سه شنبه 29 بهمن 1392  ساعت 11:27 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

تبیین چشم انداز صنعت گیم ایران در برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

 

حدود 6 سال از فعالیت رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که از آن به عنوان متولی عرصه هنر –صنعت گیم کشور یاد می شود، می گذرد. مجموعه‌ای که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس فرآیندی حرفه‌ای و مبتنی بر خواست و نیاز جامعه و تاکید مسوولان بلند پایه کشور به ویژه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تاسیس و راه‌اندازی شد.
این بنیاد با رویکرد – برنامه با محور اعتمادسازی، جریان‌سازی، فرهنگ‌سازی، جایگزینی بازی ایرانی به جای تولیدات خارجی و توجه به ظرفیت‌های بالقوه این مجموعه و تلاش در جهت بالفعل کردن این ظرفیت‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه، میان و دراز مدت  وارد عرصه گیم شدند.
صنعت گیم به رغم قدمت چند دهه در دنیا، در ایران حوزه‌ای جدید تلقی می شود و پیش از راه‌اندازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عقیده بسیاری از صاحب‌نظران فعالیت‌ها در این گستره ناچیز، پراکنده و غیرملموس بوده است.
حمایت از جریان تولید، شناسایی ظرفیت‌های جدید، سیاست‌گذاری در حوزه اجرا و تبیین فرآیند عرضه تولیدات داخلی به همراه تدوین نظام رده‌بندی سنی برای سالم‌سازی محصولات وارداتی و تولید داخل متناسب با گروه‌های مختلف مخاطب از برنامه‌هایی است که در این سال‌ها در قالب فعالیت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای رخ‌نمایی کرده است. 
این بنیاد به رغم تنگناهای مالی بسیار، نبود ردیف بودجه مستقل و عدم تامین منابع مناسب، اکنون به عنوان مجموعه‌ای کاملا تخصصی و حاکمیتی برای صیانت از حوزه گیم و فعالان این عرصه ایفای نقش می‌کند. 


**برخی دستاوردها و فعالیت‌های  بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:


مطالعه و تدوین برنامه‌ راهبردی و چشم انداز صنعت بازی‏های رایانه‏ای در افق ایران 1404 
حمایت از تولید، توزیع و عرضه بیش از  120 بازی رایانه‌ای ایرانی
صدوربیش از 4500 مجوز تولید، توزیع، موسسات، مسابقات و گیم‌نت‌ها
تدوین نظام ملی رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای ESRA
تحلیل محتوا و رده‌بندی سنی بیش از 2500 عنوان بازی رایانه¬ای داخلی و خارجی
ساماندهی و مدیریت  بازار مصرف بازی‌های رایانه¬ای 
برنامه‌ریزی و تولید محتواهای آموزشی با هدف ترویج فرهنگ استفاده صحیح از بازی‌های رایانه‌ای 

...ادامه مطلب
دوشنبه 28 بهمن 1392  ساعت 11:34 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
هشدار محققان:
بلایی که افراط در بازی‌های رایانه‌ای بر سر نوجوانان می‌آورد
تحقیقات جدید محققان موسسه کارولینسکا در سوئد نشان می‌دهد: استفاده از تلویزیون و بازی‌های رایانه‌ای همراه با فعالیت کم فیزیکی و کمبود خواب، خطر ابتلا به بیماری‌های روانی را در نوجوانان افزایش می‌دهد.
مرجع : isna.ir

عرش نیوز:این تیم تحقیقاتی تعداد 12 هزار و 395 نوجوان بین سنین 14 تا 16 سال از مدارس را به صورت تصادفی در 11 کشور اروپایی انتخاب کردند.

محققان تجزیه و تحلیل شرکت کنندگان برای شیوع رفتارهای پرخطر، مانند استفاده بیش از حد الکل، استفاده از مواد مخدر، کاهش خواب، رفتار بی تحرک و استفاده بیش از حد از تلویزیون، اینترنت و بازی‌های ویدیوئی که به مدرسه یا محل کار مربوط نمی‌شد را با استفاده از پرسشنامه‌ای در مدرسه بهداشت انجام دادند.

 

هدف این تیم تحقیقاتی این بود که آیا این رفتارها با بیماری‌های روانی مانند افسردگی، اضطراب و مشکلات سلوک و رفتارهای مخرب در نوجوانان مرتبط است یا علل دیگری دارد...

 ادامه مطلب
دوشنبه 28 بهمن 1392  ساعت 11:29 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی در پنج بخش نرم‌افزارهای‌رسانه‌ای، پایگاه های اینترنتی، تلفن همراه، هنرهای دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود...

جشنواره امام رضاعلاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت در جشنواره‌های امام رضا(ع) می‌توانند به سایت شمس توس به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند.

 ادامه مطلب
دوشنبه 28 بهمن 1392  ساعت 6:53 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

امضای منشور همکاری 3 جانبه برای ارتقای محصولات دیجیتالی


منشور همکاری میان اتاق بازرگانی ایران با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فضای مجازی، برای ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی محصولات عرصه دیجیتال تدوین می شود.
 


به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری هفتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال که قرار است 8 تا 11 اسفندماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران و با همکاری مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد و با حمایت مرکز ملی فضای مجازی برپا شود با حضور مسئولان این نهادها برگزار شد.
دچار نمایشگاه زدگی شده ایم
در این نشست حسن نجفی سولاری -رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال در 7 سال پیش را نخستین گام جدی کشور در عرصه ورود به دنیای دیجیتال عنوان کرد و گفت: از گذشته تاکنون این نمایشگاه با کش‌وقوس‌های زیادی همراه بوده و با وجود تلاش‌هایی که برای به نتیجه رسیدن این نمایشگاه صورت گرفته برگزارکنندگان آن نتوانسته‌اند به نتیجه مطلوب برسند...ادامه مطلب
دوشنبه 28 بهمن 1392  ساعت 6:42 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

تولیدکننده بازی رایانه‌ای:

مخاطب شناسی و سرمایه‌گذاری اصولی اساس تولید گیم استاندارد است


تولیدکننده بازی رایانه‌ای "بیداری اسلامی" اختصاص بودجه مناسب به صنعت گیم را ضروری خواند و گفت: در سال‌های اخیر بودجه این عرصه به شدت کاهش یافته و ادامه این امر به توقف و کاهش تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشور منجر خواهد شد.به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"شروین استادزاده" به راهکار ارتقای جایگاه گیم ایرانی در حوزه های داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: ایجاد ارتباط منطقی میان تولید کننده و مخاطب به رونق بازار داخلی و افزایش کیفیت محصولات ایرانی جهت عرضه در بازارهای منطقه ای و بین المللی منجر خواهد شد. این تولید بازی های رایانه ای با یادآوری اینکه جذب سرمایه مناسب از عوامل تثبیت صنعت گیم کشور به شمار می رود، ادامه داد: نبود بسترتوزیع مناسب و نشناختن مخاطبان از تولیدات صنعت گیم کشور، سبب شده تا  سرمایه‌گذاری در این عرصه پرریسک تلقی شود. این مساله سبب می‌شود تولیدکنندگان در تامین هزینه‌های ساخت بازی‌ها با مشکلات جدی روبه‌رو شوند و صنعت گیم مسیر رو به نزول را طی کند...ادامه مطلب
یک شنبه 27 بهمن 1392  ساعت 5:38 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
فروش اینترنتی اسباب بازی ممنوع شد
مرجع : صبحانه
بر اساس ابلاغیه مهم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نیروی انتظامی موظف شده اقدامات قانونی برای کنترل فضای مجازی معاملات و تبلیغ اسباب بازی ها و بازی های رایانه ای را به عمل آورد.
به گزارش افکارنیوز، اسباب بازی و بازی های رایانه ای نقش مهمی در آموزش، رشد و تکوین شخصیت مودکان و نوجوانان داشته و واردات و عرضه محصولات بی کیفیت و نامناسب در کشور، یکی از دغدغه های مهم مسئولان فرهنگی و اقتصادی کشورمان محسوب می شود.

برخی از انواع عروسک ها مانند آنچه که با ظهور باربی رخ داد، آنچنان تاثیر فرهنگی و اجتماعی دارند که مسئولان جوامع مجبورند برای مقابله با آن فعالیتهای فراوانی را انجام دهند. لذا ارائه و پیاده کردن راهکارهای مختلف برای تولید و رونق استفاده از عروسک های مناسب در کشور می تواند به رشد بهتر جسمی، روانی، عاطفی و اخلاقی کودک کمک کند.
در این دستورالعمل که صبحانه به نسخه ای از آن دست پیدا کرده است، مقرر شده ناجا ضمن تشدید اقدامات کنترلی در مرزها برای جلوگیری از ورود اسباب بازی و بازی های رایانه ای قاچاق، از ورود این اقلام به عنوان کالای چمدانی و همراه مسافر جلوگیری کند.همچنین نیروی انتظامی موظف شده اقدامات قانونی برای کنترل فضای مجازی معاملات و تبلیغ اسباب بازی ها و بازی های رایانه ای را به عمل آورد.

همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف شده است موضوع کنترل اسباب بازی وارداتی در سطح عرضه را در دستور کار بازرسین خود قرار داده و در صورت ظن به قاچاق، مراتب را صورتجلسه و به سازمان تعزیرات حکومتی منعکس کند....
 
 
ادامه دارد


ادامه مطلب
یک شنبه 27 بهمن 1392  ساعت 1:18 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام!


فیلمی که کاملا جدید بنظر می رسد و از داخل بازی شبگرد گرفته شده است. ( در اون تقابل شخصیت پلیس بازی و شبگرد در آن دیده میشود )

این فیلم در بین برنامه 1.618 شبکه 4 به نمایش در آمده است. (که لینک دانلود برنامه کامل هم در پست قبلی شده است) (بنظرم این فیلم جالبه)

 دانلود فیلم جدید از بازی شبگرد  حجم حدود 42.7 مگا بایت

 

 یک شنبه 27 بهمن 1392  ساعت 12:50 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )


 

برنامه 1.618 با موضوع بازی های ویدیویی

 تاریخ: 26 بهمن ماه 92

 


برنامه 1.618 با موضوع بازی های ویدیوییبرنامه 1.618 با موضوع بازی های ویدیویی
  368.34 مگابايت دانلود فایل

نکته:باز پخش این برنامه در روزهای سه و چهار و پنچ شنبه بعد از اذان ظهر است.ادامه مطلب
یک شنبه 27 بهمن 1392  ساعت 12:46 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

زمان ثبت نام در سومین دوره مسابقات ملی "بازی‌سازی رایانه‌ای" اعلام شد

دبیرخانه سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای "IRAN GDC 2014" اعلام کرد که زمان ثبت نام متقاضیان برای حضور در این رویداد فرهنگی  از اول تا  20 اسفند ماه سالجاری است.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این مسابقات با حمایت و مشارکت این بنیاد ملی  اردیبهشت ماه سال 93 در دانشگاه آزاد کاشان برگزار می‌شود.

 سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای "IRAN GDC 2014"با هدف،کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی‌سازی، آشنایی شرکت‌‌کنندگان با دستاوردها و توان ملی ارایه شده  در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت از طرفی و دانش و هنر و نو آوری از سوی دیگر و بسترسازی محیط علمی دانشگاه برای بروز و رشد استعدادهای بازی‌سازی مبتنی بر علم و هنر ایرانی اسلامی برگزار می شود...ادامه مطلب
شنبه 26 بهمن 1392  ساعت 9:18 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
تبلیغات شما در بازی ایرانی سرعت کوچک
 
تیم مستقل کارخانه‌ی رویایی که تاکنون با هزینه‌های شخصی تیم، اقدام به ساخت بازی‌های خود نموده در اطلاعیه‌ای و برای جبران هزینه‌ها و کمبودهای مالی این تیم در زمینه‌ی ساخت بازی‌هایشان تصمیم به درج تبلیغات در بازی‌های خود گرفته است؛ از این رو این تیم از تمام علاقمندان برای درج و معرفی محصولات و اخبار خود در بازی ایرانی سرعت کوچک دعوت کرده است تا با ارسال و معرفی محصولات خود علاوه بر کمک و پشتیبانی مالی از این تیم، محصولات و اخبار خود را نیز از طریق این بازی معرفی نمایند.
شایان ذکر است بازی سرعت کوچک که یک بازی Race با تم Fun است مورد انتظارترین بازی دو بعدی حال حاضر ایرانی‌هاست که به‌صورت رایگان برای هر سه پلتفرم PC - Android - iOS منتشر خواهد شد و هیچ‌گونه جنبه‌ی تجاری و سوددهی برای تیم کارخانه‌ی رویایی دربرنخواهد داشت.
شما می‌توانید جهت اطلاع، پیگیری و ثبت سفارش تبلیغاتی و هم‌چنین پیشنهادات تبلیغی خود با ایمیل‌های زیر ارتباط داشته باشید.


 

 
عناوین آخرین مطالب