به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

موضوعات

مترجم: زهرا کلا

 

قرار گرفتن در معرض آنچه در تلویزیون مشاهده می شود، می تواند اثرات جدی دیگری بر زندگی اجتماعی افراد داشته باشد. به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض نمایش تلویزیونی با محتوای جنسی ممکن است احتمال انحراف جنسی نوجوان را افزایش دهد علاوه بر این، هنگامی که برخی افراد خشونت، جنسیت و هرج و مرج را در تلویزیون تماشا می کنند، ممکن است مستعد این رفتار تقلیدی شوند و فکر کنند که قابل قبول است.  اگرهر کس رفتارهای اجتماعی را که در تلویزیون نشان داده شده است، کپی کند، جامعه ما اخلاقیات را از دست می دهد و بسیاری از سطوح زندگی افراد تخریب می شود.

جامعه به احتمال زیاد بر خلاف انقلاب اجتماعی است که طی آن مهم است که رفتارهای اجتماعی مناسب و قابل قبول (با توجه به تعامل دیجیتال یا مجازی) دوباره تعریف شود. ما در نقطه ای از تاریخ هستیم که تعداد اندکی از افراد به لحاظ ذهنی  - انتقادی واقعیت های اجتماعی جدیدی که توسط فناوری ساخته شده اند و آنچه که این واقعیت ها برای فرد و جامعه اهمیت دارد را مورد توجه قرار می‌دهند. در این بخش، ما چندین تکنولوژی اجتماعی که بر اوقات فراغت تاثیر می گذارند را بررسی می کنیم. این بخش ابتدا به جوامع مجازی، سایت های شبکه های اجتماعی و ابزارهای ارتباطی امروز نگاه می کند. سپس ما به انتقادی در مورد بازی و تلویزیون می پردازیم. فکر کنید چگونه هر تکنولوژی بر زندگی اجتماعی و مهارت های اجتماعی تاثیر می گذارد. به خاطر داشته باشید که این تنها چند تکنولوژی است که ممکن است شما را به طور اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد.

استفاده از سایت های شبکه های اجتماعی پیامدهای مثبت و منفی دارد. این شگفت انگیز است که چگونه یک فرد میتواند یک دوست قدیمی از دست رفته را از طریق یک شبکه اجتماعی پیدا کند و ارتباط با آنها را مجددا برقرار کند. در یک جامعه که مردم کاملا متحرک شده اند و خانواده و دوستان اغلب از لحاظ جغرافیایی جدا شده اند،  چنین چیزی از طریق تکنولوژی ممکن میباشد.

ادامه مطلب
کسب درآمد

 

با این حال، نیازی به نگاه کردن به سایت های اجتماعی شبکه های اجتماعی نیست. یک بحث پر جنب و جوش در مورد اینکه آیا اعتیاد به اینترنت واقعی هستند وجود دارد. به نظر می رسد که یک مشکل واقعی است (ادراک اغلب واقعیت در یک زمینه اجتماعی است) که مردم باید بدانند. برخی معتقدند که این وب سایت ها به تقلب در مورد دیگران اهمیت می دهند، که اغلب منجر به طلاق می شود. مردم از کارشان اخراج شده اند و یا تحت فشار قرار می گیرند، زیرا آنها از این سایت ها در محل کار استفاده می کنند و یا چیزی در سایت ایجاد شده است که وضعیت حرفه ای آن را تضعیف می کند.

اگر چه طلاق و از دست دادن اشتغال مسائل جدی است، شاید آنها به عنوان مشکلاتی دیگر که ممکن است از سایت های شبکه های اجتماعی جلوگیری شود، رایج نیستند. ناراحتی - علاقه بیش از حد به ظاهر و در خود - گاهی اوقات در سایت های شبکه های اجتماعی ظاهر می شود. این وب سایت ها به عنوان یک راه برای افراد برای نشان دادن صفات روح خود به طور آنلاین  میباشد.من اغلب تعجب می کنم که آیا مردم از این سایت ها برای نشان دادن محبوبیت خود به جهان استفاده می کنند یا نه از آنها به عنوان وسیله ای برای ایجاد روابط معنی دار استفاده میکنند.

ایجاد روابط معنی دار اغلب در مورد به اشتراک گذاری زندگی ما با دیگران است، و فن آوری می تواند به ما اجازه می دهد تا از طریق عکس، فیلم، متن و موسیقی این ارتباط را ایجاد کنیم. در انجام تحقیقات برای پایاننامه دکترای من، من در مورد چگونگی استفاده هشت ساله شهروندان از تکنولوژی و چگونگی تاثیر بر زندگی آنها تحقیق کردم. امید من این بود که ایا آنها تکنولوژی را برای ارتباط با دوستان، خانواده و افراد دارای منافع مشابه استفاده کنند. اگر چه شرکت کنندگان از ایمیل برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان استفاده می کردند، تقریبا تمام شرکت کنندگان در این بحث درباره چگونگی ظاهر شدن چت روم و بوردهای گفتگو صحبت کردند. اکثر آنها چند بار گپ زده بودند و پس از آن متوقف شدند، زیرا آنها آن را به عنوان اتلاف وقت در نظر گرفتند (دلایل مشابهی توسط دانشجویان کارشناسی ارشد در ECAR ارائه شده است که از سایت های شبکه های اجتماعی استفاده نمی کردند). با این حال، یک شرکت کننده مانیتور اتاق چت برای یک سایت بیس بال فانتزی بود. همانطور که وقت بیشتری را در آن اتاق چت سپری کرد، شروع به این درک کرد که در ابتدا تصور نمی شد. مردم به دلیل علاقه مشترک در آن جامعه مجازی بودند. او به تدریج متوجه مردم و مراقبت از زندگی خود شد. او در نهایت قادر بود برخی از این دوستان جدید و آنلاین را به صورت شخصی ملاقات کند و گفت که آنها جوری با هم ارتباط داشتند که گویی سالها بود که یکدیگر را میشناختند.

در حال کار بر روی پایان نامه من از بسیاری از چت روم ها و انجمن های گفتگو که به افراد سالمند ترتیب داده بودم بازدید کردم. پس از بازدید از بسیاری از این سایت ها، به دلیل ماهیت بی نظیر بسیاری از گفتگو ها، من شروع به ناتوانی کردم. با این حال، من در یکی از هیئت مدیره‌های بحث آنلاین که در آن دو جانباز جنگ جهانی دوم در مورد تجربیات خود در جنگ می‌نوشتند شرکت کردم. آنها همچنین  در مورد این واقعیت تردید کردند که در جایی که آنها زندگی می کردند، جانبازان بیشتری از این جنگ به سر می بردند. آنها احساس تنهایی و انزوا کردند، اما این اتاق چت یک انجمن بود .آنها توانستند منافع و تجربیات مشابهی را به اشتراک بگذارند.

شاید از بین بردن احساس انزوا یکی از بزرگترین ویژگی های جوامع آنلاین و دنیای مجازی است. کسی ممکن است احساس ناامیدی در جامعه یا خانواده اش داشته باشد، اما ممکن است فردی با سرگرمی های مشابه، تعقیب کننده و منافع شخصی پیدا کند. کسی را که عکاسی را به عنوان یک تعطیلات جدی برای اوقات فراغت مورد توجه قرار می دهد، در نظر بگیرید با استفاده از اینترنت و ابزارهای قدرتمند آن (ایمیل، چت ویدئویی، انجمن های گفتگو، ویدیو آنلاین، وب سایت های خانواده) این شخص می تواند این علاقه را با مردم سراسر جهان به اشتراک بگذارد. با این حال، به سادگی به اشتراک گذاری منافع مشترک و پیگیری با مردم از طریق تکنولوژی، لزوما تاثیر مثبتی بر مهارت های اجتماعی و توسعه اجتماعی ندارد.

واضح است که فنآوری  این پتانسیل را دارد که به مهارتهای اجتماعی و زندگی اجتماعی افراد آسیب بزند. کلید تجزیه و تحلیل این است که چگونه فناوری بر شما تاثیر می گذارد. آیا فن آوری ها به شما در ایجاد روابط مثبت و معنادار کمک می کنند یا تکنولوژی ها مانع این روند می شوند؟ آیا به خاطر فن آوری های زندگی خود قادر به برقراری ارتباط، گوش دادن و به اشتراک گذاری بهتر هستید؟ آیا شما از فن آوری برای بهبود روابط خود و ساختن موارد جدید استفاده می کنید؟ آیا شما اجازه می دهید چند نفر از افراد انتخابی بدانند که شما چه چیزی هستید و چه چیزی را به این دنیا سپرده اید، یا فقط خودتان را با تعقیب کم عمق هدایت می کنید؟ آیا تکنولوژی افزایش یا کاهش نگرانی شما را برای دیگران، دلسوزی شما برای دیگران و میل شما به آنها خدمت می کند؟ چنین مسائل حیاتی در زمینه فن آوری و توسعه اجتماعی است.کسب درآمد
چهارشنبه 26 مهر 1396  - 8:47 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 187362
تعداد کل پست ها : 1817
تعداد کل نظرات : 4
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 4 مرداد 1394 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 15 خرداد 1397 

نویسندگان

س . م

امکانات جانبی