5 هزار خانوار مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی فاقد منزل مسکونی هستند

خبرگزاری فارس: 5 هزار خانوار مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی فاقد منزل مسکونی هستند

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 5 هزار خانوار مددجوی استان فاقد منزل مسکونی مناسب هستند که باید مورد توجه قرار گرفته و مشکل آنها رفع شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، فرید محبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود 14  درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، تعداد خانوارهای تحت پوشش این نهاد در استان را حدود 32 هزار خانوار عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون 14 هزار و 550 زن سرپرست خانوار در استان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه فقرزدایی و کاهش محرومیت از رسالت‌های مهم کمیته امداد است، گفت: تاکنون اقدامات خوبی برای تحقق این اهداف برداشته شده است.

این مسؤول تامین جهیزیه، احداث مسکن، برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی افراد تحت پوشش و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را از مهم‌ترین این اقدامات عنوان کرد.

محبی با اشاره به اجرای 991 مورد عملیات عمرانی در حوزه مسکن برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، گفت: این عملیات با اعتبار42 میلیارد و 246 میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مددجویان نیازمند منزل مسکونی مناسب در استان را حدود 5 هزار خانوار عنوان کرد و بیان داشت: این افراد باید مورد توجه ویژه قرار قرار گرفته و مشکل آنها رفع شود.

وی با بیان اینکه برخی از این خانوارها در مناطق سخت‌گذر، دور افتاده و محروم با شرایط آب و هوایی بد زندگی می کنند، یادآور شد: احداث منزل مسکونی برای آنان را از ضروریات مهم و مورد توجه عنوان کرد.

این مسؤول با تاکید بر توجه و حمایت خیرین در این حوزه، گفت: خیرین می‌توانند جهت کمک و و همکاری با کمیته امداد برای تامین سرپناهی مناسب برای این افراد نقش موثری داشته و با توجه و حضور خود گام‌های موثری در راستای خدمت به محرومان و نیازمندان بردارند.

محبی با اشاره به خدمات ارائه شده به مددجویان در حوزه مسکن، گفت: این خدمات کافی نبوده و هنوز مددجویان فاقد مسکن زیادی در استان داریم.

وی، رفع فقر و محرومیت در جامعه به خصوص این استان را نیازمند توجه و حمایت همه مسؤولان، دستگاه‌ها، مردم و خیرین دانست و گفت: باید با همکاری همدیگر نیازمندان را حمایت و ریشه فقر را در جامعه بخشکانیم.

انتهای پیام/82028/ن30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

گزینه روی میز ما حضور ملت ایران است

خبرگزاری فارس: گزینه روی میز ما حضور ملت ایران است

امام‌ جمعه کازرون گفت: دشمنانی که ما را دائم تهدید به گزینه‌های روی میز می‌کنند، بدانند گزینه روی میز ما این ملت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به یوم‌الله 222 بهمن اظهار داشت: زمانی که نگاهی به گذشته می‌اندازیم چیزی جز عنایت الهی و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) نمی‌بینیم و امروز عید واقعی ملت ایران است.

امام‌ جمعه کازرون با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی امسال جنگ با دشمن خداست، تصریح کرد: دشمنانی که ما را دائم تهدید به گزینه‌های روی میز می‌کنند، بدانند گزینه‌های روی میز ما این ملت است.

خرسند با بیان اینکه ترامپ رئیس‌جمهور تازه‌ به‌ دوران‌ رسیده آمریکا هنوز نیامده، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان علیه او شعار می‌دهند، تبیین کرد: ملت ایران بعد از 38 سال تحریم و تهدید و دشمنی آمریکا، امروز با افتخار سرش را بالا می‌گیرد و شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به شعار «مرگ بر آمریکا»، تصریح کرد: این شعار را عبادت می‌دانیم، چراکه برائت از مشرکان و در رأس تمام آن‌ها شیطان بزرگ آمریکاست.

امام‌ جمعه کازرون با بیان اینکه آمریکا فقط یک زبان می‌داند و آن‌ هم زبان زور و مقاومت است، متذکر شد: ملت ویتنام، افغانستان، عراق و لبنان با مقاومت در برابر آمریکا، آن‌ها را از سرزمین خود بیرون کردند.

خرسند تصریح کرد: مردم بابصیرت ایران با شعار مقتدرانه «مرگ بر آمریکا» و حضور خود در صحنه، اجازه دخالت به آمریکا در کشور را نخواهد داد.

خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه مسؤولان ما باید از این ملت درس بگیرند، یادآور شد: کسی فکر نکند با امید بستن و اعتماد به شیطان بزرگ و قدرت‌های مادی، مشکلات کشور برطرف می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مسؤولان با تلاش و مجاهدت، مشکلات را با اقتصاد مقاومتی و اشتغال را با اتکا به ذهن و هوش خود مردم برطرف کنند.

امام‌ جمعه کازرون با اشاره به دستاوردهای بسیار در علم هسته‌ای و نانو، عنوان کرد: جوانانی که توانایی این‌چنین کارهای بزرگی را دارند به‌ یقین مشکلات اشتغال و تورم و تحریم را نیز برطرف می‌کنند.

خرسند، خواستار تکریم بیشتر مردم توسط  قوای سه‌گانه شد و اظهار داشت: کشور را به دست جوانان بدهید تا بسازند، چراکه امید بستن به استکبار و شیطان بزرگ، سرابی بیش نیست.

امام‌ جمعه کازرون با بیان اینکه ما با اصل موسیقی مخالف نیستیم، اما با کار بی‌موقع و بی‌محل مخالفیم، افزود: به متولیان نصیحت می‌کنیم که با دقت بیشتر و با رویکرد مذهبی و فرهنگی موسیقی در جای خود توجه کنند.

انتهای پیام/2448/ذ30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

ترامپ ذات پلید آمریکا را آشکار کرد

خبرگزاری فارس: ترامپ ذات پلید آمریکا را آشکار کرد

امام جمعه کبگیان گفت: ترامپ با حرف‌های خود ذات پلید آمریکا را آشکار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کبگیان، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این  هفته کبگیان با دعوت به تقوای الهی و پرهیز از گناه درباره عوامل از بین بردن برکت در زندگی گفت: سستی ورزیدن در ادای نماز، اسراف با چشم و هم‌چشمی در زندگی از عوامل دیگر بی‌برکتی در زندگی است.

امام جمعه کبگیان با اشاره به  برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش گفت: حرکات مقتدرانه، مؤمنانه و منطقی ملت ایران با وحدت متقابل با نیروهای نظامی امید دشمن را به یاس مبدل کرده و ثابت کرد که اعتماد به آمریکا سرابی پوچ است.

خطیب جمعه کبگیان گفت: امید بستن به دشمن موجب تضعیف توان داخلی است و برداشت عده‌ای که تعامل با استکبار را موجب پیشرفت ملت می‌دانند یک خیانت بزرگ و نردبان نفوذ استکبار به درون کشور است.

وحدانی‌فر تصریح کرد: زیرا اعتماد قبل و بعد از انقلاب به غرب و در راس آن آمریکا همیشه اقتصاد ما را فلج و وابسته کرده است

این خطیب جمعه با تبریک 22 بهمن و تقدیر از حماسه ملت گفت: امروز ملت با حضور بی‌دعوت و فراگیر در خیابان‌های سراسر کشور جواب یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور بی‌تفکر و کوچه بازاری آمریکا را دادند.

وحدانی‌فر افزود: آقای ترامپ ما باید از شما تشکر کنیم که واقعیت درونی و ذات پلید و نسل کشی دولت ماقبلتان را به همگان نشان دادید.

امام جمعه کبگیان پیام این روز را صلح و دوستی و امید دادن به ملت‌های محروم جهان بیان کرد و گفت: خادمان به ملت باید با بیان خدمات ارزشمند نظام در تریبون‌ها و جراید جامه عمل بپوشانند و ارزش خدمت به چنین ملتی را از مهمترین افتخارات خود در پرونده کاریشان ثبت کنند.

انتهای پیام/2571/خ20


ادامه مطلب
نظرات 0

تکیه بر ارزش‌های اسلام دلیل اقتدار و پایداری انقلاب ایران است

خبرگزاری فارس: تکیه بر ارزش‌های اسلام دلیل اقتدار و پایداری انقلاب ایران است

مشاور استاندار کردستان گفت: تکیه بر ارزش‌های اسلامی دلیل اقتدار و پایداری انقلاب ایران با وجود تمام توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کامیاران، سیدعباس احمدی پیش از ظهر امروز در سخنرانی راهپیمایی امروز در کامیاران با بیان اینکه انقلاب جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام و حضور مردم درسال 577 به پیروزی رسید، اظهار کرد: امام راحل در همان آغاز انقلاب فرمودند« پایه و محور نظام و انقلاب بر اساس جمهوری اسلامی است نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر» است.

به گفته وی، انسجام ملی با گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب در راهپیمایی امروز جمهوریت نظام را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که مردم ایران همچنان در صحنه هستند.

مشاور استاندار کردستان به امنیت پایدار و خلل ناپذیر در کشور به ویژه در کردستان اشاره کرد و گفت: امنیتی که امروز در ایران اسلامی وجود دارد در هیچ نقطه‌ای از خاور میانه دیده نمی‌شود که البته این امنیت پایدار حاصل ایثار و از خودگذشتگی شهدا است.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی مردم حرف اول را می‌زنند و حق انتخاب دارند، خاطرنشان کرد: در منطقه خاورمیانه هیچ رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و اعضای شورا با رای و نظر مردم انتخاب نمی‌شوند.

احمدی در ادامه با تاکید بر اینکه اسلامیت محتوای اصلی نظام را نشان می‌دهد اظهار کرد: در این نظام عقیده آن چنان فراگیر است که از دولت گرفته تا نظام خانواده‌ها، چارچوب‌ها بر اساس عقیده به اسلام شکل گرفته است.

به گفته وی، اسلام محتوا و ایده انقلاب اسلامی را شکل داده و حرکت آن نیز بر اساس ارزش‌ها و دستورات این دین الهی است.

وی با بیان اینکه خودباوری از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: امروز تمام دنیا درک کرده‌اند که مردم ایران می‌توانند براساس مشی و خواسته خود و با اعتماد نفس بر اساس اندیشه اسلامی حاکمیت دینی را بر سرکار بیاورند.

به گفته مشاور استاندار کردستان، این حاکمیت دینی در دوران مدرن توانسته سی‌و‌هشت سال بر تمام توطئه‌های دشمنان پیروز و در این راه بهترین انسان‌ها خون خود را تقدیم کرده‌اند.

انتهای پیام/79002/ذ30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

ایران با شهامت به فریاد مردم مستضعف جهان می‌رسد

خبرگزاری فارس: ایران با شهامت به فریاد مردم مستضعف جهان می‌رسد

فرماندار کوهبنان گفت: ایران اسلامی با شهامت به فریاد مردم مستضعف جهان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا مهدلو ظهر امروز در جمع مردم کوهبنان با تبریک یوم‌الله 22 بهمن اظهار داشت: خداوند در حالی انسان را خلق کرد که بر حفظ کرامت او تاکید داشت، امری که قبل از انقلاب به آن توجه نمی‌شد و با وضع قوانینی ارزش و کرامت‌ ما را خدشه‌دار می‌کردند که نمونه بارز آن قانون کاپیتولاسیون است.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) با شجاعت و شهامت در برابر این قانون ننگین ایستاد، ایشان با قدرت مسائل مربوط به حکومت اسلامی و ولایت‌فقیه را بیان کرد.

مهدلو خاطرنشان کرد: آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را تمام و کمال در اختیار داشت و صهیونیست نیز همواره در راس کار ایران بود.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب که دشمنان موقعیت و جایگاه خود را از دست داده بودند، ساکت ننشسته و انواع توطئه‌ها را تدارک دیدند.

فرماندار کوهبنان با اشاره به ترور شخصیت‌ها، تحمیل جنگ، تهدیدها و تحریم‌ها علیه ایران یادآور شد: دفاع مقدس گنجینه‌ای برای ملت ایران اسلامی شد تا ما قابلیت‌های خود را بشناسیم و سرداران بزرگی را تربیت کنیم که امروز افتخار ایران و جهان باشند.

فرماندار کوهبنان گفت: انقلاب اسلامی فرصتی مناسب برای رشد و ترقی افراد توانمند شد، دو نیروی ارزشی و مردمی بسیج و سپاه پاسداران در ابتدای انقلابی اسلامی شکل گرفتند و خار چشم دشمنان نظام شدند.

وی تاکید کرد: امام راحل از ابتدای شکل‌گیری انقلاب قدرتمندانه در برابر استکبار جهانی ایستاد و ما هم همچنان راه ایشان را در کنار مقام معظم رهبری ادامه می‌دهیم و ایران اسلامی با شهامت به فریاد مردم مستضعف جهان می‌رسد.

فرماندار کوهبنان به بحث برجام اشاره داشت و افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند و به تعهدات خودشان عمل نخواهند کرد، اما ما توجهی به تهدیدها و تحریم‌های دشمنان نداریم و همچنان با اقتدار و عزت پشت سر مقام معظم رهبری راه خود را ادامه می‌دهیم.

مهدلو تصریح کرد: چرخه هسته‌ای ما همچنان با قدرت و قوت راه خود را ادامه می‌دهد و در سایر موارد هم ما با تمام توان حرکت می‌کنیم به گونه‌ای که امروز بحث پیشرفت موشکی خواب را از چشمان دشمنان ربوده و اقتدار ایران اسلامی را در جهان به نمایش گذاشته است‌.

وی گفت: با افتتاح طرح گاز‌رسانی به روستا‌های شمالی کوهبنان حدود 98 درصد روستاهای شهرستان گازدار خواهند شد و برق‌رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در دستور کار قرار دارد که کوهبنان روستای بدون برق در این راستا ندارد.

فرماندار کوهبنان بیان داشت: توجه به بازسازی و بهسازی روستاها در دستور کار دولت قرار دارد و در حال حاضر روستایی در شهرستان کوهبنان نداریم که با وجود دهیار و شورا از اجرای طرح هادی بی‌نصیب باشد.

وی خاطرنشان کرد: زیباسازی و بهسازی اماکن تاریخی و میراثی در دستور کار قرار دارد، راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی، تهیه مستندات از جاذبه‌های گردشگری شهرستان، برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی گردشگری معادن در کوهبنان و ... از جمله فعالیت‌ها است.

انتهای پیام/80012/ق40


ادامه مطلب
نظرات 0

پایبندی به نظام مهم‌ترین پیام ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بود

خبرگزاری فارس: پایبندی به نظام مهم‌ترین پیام ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بود

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پایبندی مردم به نظام و ایستادگی در مقابل دشمنان ملت ایران مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن‌ماه به تمام جهان بود.

منصور مرادی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مریوان اظهار کرد: دهه مبارک فجر برگ زرینی در تاریخ پرافتخار ملت ایران است که باید برای همیشه زنده‌ نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه انقلاب جمهوری اسلامی ایران به حقیقت انفجار نور بود، گفت: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که بسیاری از ارزش‌های دینی حذف و مردم در سخت‌ترین شرایط به سر می‌بردند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امام راحل در چنین شرایط سخت و خفقانی با پشتوانه مردمی انقلابی را به پیروزی رساند که به الگویی جهانی تبدیل شده است.

مرادی حضور پرشور مردم ایران اسلامی به ویژه شهر مریوان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نشان از وفاداری آنها به انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران با خلق حماسه دیگر به آمریکا نشان دادند که هیچگاه حاضر به عقب‌نشینی از حق خود نیستند و برای حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب تا پای جان ایستانده‌اند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز ایران به یک قدرت تأثیرگذار در عرصه منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است و بسیاری از دشمنان این نظام الهی به قدرت ایران معترف هستند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی به بخشی از سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایرانی‌ها باید از من بترسند، اضافه کرد: آقای ترامپ باید بداند ملت ایران نه تنها از او نمی‌ترسند و از حرف‌هایش واهمه‌ای ندارند، بلکه با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن بهترین جواب را به اظهاراتش دادند.

 به گفته مرادی، پایبندی مردم به نظام و ایستادگی در مقابل دشمنان ملت ایران مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن به تمام جهان بود و حضور پرشور مردم این موضوع را به جهانیان خواهد رساند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حماسه بی‌نظیر امروز مردم در سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب وظیفه مسؤولان را برای خدمت بیشتر سنگین‌تر کرد، گفت: ملت ایران همواره در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز پای کار بوده‌اند و همین حضور در عرصه آنان موجب بی‌اثر شدن توطئه‌های دشمنان در طول تاریخ پرافتخار انقلاب شده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: مردم کردستان امروز نیز ثابت کردن که در دفاع از انقلاب و تبعیت از ولایت در میدان عمل حاضر هستند.

انتهای پیام/79002/ت30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

آمریکا به دوستان خود هم پایبند نیست

خبرگزاری فارس: آمریکا به دوستان خود هم پایبند نیست

امام جمعه رفسنجان گفت: سابقه دولتمردان آمریکا نشان می‌دهد که به دوستان خود هم پایبند نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز  جمعه رفسنجان به بحران آب در رفسنجان اشاره کرد و اظهار داشت: اگر همه کشاورزان و مردم آب را به طور صحیح مدیریت کنند و از وضعیت موجود با شرایط خوب مدیرتی بهترین استفاده را در بحث کشاورزی، صنعت و شرب ببرند، می‌توان ده‌ها سال بر عمر رفسنجان بیفزاییم.

وی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) فرموده‌اند نتیجه شخص بردبار این است که مردم با یاری او در مقابل دشمنش برمی‌خیزند و مصداق این امر ، امام راحل است که با حلم و بردباری و مدیریت هوشمندانه در برابر دشمنش از سوی مردم یاری و سرانجام در 22 بهمن 57 پیروز شد.

رمضانی‌پور از حضور حماسی مردم در صحنه 22 بهمن که شکوه و عظمت اسلام و نمایش قدرت آنان را می‌رساند قدردانی کرد و ادامه داد: حماسه مردان و زنان، کودکان، نوجوانان، روحانیت، مسوولان و نیروهای انتظامی و کسبه و بازار، خانواده‌های شهدا، فرهنگیان و دانش‌آموزان و دانشجویان حماسه‌ای بی‌نظیر بود.

امام جمعه رفسنجان به عناصری که موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد اشاره کرد و افزود: مردم، رهبر و ولایت، مکتب و دین برای ماندگاری این انقلاب و نظام نقش محوری و کلیدی دارد.

وی تصریح کرد: مظهر زنده بودن انقلاب اسلامی، ایستادگی ملت و اقتدار به وجود آمده از مدیریت و تدبیر ولایت بوده است و رهبر انقلاب می‌فرمایند معنای حفظ انقلاب پیش بردن انقلاب به اهداف عالیه انقلاب است.

رمضانی‌پور با اشاره به اینکه سابقه دولتمردان آمریکا نشان می‌دهد که به دوستان خودشان هم پایبند نیست، ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا ماهیت این کشور را بر ملا کرد، اعتماد به قدرتمندان سراب بی‌حاصل است.

امام جمعه رفسنجان گفت: کارنامه سیاه اوباما با ایران، حاصلش این بود که داعش را به وجود آورد، فتنه 88 را با حمایت‌های مالی و نیروی انسانی خود کمک و تحریم‌ها را تشدید و بیشتر کرد، لذا راهپیمایی 22 بهمن جواب آمریکا را داد.

انتهای پیام/80016/خ30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

رؤسای جمهور آمریکا هر کدام وحشی‌تر از دیگری بودند

خبرگزاری فارس: رؤسای جمهور آمریکا هر کدام وحشی‌تر از دیگری بودند

امام‌ جمعه لامرد گفت: رؤسای جمهور آمریکا یکی از دیگری پست‌تر و وحشی‌تر بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر هاشمی‌شهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به حضور باشکوه مردم این شهرستان در راهپیمایی یوم‌الله 222 بهمن‌ماه و تقدیر و تشکر از مردم اظهار داشت: نخستین دستاورد انقلاب اسلامی، آزادی و خروج از خفقان بود، زیرا رژیم پهلوی امنیت برای ناموس، جوان و سرمایه‌گذار نگذاشته بود.

خطیب جمعه لامرد افزود: امروز اگر گروهی اشتباه کرده نباید به‌پای نظام جمهوری اسلامی گذاشته شود.

وی با اشاره به مسئله ربا خاطرنشان کرد: باید مسئله ربا که جامعه را به‌سوی فقر کشانده است حل شود تا همگان زندگی آرام داشته باشند.

امام‌جمعه لامرد گفت: این‌همه وام‌های کلان در نزد افراد سرمایه‌دار چه می‌کند و باید مسؤولان طوری برنامه‌ریزی کنند که چالش‌های اقتصادی در کشور وجود نداشته باشد.

هاشمی شهیدی به موضوع مراکز فساد نیز اشاره کرد و بیان داشت: نیروهای نظامی و امنیتی با قاطعیت تمام باید با مراکز فساد برخورد کنند.

وی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: رؤسای جمهور آمریکا یکی از دیگری پست‌تر و وحشی‌تر بوده‌اند و انقلاب اسلامی تمام برنامه‌های آنان را به‌هم‌ریخته است.

*دستاوردهای انقلاب اسلامی متعدد بوده است

همچنین امروز در جریان راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن فرماندار لامرد نیز در سخنانی در جمع صدها تن از مردم شهر لامرد که در میدان امام خمینی (ره) این شهر تجمع کرده بودند با گرامیداشت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز تمام گروه‌های مختلف در این راهپیمایی بزرگ حضور دارند و انقلاب اسلامی نیز روزبه‌روز با قدرت تمام درعین‌حال وجود تهدیدها و تحریم‌ها به مسیر خود ادامه می‌دهد.

عبدالله حسینی افزود: پس از 38 سال به برکت اسلام ناب محمدی و رهبری امام و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم همیشه درصحنه با وحدت کلمه، دستاوردهای انقلاب اسلامی متعدد بوده و حفظ این دستاوردها از مهم‌ترین واجبات است.

وی با اشاره به پروژه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان لامرد خاطرنشان کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی 55 پروژه با اعتباری بالغ‌بر 60 میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

حسینی گفت: 100 میلیارد تومان اعتبار نیز برای مطالبات پروژه‌های نیمه‌تمام اختصاص یافت و 28 میلیارد تومان اعتبارات دو درصد نفت و گاز نیز توزیع شد.

فرماندار لامرد اضافه کرد: عملیات اجرایی آزادراه لامرد - پارسیان نیز با اعتباری بالغ‌بر 360 میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار بومی انجام می‌شود.

انتهای پیام/2448/ی30/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:44 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

هویت ایران، اسلام انقلابی است نه اسلام آمریکایی

خبرگزاری فارس: هویت ایران، اسلام انقلابی است نه اسلام آمریکایی

امام جمعه شهرستان کردکوی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایرانِ بی‎هویت دوران شاهنشاهی هویت‎دار شد، گفت: هویت امروز ایران، اسلام انقلابی است نه اسلام آمریکایی.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام موسی شاعری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان کردکوی، با گرامیداشت دهه فجر و 22 بهمن‌ماه، اظهار کرد: همه روزها، یوم‎‎الله است اما در 22 بهمن‎ماه آنچنان جلوه خداوند آشکار شد که مردم احساس پیروزی کردند و امام راحل و مردم هم خداوند را عامل این پیروزی دانستند.

وی با قدردانی از حضور پرشور و دندان شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با لطف خداوند، پایداری مردم و نعمت رهبری در کوران حوادث با قدرت و قوت ظاهر شده است.

*آمریکا یک قدرت شیطانی است/ اخلاق در کشور نباید تضعیف شود

امام جمعه شهرستان کردکوی با بیان اینکه آمریکا یک قدرت شیطانی و شیطان اکبر است، افزود: برخی حوادث در آمریکایی که خود را کشوری مترقی می‎داند رخ می‎دهد که موجب تعجب مردم می‎شود، باراک اوباما در حالی رئیس‎جمهور آمریکا می‎شود که به واسطه تفکرات نژادپرستانه حاکم در آمریکا سیاه‎پوستان ارزشی ندارند و این اتفاق مردم آمریکا را مبهوت می‎کند و امروز هم فردی بدون سابقه سیاسی رئیس جمهور آمریکا می‎شود که طی همین مدت کوتاه 17 فرمان جنجالی صادر کرده است.

شاعری با بیان اینکه هویت امروز ایران اسلامِ انقلابی است نه اسلام آمریکایی، یادآور شد: در دوران شاهنشاهی هویت ایران مشخص نبود اما امروز به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی ایران از هویتی برخوردار شده که مورد قبول همه دنیا از جمله کشورهای همسایه و اسلامی منطقه است.

وی با بیان اینکه امروز در سایه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در حال دفاع از ارزش‌های دینی و کشورهای مظلوم هستیم، تاکید کرد: اخلاق نباید در کشور تضعیف شود و اخلاق‎مداری باید  در کنار دستاورهای بی‎شمار انقلاب اسلامی مورد توجه باشد تا اجتماع و ادارات و ... اخلاقی‎تر شود.

امام جمعه شهرستان کردکوی در بخش دیگر از سخنانش با سفارش مردم به رعایت تقوای الهی، بیان کرد: مردم از گناه پرهیز کنند و آگاه باشند گناهان، بداخلاقی‎ها و زشتی‎ها همانند مرکبی است که انسان را به زمین می‎زند.

شاعری با بیان اینکه مردم با وجود تعداد اندک طرفداران حق در دنیا باید همچنان مقاومت کنند زیرا خداوند به مرور زمان بر تعداد آنها می‎افزاید، خاطرنشان کرد: ایران روزی با دستان خالی و بدون پشتوانه کشورهای دنیا در جنگ هشت ساله پیروز شد و امروز توانست بسیاری از کشورها از جمله عراق، سوریه، یمن و امثال آن را با خود همراه کند.

انتهای پیام/83005/ک30/


ادامه مطلب
نظرات 0

شعار مرگ بر آمریکا اکنون در جهان امروز نمود واقعی یافته است

خبرگزاری فارس: شعار مرگ بر آمریکا اکنون در جهان امروز نمود واقعی یافته است

آیت‌الله نعیم‌آبادی گفت: شعار مرگ بر آمریکا که در سراسر ایران 38 سال است که سر داده می‌شود اکنون در جهان امروز نمود واقعی یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: ملت ایران 388 سال است که شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در همه مراسمات سیاسی و اجتماعی خود سر می‌دهد اما امروز جهان متوجه به عمق درک بالای ملت ایران از رفتار استکبارگران جهانی شده است.

وی با بیان این که ملت‌های جهان از آمریکا و اسرائیل به شدت بیزار شده‌اند، افزود: رفتارهای جنون‌آمیز رئیس جمهور جدید آمریکا برای ترساندن ملت‌ها بخصوص برای ترساندن ملت ایران راه به جایی نخواهد برد و ملت ایران استوارتر از هر زمان دیگری در مسیر آرمان‌های انقلابی خود گام بر می‌دارد.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: بنده در مراسم امروز 22 بهمن در بندرعباس سخنرانی نکردم چون مردم در زیر آفتاب و هوای گرم قرار داشتند و از سوی دیگر زمان کافی برای سخنرانی در اختیار نبود اما برخی تفسیر اشتباه کرده و عنوان کردند که به بنده اجازه نداده‌اند و یا من قهر کرده‌ام که این موضوع درست نیست و نباید به اشتباه مسائل را تفسیر کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی همچنین به حضور حماسی مردم در راهپیمایی امسال اشاره و گفت: صواب این حضور حماسی نصیب همه حاضران در این راهپیمایی و امام شهدا و شهدا و همه انقلابیون فقید ایران اسلامی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: ملت ایران در برابر هر تهدیدی آماده است و ما توان نظامی خودمان را در طول تمامی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی چندین برابر کرده‌ایم و دشمنان به خوبی می‌دانند که اگر کوچکترین تعرضی به این آب و خاک داشته باشند با مشت محکم ملت ایران روبرو خواهند شد.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: یکی از دلایل حضور بیش از پیش ملت ایران و از جمله مردم هرمزگان در راهپیمایی امروز، تهدیدات اخیر دولتمردان آمریکا بود که ملت ایران را منسجم‌تر از هر زمان دیگری به صحنه دفاع از انقلاب کشانده است.

انتهای پیام/3264/ک30/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 74 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >