُلوبِ إقبالًا وإدباراً، فَإِذا أقبَلَت فَتَنَفَّلوا، وإذا أدبَرَت فَعَلَيكُم بِالفَريضَةِ.

✨ پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: دل ‏ها اقبال و ادبار دارند. هنگامى كه اقبال [و علاقه] دارند، به نافله (مستحب) بپردازيد و هنگامى كه ادبار دارند [از مستحبات گریزان هستند] ، فقط به فريضه [واجب] بپردازيد.

📚 بحار الانوار؛ ج 87 ؛ ص 30

1⃣ این قاعده شامل همه عبادات مستحبی مثل دعای کمیل و ندبه، قرائت قرآن و... می شود.

2⃣ مطالعه فضیلت عبادات مستحبی، همنشینی و رفاقت با علما و اهل عبادت، حضور در فضاهای معنوی مثل زیارت گاه ها، استغفار از گناهان، محافظت چشم و گوش از حرام و... می تواند علاقه به مستحبات و لذت از آنها را افزایش دهد

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 15 شهریور 1397  توسط فروزان
عنوان صفحه


آمار پایگاه نماز
آمار پایگاه نماز
كل بازديدها : 1145465 نفر
تعداد نظرات : 1168 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394  عدد
كل مطالب : 18323 عدد
آخرين بروز رساني : سه شنبه 24 مهر 1397 
Hosted on Persiangig.com