به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

فرودگاه توکیوی ژاپن مراحل آزمایشی استفاده از بلندگوی مترجم پاناسونیک را آغاز کرده است.

 

 

کمپانی پاناسونیک به تازگی موفق به تولید دستگاه پیشرفته و در عین حال جالبی شده است که قادر است صدای فرد را به سه زبان مختلف ترجمه می کند. این بلندگو Megaphoneyaku نام دارد که بخش پایانی این اسم (yaku)، نام اصلی این دستگاه است که به معنی "ترجمه" است.

 

همانطور که در تصویر زیر می بینید این دستگاه شباهت زیادی به بلندگوهای قدیمی دارد اما با این تفاوت که یک فبلت در قسمت بالایی آن تعبیه شده است و می تواند صدای فرد را که به زبان های انگلیسی، چینی و یا کره ای صحبت می کند به یکی از این سه زبان ترجمه کند. البته امکان ترجمه به دو زبان به صورت همزمان نیز وجود دارد.

 

ایده ساخت این دستگاه زمانی بر ذهن محققان ژاپنی نقش بست که در سال 2014 و در جریان سیلی که اتفاق افتاد، کارکنان فرودگاه نمی توانستند به خوبی با مسافران و افرادی که در فرودگاه حضور داشتتند ارتباط برقرار کنند و در توزیع آب و غذا با مشکلاتی مواجه شدند.

 

 

پاناسونیک

 

 

اگر این فرآیند ترجمه از طریق یک اپلیکیشن و یا یک وب سایت انجام شود، نمی توان انتظار داشت که ترجمه ای با کیفیت خوب و عالی را ارایه دهد و تنها مزیت آن در این است که مسافران می توانند حداقل منظور و قصد کارکنان فرودگاه و یا افرادی که با آنها در ارتباط هستند را بفهمند.

ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1394  - 8:37 AM

اگر طی یکی دو سال گذشته رسانه‌ها را دنبال کرده باشید، متوجه خواهید شد که به عقیده‌ی خیلی‌ها تنها چند سال تا نابودی انسان به دست هوش مصنوعی فاصله داریم. از انتقام جویان جدید گرفته تا فیلم سال گذشته‌ی جانی دپ (Transcendence)، همه بر این نکته تاکید دارند که جدای از اینکه چه نوع هوش مصنوعی ظرف چند دهه آینده توسعه پیدا خواهد کرد، می‌توانید شرط ببندید که جهنمی برپا خواهد شد و روبات ها درس خوبی به خالق مغرورشان خواهند داد!

ai movies 9cc4b

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1394  - 8:34 AM

ایلان ماسک اهداف و رویاهای بسیاری برای تسلا در سر دارد و می خواهد طی چند سال آینده، شرکت خودروسازی اش را ده ها برابر بزرگ تر کند. تا سال 2017، توسعه مدل 3 تسلا پایان می یابد و تا سال 2020، ماسک قصد دارد سالانه 500 هزار خودرو تولید کند. این رقم حالا در حدود 50 هزار واحد است.

برای رسیدن به این اهداف، ماسک ابتدا باید پروژه Tesla Gigafactory را تکمیل کند، یک کارخانه عظیم که برای شرکت تولید باتری و انرژی می کند. تسلا گیگافکتوری در بیابان های نوادا واقع شده و احتمالا سال دیگر توسعه آن تکمیل خواهد شد.

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1394  - 8:25 AM

تیم‌های مختلفی از سراسر دنیا برای تعیین بهترین خودروی خورشیدی به رقابت می‌پردازند. ۴۶ تیم از بیست‌وپنج کشور جهان باید مسافتی در حدود ۳۰۵۰ کیلومتر را در بخش بیابانی استرالیا با خودرو‌های خورشیدی رانندگی کنند. درواقع این مرحله یکی از مراحل مسابقه‌ی جهانی خودروهای خورشیدی (World Solar Challenge) است.

این مسابقات هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و در آن  شرکت‌کنندگان باید از شهر داروین در استرالیای شمالی تا آدلاید در جنوب این قاره‌ی وسیع را رانندگی کنند. برای موفقیت در این بیابان گرم و خشک، خودرو‌ها باید مجهز به فناوری‌های خورشیدی و دستگاه‌های ذخیره‌سازی انرژی پیشرفته باشند. خودروها در سه کلاس به رقابت می‌پردازند: کلاس خودروهای چلنجر (Challenger Class)، کلاس کروزر یا سفری (Cruiser Class) و کلاس ماجراجویی (Adventure Class). البته اکثر تیم‌ها در یکی از دو مورد اول شرکت می‌کنند.

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
شنبه 30 آبان 1394  - 8:18 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 6

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4944012
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products