عکس بواسیر یا هموروئید خارجی و خفیف و عکس بواسیر زنان

عکس بواسیر یا هموروئید خارجی و خفیف و عکس بواسیر زنان

بواسیر یا هموروئید بیماری بسیار شایعی است که به سبب شیوع گسترده، در حال حاضر تعداد زیادی از افراد را درگیر کرده است. این بیماری که حاصل افزایش فشار وارده بر عروق خونی در ناحیه مقعد است، موجب تورم و گشاد شدن عروق می‌گردد و درد و خونریزی بسیاری را به دنبال دارد.

از دلایل شایع بیماری بواسیر می توان به یبوست، ایجاد فشار زیاد در مقعد، بلند کردن اجسام سنگین، بی تحرکی و نشستن طولانی مدت و غیره اشاره کرد.

با توجه به اینکه هموروئید خارجی یا داخلی است، علائم آن می تواند متفاوت باشد. بیماران مبتلا به این عارضه در مراحل ابتدایی بیماری علائم خاصی را مشاهده نمی کنند و به مرور این نشانه ها آشکار می شوند. 

در مورد هموروئید داخلی معمولا خونریزی اولین نشانه ایست که افراد با آن مواجه می شوند. در درجات شدید تر ممکن است بیرون زدگی و پرولاپس هم اتفاق بیفتد و بیمار علائمی مثل درد شدید، خارش و سوزش را هم تجربه کند. 

در این مقاله قصد داریم به تشریح و توضیح بواسیر و علائم آن بپردازیم. آشنایی با شکل ظاهری و عکس بواسیر به شناخت و تشخیص دقیق تر این بیماری کمک می‌نماید. 

همچنین آشنایی با شکل ظاهری و عکس بواسیر داخلی و خارجی، پرولاپس و خونی روند درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری را آسان کرده و کمک می کند در صورت مواجهه با این عارضه، در مراحل اولیه برای درمان اقدام کنید. 

زیرا اگر این بیماری ها زود تشخیص داده شوند، روند درمان آنها آسان تر و سریع تر خواهد بود.

عکس بواسیر یا هموروئید خارجی

همانطور که در عکس بواسیر خارجی مشاهده می نمایید، این بیماری عروق خونی خارجی مقعد را درگیر نموده و بعد از خط دندانه ای تشکیل شده است. 

عکس بواسیر یا هموروئید خارجی

این نوع هموروئید اغلب دچار ترومبوز یا لخته خون شده و رو به کبودی می رود. در عکس هموروئید ترومبوزه مشاهده می کنید که ایجاد لخته خون شایع ترین نشانه آن است و درد آن به شکل دردی که تیر می کشد، نمایان می شود. امکان بروز سایر علائم از جمله خارش و مشاهده زائده های بیرون زده نیز وجود دارد.

بواسیر یا هموروئید ترومبوزه

یکی از مهمترین دلایل بروز چنین هموروئیدی استرس شدید و مشکلات روحی است. آمارها نشان داده تعداد زنان مبتلا به این عارضه بیشتر از مردان است. هموروئید خارجی را می توان با روش های مختلفی درمان نمود. اما بهترین روشی که برای درمان آن وجود دارد، درمان بواسیر با لیزر است.

در عکس بواسیر یا عکس هموروئید خارجی مشاهده می کنید که بیرون زدگی حاصل از این بیماری علاوه بر ظاهر نامناسب، علائم آزاردهنده ای برای فرد ایجاد می کند.

استفاده از روش لیزر بواسیر این امکان را به بیمار می دهد تا بدون درد و خونریزی و در زمانی کمتر از یک ساعت بیماری خود را بطور کامل و قطعی درمان نماید.

عکس بواسیر یا هموروئید خفیف

در رابطه با شکل ظاهری هموروئید خفیف باید بگوییم این عارضه علائم کمتری را شامل می شود و در واقع بیمار نشانه های ظاهری و آزاردهنده خفیف تری را نسبت به نوع پیشرفته تجربه می نماید.

عکس بواسیر خفیف

بواسیر خفیف می تواند در دو نوع داخلی و خارجی ایجاد شود. همانطور که در عکس بواسیر خفیف نیز مشخص است، این بیماری در حال پیشرفت بوده و باید هرچه سریع تر برای درمان اقدام نمایید. زیرا در غیر این صورت بیماری شدت یافته و علائم بیشتری از این بیماری را تجربه خواهید نمود.

عکس بیرون زدگی بواسیر 

هموروئید داخلی دارای چهار گرید مختلف است که با توجه به شدت بیرون زدگی زائده از مقعد، درجه آن مشخص می شود. در عکس بیرون زدگی بواسیر می بینید که در گرید ۳ و ۴ این زائده ها بطور کامل از مقعد خارج شده اند.

تصویر درجات مختلف هموروئید داخلی

در گرید ۲ زائده ها فقط در هنگام دفع از مقعد خارج می شوند و در هموروئید داخلی درجه یک این عروق هنوز از مقعد بیرون نزده اند.

جدی گرفتن درمان و اقدام به موقع برای برطرف کردن این عارضه نکته بسیار مهمی است که گاهی بیماران به آن بی توجهی می کنند و متحمل درد و ناراحتی زیادی می شوند. 

گاهی علت به تعویق انداختن درمان، ترس از اتاق عمل و تیغ جراحی است که در حال حاضر می توان با جایگزین کردن روش لیزر این نگرانی را تا حد زیادی کاهش داد.

 

عکس های بیشتر هموروئید در سایت دکتر بیژن عابدیان
ادامه مطلب


[ سه شنبه 22 فروردین 1396  ] [ 7:23 PM ] [ ghazalmah ]
[ نظرات(0) ]

درمان زگیل دست و پا با لیزر و کرایو و مقایسه اثربخشی این روش‌ها

[عکس: 0*OSOlbyFfocOGc1Ro.jpg]
زگیل‌ها زائده های پوستی شایعی هستند که به دلیل رشد غیر سرطانی سلول های پوست، به شکل دانه های تکی یا خوشه ای نسبتا کوچک ایجاد می‌شوند.
این زائده ها می توانند در نواحی مختلف بدن مثل دست، صورت، کف پا، ناحیه تناسلی، گردن و غیره به شکل برجستگی های گوشتی و زبر نمایان شوند.
از زمانی که ویروس به پوست منتقل می شود تا زمان بروز زگیل دست و پا یا نواحی دیگر، بین 2 تا 6 ماه زمان می برد. همچنین تعیین نوع این زائده های گوشتی به محل قرار گیری و شکل ظاهری آن بستگی دارد.
تمایل افراد به از بین بردن زگیل دست و پا و حتی صورت هم به دلیل ظاهر نامناسبی است که این زائده ها ایجاد می‌کنند.
به غیر از زگیل تناسلی که اگر به موقع درمان نشود می تواند به سرطان های مختلف ناحیه تناسلی و دهانه رحم منجر شود، انواع دیگر این بیماری در بیشتر مواقع بی خطر هستند. البته لازم به ذکر است که زگیل های ناحیه تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی و تماس پوست با پوست نواحی مخاطی انتقال می یابد.
در ادامه به بررسی دلایل، علائم، انواع و روش های درمان زگیل دست و پا می پردازیم:

زگیل دست و پا
زگیل دست ناشی از ابتلا به نوعی از ویروس hpv است که می تواند در کف دست، روی انگشتان و دور ناخن ها به شکل خوشه ای یا تکی ایجاد شود.
زائده هایی که روی دست ایجاد می شوند ممکن است به رنگ پوست، یا کمی تیره تر باشند. این زائده ها معمولا خطرناک نیستند و اندازه آنها بیش از چند میلیمتر نیست.

[عکس: 0*5NkzaZ5CqDh9G-88.jpg]
زگیل های پا بیشتر در پاشنه، کف پا و زیر انگشتان مشاهده می شوند و رنگ آنها روشن تر از پوست همراه دانه های مشکی روی زائده است.
چون کف پا ناحیه ایست که دائما در تماس با زمین است و وزن بدن به این ناحیه فشار وارد می کند، زائده های این بخش تحریک پذیرتر و دردناک ترند.

[عکس: 0*FrBXy9viOJE73Kw1.jpg]
علت بوجود آمدن زگیل دست و پا
بطور کلی علت بوجود آمدن زگیل دست و پا و نواحی دیگر بدن آلوده شدن پوست به نوعی از ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی است. البته از آنجایی که سیستم ایمنی بدن افراد واکنش متفاوتی به ویروس دارد، هر فردی در تماس با ویروس hpv دچار این عارضه نمی شود.
ابتلا به زگیل دست و پا میان کودکان و نوجوانان شایع تر است، این در حالی است که حدودا 5 درصد بزرگسالان به این نوع از عارضه پوستی مبتلا می شوند. بنابراین افرادی که سیستم ایمنی قوی تری دارند، در مقابل این ویروس ها مقاوم ترند.
نکته مهم دیگر این است که وجود زخم یا بریدگی روی پوست ریسک ابتلا به این ویروس را افزایش می دهد. بخصوص در نواحی از بدن که با تیغ اصلاح می شوند، ایجاد این زائده های پوستی شایع تر است.
همچنین افرادی که به بیماری های زمینه ای پوستی مثل اگزما مبتلا هستند، بیشتر در معرض ابتلا به زگیل دست و پا و غیره قرار دارند.
بعضی از این ضایعه ها هم مسری هستند و علاوه بر اینکه از جایی به جای دیگر بدن منتقل می شوند، می توانند از فردی به فرد دیگر هم انتقال یابند.

علائم و نشانه ها
بسته به اینکه این زائده ها چه نوعی هستند، در اشکال و اندازه های مختلف ایجاد می شوند. زائده‌های زگیل معمولا بدون درد هستند و اگر در نقاط حساس بدن ایجاد نشوند علائم دردناکی ایجاد نمی کنند.
البته به دلیل اینکه زگیل دست و پا در نقاطی از بدن ایجاد می شود که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، این زائده ها تحریک پذیرتر هستند.
علاوه بر ظاهر خجالت آور، علائم دردناک و آزاردهنده یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود درمان زگیل دست و پا برای بیماران اولویت داشته باشد.
علائم آزاردهنده ای که زگیل های دست و پا ایجاد می کنند شامل این موارد است:
[*]ایجاد درد و سوزش هنگام لمس
[*]خارش خود زائده یا اطراف آن
[*]التهاب و قرمزی
[*]و در موارد حادتر ترشح مایعاتی از زائده و یا عفونت

تصاویر زگیل دست و پا
در اینجا با تصاویری از انواع زگیل دست و پا آشنا خواهید شد:

[عکس: 0*eIuRoaz4wygfRfb6.jpg]

[عکس: 0*UHQ99Rv0zm9UQZMw.jpg]

[عکس: 0*bdYup1WUI42ky9R7.jpg]
[عکس: 0*uy1kWsUaWMOQLzRI.jpg]
[عکس: 0*mVFJAHXlfX_gtlQw.jpg]
[عکس: 0*7SvJg5U2JX0rd8Yr.jpg]

[عکس: 0*SkSrCP4NPu9zIEwD.jpg]
[عکس: 0*4tJGAqD9NJF-XA2a.jpg]
[عکس: 0*YmtQpwiaWw8pDokV.jpg]

پیشگیری
برای اینکه ریسک ابتلا به انواع زگیل دست و پا را کاهش دهید، باید موارد زیر را رعایت کنید:

[*]از تماس مستقیم با افراد مبتلا به به این عارضه پوستی پرهیز کنید.
[*]از وسایل شخصی مثل ناخن گیر، حوله و برس افراد دیگر خودداری کنید.
[*]از کندن پوست اطراف ناخن ها بپرهیزید، چون پوست آسیب دیده این ناحیه ریسک ابتلا به زگیل دست را افزایش می دهد.
[*]اگر در ناحیه ای از بدنتان زائده ای مشاهده می کنید، از دستکاری و کندن آن خودداری کنید چون این کار باعث پخش شدن زائده ها خواهد شد.
[*]از لوازمی مثل ناخن گیر، لیف، برس و سنگ پایی که برای ناحیه مبتلا به زگیل استفاده می کنید، برای سایر نواحی بدنتان استفاده نکنید.
راه های درمان و از بین بردن زگیل دست و پا
راه های مختلفی برای درمان قطعی زگیل دست و پا وجود دارد که بعد از مراجعه به پزشک مناسب ترین روش برای درمان به شما پیشنهاد می‌شود:
فریز(کرایو) زگیل دست و پا
کرایوتراپی یا فریز زگیل دست و پا، با استفاده از اسپری نیتروژن مایع یا اکسید نیتروژن روی این زائده، سلول های آن را از بین می برد. این روش که با نام سرما درمانی هم شناخته می شود، یک روش رایج برای درمان زگیل دست و پا است که در کلینیک و توسط پزشک به دو صورت انجام می شود:
[list]
[*]در روش اول نیتروژن مایع ممکن است بصورت مستقیم روی ضایعه اسپری شود و به اصطلاح آن را فریز کند.
[*]در روش دوم این ماده توسط یک چوب پنبه روی زائده استعمال می شود و سلول های زگیل را تخریب کرده و از بین می برد.
[/list]
این روش با توجه به تعداد و اندازه ضایعه‌ها و طبق دستور پزشک ممکن است در چندین جلسه انجام شود تا زائده ها بطور کامل از بین بروند.
تاکنون روش کرایو زگیل دست و پا 75 درصد موفقیت آمیز بوده و توانسته رضایت بیش از نیمی از بیماران را جلب کند. البته در 25 درصد موارد هم احتمال بازگشت مجدد ضایعه‌ها در این روش وجود دارد.
مراقبت های بعد از فریز زگیل دست و پا
بعد از انجام این روش معمولا تا چند روز درد کمی را احساس می کنید و ایجاد تاول و زخم در ناحیه زائده ها طبیعی است و حدودا دو هفته زمان می برد تا این زائده ها بطور کامل بهبود یابند.
باید رعایت بهداشت و شستشوی محل زائده ها هر چند ساعت یکبار انجام شود و به صورت مرتب از پمادهای ترمیم کننده و آنتی بیوتیک استفاده کنید. همچنین تا چند روز از هرگونه تحریک ناحیه با اصلاح و برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
درمان زگیل دست و پا با لیزر
درمان زگیل دست و پا با لیزر یکی از روش های قطعی برای از بین بردن این زائده هاست که به دلیل مزایای فراوان مورد استقبال بسیاری از بیماران قرار گرفته است. در این روش نوین با تابش اشعه متمرکز لیزر به این زائده، بافت آن را از بین می‌برند.
از روش لیزر برای درمان انواع زگیل دست و پا، صورت، زگیل تناسلی و انواع زائده های کوچک و بزرگ استفاده می شود و حتی اگر تعداد زائده ها زیاد باشد هم طی یک جلسه می‌توان آنها را درمان کرد.
در حال حاضر لیزر یکی از بهترین راه های درمان زگیل دست و پا و سایر زائده ها شناخته می شود.

منبع مقاله


ادامه مطلب


[ دوشنبه 7 فروردین 1396  ] [ 4:53 PM ] [ ghazalmah ]
[ نظرات(0) ]