متن مسابقه: 
مهلت شرکت در مسابقه 3مرداد ماه می باشد.
بعد از پایان مسابقه، قرعه کشی انجام و به برندگان از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

  1. پرسش اول: سیاست پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا به کاخ سفید برای مقابله با ایران در کدام گزینه ذکر شده است؟ 
  2. پرسش دوم: تأثیر شیطان در دستگاه محاسبه انسان از چه طریق صورت می گیرد؟ 
  3. لینک شرکت مسابقه فرهنگی خط حزب الله 138«علامه سید مرتضی» به دیدن شیعه هندی رفت تا از او بپرسد چرا بعد از 6 ماه سکونت در کربلا، به زیارت امام حسین(ع) نمی‌رود که با پاسخی عجیب مواجه شد. عشق و علاقه به امام حسین(ع)، چنان شوری در دل شیفتگان این امام همام ایجاد می‌کند که برخی افراد را از خود بی‌خود می‌کند؛ نمونه آن، ماجرای شیعه هندی است که با اینکه 6 ماه در کربلا سکنی گزیده بود، اما از نزدیک به زیارت مقتدایش نرفته بود تا اینکه ... محمد حسن سیف‌اللهی در کتاب «آزاد شده امام حسین(ع)» به شرح ادامه این ماجرا می‌پردازد: کم‌کم بسیاری از همسایه‌های شیعه هندی داشتند به او مشکوک می‌شدند. آن شیعه هندی، همسایه‌ای جدید بود و نزدیک به 6 ماه می‌شد که به شهر کربلا آمده بود. او کشور و زادگاهش هندوستان را برای همیشه رها کرده بود تا بقیه عمرش را در کربلا، در مجاورت مزار پاک امام حسین(ع) زندگی کند، ظاهرش نشان می‌داد که آدمی جلیل‌القدر است. شیعه هندی در یکی از محله‌های کربلا خانه‌ای تهیه کرده بود و حالا بعد از 6 ماه، بسیاری از همسایه‌هایش، او و خانواده‌اش را به خوبی می‌شناختند. همه همسایه‌ها و آدم‌هایی که در این شش ماه با او دیدار و برخوردی کرده بودند، او را شیعه‌ای معتقد و پاک و با تقوا یافته بودند، اما به مرور و با گذشت زمان، بعضی‌ها متوجه یک موضوع و مسئله غیر عادی و عجیبی درباره آن شیعه هندی شده بودند. آن موضوع و مسئله غیر عادی باعث شده بود تا


مشتى از خاك كربلا
دوشنبه 5 آبان 1393  | مهدی خادمی

هرثمه مى گوید: چون از جنگ صفین همراه على (ع) برگشتیم ، آن حضرت وارد كربلا شد. در آن سرزمین نماز خواند. و آن گاه مشتى از خاك كربلا برداشت و آن را بویید و سپس فرمود:آه ! اى خاك ! حقا كه از تو مردمانى برانگیخته شوند كه بدون حساب داخل بهشت گردند.
هرثمه مى گوید: سالها از ماجرا گذشت. آن روز كه عبیدالله بن زیاد لشكر به جنگ امام حسین (ع) فرستاد، من هم در آن لشكر بودم .

هنگامى كه به سرزمین كربلا رسیدم، ناگهان همان مكانى را كه على (ع) در آنجا نماز خواند و از خاك آن برداشت و بویید دیده و شناختم و سخنان على (ع) به یادم افتاد. لذا از آمدنم پشیمان شده، اسب خود را سوار شدم و به محضر امام حسین (ع) رسیدم و بر آن حضرت سلام كردم و آنچه را كه در آن محل از پدرش على (ع)شنیده بودم ، برایش نقل كردم .
امام حسین (ع) فرمود: آیا به كمك ما آمده اى یا به جنگ ما؟

قبر حضرت مسلم(ع) در کوفه است.

محدث قمی پس از ذکر اعمال مسجدجامع کوفه، نماز و زیارتنامه‏ای برای حضرت مسلم نقل کرده‌است. با این شروع: «الحمد لله الملک الحق المبین...». مسلم بن عقیل نوه ابوطالب از قبیله بنی هاشم بود. مسلم در زمان خلافت عمویش علی از جانب وی متصدی منصب‌های نظامی در لشگر اسلام بود. در دوران حسن بن علی مسلم در خدمت او بود. سپس در زمان حسین بن علی وی به عنوان نماینده و برای بررسی اوضاع و گرفتن بیعت از مردم کوفه، عازم این شهر شد توانست از ?? هزار نفر بیعت بگیرد. ابن زیاد سران شهر را گرد آورد و آنان را با تهدید و تطمیع مطیع خویش ساخت. با ایجاد جو رعب و وحشت و دستگیریها، بیم و هراس بر مردم سایه افکند و از دور مسلم ‏پراکنده شدند. مسلم بن عقیل در کوفه تنها ماند به گونه‌ای که از هجده هزار نفر که با او پیمان بستند به هنگام مغرب تنها سی نفر باقی مانند و شب هنگام حتی یک نفر هم باقی نماند. مسلم شب به خانه طوعه رفت و پس از آنکه جایگاه او برای ابن زیاد معلوم شد نیروهایی فرستاد، مسلم از خانه بیرون آمد و در کوچه‌ها و میدان شهر یک تنه با سربازان ابن زیاد جنگید تا آنکه گرفتار شد. او را به قصرابن زیاد بردند. مسلم در آنجا سه وصیت کرد که مسلما به وصیت سوم عمل نشد. اول هفتصد درهم بدهکارم آنچه داردم بفروشید و وام را بپردازید. دوم جسدم را در گوشه‌ای به خاک سپارید و سوم به حسین بن علی خبر دهید که به کوفه نیاید. پس از گفتگوهای تندی که رد و بدل شد، به دستور ابن زیاد، او را بالای قصر برده، سر از بدنش جدا کردند و پیکرش را به زیر افکندند. سر مسلم را همراه سر هانی نزد یزید فرستادند.تصویر، IMAGE، گنبد، حرم، مسلم بن عقیل، مسجد کوفه، مسجد


  1. ولادت  آقا ابا عبدالله الحسين (ع) در چه تاريخي و چگونه بود و نام ايشان را چه كسي انتخاب كرد؟

ولادت حضرت  در سوم شعبان سال چهارم هجري در مدينه منوره بود. حضرت با برادر خود امام حسن(ع) ده ماه و بيست روز فاصله سني دارد ضمناً حضرت در شش ماهگي متولد شدند  و نام ايشان را حضرت رسول(ص)و به فرمان جبرئيل(ع)حسين نامگذاري كردند.

  1. منظور از كنيه چه مي باشد و كنيه امام حسين (ع) چيست؟ كنيه به معناي نام بردن چيزي به كنايه و اشاره است. و اينكه شخص را با كنيه و يا لقب نام مي برند بخاطر احترام آنها است.بعضي وقتها كنيه به اسم پدر و مادر و يا فرزند مي باشد. مثلاًابن عباس:(پسر عباس)، امّ كلثوم(مادر كلثوم) و ابو الحسن (پدر حسن). كنيه امام حسين (ع) ابا عبد الله مي باشد كه اين را خود حضرت رسول بر ايشان نام نهادند.
  2. سخني از حضرت رسول (ص) در وصف امام حسين (ع)نقل كنيد.

معروفترين كلام حضرت رسول (ص) در مورد امام حسين (ع) اين جمله است كه فرمودند: حسين منّي و أنا من حسين: حسين از من است و من از آن حسين هستم.

  1. بني هاشم و بني اميه چه كساني بودند؟ جد سوم پيامبر (ص) عبد مناف نام دارد و يكي از پسرهاي عبد مناف هاشم بود و پسر ديگر عبد الشمس كه دو قلو بودند. عبد الشمس پسري داشت بنام اميه كه جدّ بني اميّه مي باشد و هاشم هم جدّ بني هاشم مي باشد. هاشم وي‍ژگيهاي خوبي داشت كه برادرش عبدالشمس نداشت از جمله پرچمداري و آب دادن به حاجيان و پذيرايي از آنها و پرده داري خانه كعبه . اما عبدالشمس

چون اول باب سه حديث درباره زياد شدن رزق و روزى با زيارت امام حسين عليه السلام است لذا اين حكايت را هم مىنويسم و دليل ديگرش روضه خوانى تاجر نصرانى: عالم جليل و زاهد مسلم آقاى شيخ عبدالجواد حائرى مازندرانى فرمود كه: روزى كسى آمد خدمت خلد مكان شيخ زين العابدين مازندرانى (قدس اللّه سرّه العالى) و از تنگى معاش خود شكايت كرد؛ شيخ به او فرمود: برو حرم حضرت اباعبداللّه عليه السلام


حاج سيد احمد (رحمة اللّه عليه) براى من نوشت كه روز جمعه در مسجد سهله در حجره نشسته بودم. ناگاه سيد موقّر معمّمى بر من داخل شد كه قباى فاخرى و عباى قرمزى پوشيده بود، نظرى كرد به آنچه در زاويه حجره بود كمى از كتب و ظروف و فرشى بود فرمود:

براى حاجت دنيا كفايت مىكند تو را و تو هر روز صبح به نيابت صاحب الزمان عليه السلام زيارت عاشورا مىخوانى و خرجى هر ماهت را از من بگير كه محتاج احدى نباشى و قدرى پول به من داد و گفت:
تعداد صفحات : 3

 | 1 |  2 |  3 |