به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

 

از ابتدای تاسیس آمریكا روش‌های متعددی برای اعدام محكومان در این كشور استفاده شده است كه از میان آنها می‌توان به "شكستن بر روی چرخ "، "زنده زنده سوزاندن "، "له كردن با سنگ " و "چوبه‌دار " را نام برد.

در حال حاضر 5 روش برای اعدام در آمریكا وجود دارد كه عبارت است اعدام با استفاده از صندلی الكتریكی، جوخه اعدام، تزریق سم، حلق آویز كردن.

سوزاندن:

این نوع اعدام از طریق سوزاندن محكومان به صورت‌های مختلف صورت می‌گرفت كه ریختن "سرب گداخته " در حلق محكومان و زنده به آتش انداختن و یا گودال‌های آتش كه برای اعدام‌های جمعی استفاده می‌شده است از جمله این روش‌ها است. سوزاندن در اوایل قرن 19 در آمریكا متوقف شد.

زمانی كه تعداد زندانیان اعدامی زیاد بوده بعضا حجم آتش زیادی برای سوزاندن آنها استفاده می‌شده است.

سوزاندن تدریجی:

در این روش محكوم به تدریج در آتش می‌سوخت و جان می‌داد به صورتی كه سوزاندن متهم از پاها شروع شده و پس از دست‌ها و بازوها، سینه، بالای سینه و نهایتا صورت‌بود كه به مرگ منجر می‌شد. در این روش 2 ساعت مرگ محكوم به طول می‌انجامید.

اعدام سیاه پوستان در آمریكا

یكی از نمونه‌های آدم‌سوزی در آمریكا به ایالت تكزاس مربوط می‌شود كه یك سیاه پوست آمریكایی كه از عقب ماندگی ذهنی رنج می‌برد را به اتهام قتل یك زن سفید پوست آمریكایی در نوعی روغن فرو بردند و بعد با طناب آویزان كردند و با آتش وی را به تدریج سوزاندند.

منبع: فارس

ادامه مطلب
سه شنبه 30 آبان 1391  - 10:15 AM

 

 سایت الجزیره در گزارشی با عنوان "حجاب مهمانداران ... رویایی که در مصر تحقق یافت" به بررسی موضوع لغو ممنوعیت داشتن حجاب برای مهمانداران پروازی در مصر پرداخت.

در این گزارش آمده است: " یک رؤیای غیرممکن بود. بسیاری معتقد بودند چنین اتفاقی غیرممکن است اما انقلاب مصر باعث شد رؤیا، واقعیت یابد. به تازگی این حق را یافتیم تا در محل کار ، حجاب داشته باشیم." این سخنان خانم "مایسه عبدالهادی" مهماندار قدیمی شرکت هواپیمایی مصر است.

وزیر امور هواپیمایی مصر به تازگی دستور داد که مهمانداران هوایی می توانند در هنگام کار، حجاب داشته باشند. "مایسه" می گوید برای کسب حق داشتن حجاب، او و تعدادی از همکارانش سال ها مبارزه کرده اند.

قبل از این، گویندگان زن در تلویزیون دولتی مصر نیز این حق را یافتند تا در هنگام ارائه برنامه، حجاب داشته باشند و موهای سر خود را بپوشانند.

موج نخست برای داشتن حجاب در فعالیت های هوایی در اواخر دهه 90 میلادی آغاز شد. خانم "نیرین سالم" خلبان زن مصری درخواست کرد تا بتواند با داشتن حجاب و پوشاندن موهای سرش، به فعالیت خلبانی بپردازد اما مقامات این موضوع را رد کردند و گفتند که پوشاندن گوش ها می تواند به ایجاد اختلال در ارتباطات او با برج کنترل منجر شود. پس از آن این خلبان زن اعلام کرد که می تواند ضمن داشتن حجاب، گوش های خود را بیرون نگه دارد اما با این وجود مقامات مصری دوباره مخالفت کردند و در نهایت این موضوع به همراه دیگر مشکلات باعث شد تا این خلبان زن، فعالیت هوایی اش را متوقف کند.

موج دوم مطالبه برای داشتن حجاب توسط مهماندار هوایی "امیره منسی" صورت گرفت. او در سال 2001 از مهمانداران متمایل به داشتن حجاب، امضا جمع کرد اما این موضوع با دخالت سازمان های امنیتی ناکام ماند.

موج سوم نیز در سال 2005 روی داد یعنی زمانی که "احمد شفیق" به وزارت هواپیمایی منصوب شد. احمد شفیق آخرین نخست وزیر حکومت مبارک و رقیب اصلی محمد مرسی در اولین انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از انقلاب 2011 این کشور بود. شفیق درخواست ها برای داشتن حجاب را به سخره گرفت و به مطالبه کنندگان حجاب گفت حتی اگر بتوانید به حکم قضائی برای این موضوع دست یابید این حکم را به بایگانی خواهد سپرد.

این موضوع مهمانداران درخواست کننده حجاب را با ناامیدی مواجه کرد تا اینکه انقلاب 2011 مصر فرارسید و به سرنگونی حکومت حسنی مبارک رئیس جمهور مصر منتهی شد.

پس از پیروزی انقلاب مصر، "مایسه" بارها با دست نوشته هایی برای مطالبه حجاب ، به میدان التحریر قاهره رفت و با برگزاری تجمعات و انتشار مطالبی در شبکه های اجتماعی تلاش کرد افکار عمومی را با این مطالبه آشنا کند.

البته در دوره حکمرانی شورای نظامی بر مصر همچنان ممنوعیت حجاب برای مهمانداران ادامه داشت اما سه نفر از مهماندارا برای لغو این ممنوعیت به دادگاه شکایت کردند ولی پس از انتخاب محمد مرسی به ریاست جمهوری و تغییر کابینه، در سپتامبر گذشته، وزیر جدید امور هواپیمایی با لغو این ممنوعیت موافقت کرد و هم اکنون مهمانداران می توانند در صورت تمایل، حجاب داشته باشند.

یک مقام مسؤول در شرکت هواپیمای مصر هم با اعلام اینکه هم اکنون حجاب برای مهمانداران این شرکت، اختیاری است گفت: از حدود 900 مهماندار زن در این شرکت، 250 مهماندار تمایل خود را برای داشتن حجاب اعلام کرده اند.

محمد مرسی حدود 10 سال پیش نیز به عنوان یک نماینده اسلامگرا در پارلمان مصر، به اخراج یکی از مهمانداران از یک شرکت هواپیمایی خصوصی مصر به دلیل اصرار به داشتن حجاب ، اعتراض کرده بود.

عصر ایران

ادامه مطلب
سه شنبه 30 آبان 1391  - 10:14 AM

 

 اگر با بازار تلفن های هوشمند امروز دنیا آشنا باشید، حتما می دانید که فعلا جدال شرکت ها بر سر پردازنده های 1.4 و 1.5 گیگاهرتزی است. اما به نظر می رسد موتورولا قصد دارد با گامهای بلند، کمی جلوتر از رقبا را از نظر سرعت پردازش هدف گیری کند.

این شرکت در ماه سپتامبر با تولید اولین اسمارت فون اندرویدی مجهز به چیپ اینتل با نام RAZR i توان خود را در ساخت اسمارت فون به رخ کشید. اکنون با توجه به جامعه اندروید دوست چین، موتورولا تصمیم گرفته نسخه ویژه ای از این محصول خود را برای کاربران پر تعداد چینی آماده کند. RAZR i MT788 که قرار است توسط اپراتور چاینا موبایل عرضه شود مشخصاتی از این قرار دارد:

پردازنده ۲ گیگاهرتزی اتم اینتل Z2480، به همراه صفحه 4.3 اینچی AMOLED با رزولوشن ۹۶۰ در ۵۴۰ پیکسل و محافظت شده توسط گوریلا گلاس، که از یک دوربین ۸ مگاپیکسلی بهره برده و از طریق ورودی میکرو اس دی تا ۳۲ گیگابایت حافظه جانبی را پشتیبانی می کند. سیستم عامل این موبایل هم اندروید 4.0 بستنی حصیری است.

تفاوت های این نسخه ویژه چین با «ریزر آی» اصلی در طراحی بدنه و همچنین توان باتری است. باتری مدل اصلی ۲۰۰۰ میلی آمپری بوده است که در اینجا با یک نمونه ۱۷۳۵ میلی آمپری جایگزین شده است. از دیگر نقاط افتراق این دو محصول می توان به حافظه داخلی ۴ گیگابایتی (به جای ۱۶ گیگابایتی) و دوربین جلو 0.3 مگاپیکسلی (به جای 1.3مگا پیکسلی) اشاره کرد. این محصول از نیمه دسامبر وارد بازارهای چین خواهد شد.

آیا بزرگترین اپراتور موبایل جهان می توان سکوی پرشی برای اینتل و موتورولا در صنعت تلفن های هوشمند و بهبود سهم بازار این دو باشد؟ زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

ادامه مطلب
سه شنبه 30 آبان 1391  - 10:12 AM

 

نتایج یک نظرسنجی در اتحادیه اروپا نشان می دهد یک سوم خلبانان یعنی یکی از هر سه نفر هنگام پرواز در کابین هواپیما خوابشان می برد.

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی توسط اتحادیه خلبانان اروپایی ˈکوکپیتˈ در بین شش هزار خلبان کشورهای مختلف آن انجام شده و نتایج آن را امروز خبرگزاری اروپاپرس منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، 9 نفر از هر 10 خلبان نیز تایید کرده اند که هنگام پرواز در کابین خلبان بیش از حد احساس خستگی می کنند.

در این میان، چهار نفر از هر پنج خلبان آلمانی گفته اند که گاه از روی خستگی، دچار خطاهایی هنگام پرواز شده اند.

یک سخنگوی اتحادیه خلبانان اروپایی با اعلام نتایج نظرسنجی اظهارداشت:ˈبر اساس تجربیاتم، فکر می کنم این داده ها صحیح است.ˈ

اگرچه میزان سوانح هوایی در کل جهان، اندک و در اتحادیه اروپا، بسیار اندک است، اما بررسی جعبه سیاه هواپیماها پس از سقوط آن معمولا نشان می دهد عوامل انسانی بیش از دیگر عوامل در وقوع حادثه دخیل بوده است.

ادامه مطلب
سه شنبه 30 آبان 1391  - 10:10 AM

 

 ناصرالدین شاه چهارمین شاه قاجار بود که پس از درگذشت محمد شاه به سلطنت رسید.دوران حکومت ناصری، با توجه به مدت طولانی و شرایط سیاسی کشور درآن زمان یکی ازمهمترین دوره های تاریخی ایران به شمار می رود.

ناصرالدین شاه در 12 اردیبهشت 1275 هجری شمسی در آستانه پنجاهمین سال سلطنت خود هنگامی که به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم رفته بود، بدست میرزا رضای کرمانی هدف گلوله قرار گرفت و جان سپرد. پس از مضروب شدن، پیکر ناصرالدین شاه را بر یک صندلی نشاندند و دستمالی بر زخم او گذاشتند. این صندلی و دستمال که بقایای خون خشک شده شاه قاجار پس از یکصدوشانزده سال بر آنها دیده می شود، هم اکنون در کاخ موزه گلستان نگهداری می شوند.

در سال 1384 سازمان میراث فرهنگی با همکاری انیستیتو پاستور اقدام به استخراج DNA ناصرالدین شاه از روی دستمال آغشته به خون وی کرد.با وجود موفقیت انیستیتو پاستور در استخراج DNA، هنوز اطلاعات بدست آمده از تجزیه و تحلیل DNA منتشرنشده است. گفتنی است آزمایش DNA اطلاعات بسیاری درباره ویژگی‌های جسمی و ژنتیک از گروه خون، قد، رنگ چشم و بیماری‌ها گرفته تا روحیات و ویژگی‌های خلقی افراد را مشخص می‌کند.در گفتگو با مسئولان موزه در خصوص انتشار گزارش آزمایش دی ان ای مذکور، متأسفانه پاسخ دقیقی ارائه نگردید و همچنان نتیجه آزمایش فوق که در نوع خود بسیار قابل توجه است در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

 

تابناک

ادامه مطلب
سه شنبه 30 آبان 1391  - 10:09 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 67

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4946550
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products