به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

 

بسیاری از مشکلات کامپیوترها را می توان خیلی ساده  و با چک کردن چند سیم و یا قطعه کوچک حل کرد و این درحالی است که برخی از افراد برای کارهای کوچک نیز به متخصین مراجعه می کنند که این کار واقعا نیاز نیست. در این مطلب به پنج مشکل متداولی که ممکن است برای سیستم شما رخ دهد اشاره می کنیم:

* اولین ایرادی که ممکنه رخ بدهد این است که دکمه روشن کردن (Power)سیستم را میزنید اما در کمال تعجب می بینیند که اتفاقی نمی افتد و سیستم روشن نمیشود در این زمان مشکل ممکن است از تامین برق سیستم باشد، راه حل های رفع این ایراد، چک کردن تمام اتصالات مثل دکمه روشن کردن سیستم، کلید روشن و خاموش منبع تغذیه،دوشاخه برق، و خود کابل باشد و اگر مشکل از خود منبع تعذیه بود، آن را با یک منبع نو و قوی تر جایگزین کنید.
 


*صدای غیرطبیعی ازداخل کیس می تواند مشکل برخی از کاربرا باشد. اما رفع این عیب با چک کردن همه فن های سیستم از جمله فن سی پی یو، فن اضافی روی بدنه کیس، فن پاور، فن رویVGA (کارت گرافیک) و روغن کاری و تمیز کردن آن ها انجام شود و در صورت نیاز هم تعویض آن ها با فن های نو و سالم را در دستور کارتان قرار دهید.

*ایراد بعدی، ممکن است در همان صفحه اول، پیغامی را در پایین صفحه مشکی مشاهده کنید مبنی بر اینکه کلیدF1کیبورد را بزنید. یکی از دلایل این خطا می تواند ضعیف شدن باتری روی مادربرد باشد، که با تعویض این باتری لیتیومی که به باتری CMos مشهور و شبیه باتری ساعت است و بعد از چند سال ممکن است ضعیف شده باشد، خطا رفع خواهد شد. 

یکی دیگر از نشانه های ضعیف شدن باتری بهم ریختن ساعت و تقویم سیستم است. از دیگر روش های رفع پیغام این خطا، بررسی اتصال کابل ها مثل کابل فلاپی و حتی اتصال صحیح کیبورد درحالت پورتPS2 (پی اس تو) می تواند منجر به رفع این پیغام و بوت شدن سیستم شود.
 

 

*خطای دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید دستور به ریست کردن سیستم است. دلیلِ این خطا می تواند  از اجرای Hibernate یاخواب زمستانی به مدت طولانی و نداشتن فضای خالی روی درایواصلی باشد،راه حل عملی و بهترین گزینه پیش روی شما ریست کردن دستگاه است البته با اینکار پنجره های باز شما بسته خواهند شد.

*مشکل بعدی این است که سیستم روشن شده است اما تصویری را به شما نشان نمی دهد. راه حل این مشکل بیشتر به کارت گرافیک بر میگرده، البته بازدید و کنترل کابل اتصالی مانیتور به کارت گرافیک، برق مانیتور، خراب شدن یا سوختن خود صفحه نمایش و پشتیبانی مانیتور از رزولوشن (Resolution) انتخاب شده هم می تواند این مشکل را حل کند

 

مشرق

ادامه مطلب
یک شنبه 30 مهر 1391  - 5:13 PM

 

 

پروتكل SMTP :

مخفف عبارت Simple Mail Transfer Protocol است. از اين پروتکل براي ارسال پيام هاي الكترونيكي(E-mail) استفاده می شود. اين پروتکل امروزه ديگر براي خواندن پيام هاي الكترونيكي استفاده نمي شود. پروتكل POP3 :

مخفف عبارت Post Office Protocol 3 است و يک پروتکل (قانون) استاندارد براي دريافت ايميل از سرور است. به طور خلاصه كارش اين است كه نامه هاي شما را بدون مراجعه مستقيم به صندوق پستي با استفاده از نرم افزارهاي ويژه مثل Outlook بر روي هارد ذخيره مي كند. در حالت پيش فرض تمام نامه هاي موجود در پوشه Inbox از روي سرور به پوشه Inbox محلي منتقل شده و از روي سرور حذف مي گردند حتي اگر ويروسي باشند بنابراين از باز كردن و خواندن نامه هايي كه گيرنده ي نامه را نمي شناسيد خودداري كنيد. از مزاياي pop3 اين است كه به صورت OffLine (عدم اتصال به سرور پست الكترونيك) نيز مي توانيد نامه هاي الكترونيكي خود را كه قبلاً دانلود كرده ايد ببينيد. توجه: در استفاده از اين پروتكل براي افزايش سرعت دستيابي به پيام ها سعي كنيد حجم و تعداد نامه ها در پوشه ي Inbox بر روي سرويس دهنده كم باشد. پروتكل IMAP :

مخفف عبارت Internet Message Access Protocol است و همانند POP3 يک پروتکل استاندارد براي دريافت ايميل از سرور است اما داراي مزايايي نسبت به پرتكلPOP3 مي باشد. در POP3 پس از دريافت ايميل ها، ايميل ها از روي سرور پاک مي شود. شما از طريق IMAP اين امکان را خواهيد داشت که بدون دانلود کردن ايميل هاي خود از روي سرور ، درون ايميلهاي خود جستجو کنيد ، پوشه بسازيد ، نامه هاي الكترونيكي را پاک کنيد و mailbox خود را براي نامه هاي الكترونيكي جديد چک کنيد . اين امکانات بتدريج باعث جايگزينيIMAP به جاي POP3 مي شود. يکي از پر استفاده ترين موارد استفاده از IMAP حالت اشتراکي است مثلا در شرکتي که بايد چند نفر اجازه دسترسي به پست الکترونيک شرکت را داشته باشند IMAP راه حل مناسبي است. مقايسه ي پروتكل IMAP و POP3

1- پروتكل pop3 نامه هاي الكترونيكي موجود در پوشه ي Inbox روي سرويس دهنده را مرور كرده و تمام پيام هاي جديد را يك مرتبه و خيل سريع بر روي كامپيوتر شما دانلود مي كند. پروتكل IMAP سربرگ (Headers) تمام پيام هاي جديد را دانلود كرده و زماني كه شما قصد خواندن آن پيام را داريد و بر روي آن كليك مي كنيد آنگاه پيام را بر روي سيستم شما دانلود مي كند. به همين دليل سرعت بازيابي پيام ها در IMAP كم تر مي باشد. 2- پروتكل pop3 پيام ها به صورت OffLine (زماني كه با سرويس دهنده ي پست الكترونيكي ارتباط نداريد) نيز قابل دسترس خواهد بود ولي در پروتكل IMAP حتماً بايد با سرويس دهنده ي پست الكترونيكي در ارتباط باشيد. 3- پروتكل pop3 در مواردي مفيد است كه شما نامه هاي پستي خود را تنها از روي يك كامپيوتر بررسي مي كنيد ولي مواقعي كه مي خواهيد از روي چند كامپيوتر (منزل، اداره و ...) نامه هاي پستي خود را بررسي كنيد استفاده از پروتكل imap مفيدتر خواهد بود. 4- در پروتكل IMAP پيام هاي شما از جمله پيام هايي كه در پوشه ي Sent-mail ذخيره شده است از روي كامپيوتر ديگر قابل مشاهده نيست. 5- در پروتكل pop3 پيام هاي پوشه ي Inbox از روي سرويس دهنده پاك مي شود و شما تنها به همان پيام ها دسترسي داريد ولي در پروتكل IMAP تمام پوشه هاي ايجاد شده بر روي سرويس دهنده قابل مشاهده و قابل پيمايش خواهد بود و تغييرات انجام شده بر روي سرويس دهنده نيز اعمال مي گردد. 6- در پروتكل pop3 براي دستيابي به آخرين بروزرساني بايد بر روي دكمه ي Send/Receive كليك كنيد ولي در در پروتكل IMAP همواره با رسيدن پيام جديد خود به صورت خودكار بروزرساني مي گردد. 7- در پروتكل pop3 به دليل اينكه پيام ها بر روي فضاي هارد ديسك ذخيره مي شوند مشكل محدوديت فضاي جعبه پستي را نخواهيد داشت، اما در پروتكل IMAP به دليل اينكه پيام ها فضاي MailBox را اشغال مي كند ممكن با مشكل محدوديت فضا روبرو مي  شويد. 8- تمام ISPها و برنامه هاي پست الكترونيكي پروتكل POP3 را پشتيباني مي كنند ولي به دليل پيچيدگي پروتكل IMAP تعداد كمي از ISPها و برنامه هاي پست الكترونيكي پروتكل IMAP را پشتيباني مي كنند. 9- در پروتكل IMAP انتقال حساب كاربري ميل از يك سيستم به سيستم ديگر آسان است، ولي در پروتكل POP3 به دليل اينكه ميل ها به صورت فايل بر روي سيستم ذخيره مي شود مشكل است و ممكن است انتقال ميل ها از يك برنامه به برنامه ي ديگر به دليل پشتيباني نكردن از آن نوع سيستم فايل امكان پذير نباشد.

 

 

ادامه مطلب
یک شنبه 30 مهر 1391  - 5:09 PM

- روی هر چیزی دبل کلیک نکنید. دبل کلیک کردن زمانی است که می خواهیم آیتمی در ویندوز باز کنیم .دبل کلیک برای مواردی مانند کلیک روی صفحات وب ، dialog box و بسیاری مواردی دیگر کاربردی ندارد و چه بسا در مواردی تبعاتی نیز در بردارد مانند فایل های زیپی که حاوی اطلاعات مهمی هستند و ممکن است که باز شوند یا اینکه باعث شود فرمی را دوبار ارسال کنیم اگر نیازی به در نظر گرفتن این مورد برای خود نمی بینید آن را برای کسی که مرتکب آن می شود بازگو کنید.

۲- از اسلش و بک اسلش در موارد مناسب استفاده کنید بیاییید به این مورد نگاهی بیندازیم: / این علامت اسلش است. و این شکل بک اسلش .بک اسلش عموماً در مسیرهای فایل ویندوز (C:Program FilesWhatever ) در حالی که اسلش ها برای آدرس های اینترنتی کاربرد دارد. (http://www.ablimoo.com/home.html)

3- پیغام های خطا را بدرستی ثبت کنید. زمانی که کامپیوتر شما crash(از کار افتادن) می شود ، سیستم سعی می کند چرایی این واقعه را به شما بفهماند اگر چه این امر را به صورت ردیف های از اعداد یا علامت هایی بیان می کند که ممکن است کاملا برای شما نامفهوم باشد تمامی متن پیغام خطا را یادداشت کنید (یا اینکه در صورت امکان از آن عگس بگیرید) تا بدینوسیله آن را در گوگل جستجو کنید یا اینکه آن را به یک متخصص نشان دهید. اگر کامپیوتر شما خطاها را نمایش نمی دهد به قسمت Action Center واقع در کنترل پنل بروید ومطمئن شوید که نمایش پیام های بایگانی شده ‘View archived messages’ یا بخش نمایش گزارش مشکلات ‘View problems to report’ فعال هستند یا نه.

۴- فایل های به ظاهر پاک شده را بازیابی کنید. هنگامی که یک فایل را از کامپیوتر یا کارت حافظه پاک می کنید ، آنرا واقعا از فضای دیسک خود حذف نکرده اید. در واقع اطلاعاتی را پاک کرده اید که به کامپیوتر شما می گوید که فایل در کدام بخش از فضای دیسک قرار داشته است. با این عمل شما به کامپیوتر اجازه می دهید که آن قسمت از فضای دیسک را برای قرار دادن اطلاعاتی جدید اختصاص دهد و اطلاعات جدید را جایگزین اطلاعاتی کند که به ظاهر پاک کرده اید. اگر تصادفا چیزی را پاک کردید، ابزارهای بازیابی مانند Recava می توانند به شما کمک کنند تا فایل ها را بازیابی کنید اما به شرطی که اطلاعات جدیدی روی آنها نوشته نشده باشد.

۵- قبل از آنکه از شر هارد دیسک خود راحت شوید اطلاعات آنرا به طور کامل پاک کنید. از آنجایی که کامپیوتر شما فورا تمامی فایل های حذف شده را نابود نمی کند از اینرو نمی توانید هارد دیسک خود را قبل از فروش یا تعویض، صرفا فرمت کنید، زیرا شخص دیگری می تواند این امکان را داشته باشد تا ازابزارهای بازیابی جهت بازیابی اطلاعات حساس و مهم شما استفاده کند. به همین جهت انواع متنوعی از ابزارها وجود دارند که اطلاعات را به طور کامل از درایوها پاک می کنند. یک نسخه از این دست نرم افزارها Darik’s Boot and Nuke است.

۶- تیک Box ها را قبل از نصب نرم افزار بردارید. بسیاری از نرم افزارهای مفید در فرآیند نصب خود الحاقات دیگری نیز دارند مانند تولبارهای جستجو و افزونه ها (Add Ons) . بعضی از آنها اصرار دارند که نشان دهند، بسیار مفید هستند و اینستالر(برتامه نصب کننده) نیز طوری تنظیم شده است که آنها را نصب کند مگر آنکه شما تیک، Box مربوط به آنرا بردارید. افزونه ها نیز از مواردی هستند که کامپیوتر شما به آنها نیاز دارند اما شما شاید دقیقا ندانید که این افزونه ها چه نوع اطلاعاتی را می توانند ارسال کنند. افزونه ها به همراه نرم افزارها ارایه می شوند ، آنها صرفا برای ناشران برنامه ها پولساز هستند نه اینکه قائدتا بتوانند مفید باشند. پس به دقت توجه کنید که قبل از نصب برنامه دقیقا چه چیزی را نصب می کنید و مراقب باشید که اینستالرها، موتور جستجوی شما را تغییر ندهند یا اینکه برنامه ناخواسته ای را نصب نکنند.

۷- مراقب ویروس هایی که در لا به لای اسناد آفیس مخفی هستند، باشید. کاربران قدیمی و کارکشته مایکروسافت آفیس می توانند از مزایای نهفته در طراحی ویژوال بیسیک در زمینه انجام خودکار مجموعه ای از وظایف پیچیده برنامه ها بهره بگیرند. با این حال رمز گذارهای بد اندیش می توانند از همین ابزارها برای طراحی ویروس ها استفاده کنند که ممکن است باعث شوند تا در کار شما یا همکارانتان اختلال ایجاد شود، آفیس به طور پیشفرض تمام ماکروها را غیر فعال می کند و هنگامی که سندی را که حاوی این ماکروهاست باز می کنید به شما اعلان و هشدار می دهد.(برای اطمینان از فعال بودن این تنظیم خاص به این آدرس بروید: (Word Options, Trust Center, Trust Center Settings, Macro Settings) بنابراین حتما سعی کنید که از این امر اطمینان حاصل کنید.

۸- مراقب برنامه های پاکسازی باشید. برنامه هایی که ادعا های مبهمی مبنی بر بهبود بخشیدن عملکرد کامپیوتر و پاکسازی کلاترها از کامپیوتر دارند، عموما مخرب هستند به جای آنکه مفید واقع شوند. جهت تر و تمیز کردن فضای سیستم، به سهولت می توان از Disk Cleanup بهره بگیرید. (جهت دسترسی به برنامه اینگونه عمل کنید (Start Menu, All programs, Accessories, System Tools)این ابزار در هر ویندوزی وجود دارد و به کامپیوتر شما آسیب نمی رساند.

۹- برنامه های قدیمی را حذف کنید. اگر به طور مداوم برنامه های جدید را از اینترنت دانلود و نصب می کنید. می بایست به این امر عادت کنید که هراز چند گاهی مجموعه خود را هرس کنید. برای این امر پنجره Programs and Features را در کنترل پنل باز کنید، در میان لیست حرکت کنید و آیتم هایی را که غیر کاربردی هستند و مدتی است که از انها استفاده نمی کنید را حذف کنید. شاید نیاز باشد که سری نیز به پوشه C:/Program Files بزنید و برنامه هایی که قابل استفاده نیستند را شکار کنید. انباشته های (برنامه ها) کمتر روی کامپیوتر موجب کاهش اشتباهات می شوند.

۱۰- اجاره ندهید که ریختن یک نوشیدنی لپتاپ شما را خراب کند. اگر هنگام ریختن مایعات روی لپتاپ خونسردی خود را حفظ کنید ممکن است مانع از نابود شدن اطلاعات و سوختن مادربرد شوید. به جای آنکه وحشت زده شوید، به سرعت اما با برنامه، ابتدا کابل برق را قطع کرده و سریعا باتری را جدا کنید. منتظر خاموش شدن توسط shut down نشوید، در قدم بعدی هر آنچه را که به کامپیوتر وصل است ازآن جدا کنید(کابل های شبکه، دستگاه های (USB و نیز هر آنچه که قابل جدا کردن است مانند درایو های نوری. لپتاپ را کج کرده و سعی کنید مایع ریخته شده روی آنرا خارج کنید. اما مراقب باشید که لپتاپ را به سمتی خم نکنید که باعث شود مایع به عمق ببیشتری نفوذ کند. اگر مایع را روی سطح لپتاپ دیدید با دستمال کاغذی آنرا تمیز کنید. در این لحظه اگر می توانید کامپیوتر را دیس اسمبل کرده و با لوازم الکتریکی تمیز کننده آنرا پاک کنید، با این حال مجبور هستید که آنرا نزد یک متخصص ببرید

۱۱- حساسیت UAC را کم کنید. هر دو ویندوز ۷ و ویستا دارای یک عملکرد امنیتی هستند که User Account Control یا همان کنترل حساب کاربرنامیده می شود. در صورت عمل، باعث می شود که صفحه نمایش تاریک شده و یک کادر محاوره ای یا dialog box ظاهر شود. هر زمان که برنامه ای را نصب می کنید یا اینکه تنظیمات سیستم را تغییر می دهید با این کادر روبرو می شوید.اگرچه این تنظیم می تواند در به دام انداختن برنامه های مضری که سعی دارند چیزهایی را بدون اطلاع شما نصب یا تغییر دهند، موثر باشد، اما UAC می تواند بسیار آزار دهنده نیز باشد. اگر از ویندوز ویستا استفاده می کنید به TweakUAC رفته و سطح آنرا کاهش دهید بدون اینکه آنرا غیر فعال کنید. اگر کاربر ویندوز ۷ هستید، تنظیمات پیشفرض خود ویندوز چندان بدک نیستند! اما توصیه می کنیم که به پنل Accounts control panel رفته و روی User Account Control settings, کلیک کنید و سومین گزینه را برگزینید.

۱۲- روی حالت Admin با کامپیوتر کارنکنید. بسیاری از کاربران کامپیوتر، مخصوصا کاربران ویندوز XP عادت دارند که کارهای روزمره خوذ را در حالت PC’s administrator account انجام دهند، انجام این امر شما را از مشکلات آزار دهنده ورود و خروج و هنگام تغییر یا نصب برنامه نجات می دهد. اما همپنین باعث می شود تا سیستم شما در برابر ویروس ها و کرم های اینترنتی بسیار آسیب پذیر باشد. پس سعی کنید این کار را نکنید.

۱۳- کنترل پنل را درحالت Icon View قرار دهید. اگر از گزینه های مختلف چیدمان دچار سر در گمی شده اید، نمایش دسته بندی های (Control Panel’s Categories view) کنترل پنل می تواند بسیار مفید واقع شود. انتخابی صحیح می تواند دشوار باشد ( مخصوصا اگر به دنبال اطلاعات یا موردی خاص بر حسب نام و مربوط به چیدمان کنترل باشد، هستید). روی حالت Classic view در سمت چپ (ویستا) یا بخش Large Icons، منویی کشویی که در سمت بالا و راست (ویندوز ۷) قرار دارد کلیک کنید، تا به تمامی اجزای کنترل پنل دسترسی پیدا کنید.

۱۴- system tray را پاک سازی و تمیز کنید. برنامه ها اغلب در System Tray نیز قرار می گیرند( سطری از آیکون ها واقع در سمت راست Taskbar ) و آنجا باقی می مانند بدون آنکه شما متوجه این امر باشید. گهگاه زمانی را برای تر و تمیز کردن این قسمت از ویندوز اختصاص دهید. Notification Area Icons را از کنترل پنل باز کنید. کادری که عبارت Always show all icons and notifications on the taskbar را دارد، تیک بزنید تا نهایت شلوغی و بی نظمی را در System tray ببینید. سپس روی هر گزینه راست کلیک کرده و انهایی را که نیاز ندارید، ببندید. رم کامپیوتر از شما بسیار سپاس گذار خواهد شد!

۱۵- تنظیمات برق را مدیریت کنید. اگر از لپتاپ استفاده می کنید، حتما می خواهید بدانید چگونه می توان تنظیمات برق را به شکلی تغییر داد که کامپیوتر شما شارژ باتری را هنگامی که به آن نیاز دارید به هدر ندهد. زمانی که نیازبه سرعت عمل دارید، آهسته و کند نباشید و در زمان نامناسب و هنگامی که کامپیوتر روشن است پای آن چرت نزنید و نخوابید. از کنترل پنل به قسمت تنظیمات برق (Power Options) بروید و از تنظیمات پیشرفته ای که دارد برای حالت های مختلف یکی را انتخاب کنید مانند حالتی که به برق اتصال دارید (Plugged) و یا اینکه در حالت حرکت (mobile) و یا از باتری استفاده می کنید. جهت دسترسی به تنظیمات پیشرفته روی Change plan settings کلیک کرده و Change advanced settings را بزنید و در آنجا به اختیارات بیشتری در مورد Wi fi، کارت های گرافیک و بسیاری دیگر دسترسی پیدا خواهید کرد.

ادامه مطلب
یک شنبه 30 مهر 1391  - 5:08 PM

 

خیلی مهم (لطفا اطلاع رسانی کنید)

بسیار فوری

ممکن است نامه ای معمولی و به ظاهر بی خطر با موضوع Here you have it به شما برسد.

اگر آن نامه راباز کنید یک پیام روی صفحه مانیتور ظاهر می شود که نوشته «حالا دیگر دیر است.زندگی شما دیگر زیبا نیست»

البته این متن به انگلیسی و به این صورت ظاهر میشود

It it's too late now. Your life is no longer beautiful

پس از آن تمامی اطلاعات و هر آنچه در کامپیوتر دارید از بین می رود و فرستنده ایمیل به نام، ایمیل و رمز عبور شما دست پیدا می یابد.

این یک ویروس جدید است که ازعصر روز شنبه در شبکه اینترنت در حال چرخش است.

اسنوپس و آ او ال وجود این ویروس را تائید کرده و ویروس یاب های موجود قادر به دفع این ویروس نیستند.

این ویروس توسط یک هکر که خود را مالک زندگی می نامد ساخته شده است.

ادامه مطلب
یک شنبه 30 مهر 1391  - 5:05 PM

 

اگر از حذف منوی استارت یا آغاز از ویندوز ۸ ناراضی هستید، می‌توانید با استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری این منو را مجدداً به سیستم عامل مذکور بازگردانید.

  شرکت SweetLabs برنامه ای موسوم به Pokki طراحی کرده که افزونه ای برای ویندوز ۸ محسوب می شود و با استفاده از آن می توان مجدداً منوی استارت را به سیستم عامل ویندوز ۸ افزود.

ویندوز 8البته این برنامه هنوز برای ویندوز ۸ در مرحله آزمایشی است.

این منو که بر اساس ویژگی های ویندوز ۸ بهینه سازی شده برای یافتن ساده برنامه ها، دسترسی سریع به پوشه هاو فایل ها، جستجو در رایانه و وب، مدیریت تنظیمات و خاموش کردن رایانه قابل استفاده است. از طریق برنامه یاد شده همچنین می توان به سرعت سیستم را خاموش یا به بخش های خاصی از ویندوز دسترسی یافت.

ویندوز ۸ به گونه ای طراحی شده تا زمینه برای حذف صفحه کلید و موشواره از دنیای رایانه ها فراهم شود ولی به نظر می رسد همه کاربران با چنین تصمیمی موافق نباشند.

برنامه Pokki با ویندوز های ۷، ویستا و XP نیز سازگار است. کاربران می توانند از طریق برنامه یاد شده برای دسترسی سریع به ۸ برنامه محبوب خود هم برنامه ریزی کنند. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بارگذاری برنامه یاد شده به آدرس pokki.com مراجعه کنند.

ادامه مطلب
یک شنبه 30 مهر 1391  - 4:52 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 10

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4944049
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products