تاريخ : یک شنبه 24 بهمن 1395  | 10:10 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

پنتاگون: آزمایش موشکی کره شمالی تهدیدی برای آمریکا نبود

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی هیچ تهدیدی برای آمریکا به وجود نیاورده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد فرماندهی راهبردی آمریکا پرتاب موشک کره شمالی را ردیابی کرده است و متوجه شده که این موشک هیچ تهدیدی برای آمریکا به وجود نیاورده است.

 

در این بیانیه آمده است: "سامانه های فرماندهی راهبردی آمریکا موشک کره شمالی را که در ساعت 4:55 دقیقه عصر به وقت مرکز آمریکا پرتاب شده است، ردیابی کردند. پرتاب این موشک بالستیک میان برد نزدیک شهر "کوسونگ" کره شمالی اتفاق افتاد. فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی متوجه شد که این موشک کره شمالی هیچ تهدیدی برای آمریکای شمالی ایجاد نکرده است. این موشک در طول مسیر از کره شمالی به سمت دریای ژاپن ردیابی شد."

 

وزارت دفاع کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد کره شمالی یک فروند موشک بالستیک را از پایگاه هوایی "بانگ یون" در غرب کره شمالی به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است. سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد هنوز نوع دقیق این موشک بالستیک مشخص نشده است. 

 

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، این نخستین بار است که کره شمالی اقدام به شلیک موشک بالستیک کرده است. 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 24 بهمن 1395  | 10:10 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

برگزاری تظاهرات بزرگ ضدآمریکایی در مکزیک

قرار است امروز یکشنبه در مکزیک تظاهرات گسترده‌ای در اعتراض به سیاست‌های دولت جدید آمریکا بر ضد مهاجران برگزار شود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، مکزیکی‌ها روز یک شنبه در اعتراض به سیاست‌های دولت آمریکا بر ضد کشورشان تظاهرات می‌کنند. 

 

تظاهرات ضدآمریکایی در مکزیک پس از آن برنامه‌ریزی شد که پلیس آمریکا عملیات گسترده‌ای را در ایالت‌های مختلف این کشور با هدف بازداشت و اخراج مهاجران غیرقانونی آغاز کرد و در این میان تاکنون صدها مکزیکی از آمریکا بازگردانده شده‌اند. 

 

پلیس آمریکا اعلام کرده است عملیات گسترده‌ای که با هدف بازداشت مهاجران غیرقانونی در این کشور آغاز شده، اقدامی عادی و در ادامه سیاست های دولت های پیشین این کشور است. 

 

پلیس اداره مهاجرت و گمرک آمریکا در عملیاتی گسترده تاکنون صدها نفر را که ادعا شده مهاجر غیرقانونی هستند، بازداشت کرده و موج تازه‌ای از ناآرامی را در بیشتر ایالت های این کشور رقم زد. 

 

بر اساس این گزارش، مقام های پلیس آمریکا اعلام کرده اند این عملیات در ادامه سیاست‌های دولت پیشین دنبال می شود اما دولت باراک اوباما در مقاطعی برای دستگیری هدفمند و نظام‌مند افرادی اقدام می کرد که جنایتکار و تبهکار خشن شناخته شده بودند و برای رانده شدن از کشور در اولویت قرار داشتند. 

 

سی ان ان در ادامه اعلام کرد: این اقدام پلیس خیلی جنجال‌برانگیز است؛ زیرا برای نخستین بار پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ و در قالب سیاستی عادی به اجرا گذاشته می شود. البته باید در نظر داشت که دولت ترامپ شکل تازه و منحصر به فردی از این سیاست را در دستور کار قرار داده و در مقایسه با سیاستی که دولت اوباما دنبال می کرد بسیار گسترده تر و سخت گیرانه تر اعمال می شود. لذا جوامع مهاجر خیلی نگران هستند اولویت های اجرای قانون از نگاه دولت ترامپ چگونه اتفاق خواهد افتاد. 

 

این نگرانی در مکزیک بیشتر نمود پیدا کرده و دولت این کشور به شهروندان خود، که در آمریکا زندگی می کنند، هشدار داده اقدام‌های احتیاطی را اتخاذ کنند و با نزدیکترین کنسولگری در این کشور در تماس باشند. این هشدار پس از آن اتفاق افتاد که پلیس لس آنجلس زن 35 ساله مکزیکی را بازداشت و اخراج کرد. 

 

وزارت امور خارجه مکزیک اعلام کرده خیلی نگران است حقوق شهروندان مکزیکی که بر اساس قانونی اساسی به آنان تعلق می گیرد نقض شود. این وزارتخانه، کارکنان کنسولی خود را افزایش داده و حتی رئیس جمهور انریکه پنیا نیتو خودش به استقبال 135 مهاجری رفت که از آمریکا اخراج شدند و هواپیمای آنها در فرودگاه مکزیکوسیتی به زمین نشست.

 

 وی به اخراجی ها گفت پشت آنان را خالی نمی‌کند و از آنان پشتیبانی خواهد کرد. اما مکزیکی هایی که از خانواده های خود جدا می شوند بیشتر دچار ترس و نگرانی شده اند و این درحالی است که برخی از آنان چندین دهه است در آمریکا زندگی می کنند. 

 

روز یکشنبه قرار است در مکزیک تظاهرات گسترده ای در اعتراض به سیاست های دولت ترامپ ضد مهاجران برگزار شود. مکزیکی‌ها همچنین قرار است در اعتراض به طرح دولت آمریکا برای ایجاد دیوار مرزی در مرز با مکزیک نیز تظاهرات کنند. معترضان از رئیس جمهور مکزیک هم درخواست خواهند کرد با قدرت در برابر سیاست های زیاده خواهانه دولت آمریکا ایستادگی کند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 24 بهمن 1395  | 10:09 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

ترامپ از رئیس جمهور کلمبیا برای سفر به آمریکا دعوت کرد

رئیس جمهور آمریکا از همتای کلمبیایی خود برای سفر به واشنگتن دعوت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، رئیس جمهور کلمبیا، در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت وی را در راستای تایید کمک‌های مالی آمریکا از توافقنامه صلح این کشور با شورشیان چپگرا در کلمبیا خواستار شد. 

 

این درخواست در جریان گفتگوی تلفنی 25  دقیقه‌ای میان دونالد ترامپ و خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهور کلمبیا، مطرح شد که نخستین مذاکره میان دو طرف از زمان به قدرت رسیدن ترامپ در کاخ سفید محسوب می شود. 

 

دولت باراک اوباما در سال 2017 طرحی را به منظور تخصیص 450 میلیون دلار کمک مالی به منظور حمایت از فرایند صلح میان دولت کلمبیا و نیروهای ارتش انقلابی کلمبیا موسوم به فارک مطرح کرده بود. ولی کنگره هنوز طرح تخصیص این کمک مالی را تصویب نکرده است و برخی از قانونگذاران محافظه‌کار آمریکایی بر لزوم دریافت امتیازات بیشتر از  فارک و تحکیم هر چه بیشتر تعهدات سانتوس بر ریشه کنی سطح فراینده تولید کوکائین در کلمبیا تاکید می ورزند. 

 

به گفته دستیاران سانتوس، ترامپ در این گفتگوی تلفنی، علاقمندی خود را به تداوم حمایت از کلمبیا به عنوان قدیمی‌ترین متحد آمریکا در منطقه آمریکای لاتین اعلام کرده است. وی همچنین از رئیس جمهور کلمبیا برای سفر به آمریکا در تاریخی نامعلوم دعوت کرده است. 

 

مقامات کلمبیا در عین حال درباره طرح موضوع مخالفت کلمبیا و دیگر کشورهای منطقه آمریکای لاتین با پیشنهاد ترامپ مبنی بر احداث دیوار در مرز مکزیک در این گفتگوی تلفنی توضیحی ندادند.

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

کره جنوبی: موشک آزمایش‌شده کره شمالی از نوع موشک‌های میان برد نودونگ بود

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد موشکی که کره شمالی اخیرا آزمایش کرده است از نوع موشک‌های میان برد «نودونگ» بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز یکشنبه اعلام کرد بررسی‌های کارشناسان نظامی این کشور نشان می‌دهد موشکی که کره شمالی به تازگی آزمایش کرده است از نوع موشکهای میان برد «نودونگ» بوده است. 

 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نوشت: در بیانیه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در این باره آمده است موشکی که کره شمالی بامداد امروز یکشنبه پرتاب کرد، از نوع میان برد نودونگ بوده است که 800 مایل برد دارد. 

 

پیشتر نیز اعلام شده بود فرماندهی استراتژیک آمریکا، نوع موشک آزمایش شده کره شمالی را که پس از عبور از حریم هوایی کره شمالی در دریای ژاپن در فاصله سیصد مایلی از سواحل شرقی کره سقوط کرد، یک نوع موشک بالستیک میان برد یا با برد متوسط و نه یک موشک بالستیک بین قاره ای تشخیص داده است.

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 24 بهمن 1395  | 10:09 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

ترامپ: هزینه ساخت دیوار مکزیک را کاهش می‌دهم

پس از برآورد کارشناسان در خصوص هزینه بالای ساخت دیوار در مرز مکزیک، ترامپ اعلام کرد می تواند هزینه آن را پس از مذاکره کاهش دهد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) در واکنش به اخبار مربوط به هزینه بالای ساخت دیوار مکزیک گفت پس از آنکه وارد مذاکره شود، هزینه آن را کاهش خواهد داد.

 

وی در حساب توییتر خود نوشت: "من متوجه شده ام که هزینه ساخت دیوار مکزیک از آنچه تصور می شد بیشتر خواهد بود. اما من هنوز در این خصوص وارد مذاکره نشده ام. زمانی که وارد مذاکره شوم، درست همانند جنگنده های F-35 و برنامه ساخت ایر فورس وان (هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا)، هزینه ساخت دیوار را بسیار کاهش می دهم."

 

روز پنجشنبه خبرگزاری رویترز در مطلبی نوشت ساخت دیوار در امتداد مرز مکزیک و آمریکا بیش از 21 میلیارد و 600 میلیون دلار هزینه بر خواهد داشت و از رقم 12 میلیارد دلاری که ترامپ در تبلیغات خود ذکر کرده بود، فراتر رفته است. 

 

ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که مکزیک باید هزینه ساخت این دیوار را بپردازد. این درحالیست که مقامات مکزیک اعلام کرده اند چنین هزینه ای را پرداخت نخواهند کرد.

 

ترامپ پیشتر نیز  از هزینه های بالای تولید جنگنده F-35 در حساب توییتر خود انتقاد کرده بود. پس از آن، مدیر عامل شرکت هوافضا و تجهیزات نظامی "لاکهید مارتین" اعلام کرد هزینه های ساخت این جنگنده را کاهش می دهد. ترامپ همچنین از هزینه سرسام آور ساخت هواپیمای شماره یک رئیس جمهور انتقاد کرده است.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 24 بهمن 1395  | 10:08 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

وقوع آتش‌سوزی در هواپیمای عراقی در عربستان

آتش‌سوزی در هواپیمای خطوط هوایی عراق در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز عربستان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

وقوع آتش‌سوزی در هواپیمای عراقی در عربستانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شینهوا، آتش‌نشانان مستقر در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده، آتش‌سوزی محدود را در هواپیمای خطوط هوایی عراق مهار و 356 مسافر را از هواپیما خارج کردند.

 

بر اساس اعلام رسانه‌های محلی، آتش‌سوزی از یکی از چرخ‌های هواپیما بوده که در ساعت 12 ظهر روز یکشنبه به وقت محلی به دلیل داغ شدن ترمز رخ داد.

 

مقامات فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز هنوز این خبر را تأیید نکرده‌اند.

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

گفتگوی تلفنی مقامات ارشد آمریکا و کره جنوبی درباره آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ

مسئول امور امنیتی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی و مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی درباره آزمایش موشک بالستیک کره شمالی گفتگو کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، در پی تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی، گزارش‌ها امروز یکشنبه از مذاکرات تلفنی کیم کوان جین مسئول امور امنیتی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی و مایکل فلین، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، حکایت دارد. 

 

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد کیم کوان جین و مایکل فلین، آزمایش موشکی کره شمالی را به شدت محکوم و اعلام کردند سئول و واشنگتن همه راه‌های ممکن را برای مقابله با «اقدامات تحریک‌آمیز» کره شمالی مورد بررسی قرار خواهند داد. 

 

کره جنوبی با اشاره به تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی مدعی شد این اقدام پیونگ یانگ،‌ ماهیت غیرمنطقی دولتی را نشان می‌دهد که به شدت به دنبال توسعه موشک‌های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای است. 

 

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد سئول به منظور تضمین اجرای کامل تحریم‌ها بر ضد کره شمالی با متحدان خود شامل آمریکا،‌ ژاپن و اتحادیه اروپا از نزدیک همکاری خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 4:54 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

مرکل در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کند

مرکل در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کند

صدراعظم آلمان بر خلاف سال گذشته امسال در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت خواهد کرد و ملاقاتی با معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم در دستور کار وی قرار دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امسال ضمن شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ قصد دارد با «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

پنس پیش از این دعوت برای حضور در این نشست را پذیرفته بود. در پی روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بی‌ثباتی در روابط فراآتلانتیک افزایش یافته است. ترامپ در سخنانی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتقاد کرده بود.

مرکل آخرین بار در سال 2015 در کنفرانس مونیخ شرکت کرده بود. وی 29 ژانویه با ترامپ گفت‌وگویی تلفنی داشت و گفت که مبارزه با تروریسم به معنای جلوگیری از ورود مسلمانان و پناهجویان به آمریکا نیست.

ملاقات با پنس، نخستین دیدار رسمی مرکل با یکی از مقامات رسمی دولت ترامپ است.

انتظار می‌رود که «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا و «جیمز ماتیاس» وزیر دفاع این کشور هم در فاصله 17 تا 19 فوریه (29 تا اول اسفند) در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور داشته باشند.

کنفرانس مونیخ یکی از مهمترین گردهم‌آیی‌ها در زمینه مسایل امنیتی و سیاست خارجی محسوب می‌شود.

«ولفگانگ ایشینگر» رئیس کنفرانس مونیخ اعلام کرده است که رایزنی درباره آینده روابط فراآتلانتیک، ناتو، اتحادیه اروپا، بحران اوکراین و روابط با روسیه و جنگ سوریه از جمله مهمترین مواردی است که در کنفرانس امسال به آنها پرداخته می‌شود.

انتهای‌پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

عبدالملک الحوثی: حمله به یمن سناریو آمریکایی-اسرائیلی بود

رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنرانی خود به مناسبت سالروز شهید، حمله به این کشور را سناریوی آمریکایی-اسرائیلی دانست که نیروهای شکست خورده در منطقه آن را اجرا کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصار الله یمن حمله به یمن را سناریوی آمریکایی-اسرائیلی دانست که نیروهای شکست خورده در منطقه آن را اجرا کردند.

الحوثی لحظاتی پیش به مناسبت «روز شهید» سخنرانی خود را آغاز کرد.

 

در حال تکمیل ...


ادامه مطلب
نظرات 0

«ولایت سینا» مسئولیت شلیک موشک به فلسطین اشغالی را پذیرفت

راسخون بلاگ «ولایت سینا» مسئولیت شلیک موشک به فلسطین اشغالی را پذیرفت

گروه تروریستی موسوم به «ولایت سینا» شاخه داعش در شبه‌جزیره سینا، مسئولیت شلیک چند فروند موشک به منطقه تروریستی «ایلات» در جنوب فلسطین اشغالی را پذیرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه ولایت سینا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عناصر این گروه شب چهارشنبه چند فروند موشک گراد به سمت محل تجمع «یهودیان غاصب» در شهر ام‌الرشاش (ایلات) شلیک کردند.

در این بیانیه آمده است که یهودیان و صلیبی‌ها باید بدانند که جنگ نیابتی فایده‌ای برای آنها نخواهد داشت و آنچه که در آینده رخ خواهد داد، بدتر است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که افراد مسلح در شبه‌جزیره سینا 7 فروند موشک به سمت جنوب فلسطین اشغالی شلیک کرده‌اند.

وی افزود که سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی موفق شد 3 فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط نماید.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 74 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >