به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

در دنیای پرسرعتی که خیلی‌ها از بدو تولد در یک مسابقه دوی سرعت برای به دست آوردن پول و شهرت و افتخار و رقابت با دیگران قرار می‌گیرند، «آلیسون جان» از همان نوزادی مجبور شد که با بیماری‌هایش به مبارزه برخیزد.
هنوز ۶ هفته از عمر آلیسون نگذشته بود که پزشکان تشخیص دادند که مبتلا به بیماری
«سیستیک فایبروزیس» است، این بیماری باعث انبوهی از مشکلات پزشکی می‌شود:
اختلال رشد – مشکلات کبدی – عفونت‌های ریوی- نارسایی سمت راست قلب- مشکلات کبد و مجاری صفراوی – مشکلات لوزالمعده و …
پیداست که با این مشکلات، آلیسون دوره کودکی و نوجوانی چندان خوبی را طی نکرد، اما اوضاع وقتی بدتر شد که در سال ۱۹۹۵، زمانی که او ۱۴ ساله بود، پزشکان به وی گفتند که وضعیت پزشکی‌اش به قدر بد شده که بدون پیوند کبد، زنده نمی‌ماند، ۱۶ ماه طول کشید، تا اهداکننده‌ای پیدا شد و آلیسون مورد پیوند کبد قرار گرفت.
اما بیماری، آلیسون را رها نکرد و درست در همان زمانی که وی در پی ورود به رشته پزشکی بود، وضع قلب و ریه‌اش هم به هم ریخت، او که در این زمان بیشتر عمرش را در بیمارستان سپری می‌کرد، مجبور شد از پزشکی صرف‌نظر کند و به رشته علوم اعصاب یا «نوروساینس» فکر کند. سرانجام شدت بیماری، پزشکان را وادار کرد که پیوند قلب و ریه را هم برای آلیسون انجام دهند.
آلیسون بعد از مرخص شدن از بیمارستان، با عزمی آهنین، به تحصیل ادامه داد تا اینکه در سال ۲۰۰۱، از رشته علوم اعصاب فارغ‌التحصیل شد. او تصمیم گرفت که وارد رشته پزشکی شود و موفق به این کار هم شد.
اما در نیمه راه تحصیل پزشکی، یک بار دیگر وضع مزاجی آلیسون بد شد. پزشکان تشخیص دادند که داروهای مصرفی برای جلوگیری از پس شده اعصای پیوند شده، باعث نارسایی برگشت‌ناپذیر کلیه‌های او شده و او باید مورد پیوند کلیه هم قرار بگیرد.
این بار پدر آلیسون داوطلب اهدای کلیه شد و خوشبختانه، آزمایشان نشان دادند که کلیه‌ او بادخترش سازگار است، بنابراین در سال ۲۰۰۵، آلیسون کلیه پیوندی هم دریافت کرد. به علت خطراتی که بیهوشی عمومی در جریان این پیوند می‌توانست برای وی در بر داشته باشد، این عمل تحت بیهوشی اپیدورال انجام شد، به عبارتی آلیسون در طی این پیوند، هشیار بود.
با دریافت پیوند کلیه، آلیسون جزو معدود افرادی در بریتانیا یا حتی جهان شد که مورد پیوند همه اعضای حیاتی عمده یا قلب، ریه، کبد و کلیه قرار گرفته است.
آلیسون سرانجام در ماه جولای ۲۰۱۰، از رشته پزشکی از از دانشکده پزشکی کاردیف فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر در بیمارستانی مشغول به کار است.
اما داستان زندگی این پزشک ۳۲ ساله، آنقدر الهام‌بخش و مثال‌زدنی و تحیربرانگیز بود که خیلی زود مورد توجه مقامات و رسانه‌ها قرار گرفت.
در دهم نوامبر سال پیش، او در جریان مراسمی، به عنوان یکی از برندگان
جایزه سالانه افتخار بریتانیا، معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
دیوید کامرون -نخست‌وزیر انگلیس- هم در جریان یک ضیافت نهار که به طور اختصاصی برای آلیسون جان برگزار شده بود، از او به عنوان، الگویی برای ملت کشورش، یاد کرد.

ادامه مطلب
جمعه 24 دی 1389  - 8:56 AM

برای اجرای بازی ها و نمایش فیلم و عکس بصورت سه بعدی در کامپیوتر تنها داشتن یک مانیتور سه بعدی کافی نیست برای اجرای بازی های سه بعدی علاوه بر مانیتور 120 هرتز به یک کارت گرافیک قدرتمند و بسته ای به نام 3D Vision Kit نیاز خواهید داشت. 3D Vision Kit نویدیا مجموعه ای از یک عینک سه بعدی از نوع اکتیو شاتر، یک فرستنده بی سیم و کابل های مورد نیاز است. نرم افزار خاصی هم برروی کامپیوتر نصب می شود که دستورات را به فرستنده بی سیم ارسال می کند. در ادامه نحوه کارکرد 3D Vision Kit و مایحتاج اجرای بازی ها سه بعدی معرفی شده اند.

بقيه در ادامه

 

ادامه مطلب
جمعه 24 دی 1389  - 8:54 AM

آنچه را گذشته است فراموش كن و بدانچه نرسیده است رنج و اندوه مبر
قبل از جواب دادن فكر كن
هیچكس را تمسخر مكن
نه به راست و نه به دروغ قسم مخور
خود برای خود، زن انتخاب كن
به شرر و دشمنی كسی راضی مشو
تا حدی كه می‌توانی، از مال خود داد و دهش نما
كسی را فریب مده تا دردمندنشوی
از هركس و هرچیز مطمئن مباش
فرمان خوب ده تا بهره خوب یابی
بیگناه باش تا بیم نداشته باشی
سپاس دار باش تا لایق نیكی باشی
با مردم یگانه باش تا محرم و مشهور شوی
راستگو باش تا استقامت داشته باشی
متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی
دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی
معروف باش تا زندگانی به نیكی گذرانی
دوستدار دین باش تا پاك و راست گردی
مطابق وجدان خود رفتار كن كه بهشتی شوی
سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی
روح خود را به خشم و كین آلوده مساز
هرگز ترشرو و بدخو مباش
در انجمن نزد مرد نادان منشین كه تو را نادان ندانند

ادامه مطلب
جمعه 24 دی 1389  - 8:52 AM

مسافر تاکسی آهسته روی شانة راننده زد و گفت همین بغل پیاده می شوم. راننده جیغ زد، کنترل ماشین را از دست داد و نزدیک بود که بزنه به یک اتوبوس. از جدول کنار خیابان رفت بالا. نزدیک بود که چپ کنه. اما کنار یک مغازه توی پیاده رو متوقف شد. برای چند ثانیه هیچ حرفی بین راننده و مسافر رد و بدل نشد. سکوت سنگینی حکم فرما شد تا این که راننده رو به مسافر کرد و گفت: "هی مرد! دیگه هیچ وقت این کار رو تکرار نکن. من را تا سر حد مرگ ترساندی!"
مسافر عذرخواهی کرد و گفت: "من نمی‌دونستم که یک ضربة کوچولو آنقدر تو را می‌ترساند"
راننده جواب داد: "واقعآ تقصیر تو نیست. امروز اولین روزیه که
به عنوان یه راننده تاکسی دارم کار می‌کنم. آخه من 25 سال راننده ماشین بهشت زهرا بودم

ادامه مطلب
جمعه 24 دی 1389  - 8:51 AM


 

:: مک بوک
مک بوک وسیله ای مناسب و سازگار با عملکرد هر شخص. همچنین با وزن 1.8 کیلوگرم به راحتی قابل حمل با کیف دستی شما است. باطری مک بوک توانایی ۷ ساعت استفاده را با یک بار شارج به شما می دهد. تصاویر شما ، فیلم ها ، بازی ها و همچنین وب سایت های شما با صفحه نمایش پهن LED-backlit جلوه ی دیگری به خود می گیرند. تراکپد جدید مک بوک توانایی تشخیص چهار انگشت را نیز برای کارکرد بهتر و کنترل دقیقتر نیز دارد.

:: مک بوک پرو
تمامی ویژگی های قدرت و کارایی بالا در مک بوک پرو نهفته شده است. همچنین با باطری فوق العاده و صفحه نمایش درخشان جلوه ای ویژه به خود اختصاص داده است. همچنین در سه مدل ۱۳ اینچ ، ۱۵ اینچ و ۱۷ اینچ برای تمامی سلیقه ها طراحی شده است. همچنین نهایت کارایی برای اجرای بازی های گرافیکی ، نرم افزارهای حرفه ای در مک بوک پرو نهفته شده است.

:: مک بوک ایر
مک بوک ایر برای سفر کردن فوق العاده است، همچنین با وزنی معادل 1‪.‬8 کیلوگرم نهایت را به نمایش می گزارد. طراحی و نوع معماری و کارت گرافیک قدرتمند، نهایت سرعت و کارایی را ایجاد می کند. صفحه نمایش 13‪.‬3 اینچی با LED‪-‬backlit جذابیت ویژه ای را ایجاد کرده است. مهندسی مک بوک ایر و طراحی ‪که‬ بر اساس وایرلس و بیسیم شده است، کاربردی موثر و متمایزتر بخشیده است.

:: آی مک
آی مک هر آنچه که نیاز دارید را فراهم کرده است. نمایشگر، پردازشگر، گرافیک ، هارد درایو و … همچنین با طراحی آلومینیومی خود نهایت زیبایی را در کنار کارایی بالایی شکل داده است. پردازشگر quad-core اینتل که از 3.06GHz شروع می شود. و همچنین quad-core اینتل Nehalem نیز کارکرد را افزایش داده است. و شامل کیبورد و موس Multi-Touch مجیک موس نیز می شود.

:: مک پرو
مک پرو با قدرت و نهایت سرسختی که با چهار هسته (Quad-Core) اینتل Xeon نهالم (Nehalem) پردازش می شود و گرافیک های قدرتمند AMD و NVIDIA بالغ بر دو برابر سریع نسل گذشته شده است. با انعطاف پذیری بالا طراحی شده است، توانایی پشتیبانی از دو صفحه نمایش 30 اینچ را نیز دارد.و در مدل 8-Core توانایی پشتیبانی از 32گیگابایت رم (memory) با باس 1066 DDR3 که از نوع ECC SDRAM می باشد را نیز دارد.

:: مک مینی
مک مینی یک پک کامل از مک است که کامپوتری مکعبی با ابعاد 6.5 اینچ است. کافی است که فقط صفحه نمایش، موس و کیبورد را به آن متصل کرد. مک مینی بتکی است بر پردازشگر Core 2 Due که تا 2.66گیگاهرتز توانایی پردازش و تا 4گیگابایت توانایی دریافت رم (memory) را دارد، که مک مینی را با عملکردی بالا به نمایش گذاشته است. همچنین نهایت کارکرد را در کمترین انرژی مصرف شده یعنی فقط کمتر از 14 وات در زمان بلا استفادگی نیز در کنار هم داشت.

+ اطلاعات و تصاویر بیشتر


ادامه مطلب
جمعه 24 دی 1389  - 8:46 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 30

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4944000
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products