به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

اقسام جهاد از منظر مقام معظم رهبري بخش پنجم

جهاد ازدياد نسل.

دين اسلام نسبت به تکثير اولاد در همه زمان ها توجه ويژه داشته اين مختص به زماني نبوده که مسلمانان به لحاظ جمعيت در اقليت بوده باشند. زيرا تعابير وارده در اين روايات به عنوان يک سياست دائمي و هميشگي دين مطرح است.

ادامه مطلب
دوشنبه 9 آذر 1394  - 10:36 AM

در سال 1580، برنارد پالسی اولین فردی بود که مفهوم چرخه آب امروزی را توصیف کرد. او چگونگی بخار شدن آب اقیانوس و سپس سرد و تبدیل آن به ابر را شرح داد. او گفت ابرها به سوی جایی که از آن برخاسته­اند حرکت می­کنند، متراکم و به صورت باران جاری می­شوند. آب باران به صورت دریاچه و نهر جمع می­شود و در یک چرخه پیوسته به اقیانوس می­ریزد. در قرن هفتم قبل از میلاد، تالِس از مِلِتِس معتقد بود که باد آب سطح اقیانوس را به داخل خشکی منتقل می­کند و سپس باران جاری می­شود. قبل از آن مردم منبع آب­های زیرزمینی را نمی­شناختند. آن ها فکر می­کردند که آب اقیانوس­ها، تحت تأثیر باد به داخل قاره­ها نفوذ می­کند. آن­ها همچنین معتقد بودند که آب از یک مسیر نامشخص به گرداب بزرگ بازمی­گردد.این مسیر به اقیانوس ربط دارد و از زمان افلاطون «تارتارس» نامیده می­شد. دکارت متفکر بزرگ قرن هجدهم، نیز این نظر را داشت. تا قرن نوزدهم نظریه ارسطو غالب بود. طبق نظریه او، آب در شکاف­های سرد کوه متراکم می­شود و دریاچه­های زیرزمینی را که منشأ چشمه­هاست تشکیل می­دهد. امروزه ما می­دانیم که آب باران که در شکاف­های زمین رسوخ می­کند آب­های زیرزمینی را تشکیل می­دهد.

ادامه مطلب
سه شنبه 3 آذر 1394  - 10:56 PM

تاکنون در خصوص علل و عوامل قیام عاشورا نظرات متعددی ابراز شده است.

بهترین نظر در این خصوص، نظر بانی قیام عاشورا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.در مقاله زیر نویسنده کوشیده است علل و عوامل قیام عاشورا را از زبان حضرت سیدالشهداء بیان نماید.

ادامه مطلب
یک شنبه 1 آذر 1394  - 8:00 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 54492
تعداد کل پست ها : 730
تعداد کل نظرات : 18
تاریخ ایجاد بلاگ : جمعه 23 دی 1390 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20 دی 1400 

نویسندگان

www.ziaossalehin.ir