با خرید از جی‌ال‌ایکس از کالای ایرانی حمایت کنید

شما می‌توانید در مراحل خرید از جی‌ال‌ایکس، با وارد کردن کد بازاریابی من به شناسه GM73034546 از مقداری تخفیف بیشتر بهره‌مند شوید.

 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 18 تیر 1396  ] [ 01:49 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

زن، کلفت خانه نیست!

#در_محضر_اهل_بیت

خانواده مقاومتی (۷۶)- همسر تو کلفت تو نیست!
تا قبل از ازدواج مجبور بود همه کارهایش را خودش انجام دهد. یا تنبلی می‌کرد و بی‌خیالش می‌شد، یا به هر زحمتی بود بالاخره انجامش می‌داد. اما حالا که ازدواج کرده از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین کارهایش را به همسرش می‌گوید. گاهی می‌بینی سر سفره غذا همسرش ده بار بلند می‌شود تا هر بار چیزی برای آقا بیاورد، ولی این بزرگوار از جایش تکان نمی‌خورد! و همین روش را برای بچه‌داری و خانه‌داری به کار می‌گیرد. به شوخی هم که شده به دوستانش می‌گوید: زن گرفته‌ایم که عصای دست‌مان باشد! انگار نشنیده امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) فرمودند:
فَإِنَّ الْمَرْأَةَ رَيْحَانَةٌ وَ لَيْسَتْ بِقَهْرَمَانَة
همانا زن مانند گل (لطیف) است نه کلفت (خدمتکار)!
قبل از این جمله مولا فرموده بود: زن را بیش از توانش به کار وا مدار، چون این روش برای حال او بهتر و برای آرامش خاطر و دوام زیبایی او مناسب‌تر است.


@masjednama | masjednama.ir
ادامه مطلب
[ یک شنبه 14 بهمن 1397  ] [ 11:23 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تمثیل فوتبال برای درک برجام، ظریف، مردم، کری، ترامپ و دیگران

حتما بخونین و نشر دهید

🔴 #تست_هوش‼️

🔻کاپیتان دو تیم فوتبال الف و ب اصرار به یک بازی در سطح جهانی دارند.
 برخی از هوادارانِ تیم الف ( نه تماشاگرنمایان) با توجه به شناختی که از تیم حریف (تیم ب) داشتند با انجام بازی به شدت مخالف بودند! ؛ اما کاپیتان های دو تیم بعد از نشست های فراوان پیمان‌میبندند جهت رضایت طرفین و هوادارانشان یک بازی برد _ برد انجام بدهند. 

خبر به هواداران " تیم الف " میرسد. دلواپس میشوند و دوباره فریاد میزنند که اعتمادی به حریف(تیم ب) نیست خرش که از پل گذشت به ریش شما خواهد خندید. به وعده های کاپیتانش اعتماد نکنید. چه ضمانتی است که روز بازی کاپیتان عوض نشود و قس علیهذا...

اما کاپیتان ها اصرار بر بازی دارند و بعد از چند نشست در یک توافق عجیب قرار میذارند جهت یک نمایش برد_برد در نیمه اول " تیم ب" ۱۱ گل به تیم الف بزند و در نیمه دوم ماجرا بر عکس شود؛

دوربین ها خشم آشکار در چشمان تماشاگران دلواپس شکار میکنند. ولی کاپیتان همچنان اصرار دارد و در پاسخ به انتقادات و این سوال که چه ضمانتی میدهید که تیم حریف وقتی شما را در نیمه اول شکست داد در نیمه دوم اجازه گلزنی به شما بدهد یا اصلا وارد میدان شود؟
کاپیتان در پاسخ می خندد و می گوید بازی داور و قانون و کارت قرمز دارد !!

🔹 #بازی_شروع_شد
طبق قرار نیمه اول با شکست تیم الف به پایان میرسد؛ بعد از استراحت در رختکن در حالی بازیکنان دو تیم وارد زمین میشوند که بازوبند کاپیتانی تیم ب بر دست یک بازیکن جدیدموحنایی بسته شده است!!

🔸 #نیمه_دوم_آغاز_شد
کاپیتان #زیاده_خواه ، طالب گل های بیشتری است و ناجوانمردانه و مدعی به هیچ تعهدی عمل نمیکند!! ؛ کاپیتان تیم الف به داور اعتراض میکند و درخواست کارت قرمز میکند!!
اما در بهت همگان کاپیتان جدید بدون توجه به هیچ قانون و قاعده و کارت قرمزی بازیکنانش را جمع کرده و زمین بازی را ترک میکنند! کاپیتان تیم الف میگوید به دیوان فیفا شکایت خواهم کرد که بازی را ۳ بر صفر اعلام کند ولی تماشاگران دلواپس میدانند کار از کار گذشته و هیچ امیدی به دیوانی که کاپیتان حریف در آن حق وتو دارد نیست!!

پایان بازی #تقریبا_هیچ و تلخ بود اما تلخ تر از آن زمانی بود که کاپیتان تیم الف در مصاحبه خبری بعد از بازی مدعی شد:
1⃣ اگر بازی ‌به نفع ما نبود چرا تیم ب از زمین خارج شد!! ( خنده خبرنگاران!)
2⃣ چرا برخی از تماشاگران ما قبل از شروع بازی ناراحت انجام بازی بودند ولی از خروج حریف ناراحتند (خبرنگاران دوباره میخندند!)
3⃣ دستاورد بزرگ این بازی این بود که تیم های دیگر فهمیدند که تیم ب قابل اعتماد نیست!!

⭕️ #قضاوت_با_خودتان؛ #بازنده_کیست⁉️

شما هم به #نود_سیاسی بپیوندید
ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 مهر 1397  ] [ 12:45 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

لزوم پخش کامل سخنان رهبری؛ سانسور نکنید!

⭕️سخنی با برادران‌مان در دفتر رهبری؛
این امید آخر را از مردم نگیرید

🔻حداقل دوماهی می‌شود که شکایت پدرها و مادرها را از بالا رفتن بی رویه‌ی قیمت پوشک بچه می‌شنوم و می‌خوانم. از مسئولین کشور اما هیچ کس هیچ اظهارنظری نمی‌کرد؛ سکوتی که گویی هیچ خبری نیست! اما ناگاه از عصر شنبه 10 شهریورماه موضوع پوشک مهم شد. مسئولین مختلف در موردش صحبت می‌کنند؛ انبارهای احتکار چند صد هزارتایی پوشک کشف می‌شود؛ یک مسئول اعتراض می‌کند که ارز دولتی برای واردات مواد اولیه تولید پوشک اختصاص داده نشده است؛ آن دیگری می‌گوید مواد اولیه در گمرک مانده و ترخیص نمی‌شود؛ یکی دیگر قهرمانانه! به میدان آمد که مردم نگران نباشند؛ در تامین شیرخشک و پوشک مشکل نداریم و ... تعجب آور که ناگاه همه یاد پوشک افتادند؛ مگر چه اتفاقی افتاده بود؟ این دو ماه کجا بودند؟!

🔻ساعتی بعد دلیل این آشفتگی و سراسیمه شدن ناگهانِ مسئولین پس از دو ماه بی اعتنایی به وضعیت پوشک روشن شد، وقتی که بعد از خبر ساعت 21 مشروح کامل سخنان رهبری در دیدار با هیات دولت از شبکه اول سیما پخش شد و مردم در جریان قرار گرفتند که رهبری در بخشی از این سخنرانی که 4 روز قبل و در تاریخ 7 شهریور انجام شده، در مورد کمبود و گرانی پوشک و نقشه برای عصبانی کردن مردم از این طریق تذکر داده‌اند و سراسیمگی مسئولین مربوطه از این جهت بود که متوجه شدند قرار است این تذکر رهبری علنی شده و برای مردم پخش شود. این نگاه بدبینانه نیست که اگر رهبری تذکر نمی‌داند و یا به عبارت درست‌تر اگر مردم در جریان تذکر رهبر قرار نمی‌گرفتند، این مسئولین اصلاً دغدغه‌ی کمبود و گرانی پوشک بچه را نداشتند. چنانچه در ۳ روزی که از ایراد سخنات می‌گذشت، ولی مردم در جریان جزییات سخنرانی نبودند، واکنشی به تذکر رهبر نداشتند. حالا اما نمی‌توانند با بی اعتنایی بگذارند؛ چون می‌دانند پس از اینکه مردم مثال پوشک را از زبان رهبر بشنوند، چه موجی راه خواهد افتاد و از همین رو به خیال، دست پیش گرفتند و ساعاتی قبل از پخش مشروح سخنان ایشان، سعی کردند ادای مسئولین پیگیر و کاربلد را دربیارند؛ ادایی که البته دیگر رنگی نداشت. یعنی حتی انبارهای احتکار پوشک هم تا قبل از اینکه خبر پخش مشروح سخنان رهبری اعلام شود، کشف نمی‌شد و ناگاه چشم‌ها دقیق شدند!

🔻حال شاید بزرگوارانی که در دفتر رهبری نشسته‌اند، یکی از اصلی‌ترین دلایل اصرار ما بر پخش کامل دیدارهای رهبری را دریابند؛ چه آنکه اصلی‌ترین اهرم فشار بر مسئولین فشار افکار عمومی است و یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد این فشار، توبیخ و تذکرهای علنی رهبر است. چنانچه در همان دیدار، رهبر انقلاب در مورد بنگاه‌داری بانک‌ها به تندی تذکر می‌دهند و از ملک عظیمی در تهران می‌گویند که برای یکی از بانک‌هاست. هنوز ۴۸ ساعت از پخش فیلم این بخش از بیانات رهبر نگذشته که مدیرعامل بانک ملی اعلام می‌کند با تذکر رهبری حدود ۸۰۰ فقره از املاک این بانک به زودی فروخته می‌شود. رهبری همان جا که از دیوارهای بلند و ممتد آن ملک صحبت می‌کنند، رو به رییس‌جمهور می‌گویند من یک باری هم این را به جنابعالی گفتم... یعنی ایشان خصوصی گفتند و نتیجه‌ای نگرفتند و حالا عمومی‌اش کرده‌اند و عمومی‌اش انگار نتیجه داد. همین بار هم اگر فیلم پخش نمی‌شد معلوم نبود بانک ملی اعتنایی کند!

🔻به سایت رهبری مراجعه کنید و ببینید با تصمیمات گرفته شده، چند دیدار آقا با مسئولین قضایی یا هیات دولت هیچ وقت به طور کامل پخش نشده و مردم برای به نتیجه رساندن انتقادات و اعتراضات‌شان چقدر از این اهرم فشار تذکر رهبر محروم شده‌اند و حتی خیلی‌هایشان با خود فکر کرده‌اند رهبر هوای مسئولین را بیشتر از هوای ما دارد!

🔻حالا در دفتر شخص اول مملکت، ولی فقیه این مردم بنشینید و تصمیم بگیرید این پخش نشود و آن پخش نشود؛ اما امید خیلی از مردم برای اصلاح اوضاع و حتی حجت‌شان برای روی برنگرداندن از نظام صرفاً شخص "سیدعلی خامنه‌ای" است. این امید را با سانسورهای بی‌جهت و توجیه آنکه مسئولین در چشم مردم کوچک می‌شوند، از مردم نگیرید و نگذارید این تحلیلِ خیابانی عمیق شود که "همه اینها دست‌شان با هم در یک کاسه است!" بریدن از دولت، صرفاً بریدن از دولت است؛ اما بریدن از رهبر، بریدن از کل نظام است.
✍ #کبری_آسوپار
 
ادامه مطلب
[ سه شنبه 13 شهریور 1397  ] [ 11:37 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

حمایت از کسب و کار سفرمی

با کلیک روی این لینک و ثبت نام در سایت سفرمی، شما می‌توانید بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتل‌ها را با ۲۰ هزار تومان تخفیف ارزان‌تر انجام بدهید!

https://goo.gl/tY6Vnt
ادامه مطلب
[ سه شنبه 8 خرداد 1397  ] [ 12:55 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

حمایت از کالای چینی با کد تخفیف

پیشنهاد
پویش [حمایت از کالای چینی] (http://basalam.ir/new/page/chin) را یادتان هست؟
مردم دهستان #چین، امروز خوشحال‌ترند. جنب‌وجوش آماده‌سازی و ارسال این سفارش‌ها خاطره شیرینی را برای اهالی به وجود آورده است. آن‌ها امروز می‌توانند به بازارهایی بسیار بزرگ‌تر از دهستان خودشان و شهر یاسوج فکر کنند. امروز خیلی‌ها دوست دارند باز هم نان تیری بخورند، در جیب بچه‌شان به جای چیپس و پفک، کشک محلی چین بگذارند و غذاهایشان را با کره و روغن محلی چین بپزند.

چین نشان داد که ظرفیت‌های بزرگی برای احیای روستاهای کشور وجود دارد و می‌شود از فناوری‌های جدید برای روستاها نیز استفاده کرد؛ فقط کمی همت و امید می‌خواهد و اندکی عشق و محبت.

راستی فقط چین نیست؛ برای خرید محصولات روستاهای مختلف ایران، امروز اقدام کنید!

با این کد تخفیف سلام‌رسان می‌توانید اولین خرید خود را با ۱۰ درصد تخفیف انجام بدهید:
Slmvagb5
در بازار اجتماعی با سلام: basalam.ir

www.PavaraQi.ir | @PavaraQi
ادامه مطلب
[ سه شنبه 8 خرداد 1397  ] [ 12:24 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

حکایت آن سه فازمتر ایرانی

🔴حکایت فازمترایرانی

👈🔻حدودا ٣٤-٥ سال پيش ١٥_١٦ سالم بود كه پدرم ١٠٠ تومن بهم داد تا برم فازمتر بخرم
مغازه دار دو تا فازمتر گذاشت روى ميز و گفت، قيمت اين هست ٢٠ تومن و اين يكى ١٠٠ تومن.
ظاهر هر دو فازمتر يكى بود و فرق آنچنانى نداشت.
پرسيدم، چه فرقى با هم دارند؟
گفت، فازمتر ١٠٠ تومنى خارجى ست و دوام بيشترى دارد و ٢٠ تومنى ايرانى است و زود خراب مى شود!

سريع گفتم، سه تا فازمتر ايرانى بده!

فروشنده با تعجب گفت، چرا سه تا؟
گفتم، هر كدام خراب شد از آن يكى استفاده مى كنيم
فروشنده گفت، خب، چرا خارجى اش را نمى خرى تا خيالت راحت باشد؟
گفتم اولا براى كمك به توليدكنندگان ايرانى و دوم اينكه، يعنى سه فازمتر ايرانى، كار يك فازمتر خارجى را نمى كند؟
سوم اينكه ٤٠ تومن هم صرفه جويى شده.

امروز ٣٤ سال از آن زمان مى گذرد و تا ١٥ سال بعد از آن روز، هر سه فازمتر سالم بودند
يكى از آنها را بچه ها خراب كردند و يكى ديگر گم شد و سومى مثل روز اول سالم است و هنوز از آن استفاده مى كنيم.

خدا هدايت كند آنهايى را كه اين اين تخم لق و اين تفكر غلط كه "جنس ايرانى بدرد نمى خورد و خارجى خوب است" را در ذهن ما كاشتند!
#تولید_داخلی
#اقتصاد_مقاومتی

ارسالی از مهدی رجبی
ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 10:57 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

عزت ملی ما که به باد رفت

🎥 ۱۲ اسفند ۹۶ | وقتی در فرودگاه کرواسی کسی از ظریف استقبال نمی‌کند!

در اتفاقی عجیب و کم نظیر، هیچ مسئولی از کشور کرواسی برای استقبال از وزیر امور خارجه کشورمان به فرودگاه نرفت! 

👈 محمدرضا صادق، سفیر ایران: هوا سرده وگرنه می‌اومدند!  
🎥 aparat.com/v/KM4pm
yjc.ir/fa/news/6456159

🔸 ۹ اسفند ۹۶ | دویچه‌وله آلمان: 
شرکت‌های نفتی اروپا در پسابرجام از سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل ظریف به علت تحریم‌های آمریکا خودداری کردند!
p.dw.com/p/2tR3F

🔸 ۱۳ تیر ۹۳ | حسن روحانی:
عزت ملی‌ خود را پاس می‌داریم؛ "ارزش‌مداران خیلی غصه نخورند"، ما می‌دانیم چه‌کار می‌کنیم؛ وزارت خارجه و تیم مذاکره‌کننده ما کاملاً تخصص لازم را دارند؛ روابط‌مان را با کشورها نزدیک و نزدیک‌تر می‌کنیم؛ والله و بالله و تالله که سال‌های ۸۴ تا ۹۲ گذشت و تکرار نمی‌شود
isna.ir/news/93041005821

🔸 ۹ خرداد ۹۲ | حسن روحانی:
ای امان، ای امان از شعارهای بی‌محتوا؛ سیاست‌خارجی، شناخت دنیا را می‌خواهد؛ والله‌العظیم! 
tasnimnews.com/fa/news/1392/03/09/66582

@maktubat
ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 08:32 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فتنه‌گران ۱۳۸۸ الان کجا هستند؟!

بسم الله الهادی

دیشب مشغول دیدن مستندی از فتنه 88 بودم، برایم جالب بود که اکثر فتنه گران و یا پیاده نظام آنان الان صاحب منصب هستند!


🆔 @Jabbarpur
ادامه مطلب
[ یک شنبه 1 بهمن 1396  ] [ 08:48 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

کتاب‌خوانی نمایندگان مجلس ما

بخوانید از خوی خود بزرگ بینی، قلدری و زورگویی نمایندگان مجلس از زبان #هادی_سامع خبرنگار پارلمانی تابناک:


💬 🔸یک گزارش ساده درباره کتابخوان نبودن نماینده های مجلس نوشتم و حالا یک ماه است هر وقت به مجلس می روم یکی از نماینده ها جلویم را می گیرد و تهدید می کند.

 💬 🔹یکی می خواهد «پدرم را در بیاورد» یکی هم می خواهد «ممنوع الورودم کند»، دیگری می خواهد مرا «بدهد دست آدمهایش» و آن یکی قهر کرده. با این نماینده ها فکر نمی کنم به جایی برسیم.

💬 🔸 #محسن_علوی آقازاده وزیر اطلاعات که الان نماینده مردم لامرد هستند امروز توی مجلس مرا تهدید کرد که پدر من را در خواهد آورد. گفتم چه شده گفت چرا فلان گزارش و فلان حرفی که من زدم را منتشر کردی. گفتم برادر من خودت این حرف ها را زدی. گفت «پدرت را در می آورم حالا ببین چیکارت می کنم!»

📷 t.me/maktubmed/4989
—---------------------
 🔴 محسن علوی پبشتر در پاسخ به اینکه آخرین کتابی که خواندید چه زمانی بود گفت: آخرین سال دانشگاه آخرین کتاب را خوانده ام، خیلی وقت کتاب ندارم اما قرآن می خوانم و از قیمت ها هم خبر ندارم. البته قیمت ها متفاوت است و جنس خوب و بد هم دارد.

🔗 گزارش تابناک :
goo.gl/zDw5XR

🔗 توییت هادی سامع:
 goo.gl/EjfAjh
ادامه مطلب
[ شنبه 30 دی 1396  ] [ 08:19 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]