تلاش نافرجام داعش برای ترور بشار جعفری در پایتخت قزاقستان

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از تلاش یک عامل انتحاری برای ترور وی در پایتخت قزاقستان نجات یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پانوراما الشرق الاوسط، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل و رئیس هیئت مذاکره کننده دولت سوریه از تلاش یک عامل انتحاری برای ترور وی در آستانه، پایتخت قزاقستان نجات یافت.


به گزارش این پایگاه، اداره اطلاعات روسیه یک عامل انتحاری با لباس پلیس را همراه با گروهش در آستانه، قبل از اینکه این عامل خودش را در نزدیکی بشار جعفری منفجر کند، دستگیر کرد.

نیروهای امنیتی روسیه عناصر این گروهک تروریستی وابسته به داعش را دستگیر کردند و این عامل انتحاری به استفاده از کمربند انفجاری در عملیات خود برای ترور بشار جعفری اعتراف کرد.

پانوراما الاشرق الاوسط نوشت: با اجازه مقامات قزاقستان، نیروهای روسیه این عناصر را برای تکمیل بازپرسی و تحقیق به مسکو فرستادند.

به گزارش این پایگاه، این عناصر از عراق وارد سوریه شده سپس به اردن رفته و از آنجا با گذرنامه های معمولی به مسکو آمده و از آنجا وارد آستانه شده اند.

تعداد عناصر این گروهک تروریستی 5 نفر بوده است و وسایل ارتباطی آنها از جمله سیم کارت های کشورهای مختلفی که از آنها استفاده می‌کردند، برای انجام تحقیقات لازم از سوی اداره اطلاعات روسیه ضبط شد.


انتهای پیام/نظرات 0