به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

يک گربه آمريکايي که مي تواند زمان مرگ ساکنان يک خانه سالمندان را حس کرده و پيش بيني کند، پزشکان را حيرت زده و عاجز کرده است. به گزارش ايسنا، اين گربه که اسکار نام دارد عادت کرده است در کنار بيماراني که به آخرين ساعات عمر خود نزديک مي شوند، چمباتمه مي زند. به گفته نويسنده، مقاله اي در اين زمينه در مجله مديسين، مشاهده شده است که اين گربه دو ساله در 25 درصد موارد درست پيش بيني کرده است. کارکنان اين خانه سالمندان، هم اکنون در مواردي که اين گربه در کنار يکي از ساکنان اين خانه مي نشيند نسبت به نزديک بودن زمان مرگ فرد انتخاب شده، به بستگان وي خبر مي دهند. ديويد دوسا استاد دانشگاه براون دراين باره مي گويد: موارد خطاي اين گربه بسيار اندک است. به نظر مي رسد که اين گربه مي فهمد چه موقع زمان مرگ بيماران نزديک است. اگرچه اين گربه مي تواند مانند پزشکان و پرستاران در اين آسايشگاه بگردد اما بيماران استقبال صميمانه اي از آن نمي کنند.  
ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1388  - 5:14 PM
  براساس گزارش ارائه شده به وزارت دادگستري بلژيك، زندانيان مسلمان در اين كشور مجبور به كفرگويي و اهانت به پيامبر اسلام مي‌شوند.

به گزارش فارس، روزنامه عربستاني الوطن ضمن اعلام اين خبر اعلام كرد: بر اساس گزارشي كه «استفان دي كلرك» وزير دادگستري بلژيك دريافت كرده است، ‌يكي از زندانيان مسلمان مجبور به كفرگفتن و اهانت به پيامبر اسلام شده است.
بر اساس اين گزارش، اين رفتار فضاحت‌بار زندان‌بانان بلژيكي و به ويژه در زندان «فورست» در نزديكي شهر بروكسل پايتخت اين كشور اعمال مي‌شود.
هرچند اين گزارش برهه زماني اين رفتار را 22 سپتامبر تا 30 اكتبر ذكر كرده است، ولي تصريح كرده كه زندانيان مسلمان به صورت يك رويه مداوم در زندان مجبور به كفرگويي و توهين به پيامبر اسلام‌ مي‌شوند.
به گفته الوطن، رسوايي‌ها و فضاحتي كه از زندان‌هاي بلژيك فاش مي‌شود از لحاظ وحشي‌گري بر آنچه در زندان ابوغريب در عراق اتفاق مي‌افتد، غلبه دارد.
ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1388  - 5:10 PM
 به گزارش خبرنگار فارس، مسعود رسام، حسين صبحدل، امير قويدل، محسن آراسته، مهدي سحابي، جمشيد لايق، عباس شباويز، مهدي خرازي، محمود شاهرخي، سيد جلال فهيم هاشمي، مصطفي مهدي‌زاده،شبنم سليمي،آيت‌الله مرتضي‌نجومي و نيكو خردمند همه رفتگاني هستند كه با درگذشت خود ماه تلخي را براي جامعه فرهنگي و هنري كشور رقم زدند.


* مسعود رسام

سياهي آبان در روز 10 آبان و با مرگ «مسعود رسام» هنرمند برجسته سينما و تلويزيون ايران آغاز شد و رسام پس از سال‌ها مبارزه با بيماري سرطان سرانجام در صبح روز يكشنبه 10 آبان ماه دار فاني را وداع گفت. رسام كه سال‌ها با ساخت سريال‌هاي ديدني همراه با بيژن بيرنگ زوج هنري خود لحظات خوشي را براي ما رقم زده بود تنها 52 سال داشت كه سرطان خون فرصت زندگي بيشتر را از او گرفت.

* حسين صبحدل

تنها دو روز بعد از درگذشت «مسعود رسام»، اين بار دست اجل به سراغ مردي رفت كه صداي ملكوتي‌اش را بارها و بارها در هنگام اوقات شرعي شنيده بوده‌ايم. «حسين صبحدل» موذن و قاري تواناي كشورمان در صبح روز سه‌شنبه 13 آبان ماه در سن 78 سالگي به علت عفونت ريوي به ديار باقي شتافت.

* امير قويدل

روز يكشنبه 17 آبان بود كه جامعه سينمايي و هنري كشور يك بار ديگر در ماتم از دست رفتن هنرمند بزرگ فرو رفت.
«امير قويدل» هنرمند بزرگ سينما و تلويزيون ايران با يك دنيا آرزو و درحاليكه آخرين ساخته‌اش «بارهستي» هنوز به نمايش در نيامده‌است به دليل نارسايي كبد از دنيا رفت.
خالق آثار ماندگاري همچون رخساره، بندر مه آلود، ترن، سردار جنگل، ميرزا كوچك خان، برنج خونين و خونبارش در 62 سالگي دار فاني را وداع گفت.

* محسن آراسته

«محسن آراسته» بازيگر قديمي سينماي ايران كه در 118 فيلم سينمايي به ايفاي نقش پرداخت نيز همانند «امير قويدل» صبح روز يكشنبه 17 آبان به علت كهولت سن دارفاني را وداع گفت.
«محسن آراسته» از بازيگران پيشكسوت سينماي ايران بود كه تا سال 1379 بيش از 118 فيلم سينمايي بازي كرد.از فيلم‌هاي اين بازيگر مي‌توان به انتظار، صداي سخن عشق، يحيي، جستجو در جزيره و... اشاره كرد.

* مهدي سحابي

«مهدي سحابي»، مترجم ادبيات و نقاش ايراني روز دوشنبه 18 آبان ماه در سن 65 سالگي بر اثر ايست قلبي در فرانسه و در غربت درگذشت.
سحابي متولد 1323 در شهر قزوين بود و با ترجمه رمان «در جست‌وجوي زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست به شهرت رسيد.
ترجمه مرگ قسطي اثر لويي فردينان سلين و مادام بواري نوشته گوستاو فلوبر، از ديگر آثار معروف سحابي است.
او علاوه بر ترجمه و نقاشي، داستان‌هايي را نيز به چاپ رسانده است.

* جمشيد لايق

«جمشيد لايق»، بازيگر پيشكسوت سينما، تلويزيون و تئاتر، روز پنجشنبه 21 آبان در سن 78 سالگي و پس از تحمل يك دوره طولاني مدت بيماري پس از يكماه اقامت در بيمارستان قلب تهران دار فاني را وداع گفت.
بازي در مجموعه‌هاي تلويزيوني هزاردستان، سلطان و شبان، سربداران، بوعلي‌سينا، روزي روزگاري، فروشگاه و مرگ در پاييز، همچنين ايفاي نقش در فيلم‌هايي چون خواستگار، رگبار، شهر قصه، دايره مينا، كلاغ، كفش‌هاي ميرزانوروز، شايد وقتي ديگر، خارج از محدوده، بازي تمام شد، مسافران، تهران روزگاري نو، سگ‌كشي و ... كارنامه هنري مرحوم جمشيد لايق را تشكيل مي‌دهد.

* عباس شباويز

«عباس شباويز» تهيه‌كننده قديمي سينما صبح روز جمعه 22 آبان ماه در منزل خود و در 80 سالگي درگذشت.
شباويز كه مدت‌ها از سرطان رنج مي‌برد، ارديبهشت امسال به دليل سكته مغزي در بيمارستان كسري بستري شده بود. او سال گذشته در جشن كانون كارگردانان سينماي ايران به عنوان تهيه كننده‌اي مؤثر مورد تقدير قرار گرفته بود.
عباس شباويز متولد 1308 تهران است. وي فعاليت هنري را با بازي در تئاتر آغاز كرد. او سينماي حرفه اي را سال 1336 با فيلم «مردي كه رنج مي برد» ساخته محمدعلي جعفري به عنوان مدير تهيه تجربه كرد. از ديگر فعاليت هاي جنبي شباويز تأسيس استوديو «آريانا فيلم» را مي‌توان نام برد كه ماحصل آن ساخت فيلم‌هاي ارزشمندي نظير قيصر (مسعود كيميايي) و خداحافظ رفيق (امير نادري) بوده است.

* مهدي خرازي

«مهدي خرازي» نوحه‌سراي انقلابي كه آثار ارزشمندي از خود در دهه‌هاي اخير به جاي گذاشت روز شنبه 23 آبان بر اثر سكته قلبي در تهران درگذشت.
وي در 75 سالگي پس از آنكه عمل جراحي قلب روي او صورت گرفته بود روز شنبه گذشته در منزل خود دچار سكته قلبي شد و درگذشت.
با وجود تنهايي وي كسي از مرگ اين نوحه‌سراي انقلابي باخبر نشد تا اينكه يكشنبه شب پس از تماس‌هاي مكرر اقوام و خويشان وي معلوم شد كه مهدي خرازي درگذشته است.

* محمود شاهرخي

«محمود شاهرخي» شاعر پيشكسوت انقلاب اسلامي، در 82 سالگي پس از دو روز كما، صبح روز يك‌‌شنبه 24 آبان در در بيمارستان عرفان تهران درگذشت. محمود شاهرخي متولد 1306 بم بود.
وي يكي از مشهورترين چهره‌هاي شعر آييني پس از انقلاب به شمار مي‌آيد كه سال‌ها، هم در شعر انقلاب و هم در شعر جنگ فعال بوده است.
از جمله آثار او مي‌توان به درسي را كه از قرآن آموخته‌ام، در غبار كاروان، نسيم وصل، ز اشك پرس حكايت، امام علي (ع) روح بي‌نهايت، شميمي از گلزار معرفت، امام حسين (ع) تجلي جلال و جمال، بر آستان جانان، كيمياي احسان و ترجيعات توحيدي اشاره كرد.

* سيد‌جلال فهيم هاشمي

«سيدجلال فهيم هاشمي»، مدير انتشارات روزبهان، و ناشر آثار نادر ابراهيمي، بر اثر نارسايي كبد صبح روز يك‌شنبه 24 آبان در سن 72 سالگي در بيمارستان مهراد تهران درگذشت.
فهيم هاشمي، كار نشر را با فعاليت در انتشارات اميركبير آغاز كرد و در سال 1355 انتشارات روزبهان را تأسيس كرد.
او در اين انتشارات، علاوه بر كتاب‌هاي نادر ابراهيمي، آثار صمد بهرنگي و خاطرات عبدالرحيم جعفري، مدير سابق انتشارات اميركبير را به چاپ رساند.

* مصطفي مهدي‌زاده

«مصطفي مهدي‌زاده» هنرمند خوشنويس در سن 60 سالگي، شامگاه روز يك‌شنبه 24 آبان در بيمارستان جم تهران بر اثر ايست قلبي درگذشت و پيكر او در مشهد به خاك سپرده شد.
مهدي‌زاده از سال 1347 انجمن خوشنويسان ايران در مشهد را اداره مي كرد و در سال 1348 با شركت در كلاسهاي استاد حسين ميرخاني، توانست دوره خوش‌نويسي را در سطح عالي و ممتاز پشت سر بگذارد.
مرحوم مهدي‌زاده از سال 1350 به عنوان مدرس انجمن خوشنويسان در مشهد آغاز به كار كرد و در سال 1351 نيز به استخدام آستان قدس رضوي در آمد. او مسووليت نوشتن بسياري از كتيبه‌هاي آستان قدس رضوي را برعهده داشته است.

* شبنم سليمي

شبنم سليمي چهر پرداز فيلمهاي همچون ،حكم ،رئيس، حريم، يك شنبه 24 آبان ماه به دليل ابتلا به بيماري آنفولانزا درگذشت.
شبنم سليمي علاوه بر فعاليت در سينما در يك مجموعه تلويزيوني به كارگرداني محمدحسين لطيفي همكاري داشته است و مدتها به عنوان دستيار با چهرپردازان حرفهاي سينماي ايران همچون عاطفه رضوي همكاري داشته است.

* آيت‌الله سيد‌مرتضي نجومي

«آيت‌الله سيد‌مرتضي نجومي»، مجتهد، مفسر قرآن و از مفاخر خوشنويسي جهان و چهره ماندگار هنر ايران بود كه صبح روز دوشنبه 25 ابان در سن 81 سالگي و بر اثر كهولت سن در كرمانشاه درگذشت.
آيت‌الله سيدمرتضي نجومي، فرزند آيت‌الله آقاسيد محمدجواد نجومي در 23 جمادي‌الثاني 1346 هجري قمري برابر با 5 آذر 1307 هجري شمسي در كرمانشاه متولد شد. وي از نوادگان امام زين‌العابدين (ع) بود.
از آيت‌الله نجومي آثار خطي و رسالاتي با عناويني چون «رساله بعد معنوي هنر خط»، «رساله التصوير والتمثيل»، «رسالة الغناء»، «رساله النجاسه الخمر»، «تفسير سوره مؤمن» و رساله‌اي در تعظيم شعائر اسلامي به جا مانده است.


* نيكو خردمند

«نيكو خردمند» بازيگر و گوينده قديمي عرصه سينما و تلويزيون صبح روز سه‌شنبه 26 آبان در سن 77 سالگي و پس از تحمل يك دوره بيماري سخت قلبي دار فاني را وداع گفت.
«نيكوخردمند» پاييز سال گذشته چندين بار در بيمارستان بستري شده بود و در ماه‌هاي گذشته نيز بيماري‌اش شدت يافته بود.خردمند در طي هفته‌هاي اخير به دليل بيماري قلبي و عروقي و ضعف جسماني تحت مراقبت قرار گرفت و در بيمارستان ابن سينا بستري شده بود.
اين بازيگر متولد 1311 در تهران بود و دو سيمرغ بلورين را براي بازي در فيلم‌هاي «پرده آخر» و «بازيچه» دريافت كرده بود.
نيكو خردمند داراي مدرك تحصيلي ديپلم و فارغ التحصيل كارگرداني در رويال تاتر سلطنتي است. فعاليت‌هاي او از سال 1337 با گويندگي در راديو شروع شد.
وي گويندگي فيلم را در سال 1339 آغاز كرد و گوينده نقش‌هاي كلوديا كارديناله ، آوا گاردنر ، اليزابت تيلور و ... بوده ‌است.
پرده آخر (واروژ كريم مسيحي)، خانه خلوت (مهدي صباغزاده)، مسافران (بهرام بيضايي)، بازيچه (تورج منصوري)، غزال (مجتبي راعي)، كاغذ بي‌خط (ناصر تقوايي) و كافه ستاره (سامان مقدم) از فيلم‌هاي وي به شمار مي‌روند.
پرونده هاوانا (عليرضا رئيسيان) از اين بازيگر اكران عمومي نشده است.
«باغ گيلاس»، «آواي فاخته»، «كت جادويي»، «آپارتمان»، «دزدان مادربزرگ»، «كت جادويي» و «آپارتمان» از جمله سريال‌هايي بود كه «نيكو خردمند» در آنها ايفاي نقش كرده‌ بود.
ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1388  - 5:09 PM
به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "بي‌بي‌سي "، "اليساندرا موسوليني " در خبري اعلام كرد كه متوجه شده است كه بخش‌هايي از مغز و خون پدربزرگش بنيتو ربوده شده است تا در اينترنت به فروش گذاشته شود.
وي اعلام كرد كه به محض اطلاع از اين موضوع، مأموران پليس را در جريان گذاشته است.
فهرست مذكور (خون و مغز موسوليني) در سايت حراجي "Ebay " قرار داده شده بود و شامل تصاويري از يك محفظه چوبي و آمپولي حاوي خون بود.
"اي بي " كه اجازه فروش كالاي انساني را در سايت خود نمي‌دهد، اعلام كرد كه فهرست مربوط به اجزاي موسوليني ظرف مدت چندساعت از اين سايت حذف شد.
بنا بر اين خبر، قيمت اوليه‌اي كه براي اين مواد درخواست شده بود، 15 هزار يورو (22 هزار دلار) بود.
نوه ديكتاتور فاشيست ايتاليايي كه در سميناري درباره جرايم اينترنتي شركت كرده بود اعلام كرد: اين مسئله بسيار جدي است، اين امور چيزهايي هستند كه ما بايد با آن مقابله كنيم.
به گفته وي، خون و بخش‌هايي از مغز بنيتو از بيمارستان "پلي كلينيك ميلان " ربوده شده است.
پس از آنكه بنيتو موسوليني در سال 1945 كشته شد، بدن وي در ميدان ميلان براي نمايش عمومي گذاشته شد، سپس براي كالبد شكافي به بيمارستان پلي كلينيك ميلان منتقل شد. 
ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1388  - 5:07 PM
قصد داریم تا هم اکنون یکی از کاربردی ترین و جالب ترین ترفندهای موبایل را که کمتر کسی از آن با خبر است را برای شما بازگو کنیم. ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایلتان زده میشود را نداشته باشید؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام "شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد" یا "شماره مورد نظر مسدود است" و امثال اینها روبرو شود.

بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید.
سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.
اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.
اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.
ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1388  - 7:31 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 8

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4944062
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products