شایعه تا واقعیت مرخصی دادن به عامل تیراندازی مرگبار در اراک

این شایعه که قوه قضائیه به قاچاقچی محکوم به اعدامی که 6 نفر را در اراک به قتل رساند، مرخصی داده بود، صحت ندارد.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌شود.
 
«شایعه»
 
به تازگی در شبکه‌های اجتماعی پیامی منتشر شده مبنی بر اینکه قوه قضائیه به قاچاقچی محکوم به اعدام که 2 روز پیش در اراک 6 نفر از اعضای 2 خانواده را به قتل رساند، مرخصی داده بوده است.
 

شایعه تا واقعیت مرخصی دادن به عامل تیراندازی مرگبار در اراک

 
«واقعیت»
 
واقعیت این است که قاتل هفته گذشته اراک، قاچاقچی محکوم به اعدام نبوده و پیش از این نیز سابقه کیفری در پرونده اش وجود نداشته اما وی به دلیل شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل در زندان بوده و مطابق موازین قانونی نامبرده با قرار وثیقه تا قطعیت رای در دیوان عالی کشور موقتا آزاد بوده است.
 
فرشید طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک درباره جزئیات این موضوع گفت: سال گذشته یک درگیری بین این شخص و فرد دیگری رخ داد که تنها ضربه‌ای به سر مقتول آن حادثه وارد شد ولی حسب نظریه پزشکی قانونی و شهود حاضر در صحنه  صدمه وارده منجر به قتل نشد و مقتول با ضربه چاقوی برادرزاده وی کشته شد.
 

شایعه تا واقعیت مرخصی دادن به عامل تیراندازی مرگبار در اراک

 
دادستان عمومی و انقلاب اراک تفزود این فرد به اتهام شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل تحت پیگرد قانونی بوده و به دلیل شرکت در این ضرب و شتم در زندان به سر می‌برده و با وثیقه برابر با جرم انجام شده از زندان بیرون آمده و حسب دادنامه صادره از شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مرکزی نامبرده به تحمل حبس و پرداخت دیه ضربه وارده محکوم شده است؛ با توجه به اعتراض نامبرده و عدم قطعیت حکم صادره و مطابق موازین قانونی نامبرده با قرار وثیقه تا قطعیت رای در دیوان عالی کشور موقتا آزاد شده است.
 
وی در رابطه با افراد کشته شده و ارتباط قاتل با این افراد عنوان کرد: خانواده اول مربوط به یکی از پرسنل نیروی انتظامی است که سال گذشته در جریان دستگیری این فرد همکاری داشته است. این مامور نیروی انتظامی به همراه خواهر، مادر و برادرش صبح روز گذشته به دست این قاتل به قتل رسیده اند و یک نفر از افراد این خانواده نیز در بیمارستان بستری است.
 
گفتنی است قاتل فراری در همان شب و در استان مرکزی دستگیر شد.

منبع: فارس
انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 24 دی 1395  | 7:08 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

حداکثر حقوق مدیران دولتی ۱۲.۵ میلیون تومان شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه حداکثر حقوق جدید دو برابر حداکثر حقوق قانون مدیریت خدمات کشوری است، گفت: حداکثر حقوق ۱۲.۵ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدخدابخشی گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد بندهای ارجاعی لایحه برنامه، به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، حداکثر حقوق 2 برابر حداکثر حقوق می‌باشد. 
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به  مصوبه مجلس در این خصوص گفت: مجموع ناخالص دریافتی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده 5 و 35 قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد. 
 
به گفته خدابخشی بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و 300هزار تومان است، با احتساب این ماده در برنامه ششم حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت 12میلیون و 600هزار تومان  خواهد بود. 
 
وی افزود، بر این مبنا حقوق مدیران نباید بیشتر از دوبرابر حداکثر مبلغ حقوق‌ و مزایای مستمر قابل پرداخت قانون مدیریت خدمات کشوری باشد 
 
خدابخشی همچنین گفت: بر اساس تصمیم نمایندگان مجلس تبصره 2 ماده 35 لایحه برنامه ششم توسعه را حذف شد. 
 
طبق این تبصره، پرداخت  هرگونه  تسهیلات  بانکی  به  کارکنان  بانکهای  دولتی و  غیردولتی و موسسات مالی اعتباری به جز تسهیلات مسکن، ضروری و تعمیرمسکن برای یکبار در دوران خدمت ممنوع بوده است. 
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  با اشاره به اعلام عمومی و دسترسی نهاد نظارتی به دریافتی‌های مدیران و کارکنان دولتی گفت: هدف کمیسیون از لحاظ کردن ماده مذکور این بوده که نهادهای نظارتی بتوانند در یک فضای شفاف به اطلاعات مربوط دریافتیهای مدیران دسترسی داشته باشند. 
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان از بررسی جداول آماری مربوط به ارقام پیش بینی شده مانند رشد اقتصادی، تورم، نقدینگی و نرخ بیکاری در سالهای اجرای برنامه ششم در روز شنبه خبر داد. 
 
به گزارش تسنیم، بر اساس تصمیم قبلی دولت و مجلس  معیار بررسی حقوقهای نجومی، دریافتی بالاتر از 20 میلیون تومان برای مدیران و 10 میلیون تومان برای مقامات بوده است. با این مصوبه معیار جدید حقوقهای نجومی رقم 12.5 میلیون تومان می‌باشد. به گفته خدابخشی این مصوبه مجلس تنها برای سالهای اجرای برنامه ششم یعنی از ابتدای سال 96 بوده است به این ترتیب مبنای بررسی حقوقهای نجومی همان رقم 20 میلیون تومان می‌باشد. 
 
منبع:تسنیم
انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 24 دی 1395  | 7:07 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

رازی که درابتلا به پوکی استخوان نمی دانید !

فوق‌تخصص غدد با اشاره به اینکه شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان در زنان 4 برابر مردان است، گفت: پرکاری تیروئید و اختلال در غدد فوق کلیه می‌تواند سبب بروز پوکی استخوان شود.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد پژوهی در ارتباط با پوکی استخوان اظهار داشت: پوکی استخوان درواقع کاهش توده استخوانی ضعیف و سست شدن بوده که این حالت سرانجام به شکستن استخوان منتهی خواهد شد.  
 
وی افزود: پوکی استخوان بیماری خاموش نامیده می‌شود چراکه در مراحل اولیه علامتی ندارد و همین امر تشخیص را با مشکل مواجه می‌سازد و این مشکل با عوارضی همچون شکستگی خودبه خودی استخوان‌ها، درد شدید کمر، غوز پشت و کوتاه شدن قد نسبت به دوران جوانی نمودار می‌شود.  
 
فوق‌تخصص غدد اضافه کرد: کنترل وزن، تحرک، تغذیه مناسب و عدم استعمال دخانیات می‌تواند در پیشگیری از این بیماری موثر واقع شود. همچنین استفاده طولانی مدت از برخی داروها همچون کرتون و هپارین می‌تواند سبب کاهش تراکم استخوان‌ها شود.  
 
پژوهی ادامه داد: شیوع پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است و شکستگی‌های ناشی از آن نیز در زنان تقریبا 4 برابر مردان بوده. البته روند کاهش تراکم استخوان در مردان از سرعت کمتری برخوردار است.  
 
وی گفت: با افزایش سن احتمال بروز پوکی استخوان بیشتر می‌شود. در زنان یائسگی نیز به این موضوع دامن زده چراکه تولید هورمون استروژن از تخمدان‌ها متوقف می‌شود.  
 
رئیس شبکه استئوپروز افزود: وراثت بر تراکم توده استخوانی و سرعت کاهش آن اثر دارد. همچنین استخوان‌بندی ظریف و کوچک، داشتن قد کوتاه و یا لاغر بودن فرد را مستعد به پوکی استخوان می‌کند.  
 
وی عنوان کرد: بیماری‌هایی همچون بیماری غده تیروئید (پرکاری تیروئید)، پرکاری یا کم‌کاری پاراتیروئید و کم‌کاری و پرکاری غدد فوق‌ کلیه می‌تواند فرد را در معرض ابتلا به پوکی استخوان  قرار دهد.

منبع:فارس
انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 24 دی 1395  | 7:06 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

باند جذب نیرو داعش متلاشی شد

نیروهای امنیتی لبنان یک باند تروریستی که برای داعش عضو جمع می‌کرد، متلاشی کردند.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دستگاه‌ امنیتی لبنان امروز جمعه اعلام کرد که یک باند تررویستی را متلاشی کرده است. 
 
بر اساس این گزارش، این باند که متشکل از 4 نفر است در بازجویی‌های اولیه به جذب جوانان برای داعش اعتراف کرده است. 
 
تاکنون ده‌ها باند تروریستی مرتبط با گروه تروریستی داعش در لبنان متلاشی شده است. 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم 
انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 24 دی 1395  | 7:06 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

اردوغان: سقوط ارزش لیره نتیجه توطئه دشمنان است

رئیس‎‏جمهور ترکیه گفت کاهش ارزش لیره نتیجه توطئه دشمنان این کشور است و افزود این اقدامات تفاوتی با کارهای تروریست‌ها ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی، رجب طیب اردوغان، رئیس‎‏جمهور ترکیه، می‌‎گوید کاهش اخیر ارزش لیره نتیجه توطئه دشمنان ترکیه برای تضعیف این کشور است. 

 

وی در جریان یک سخنرانی خطاب به مدیران محلی گفت آن‎‏هایی که اقداماتی برای کاهش ارزش ارز انجام دادند تفاوتی با تروریست‌ها ندارند. 

 

وی از ملت ترکیه خواست در راستای «خنثی‎سازی توطئۀ دشمنان» علیه این کشور، به فروش ارز خارجی و کمک به تقویت لیره بپردازند. 

 

رئیس‏‎جمهور ترکیه گفت دشمنان با بهره‌گیری از سفته‏‎بازی ارزی به دنبال سرنگونی دولت هستند و بانک مرکزی باید این توطئه را خنثی کند. 

 

اردوغان به کودتای نافرجام بخشی از ارتش ترکیه در تیرماه سال جاری اشاره کرد که مردم ترکیه برای مقابله با آن، به خیابان‌ها ریختند و جلوی تانک‎‌ها ایستادند و افزود هرکسی که در رسیدن ملت به اهدافش کمک کند، یک قهرمان خواهد بود. 

 

خبرگزاری رویترز به نقل از رئیس‌جمهور ترکیه نوشت: «هدف تروریستی که اسلحه به دست دارد با تروریستی که دلار و یورو در دست دارد، یکی است.» 

 

اردوغان افزود: «هدف به زانو درآورده ترکیه است. آن‎‏‌ها دارند از نرخ ارز به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنند.» 

 

بر اساس گزارش رویترز، از آغاز سال 2017 میلادی ارزش لیره در برابر دلار 10 درصد کاهش یافته است. 

 

با گذشت حدود شش ماه از زمان کودتای نافرجام در ترکیه، لیره تقریباً یک چهارم از ارزش خود را از دست داده است. 

 

خبرگزاری فرانسه گزارش داد پس از سقوط لیره در طول هفتۀ گذشته، ارزش هر دلار آمریکا به سقف  4.0 لیرۀ ترکیه رسیده بود، اما در ‌‌نهایت روز پنج‌شنبه با افزایش 2 درصدی ارزش پول ترکیه، هر دلار آمریکا برابر با 3.8 لیره مبادله شد.

 

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 24 دی 1395  | 7:05 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

انفجار یک بمب صوتی در شهر مارسی فرانسه

شهروندان فرانسوی از شنیده شدن صدای انفجار در شهر مارسی خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم؛ در حالی که کاربران شبکه های اجتماعی از شنیده شدن صدای انفجار در مارسی خبر داده بودند، مقامات فرانسه اعلام کردند که این صدا از انفجار یک بمب صوتی ناشی شده است.

 

شبکه راشا تودی گزارش داد کاربران فرانسوی در توییتر ضمن خبر دادن از شنیده شدن صدای انفجار در شهر مارسی، افزودند که شیشه ها و دیوارهای منازلشان در اثر این صدا لرزیده است.

 

تاکنون اطلاعات بیشتری از این انفجار منتشر نشده است.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

رییس جمهور قبرس خواستار خروج 30 هزار نظامی ترکیه از این جزیره شد

نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور قبرس گفت: هر تلاشی برای متحد کردن این کشور باید شامل خروج 30 هزار نظامی ترکیه از قبرس باشد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به  نقل از خبرگزاری فرانسه؛ نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور قبرس گفت: هر تلاشی برای متحد کردن این کشور باید شامل خروج 30 هزار نظامی ترکیه از قبرس باشد.

 

جمهوری قبرس جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه و پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی که ترک‌ نشین هستند و بخش یونانی‌نشین در جنوب تقسیم شده است. هردو زبان ترکی و یونانی در این کشور رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.

 

نیکوس آناستاسیادس در انتخابات فوریۀ ۲۰۱۳ پس از دیمیتریس کریستوفیاس رئیس‌جمهور قبرس شد. وی در واکنش به اظهارات رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه که خروج نظامیان این کشور را غیر قابل قبول دانسته است، در جمع خبرنگاران گفت: "ما بر موضع خود باقی می مانیم اما باید بر خروج نظامیان ترکیه از قبرس توافق حاصل شود."

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

هشدار چین و روسیه درباره اسقرار سامانه موشکی تاد در کره جنوبی

چین و روسیه در قبال برنامه امریکا برای استقرار سامانه موشکی تاد در کره جنوبی اقدامات بیشتری اتخاذ خواهند کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به  نقل از پرس تی وی؛ به گزارش خبرگزاری دولتی چین، شین هوا، مسکو و پکن با صدور بیانیه‌ای از تمامی طرف‌های شرکت‌کننده در استقرار سامانه موشکی امریکا در کره جنوبی خواستند تا تنش‌هایی که ممکن است در پی اجرایی شدن این برنامه به وجود آید را در نظر گرفته و از خود خویشتن‌داری نشان دهند.

 

مسکو و پکن همچنین بار دیگر بر تعهدات خود در زمینه شبه‌جزیره کره‌ای عاری از هرگونه تسلیحات هسته‌ای تأکید کرده و از دیپلماسی به‌ عنوان تنها راه‌ کار برای حل‌ و فصل مناقشات نام بردند.

 

این بیانیه زمان کوتاهی پس از نشست ایگور مورگولو و کونگ شوان یو معاونان وزیر امور خارجه روسیه و چین در روز پنجشنبه برگزار شد.

 

مسکو همچنین وضع در شبه‌جزیره کره را شبیه تبدیل‌شدن به وضعی ناآرام توصیف کرده است. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برخی دولت‌های خاص اقدامات غیر سازنده‌ای را در دامن زدن به این ناآرامی‌ها و به راه انداختن مسابقات تسلیحاتی اتخاذ کرده و مانورهای نظامی خود را گسترش داده‌اند.»

 

وزارت دفاع آمریکا و کره جنوبی اواسط تیر 95 در بیانیه مشترکی از توافق رسمی برای استقرار سامانه موشکی تاد در خاک کره جنوبی خبر دادند که با مخالفت شدید پکن و مسکو روبرو شد. این در حالی بود که بیش از یک‌صد هزار تن از فعالان امریکایی در طوماری بازنگری واشنگتن در این تصمیم را خواستار شده‌اند.

 

از طرفی دیگر تصمیم جهت استقرار این سامانه  با مخالفت‌های گسترده در کره جنوبی و همچنین خارج از این کشور روبرو شده است. مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به این تصمیم تظاهرات کرده و از سئول خواسته اند تا از این برنامه صرف نظر کند.

 

تاد نوعی سامانه دفاع موشکی است که برای شناسایی و مقابله با موشک‌های بالستیک کوتاه برد، میان برد و بلند برد در داخل و خارج از جو طراحی‌ شده است.

 

آمریکا استقرار سامانه موشکی تاد را نوعی اقدام بازدارنده در مقابل برنامه موشکی بالستیک کره شمالی عنوان کرده است، این در حالی است که چین و روسیه بارها نگرانی امنیتی خود را از تصمیم امریکا برای استقرار این سامانه موشکی اعلام و گفته‌اند این سامانه اراضی دو کشور را در تیررس رادارهای امریکا قرار خواهد داد.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

نجات پدر و دختر نیوزیلندی پس از یک ماه آوارگی در دریا

یک شهروند نيوزیلندى به همراه دختر شش ساله اش بعد از يک ماه سرگردانى بر روى دريا با يک قايق كوچک توانستند نجات یابند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به  نقل از اسپوتنيک؛ يک شهروند نيوزیلندى به همراه دختر شش ساله اش بعد از يک ماه سرگردانى در دريا با يک قايق کوچک توانستند جان سالم به در ببرند.

 

آلن لنگدون و دختر شش ساله اش یک ماه پیش به سفرى کوتاه به خليج "بى آف آيلند" در نيوزیلند راهى شدند، مدتی کوتاهی پس از آغاز سفر طوفان به فرمان قايق آنها صدمه ميزند و آنها در دريا سرگردان شدند.

 

لنگدون گفت: بدون هدايت قايق گزينه زيادى نداشتيم، من منتظر هواى خوب بودم، ولى فرصتی پیش نیامد. ما به سمت جنوب می رفتيم. او افزود که تصميم بر فرستادن قايق ٦ مترى خود از طریق درياى تاسمان به سمت استراليا گرفت، چرا که به نظر او اين بى خطرترين گزينه بود. بالاخره در روز چهارشنبه اين مرد و دخترش در بندرى در ٢٣٠ کيلومترى سيدنى پهلو گرفتند. 

 

نیروهای امدادی در طی یک ماه گذشته به دنبال این پدر و فرزندش بودند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

نگرانی بین المللی از وخامت اوضاع مسلمانان در میانمار

سازمان ملل در خصوص افزایش خشونت ها در میانمار ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به  نقل از روزنامه ایندیپندنت؛ سازمان ملل اعلام کرد بیش از شصت و پنج هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از زمان آغاز دور جدید خشونت ها در میانمار از این کشور فرار کرده اند. اعضای این گروه اقلیت با قتل، تجاوز و آتش سوزی عمدی از طرف ارتش برمه روبرو هستند.

 

یک سوم از این آوارگان، هفته گذشته میانمار را ترک کرده اند. این نحوه رفتار با مسلمانان روهینگیا موجب شد یانگی لی نماینده حقوق بشر سازمان ملل از میانمار دیدار کند.

دولت میانمار هرگونه بد رفتاری با اقلیت روهینگیا را رد می کند. دولت میانمار در گزارش یک کمیسیون دولتی اعلام کرد هیچ شواهدی دال بر وقوع نسل کشی یا پاکسازی قومی وجود ندارد.

 

«دفتر سازمان ملل در امور هماهنگی بشر دوستانه» در گزارش هفتگی اش از افزایش ناگهانی آوارگان خبر داد.

 

در این گزارش آمده است: «گزارش شده است بیست و دو هزار نفر هفته گذشته از ایالت راخین از مرز عبور کرده اند. برآورد می شود از پنجم ژانویه، 65 هزار نفر در اردوگاههای ثبت شده و محل های اسکان موقت بنگلادش اقامت می کنند.»

 

این وضعیت پس از آن روی داده است که ارتش برمه اقدامات سرکوبگرایانه ای را در ایالت راخین که بیشتر افراد اقلیت روهینگیا در آنجا زندگی می کنند آغاز کرد.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 67 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >