آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو

پروتکل ها‌ی خانه هوشمند : Thread, Zigbee, Z-Wave, KNX و بیشتر

پروتکل ها

در دنیای امن به هم متصل، محصولات هوشمند باید بتوانند اطلاعات را با دستگاه های مختلفی مبادله کنند. برای اینکار، این دستگاه ها باید بتوانند زبان یکسانی داشته باشند که به این زبان مشترک پروتکل های ارتباطی می گویند. همه پروتکل ها در مورد سیگنال هایی هستند که از یک دستگاه به دستگاه دیگری ارسال می شوند تا فعالیتی همچون روشن کردن چراغ یا خاموش کردن آن را تحریک نمایند. درک تفاوت های بین پروتکل ها به هنگام انتخاب دستگاه برای اکوسیستم خودکار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هر کدام از این پروتکل ها بسته به کاربردی که دارند می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

تاریخ : سه شنبه 20 آذر 1397  ساعت: 10:49 ق.ظ
ادامه مطلب

اینترنت اشیا و داده های بزرگ و حجیم در هسته استراتژی های تبدیل دیجیتال

دیجیتال

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، نوآوری های دیجیتال در سال ۲۰۱۸ تا ۹۹% موارد برای مدیران شرکت ها مهم و حیاتی بوده است.شرکت های پیشرو و بزرگ در این زمینه بر روی تکنولوژی ها و قسمت های مختلفی با توجه به هداف، مشتریان شان، میزان تقاضای بازار، توانایی ها و محیط رقابتی، سرمایه گذاری می کنند.

شرکت های بزرگ دنیای دیجیتال ساختار سرمایه گذاری عظیم در بخش استراتژی های دنیای دیجیتال بوده تا از این طریق بتوانند زیرساخت های تکنولوژی و اکوسیستم ها را با توجه به نیازهای اقتصادی مدرن و امروزی، تغییر دهند.

تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397  ساعت: 10:46 ق.ظ
ادامه مطلب

حمله Z-Wave Downgrade بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه اینترنت اشیا را تحت تاثیر خود قرار داده است

محققان دریافته اند که پس از پیاده سازی طرح رمزنگاری پیشرفته ، بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه اینترنت اشیا از هزاران فروشنده در معرض آسیب پذیری Downgrade یا سقوط قرار گرفته اند و همین امر به کاربران و هکرهای غیر مجاز اجازه می دهد به دستگاه های شما دسترسی داشته باشند.  این مشکلی ناشی از به کار بردن پروتکل Z-Wave است. این پروتکل فناوری بی سیم مبتنی بر فرکانس رادیویی (RF) است که در اصل توسط دستگاه های اتوماسیون خانگی برای برقراری ارتباط با هم استفاده شده است. پروتکل Z-Wave به گونه ای طراحی شده است که می تواند دسترسی آسانی برای تنظیم جفت سازی و کنترل از راه دور دستگاه ها فراهم آورد. این دستگاه ها در برگیرنده کنترل نور، سیستم های امنیتی، ترموستات ها، پنجره ها، درب ها، استخرها و  درب های گاراژها هستند.

تاریخ : یک شنبه 18 آذر 1397  ساعت: 10:42 ق.ظ
ادامه مطلب

طراحی داخلی هوشمند فضای کاری و اداری در واقع باید بگونه ای باشد که نیاز های افراد را پاسخ دهد

طراحی داخلی هوشمند

اگر شما هر روزه بگونه ای برنامه ریزی می کنید که با استفاده از تقویم گوشی همراهتان، قرار های کاریتان را تنظیم می کنید، عکس هایتان را درفضای ابری ذخیره می کنید و با استفاده از نرم افزار های شبکه های اجتماعی سعی در برقرار کردن ارتباط با دیگر افراد دارید، به طور حتم این خواسته ها را حتی در محل کارتان نیز خواهید داشت.

در سال ۲۰۱۸، زندگی بگونه ای شده که افراد در کوتاهترین زمان ممکن خواستار برقراری ارتباط با دیگران هستند و این امر تنها مختص به فضای خانگی و منزل نیست؛ بلکه این نیاز در همه حالات و همه زمان ها حتی زمانی که افراد مشغول به کار هستند نیز وجود دارد. جدای از آنکه میزان زمان استفاده از برنامه ها در کار بالطبع نسبت به میزان استفاده از آنها در خانه کمتر است، باید شرایط را بگونه ای در نظر بگیریم تا امکان فراهم شدن بستر مناسب برای ارضای نیازهای افراد باشد.

تاریخ : شنبه 17 آذر 1397  ساعت: 10:36 ق.ظ
ادامه مطلب

هر ایرانی یک پرونده سلامت هوشمند

سلامت هوشمند

مفهوم سلامت هوشمند اعم از سلامت الکترونیکی است. در مدل مفهومی سلامت هوشمند، تمامی عناصر نظام سلامت و بیمه سلامت مانند بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و سایر مراکز درمانی و پاراکلینیکی، مطب‌ها، داروخانه‌ها، مراکز آزمایشگاهی و تصویربرداری و. . . دارای سیستم‌های هوشمند بوده که همگی در یک نظام و معماری یکپارچه و جامع با هم ارتباط داشته و کلیه نیازهای حال و آتی ذی‌نفعان را در سطوح مختلف برآورده می‌کند.

تاریخ : جمعه 16 آذر 1397  ساعت: 10:18 ق.ظ
ادامه مطلب

چگونه تجسم داده ها بر روی استراتژی های بیزینس شما اثر می گذارد؟

استراتژی

نقش تجسم داده ها را در پیاده سازی استراتژی ها

بر اساس گزارشات، ۹۵درصد از سازمان های ایالات متحده آمریکا می گویند که آنها از داده ها برای کسب فرصت های تجاری استفاده می کنند. همچنین ۸۴ درصد گروهی دیگر اعتقاد دارند داده ها بخشی جدایی ناپذیر از تشکیل یک استراتژی تجاری هستند.

میزان و حجم داده ها رشد خیره کننده ای داشته است. بررسی و آنالیز داده های زیاد می تواند گمراه کننده و طاقت فرسا باشد و شرکت ها باید برنامه ریزی لازم را قبل از اینکه حجم دیتا ها به طرز چشمگیری افزایش یابد، انجام دهند. ۹۰ درصد داده های موجود دارای اختلال هستند و دسته بندی و فیلتر کردن دانش از آنها کار بسیار سنگینی است.

تاریخ : پنج شنبه 15 آذر 1397  ساعت: 10:10 ق.ظ
ادامه مطلب

۴ اصل برای بهینه سازی ساختمان های هوشمند

ساختمان های هوشمند

دیدگاه جدید در مورد داده های آنالیتیکی افراد

ساختمان های هوشمند ما روزانه داده های متعددی را جمع آوری می کنند. اما چگونه این داده ها به اطلاعات ارزشمندی تبدیل می شود؟  خوب اجازه دهید ببینیم چگونه اینکار انجام می شود.

در طول چند دهه گذشته، حوزه بهینه سازی سایت ها ارزش های زیادی به اهداف تجاری سازمان های مختلف اضافه کرد. هدف از این مقاله، بررسی نحوه انتقال ارزش از وب به معاملات املاک از طریق اینترنت اشیا است. برای اینکار ما رویکرد جدیدی را برای بررسی ارزش در داده های آنالیتیکی افراد حاصل از ساختمان های هوشمند به کار خواهیم برد. و سپس، با استفاده از شرایط موجود تئوری بهینه سازی سایت را به تئوری بهینه سازی ساختمان های هوشمند تبدیل خواهیم کرد. اینکار به ایجاد ۴ اصل منجر می شود که به ما کمک می کند ارزش جدیدی را از داده های خود ایجاد کنیم.

 

تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397  ساعت: 10:05 ق.ظ
ادامه مطلب

۶ راه برای بهبود تجربه کاربری مشتری از دستگاه های اینترنت اشیا

رابط کاربری هوشمند

از زمانی که توجه افراد و شرکت ها به افزایش بهره وری و بهبود تجربه استفادده از تجهیزات اینترنت اشیا جلب شده است، نقش تجهیزات و اشیا اطراف ما و چگونگی ارتباط آنها با یکدیگر، بطور چشمگیری در حال تغییر است.

با جمع آوری داده از ظریق سنسور ها و همچنین تلفن های هوشمند، شرکت های مربوطه می توانند تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنند.

این تجهیزات از قسمت هایی همچون سنسورها، میکروپروسسورها، محل ذخیره داده ها و … تشکیل شده که این اجزا در کنار هم کار می کنند تا به کمک تجزیه و تحلیل داده ها، به نتیجه مطلوب و مورد نظرشان برسند.

 

تاریخ : جمعه 9 آذر 1397  ساعت: 09:56 ق.ظ
ادامه مطلب

صفحات سایت

تعداد صفحات : 36