به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

موضوعات

 

مترجم: زهرا کلا

 

هر شب میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان در مقابل تلویزیون خود نشسته اند. برای بسیاری از ما تلویزیون منبع اصلی سرگرمی میباشد. اکثر بچه ها وقتی به مدرسه می روند، تماشای تلویزیون را شروع می کنند. هنگامی که یک فرد پس از کار خسته می شود، ممکن است تلویزیون بهترین راه برای استراحت باشد. کنترل از راه دور مهم ترین چیز در بسیاری از خانه ها و خانواده ها است. بسیاری از ما تلویزیون را ورود به دنیای فانتزی می دانیم. زندگی بدون تلویزیون در دنیای معاصر بسیار دشوار خواهد بود.

تلویزیون در سال 1935 اختراع شد. پس از یک دوره کوتاه مدت، بسیار محبوب شد. در ابتدا بسیار گران بود و فقط چند نفر می توانستند از آن استفاده کنند. با این حال، به زودی پس از نصب تلویزیون در اکثر خانه ها  تلویزیون در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت. همانطور که محبوبیت تلویزیون به سرعت در حال افزایش بود، بسیاری از ایستگاه های تلویزیونی، برنامه ها، و فیلم ها ظاهر شدند. با توجه به پیشرفت تکنولوژیکی، اکثر ایستگاه ها برای افراد در هر قسمت از جهان در دسترس هستند. تلویزیون تبدیل به یک بخش بسیار مهم و تاثیرگذار از فرهنگ شد.

ادامه مطلب
کسب درآمد

 

دیدن برنامه های گوناگون این رسانه همیشه مثبت و سودمند نیست بلکه در بعضی از اوقات کاملا مضر است و آسیب های مختلفی را به خانواده ها می رساند. یکی از مهمترین برنامه هایی که از تلویزیون پخش می شود دیدن فیلم ها و کارتون های خشن و حادثه ای است که متاسفانه اثرات جبران ناپذیری را برنسل نوجوان و جوان جامعه ما می گذارد. وقتی فرزند ما با صحنه های سراسر پر از قتل و جنایت و خون ریزی روبرو می شود آیا فقط به دیدن این برنامه بسنده می کند و یا در جسم و روح و روان او هم اثر خواهد گذاشت.

برای ما باید در محیط خانواده بین اعضای آن پیوند عمیق و نزدیک عاطفی برقرار باشد . ما هر چه به هم در محیط خانواده نزدیک تر شویم و بیشتر به هم محبت کنیم دیگر کمتر برنامه های مخرب تلویزیون در ما اثر خواهد گذاشت زیرا در این شرایط خانواده در محیطی جذاب و پر نشاط در کنار هم دارند زندگی می کنند و در این موقعیت است که تلویزیون نمی تواند اعضای خانواده را از هم دور کند. همچنین وضعیت و رابطه تلویزیون با سیاست و دین در کشور ما چگونه است .

من می دانم که بیشتر مردم تلویزیون را هر روز تماشا می کنند. ما اخبار را از سراسر جهان تماشا می کنیم، ما فیلم ها، سریال مورد علاقه مان، نمایش های تلویزیونی و برنامه های دیگر را تماشا میکنیم. تلویزیون ما را قادر می سازد تا در مورد مردم در هر بخش از جهان بدانیم. ما اطلاع داریم که چگونه افراد مختلف زندگی می کنند، چگونه لباس می پوشند و عادت های آنها چیست. تلویزیون نقش مهمی در ایجاد روند جدید دارد. این باعث می شود ما بخواهیم نمونه هایی از افراد دیگر را دنبال کنیم. علاوه بر این، تبلیغات باعث می شود افراد بخواهند محصولات خاصی را خریداری کنند.

مردم عادی تلویزیون را به عنوان راه  گریزی از مشکلات در نظر میگیرند. در تلویزیون می توانید یاد بگیرید که هر کس می تواند غنی، زیبا و محبوب شود. در فیلم ها ما هنرپیشه ها و بازیگران بسیار زیبا را دیده ایم که به راحتی همه مشکلات دشوار را حل می کنند، کارها را انجام می دهند و پول زیادی دارند. امروزه فیلم فانتزی و علمی تخیلی بسیار محبوب است. آنها تصورات ما درباره آینده جهان  را نشان می دهند. این مطلب داستان های نادرستی که در آینده یا در جهان دیگر و فضاها اتفاق می افتد را می گوید.

من فکر می کنم دلیل اصلی محبوبیت تلویزیون این است که ما را قادر می سازد تا برخی از زمان ها را در مورد دنیای واقعی فراموش کنیم. برای چند دقیقه، ما بخشی از واقعیت دیگری میشویم. ما زندگی دیگران را می بینیم. ما با آنها میخندیم و گریه می کنیم.

با این حال، معایب زیادی از تلویزیون وجود دارد. کودکانی که ممکن است فيلم های احمقانه ای را تماشا کنند ممکن است فکر کنند که طبیعی است که شما یک جرم مرتکب شوید و مجازات نشوید. در فیلم ها قاتلان می توانند فرارکنند و هرگز دستگیر نمیشوند. بسیاری از دزدان بانکی پس از سرقت پول بسیار شاد زندگی می کنند. جنگ و سایر اختلافات مسلحانه یکی از چیزهایی است که به نظر می رسد هر روز اتفاق می افتند و طبیعی هستند. تلویزیون تصویر بسیار غلطی از جهان و مردم را ایجاد می کند. ما به تلویزیون متکی هستیم و به همه چیز اعتقاد داریم. اخبار ویرایش و سپس اعلام می شود تا تاثیری مثبت بر بیننده ایجاد کند.

قبل از اینکه تلویزیون خیلی محبوب شود، مردم زمان بیشتری برای یکدیگر داشتند. آنها برای خواندن کتاب های بیشتر وقت بیشتری را صرف می کردند. خواندن کتاب بسیار سود آور و آموزنده تر از تماشای تلویزیون است و تخیل یک خواننده را توسعه می دهد. همچنین به شما تفکر می آموزد. به خاطر آنکه تلویزیون بسیار محبوب است، بسیاری از مردم خواندن کتاب را متوقف کردند. آنها تماشای فیلم را ترجیح می دهند. در بسیاری از خانه ها، خانواده ها با هم غذا نمی خورند. مردم ترجیح می دهند تنها غذا بخورند. پدر و مادر کتاب ها را برای بچه های خود نمی خوانند، بلکه آنها اجازه می دهند کارتون ها را تماشا کنند و بازی کنند.

ما باید به خاطر داشته باشیم که تلویزیون یک رسانه بسیار قدرتمند است که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد و  به ما اطلاعات زیادی می دهد، اما در عین حال، بسیاری از موارد غیر ضروری را نشان می دهد. همه ما باید تصمیم منطقی بگیریم، در مورد این که چه چیزی را باید تماشا کنیم وچه چیزی را نباید تماشا کنیم.

امروزه تلویزیون دارای تأثیرات مثبت زیادی میباشد و بر جامعه ما و فرهنگ آمریکایی تاثیر می گذارد. تلویزیون به ما اطلاعات مفید، اشکال مختلف آموزش و پرورش و سرگرمی می دهد که همگی بخشی از این اثرات مثبت است..

تلویزیون به طور روزانه به ما اطلاعات زیادی می دهد. ما از طریق پخش آن از آخرین اخبار، آب و هوا و اطلاعاتی که در زندگی روزمره ما مهم است، اطلاع پیدا میکنیم. تلویزیون در چند ثانیه به ما در مورد رویدادهای اخیر در سراسر جهان اطلاع می دهد. به عنوان مثال، جهان شاهد اقدامات تروریستی در نیویورک، وتلافی علیه افغانستان و آخرین تهدیدات جنگ بیولوژیک بوده است. تلویزیون در جامعه امروز به یکی از اساسی ترین منابع برای اطلاعات تبدیل شده است.

تلویزیون علاوه بر سرگرمی، اهداف دیگری نیز دارد. این یک روش عالی برای آموزش مردم جامعه با مسائل مهم است که زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد. همیشه چیزی جدیدی برای گفتن وجود دارد و تلویزیون سریعترین راه برای انتقال آن به مردم است. تلویزیون نه تنها سریع است، بلکه بسیار دقیق و عمیق است.

تلویزیون برای اطلاعات جدید بسیار ساده تر و ارزان تر ساخته شده است. در گذشته، برای دریافت یک خبر، یک نفر مجبور به خرید یک روزنامه می شد. تلویزیون مردم را قادر می سازد اخبار را بلافاصله، به صورت رایگان دریافت کنند. البته، یک مبلغی مشخص وجود دارد که باید برای استفاده از یک کابل تلویزیون، آنتن یا یک ظرف ماهواره به طور ماهانه پرداخت کنید، اما این هزینه نسبتا کوچک است در مقایسه با پول برای پرداخت تمام روزنامه هایی که باید بخرید برای به دست آوردن همان میزان از اطلاعات از تلویزیون.کسب درآمد
چهارشنبه 19 مهر 1396  - 7:56 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 202925
تعداد کل پست ها : 1817
تعداد کل نظرات : 4
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 4 مرداد 1394 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 15 خرداد 1397 

نویسندگان

س . م

امکانات جانبی