واما شهید...

امام حسین (ع):

اگر بدن ها برای مرگ آفریده شده اند، 
پس کشته شدن یک انسان در راه خداوند،
برترین نوع مرگ می باشد ...

 

 

[ یک شنبه 27 اسفند 1396  ] [ 2:57 PM ] [ زینب زارع ]
نظرات

اللهُمَّ_عَجِّلْ_لِوَلِیِّکَ_الْفَرَج

توبیایی همه ساعت ها ثانیه ها
ازهمین روزهمین لحظه همین دم عیدند

ان شاءالله امسال سال ظهورامام دل
های منتظر،حضرت مهدی
موعود(عج)باشد

 

 

[ یک شنبه 27 اسفند 1396  ] [ 2:40 PM ] [ زینب زارع ]
نظرات

قلبم را بردینت ثابت نگه دار....

 

ای خدائی كه دلها همه در دست تو است‌، 

قلبم را بر دین خود ثابت نگه دار .... 

آمین

[ پنج شنبه 24 اسفند 1396  ] [ 9:09 AM ] [ زینب زارع ]
نظرات

از وصیت های لقمان حکیم به فرزندش

 

خداوند در قرآن کریم فرمود: (وَلَقَدْ آتَيْنَا لُقْمَانَ الْحِكْمَةَ)، ما به لقمان حكمت دادیم. خداوند در قرآن کریم فرمود:)وَمَنْ يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْراً كَثِيراً (، به هر کس دانش داده شود, خیر فراوانی داده شده است. فرزندم: هیچگاه از سکوت کردن پشیمان نشدم. فرزندم: از شرارت دوری کن, زیرا شرارت برای انسان های شرور است. فرزندم: (خداوندا مرا بیامرز) را هیشه بر زبان بیاور , زیرا خداوند ساعاتی را مشخص کرده که در آن دعا مستجاب است. فرزندم: اطاعت از خداوند را تجارتی بدان که از آن منافع زیادی را بدست خواهی آورد. فرزندم: از خوراک و خواب زیاد دوری کن, زیرا کسانی که در آن زیاده روی می کنند در روز قیامت اعمال نیکشان کم است. فرزندم: هیچگاه در چاهی که از آن آب خوردی سنگ نینداز. فرزندم: هیچگاه با غرور نخند و از اموری که به تو متعلق نیست سئوال مکن. فرزندم: پیامبران زیادی را ملاقات کردم و از آنها حکمت های زیادی را یاد گرفتم: - هنگام نماز فقط متوجه خداوند باش. - اگر در مراسمی که دعوت شده ای حضور یافتی از حرفهای بیهوده بپرهیز. - اگر به منزلی جز منزل خود رفتی چشمان خود را مراقب باش - از پر خوری بپرهیز - دو چیز را هیچگاه بازگو مکن: بدی دیگران به تو, و احسان و نیکی ات به مردم.

 

منبع:www.imamhussain.org

[ پنج شنبه 24 اسفند 1396  ] [ 9:04 AM ] [ زینب زارع ]
نظرات

ذکر یونسیه چیست؟

 

نتیجه تصویری برای ذکر یونسیه

 

حضرت یونس (علیه السلام) مدت ها در میان قومش به ارشاد مردم پرداخت ولی در مدت سی و سه سال فقط دو نفر به او ایمان آوردند او هم قوم خود را نفرین کرد و خداوند به او وعده داد که در فلان تاریخ عذاب خود را بر آنان خواهد فرستاد. یونس از شهر خارج شد اما یکی از دوستانش در شهر ماند و مردم را از عذاب خدا ترساند و از آنها خواست توبه کنند و آنها که نشانه های عذاب وعده داده شده را دیدند از ترس عذاب توبه و ناله کردند تا خدا عذابش را از آنان بر گرداند یونس به امید اینکه مردم نابود شده اند به شهر بازگشت و وقتی دید همه چیز عادی است و مردم به کارشان مشغولند عصبانی شد و شهر را بدون اجازه خداوند ترک کرد و با یک کشتی راهی دریا شد.

در بین راه ماهی غول پیکری به کشتی حمله کرد و به خواست خداوند متعال حضرت یونس را بدون اینکه به او آسیب برساند بلعید.

حضرت یونس وقتی به هوش آمد متوجه اشتباه خود شد و با ناله و تضرع به درگاه خداوند توبه کرد که توبه او در قرآن آمده است و بخشی از آیه به عنوان ذکر یونسیه مشهور شده است که علما و عرفا خواص بیشماری را برای آن نقل میکنند،: قرآن میفرماید: «وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَیْهِ فَنَادَى فِی الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَک إِنِّی کنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ؛

و ذاالنون (يونس) را (به ياد آور) در آن هنگام كه خشمگين (از ميان قوم خود) رفت؛ و چنين مى‏پنداشت كه ما بر او تنگ نخواهيم گرفت؛ (اما موقعى كه در كام نهنگ فرو رفت،) در آن ظلمتها (ى متراكم) صدا زد: « (خداوندا) جز تو معبودى نيست! منزهى تو! من از ستمكاران بودم! » (سوره الانبياء، آيه 87)

آثار و برکات ذکر یونسیه

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: هر بیمار مسلمانى که این دعا را بخواند، اگر در آن بیمارى (بهبودى نیافت و) مُرد، پاداش شهید به او داده مى شود و اگر بهبودى یافت خوب شده در حالى که تمام گناهانش آمرزیده شده است.

رسول خدا (صلى الله علیه و آله وسلم) فرمود: آیا به شما خبر دهم از دعایى که هرگاه غم و گرفتارى پیش آمد آن ادعا را بخوانید گشایش ‍ حاصل شود؟

اصحاب گفتند: آرى اى رسول خدا.

آن حضرت فرمود: دعاى یونس که طعمه ماهى شد: (لا اله الا انت سبحانک انى کنت من الظالمین).

امام صادق علیه السلام می فرمایند:عجب دارم از کسى که غم زده است واین دعا را نمى خواند (لا اله الا انت سبحانک انى کنت من الظالمین) چرا که خداوند به دنبال آن می فرماید: ما او را پاسخ دادیم و از غم نجات دادیم و این چنین مؤمنان را نجات مى دهیم.

مرحوم کلینى نقل مى کند: مردى خراسانى بین مکه و مدینه در ربذه به امام صادق علیه السلام برخود و عرضه داشت: فدایت شوم من تا کنون فرزند دار، نشده ام، چه کنم؟

حضرت فرمود: هرگاه به وطن برگشتى و خواستى به سوى همسرت روى آیه (78 سوره انبیا) را بخوان انشاء الله فرزند دار خواهی شد.

این ذکر برای تقویت نفس و قلب و مکاشفات، بسیار خوب است و برای رفع حجب و نورانیت مؤثر است و استجابت دعا و نجات مومنین از طرف خدا شامل گوینده آن میشود.

از آثار و برکات این ذکر قرآنی بسیار است و ما به همین مقدار بسنده میکنیم.

گردآورنده: زکیه نبهانی

منبع:www.imamhussain.org

[ پنج شنبه 24 اسفند 1396  ] [ 8:58 AM ] [ زینب زارع ]
نظرات