مشاهده عکس شقاق مقعدی; شکل ظاهری فیشر حاد و مزمن

مشاهده عکس شقاق مقعدی; شکل ظاهری فیشر حاد و مزمن

یکی از عارضه های مقعدی که بخش زیادی از افراد آن را تجربه می کنند شقاق یا زخم مقعد است. دیواره های مقعد به شدت حساس است و هرگونه ایجاد فشار به دلیل یبوست یا خشکی مدفوع و حتی عوامل دیگر، می‌تواند باعث بروز بیماری در این ناحیه شود. در عکس شقاق مشاهده می‌کنید که در نوع حاد این بیماری، زخمی که در مقعد ایجاد شده سطحی است اما اگر به موقع برای درمان آن اقدام نشود این زخم عمیق تر شده و به عضلات اسفنکتر هم آسیب می‌رساند که در این شرایط فرد دچار شقاق مزمن می‌شود.

علائم ظاهری شقاق
مبتلایان به این بیماری معمولا علائم آزاردهنده ای مثل خارش، سوزش شدید، قرمزی و درد و خونریزی از مقعد را هنگام اجابت مزاج تجربه می‌کنند. به دلیل بعضی از علائم مشابه شقاق با بواسیر، گاهی این دو بیماری با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند که در اینجا با مشاهده عکس شقاق مقعدی و آشنایی با شکل ظاهری این بیماری، می‌توانید به راحتی این عارضه را تشخیص دهید.

شکل ظاهری شقاق

تصاویر شقاق یا فیشر حاد و مزمن

تفاوت شقاق حاد و مزمن در عمق شکاف ایجاد شده و مدت زمانی است که از بروز بیماری می گذرد. اگر شکاف سطحی باشد و هنوز علائم شدیدی را تجربه نکنید، احتمالا بیماری هنوز در مرحلخ حاد است و توصیه میکنیم برای جلوگیری از پیشرفت آن به پزشک مراجعه کنید.

اما اگر عمق شکاف زیاد و علائم تشدید شود و همچنین اگر بیشتر از 6 هفته از شروع علائم شما گذشته باشد، شما به شقاق مزمن مبتلا شده اید که تنها راه درمان آن عمل جراحی یا عمل لیزر شقاق است. با مشاهده عکس شقاق مزمن و حاد در زیر می توانید تفاوت ظاهری این دو عارضه را هم مشاهده کنید.

تصویر شقاق حاد و مزمن

عکس شقاق و بواسیر

در اینجا عکس شقاق و هموروئید را مشاهده می کنید که بصورت همزمان بروز پیدا کرده اند و در چنین شرایطی تشخیص این دو عارضه بسیار سخت است و بهتر است آن را به عهده پزشک بگذارید.

شکل ظاهری شقاق و بواسیر

در رابطه با سن شیوع این بیماری هم باید گفت که این بیماری در هر سنی ممکن است بروز پیدا کند و در بسیاری از موارد این بیماری در کودکان هم مشاهده می شود. اما زنانی که به تازگی زایمان کرده اند بیشتر در معرض ابتلا به شقاق می باشند.

برای درمان شقاق هم راه های مختلفی وجود دارد که بعد از مراجعه به پزشک و بررسی وضعیت بیماری تان، بهترین راه درمان توسط پزشک پیشنهاد می شود. در تصاویر زیر با روش های درمان شقاق با لیزر و جراحی بیشتر آشنا می‌شوید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بدون تشخیص و تجویز پزشک از روش های خانگی و خود درمانی استفاده نکنید تا مراحل درمان بیماری با مشکل موجه نشود.

تصاویر درمان شقاق

عکس شقاق مقعدی - کلینیک پایتخت
ادامه مطلب


[ چهارشنبه 7 تیر 1396  ] [ 4:42 PM ] [ ghazalmah ]
[ نظرات(0) ]

هزینه جراحی بواسیر با لیزر در مقایسه با عمل هموروئید

قطعا بواسیر یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی است که معمولا بسیار دردناک و آزاردهنده بوده و زندگی عادی فرد را با مشکل مواجه می کند. بواسیر یا هموروئید همان رگ های ناحیه مقعد است که به دلیل ایجاد فشار، دچار التهاب و ورم شده و دردناک می‌شود.

عواملی مثل یبوست طولانی مدت، زور زدن زیاد هنگام اجابت مزاج، بارداری در خانم ها و حتی نشستن های طولانی مدت باعث ایجاد فشار در مقعد و در نهایت بروز هموروئید می شوند.

با مشاهده علائم این عارضه که در صفحه اصلی بواسیر(هموروئید) بطور کامل توضیح داده شده، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بیماری شما مشخص شود. پس از معاینه توسط پزشک و تشخیص نوع هموروئید، روش های مناسب برای درمان بواسیر به شما پیشنهاد می شود.

درمان بواسیر با لیزر، عمل هموروئید

هر یک از روش های درمان هموروئید مزایا و عوارض خود را دارد اما کم عارضه ترین روش، درمان بواسیر با لیزر است. این روش در کلینیک و بصورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن و گذراندن دوران نقاهت نمی باشد. سوالی که برای بیشتر بیماران مطرح می شود در مورد هزینه جراحی بواسیر با لیزر است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

رابطه نوع بواسیر و هزینه لیزر این عارضه
یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر، میزان پیشرفت بیماری است. همانطور که در بالا اشاره شد، بواسیر دارای دو نوع داخلی و خارجی است و هموروئید داخلی هم بسته به اینکه چه میزان پیشرفت کرده، به چهار درجه مختلف تقسیم می شود. بنابراین هر چه مدت زمان بیشتری از شروع بواسیر یا هموروئید گذشته باشد، درمان آن پیچیده تر است.

آیتم های مختلفی در تعیین این هزینه تاثیر گذارند و می توان گفت که هزینه لیزر بواسیر برای هر فرد متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی برای هزینه لیزر هموروئید داشته باشید، باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید. اگر به بواسیر خارجی مبتلا باشید، پزشک با معاینه بالینی بیماری شما را تشخیص می دهد اما در صورتیکه هموروئید شما از نوع داخلی باشد، گاهی نیاز به انجام آزمایشاتی برای تشخیص نوع بیماری شما است.

آیا بیمه هزینه لیزر بواسیر را به عهده می گیرد؟
بیمه های درمانی معمولا هزینه عمل های سرپایی و کمتر از ۶ ساعت بستری را پرداخت نمی کنند اما بعضی از بیمه های تکمیلی هزینه این درمان را به عهده می گیرند و بیمار تنها موظف به پرداخت بخشی از هزینه می باشد.

اگر بخواهیم به مقایسه تفاوت هزینه لیزر و جراحی بواسیر بپردازیم، باید این نکته را در نظر بگیریم که در روش جراحی سنتی، به دلیل بستری شدن بیمار در بیمارستان و همچنین مراقبت و دوره نقاهت بعد از عمل هموروئید، هزینه حتی بیشتر از روش لیزر بواسیر است.

https://teletype.in/@ghazaldarman/BkAm99wXp8b
ادامه مطلب


[ جمعه 2 تیر 1396  ] [ 4:25 PM ] [ ghazalmah ]
[ نظرات(0) ]