تیم تولید محتوای بهیدو

گروپاژ چیست؟

گروپاژ

گروپاژ واژه ای است که برای بسیاری از بازرگانانی که بارهای بزرگ برای حمل و نقل ندارند یا در اصطلاح خرده بار دارند، آشناست. مسائل مربوط به حمل و نقل کالا بخش مهمی از بازرگانی بین الملل است. حمل و نقل هم مانند هر مقوله دیگری قوانین خاص خود را دارد. همه بازرگانان و شرکت های تجاری چه بزرگ چه کوچک با قوانین و روش های حمل کال آشنایی دارند. در این مطلب از وب سایت شرکت سپاهان همراه برای شما توضیح می دهیم که گروپاژ چیست و بویژه گروپاژ در حمل دریایی کالا به چه شکل صورت می گیرد.

تاریخ : پنج شنبه 17 اسفند 1396  ساعت: 10:37 AM
ادامه مطلب

واردات از دبی

واردات از دبی

دبی یکی از شهر های مهم کشور امارات متحده عربی می باشد.مساحت امارات متحده عربی در حدود ۸۳۶۰۰  کیلومتر مربع است.  ابوظبی  پایتخت امارات است و دبی  ، شارجه   و العین   از شهرهای مهم این کشور هستند. دبی را می توان دومین شریک تجاری ایران دانست. آمارها نشان می دهد در در سال گذشته رقم هفت میلیارد و ۸۳۷ میلیون دلار واردات از دبی انجام شده که معادل ۱۸٫۸۸ درصد از سهم کل ارزش واردات کشور را تشکیل می‌دهد. شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات واردرات کالا از دبی شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کند تا بیشتر با نکات و مراحل واردات از دبی از جمله ترخیص کالا و حمل کالا آشنا شوید.

تاریخ : پنج شنبه 17 اسفند 1396  ساعت: 10:31 AM
ادامه مطلب

واردات از چین

واردات از چین

کشور چین با دارا بودن جمیعت زیاد و نیروی کار ارزان توانسته انواع کالاها را تولید کند و با قیمت تمام شده پایین به بازار عرضه کند. ۹۰ درصد کالاهای تولیدی جهانی و بیشتر از ۸۰ درصد کالاهای وارداتی در جهان متعلق به کشور چین است در چند دهه اخیر تولید و صادرات این کشور بسیار افزایش یافته و  اکثر کشور های دنیا محصولات خود را از چین وارد می کنند. امروزه چین بزرگ ترین قطب تجارت جهان شناخته می شود. آمارها حاکی از ان است که سهم وزنی واردات از چین به ایران بر اساس آمار ارئه شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۴٫۴۷ درصد و سهم ارزش دلاری آن ۲۵٫۲۲ درصد بوده است. در سال ۱۳۹۵ سهم وزنی واردات کالا از چین ۱۳٫۳۳ درصد و سهم ارزش دلاری آن ۲۴٫۶۲ درصد می باشد. یعنی در سال ۹۵ حجم واردات از چین بیش از ۴۴۵۱ هزار تن با ارزش بیش از ۱۰۷۵۳ میلیون دلار بوده است. با توجه به این آمار متوجه می شوید که واردات از چین گستردگی زیادی در ایران دارد و بیشتر کالاهای وارداتی به ایران از چین وارد می شود. هم اکنون چین جزو ۵ کشوری است که بیشترین معاملات را با ایران دارد.

تاریخ : پنج شنبه 17 اسفند 1396  ساعت: 10:24 AM
ادامه مطلب

حمل دریایی از چین

حمل دریایی از چین

حمل دریایی از چین موضوعی است که امروز در وب سایت شرکت سپاهان همراه به آن می پردازیم. ارتباط و تجارت با چین از سال های دور توسط ایران انجام می شده است. چرا که بسیاری از کالاهایی که در ایران مورد مصرف قرار می گیرند کالاهایی هستند که ساخته این کشور هستند. علاوه بر این چین با توجه به موقعیت جغرافییای که دارد تواسته است در بازارهای جهانی موقعیات مناسبی را برای خود فراهم کند. به این صورت که بزرگترین کشور صادر کننده دنیا و همچنین دومین وارد کننده جهان است.  بنابراین حمل کالا از چین دارای اهمیت زیادی است. در این مقاله می خواهیم انواع روش هایی که برای حمل کالا از چین استفاده می شوند، بویژه حمل دریای از چین را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخ : پنج شنبه 17 اسفند 1396  ساعت: 10:15 AM
ادامه مطلب

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس | ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی | ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

همان طور که می دانید بندر عباس به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از قطب های اقتصادی ایران به شمار می آید. این شهر دارای فاصله تقریبی ۱۳۰۰ کیلومتری با تهران است و نزدیک ترین شهر به آن قشم است که به فاصله ۲۸ کیلومتری از آن قرار دارد. نکته جالبی که در مورد این بندر وجود دارد، تغییر نام هایی است که در طول سالیان داشته است. در سال ۹۳۴ هجری قمری، بندر جمرون، در سال ۱۵۱۴، بندر گمبرون خوانده می شده است. اما در نهایت با روی کار آمدن حکومت شاه عباس، نام نهایی آن به بندر عباس تغییر پیدا کرد. این بندر با وسعت ۴۸۰۰ هکتاریی خود این قابلیت را دارد که سالیانه بیش از ۸۸ میلیون کالا را پذیرش کند. وجود ۲ گمرک همیشه فعال شهید رجایی و با هنر به اهمیت این شهر افزوده است. البته در سال ۱۳۹۰ این بندر به دلیل تحریم هایی که علیه ایران اعمال شد نتوانست در زمینه واردات کالا فعالیت خود را تا سال ۱۳۹۳ انجام دهید. خوشبختانه از سال ۱۳۹۳ بعد بعد فعالیت بندر در این زمینه از سر گرفته شد. در این مقاله می خواهیم نحوه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس و به خصوص ۲ گمرک شهید رجایی و شهید باهنر را بیان کنیم.

تاریخ : پنج شنبه 17 اسفند 1396  ساعت: 10:06 AM
ادامه مطلب

با تجهیزات غواصی بیشتر آشنا شوید

تجهیزات غواصی

امروزه نسبت به دوران گذشته سفر کردن بسیار آسان تر شده است. از جمله این سفر ها، سفر به زیر آب و لذت بردن از مناظر آن است. اما این سفر به همان میزانی که دارای زیبایی های منحصر به فرد است، پیچیدگی های خاص خودش را نیز دارد. ضمن این که شما باید از قوانین موجود برای امنیت خود زیر آب پیروی کنید، باید از تجهیزانی نیز استفاده کنید که این امر را برای شما ساده تر می سازند. در این مقاله هدف این است که تجهیزات غواصی را همراه با کاربردشان برای شما توضیح دهیم به امید این که سفری لذت بخش را در زیر آب تجربه کنید. پس با گروه طبیعت گردی دامونا برگزار کننده دوره های بین المللی آموزش غواصی همراه شوید.

تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396  ساعت: 3:43 PM
ادامه مطلب

اینترنت اشیا در حوزه سلامت : احتمالات و چالش های پیش رو چیست؟

اینترنت اشیا در حوزه سلامت

فناوری در هر صنعتی همچون صنعت سلامت ، کسب وکار، مالی و سایر موارد دخیل است. صنعت سلامت یکی از سریع ترین حوزه هایی است که توانسته خود را با فناوری های موجود و رو به گسترش همچون اینترنت اشیا وفق دهد و از این فناوری ها برای بهبود تشخیص و درمان بیماری های بدن استفاده نماید. زمانی که صحبت از اینترنت اشیا در حوزه سلامت می کنیم، مزایای متعددی همچون بهبود کارایی و کیفیت خدمات با توسعه آن در دستگاه های پزشکی را باید مدنظر قرار دهیم. در ادامه برخی از آمارهای موجود را با هم بررسی می کنیم. این آمارها نشان دهنده استفاده از اینترنت اشیا در حوزه سلامت و تاثیر کلی آن بر روی صنعت است:

تاریخ : یک شنبه 13 اسفند 1396  ساعت: 1:52 PM
ادامه مطلب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

شنیده اید که می گویند امروزه هر کسی از اینترنت سهم خود را دارد ؟ فکر می کنم که اکثر شما عزیزان بدانید که دنیای اینترنت هر روز در حال گسترش است و همراه با این گسترش خود فرصت های جدیدی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. اما سوالی که مطرح می شود چگونه؟ هر کسی که دارای کسب و تجارتی در دنیای واقعی باشد می تواند این کسب و کار را در دنیای مجازی نیز راه بیاندازد. همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو باشید تا با مهمترین نکات در طراحی سایت فروشگاهی آشنا شوید.

تاریخ : یک شنبه 13 اسفند 1396  ساعت: 1:28 PM
ادامه مطلب

صفحات سایت

تعداد صفحات : 4