به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

موضوعات

 

مترجم: زهرا کلا


در تابستان، همه چیز خشک است. صورت و دست‌های شما پوسته پوسته می‌‌شوند و پاهای شما زیر شلوار مدام دچار خارش می‌‌شوند. در این میان، جوش‌ها هم به خاطر فصل گرما روی صورت شما خودنمایی می‌کنند. در زمستان هم به دلیل نوشیدن مقدار کم آب، پوستتان خشک می‌شود.

هنرپیشه‌های مشهور، نوشیدن آب را پیشنهاد می‌‌کنند. به نظر می‌‌رسد نوشیدن آب، راز پوست‌های نرم و درخشان آن‌هاست که همیشه و در هر حالتی آماده عکس گرفتن هستند.
یکی از آن‌ها می‌گوید که صرفا به خاطر پوست خود آب می‌نوشد، فارغ از اینکه تشنه است یا نه! دیگری می‌افزاید نوشیدن مقدار زیاد آب، سن او را کمتر از واقعیت نشان می‌‌دهد و در نهایت یکی دیگر از بازیگران به این موضوع اشاره دارد که با شروع دهه چهارم زندگی‌اش، هر روز، چهار لیتر آب مصرف می‌کند!

ادامه مطلب
کسب درآمد

 

در حالی‌که نوشیدن آب برای داشتن پوستی بهتر، منطقی به نظر می‌رسد، چرا که ۶۴ درصد پوست شما از آب تشکیل شده است، تحقیق کوتاهی برای شما آماده کرده‌ایم تا ببینیم می‌توان آب را به عنوان درمانی برای پوست قبول کرد، یا این فقط یک افسانه است؟

نقش‌ آب‌ در بدن‌

آبی‌ كه‌ ما روزانه‌ مصرف‌ می‌كنیم‌، مهمترین‌ مایع‌ مغذی‌ است‌ ولی‌ معمولاً در بحث‌ مربوط‌ به‌ آب‌ و ارزش‌ غذایی‌ آن‌ كه‌ مایه‌ حیات‌ بشری‌ است‌، چندان‌ سخن‌ به‌ میان‌ نمی‌آید.

آب‌ پایه‌ و اساس‌ موجودیت‌ انسان‌ را تشكیل‌ می‌دهد. غذایی‌ كه‌ ما به‌ صورت‌های‌ مختلف‌ مصرف‌ می‌كنیم‌، بخاطر حضور آب‌ در بدن‌، مراحل‌ هضم‌ انجام‌ می‌پذیرد. آب‌ به‌ بدن‌ كمك‌ می‌كند تا سوخت‌ و ساز لازم‌ صورت‌ گیرد.

آب‌ دارای‌ مواد مخصوص‌ هضم‌ به‌ صورت‌ محلول‌ است‌ كه‌ از طریق‌ دیواره‌های‌ روده‌یی‌ به‌ جریان‌ خون‌ راه‌ می‌یابد و در نتیجه‌ مواد غذایی‌ به‌ سلول‌های‌ بدن‌ می‌رسد و مواد زاید برای‌ دفع‌ به‌ كلیه‌ها سپرده‌ می‌شود.

بین‌ نصف‌، یا سه‌ چهارم‌ وزن‌ آدمی‌ را آب‌ تشكیل‌ می‌دهد. درصد مقدار آب‌ در بدن‌ نوزادان‌ و كودكان‌ خیلی‌ بیشتر از بزرگسالان‌ است‌. حدود سه‌ چهارم‌ آب‌ بدن‌ كه‌ در داخل‌ تك‌تك‌ سلول‌ها وجود دارد مایع‌ «درون‌ سلولی‌» نامیده‌ می‌شود و مازاد مایع‌ «برون‌ سلولی‌» نام‌ دارد كه‌ شامل‌ آب‌ در پلاسمای‌ خون‌، لنف‌ و مایع‌ مخصوص‌ است‌ كه‌ تك‌تك‌ سلول‌های‌ بدن‌ را شست‌وشو می‌دهد. آب‌ در فعالیت‌ بدن‌ انسان‌ نقش‌ بسیار مهمی‌ ایفا می‌كند. كلیه‌ تغییرات‌ شیمیایی‌ كه‌ در بدن‌ به‌ وقوع‌ می‌پیوندد، بخاطر وجود آب‌ است‌. آب‌ عامل‌ تشكیل‌ دهنده‌ تمام‌ مواد در بدن‌ است‌. نه‌ فقط‌ خون‌، لنف‌ بلكه‌ مواد دیگری‌ نظیر اسید معده‌، صفرا، عرق‌ بدن‌، ادرار و مدفوع‌ به‌ واسطه‌ وجود آب‌ در بدن‌ می‌باشد.

یکی از متخصصان پوست در گروه تخصصی پوست شویگر در شهر نیویورک، توضیح می‌دهد: «از آنجا که شرکت‌های دارویی نمی‌توانند حق آب را به انحصار خود در آورند و آن را بفروشند، به همین دلیل، محققان برای پیدا کردن کسی که هزینه تحقیقات را تقبل کند، به شدت با مشکل مواجه شده‌اند.

آب چگونه روی پوست شما تاثیر می‌گذارد؟

ممکن است دلیلش این باشد که آب، فضاهای خالی پوست را پر می‌کند و چروک‌ها و منافذ هم کم و بیش پر می‌شوند. مهم‌تر از این، برخی ساختارهای پوست که کلاژن را پشتیبانی می‌کنند برای کارکرد موثر به آب نیاز دارند. وقتی پوست آب‌رسانی می‌شود، احتمال ترک خوردن و ورود ذرات خارجی که سبب تحریک و آسیب می‌شوند، کمتر می‌گردد.

آب از طریق کاهش تمرکز چربی در پوست شما، مانع بروز جوش‌ها می‌شود. بسیار مهم است که آب و چربی در سطح پوست تعادل داشته باشند. اگر پوست بیش از آنکه با آب پوشانده شود، از چربی پر شده باشد، ممکن است به آکنه و لکه منجر شود.
با این حال نوشیدن مقدار زیادی آب (فقط امروز) به این معنی نیست که پوست شما در سال‌های آینده هم بهتر به نظر خواهد رسید. وقتی پوست آب‌رسانی شود فربه‌تر به نظر می‌رسد و علائم چروک کاهش می‌یابند، اما چروک‌ها هنگام بررسی (در سطح بافتی) زیر میکروسکوپ، هنوز سر جایشان هستند و چیزی به طور دائم تغییر نکرده است. پوست آب‌رسانی شده، در ظاهر چروک‌های کمتری دارد اما اگر مصرف آب را کم کنید، پوست دوباره تمام علائم اصلی چروک را نشان می‌دهد.

به همین دلیل پزشکان پیشنهاد می‌کنند هر روز حدود ۸ الی ۱۰ وعده حدودا ۲۵۰ میلی‌لیتری آب که آن را در طول روز تقسیم می‌کنید بنوشید و این مقدار را یک‌جا ننوشید چرا که بدن شما در هر ساعت می‌تواند حداکثر همین میزان آب را جذب کند. گذشته از این، قبل از اینکه این آب راه خود را در روده و کلیه و گردش خون و پوست بیابد، شما مجبور می‌شوید آن را با ادرار دفع کنید.

آب‌رسانی به پوست با نوشیدن آب، بهانه‌ای برای صرف‌نظر از مرطوب کردن موضعی پوست نیست. علاوه بر این، آبی که می‌نوشید ممکن است روی خارجی‌ترین لایه‌های پوست که با شوینده‌ها خشک می‌شود، تاثیر نگذارد. مرطوب کردن پوست از داخل و خارج بدن، ترکیبی حیاتی برای داشتن پوستی سالم و زیباست.

آب درمانی و تأثیر آن بر پوست

آب تاثیر شگرفی در سلامت و زیبایی پوست و مو دارد. برخی برای داشتن پوستی شفاف و روشن و از بین بردن چین و چروک و جوش های پوستی بدنبال کرم ها و صابون های مختلف هستند. در حالیکه نمی دانند همین آب که در دسترس همه است چه مزایای زیادی هم برای جسم ما وهم روح ما دارد و یکی از درمانهای کاملا طبیعی به شمار می آید.

آب درمانی و مزایای آن برای پوستی روشن
قسمت اعظمی از بدن ما از آب تشکیل شده. به صورت خیلی معمولش توصیه شده که هر شخص حداقل روزی هشت لیوان آب بنوشه تا آب مورد نیاز بدنش تامین بشه و تنی سالم داشته باشه ولی در روش های سالم نگه داشتن بدن توسط نوشیدن آب توصیه میشه که افراد روزانه ۱۰-۱۵ لیوان آب بنوشند. البته روش های افراطی هم در دین ما توصیه نمیشه و قطعا برای بدن هم سودمند نیست. به طور کلی مصرف میزان قابل توجهی آب در طول روز به سالم ماندن بدن و دفع سموم و همچنین پیشگیری از بسیاری از بیماری ها موثره. پوست هم از فایده های مصرف زیاد آب بی نصیب نیستو با مصرف حدود ۱۰ لیوان آب در روز بعد از مدت کوتاهی میتویند تغییرات رو روی پوستتون کاملا احساس کنید.

آب برای هیدراته کردن بدن و همچنین پوست بسیار مفید است. پوست بزرگترین اندام بدن است و برای اینکه عملکردش را به درستی انجام دهد باید به مقدار کافی آب دریافت کند. آب را از دو راه باید به پوست رساند یک با شستن صورت دو با نوشیدن آب فراوان. نوشیدن آب فراوان سبب می شود که پوست ظاهری شاداب تر داشته باشد و سلامتی خود را حفظ کند. سلول های پوستی سالم در ایجاد بدنی سالمتر نقش مهمی دارند. حالا احتمالا قانع شده اید که چرا باید آب زیاد بنوشید. پزشکان توصیه می کنند که هر فرد باید روزانه دست کم ۸ لیوان آب بنوشد. علاوه بر بهبود بافت پوستی، آب سبب تحریک رشد سلول ها می شود و از ین رو در عملکرد صحیح تمام ارگانهای بدن نقش اساسی دارد. با نوشیدن آب فراوان می توانید مواد زائدی که موجب ایجاد جوش می شوند را از پوست دور نگه دارید. یکی از ترکیبات مهم لایه های زیرین پوست آب می باشد این ترکیب اساس یک بافت صاف، نرم و سالم است و به شما کمک می کند تا جوانتر بمانید. در لایه های بیرونی پوست نیز مقداری آب ذخیره می شود که باید به طور مداوم جایگزین شود چون این آب توسط عوامل محیطی نظیر نور خورشید و باد برداشته می شود. شاید شنیده باشید که پوست چرب نیازی به رطوبت ندارد اما این صحیح نیست چون با شستن و تمیز کردن پوست با آب علاوه بر اینکه چربی اضافه را از پوست حذف می کنید همچنین رطوبت لازم برای شاداب ماندن پوست را فراهم می کنید. اگرچه آب تنها راه درمان جوش های پوستی نیست اما مهمترین آنهاست. سعی کنید با نوشیدن آبی بیشتر کمک بیشتری به پوستتان کنید.

 کسب درآمد
چهارشنبه 19 مهر 1396  - 8:00 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 235500
تعداد کل پست ها : 1817
تعداد کل نظرات : 4
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 4 مرداد 1394 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 15 خرداد 1397 

نویسندگان

س . م

امکانات جانبی