سه شنبه 26 اسفند 1393  ساعت 3:14 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

به نام خدا
سلام

یک ویدئو از معرفی 5 بازی ایرانی که هنوز منتشر نشده اند اما بخشی از توجه های کاربران ایرانی را به خودشون اختصاص دادند.
اگر هنوز با این بازی ها آشنا نیستید ، پیشنهاد می کنم نگاهی به این تریلر داشته باشید:
 

 دانلود ویدئو با کیفیت مناسب ( 19.82 مگابایت ~ | همراه با صدای گوینده)
دانلود ویدئو در کیفیت پایین ( 8.8 مگابایت ~ | بدون صدای گوینده)*صفحات بازی ها در گیمی:
شوفر | ارتش های فرازمینی | سال های سیاه | جنون سیاه1 | افسانه ملک محمد (سیب طلایی)

راستی ، تریلر کامل بازی سیب طلایی (و سایر بازی ها) رو میتونید در تارنمای گیمی پیدا کنید .چهارشنبه 13 اسفند 1393  ساعت 2:38 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

دانشگاه علم و صنعت میزبان بازی‌سازان جوان؛

استارت آپ ویکند گیم تهران برگزار می شود

 

استارت آپ ویکند گیم تهران در دانشگاه علم و صنعت  از روز چهارشنبه 20 تا22 اسفند برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این رویداد با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و کانون کار آفرینی ایران برگزار می‌شود.

پس از گذشت دو سال از ورود رویداد جهانی استارت آپ ویکند در ایران و برگزاری بیش از 40 رویداد موفق این بار هزمان با سری پنج گانه استارتاپ ویکندهای تهران که در پنج دانشگاه برتر ایران برگزار می‌شود، دانشگاه علم وصنعت میزبان علاقمندان و متخصصان جامعه بازی سازی ایران خواهد بود.

در رویداد جهانی استارت‌آپ ویکند شرکت کنندگان پس از پذیرش به سالن برگزاری مسابقه رفته و مراسم آغاز می‌شود. در ابتدای کار، شرکت کنندگانی که دارای ایده‌هایی در زمینه بازی و بازی سازی هستند به روی سن می روند و در فرصت یک دقیقه ای  ایده خود را مطرح می کنند (داشتن ایده الزامی نیست). پس از بیان ایده‌ها فرصت به رای گیری ایده‌ها و انتخاب ایده‌های برتر و پس از آن ساختن تیم ها می‌رسد. افراد باتوجه به علاقه خود برای هر ایده یک تیم تشکیل می‌دهند.

پس از اینکه تیم ها ساخته شدند، روند کاری آنها در دو روز آینده پیاده سازی ایده و ساخت مدلی حداقلی از آن خواهد بود تا در بعد از ظهر روز جمعه برای داوری مدل خود را ارائه دهند. در پایان هم جوایزی به تیم های منتخب داده خواهدشد.

با توجه به برگزاری این برنامه در اسفندها تیم‌های برتر این رویداد به رقابت مربوط به جایزه ویژه صعود خواهند کرد و امکان برگزیده شدن برای جوایزی چون سفر رایگان 6 روزه به کنفرانس پل برلین و همچنین هزینه ایاب و ذهاب و اقامت دررویداد تداکس کیش را خواهند داشت.

همچنین حضور بزرگان و فعالان حوزه گیم در این رویداد قطعاً حضور در این برنامه برای بازیسان و علاقه مندان به بازی سازی مفید خواهد بود و امکان ایجاد همکاری های حرفه ای و رابط کاری در آن بسیار زیاد است.


" استارت‌آپ ویکند" یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای متشکل از برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کنند.


استارت‌آپ ویکند بازی سازی با حضور افراد با تجربه در حوزه گیم و همچنین علاقه مندان به حوزه بازی سازی برگزار می شود. اگر ایده ای برای ساخت بازی دارید یا در زمینه فنی، هنری یا کسب و کار می‌توانید یک تیم بازی سازی را همراهی کنیدمی توانید برای ثبت‌نام به نشانی  http://myevent.ir/swgame  مراجعه کنید.

 

منبع:بنیاد ملی بازی های رایانه ایدوشنبه 4 اسفند 1393  ساعت 2:19 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
 
  صدور مجوز فروشگاه الکترونیکی و یا مجازی بازی های رایانه ای
  ٤ اسفند ١٣٩٣ | ٠١:٥١ عصر  
   
  صدور مجوز فروشگاه الکترونیکی و یا مجازی بازی های رایانه ای در دستور کار بنیاد ملی بازی های رایانه ای قرار گرفت. با تصویب "ضوابط صدور مجوز تأسیس، راه اندازی و فعالیت فروشگاه های الکترونیکی یا مجازی بازی‌های رایانه ای و نظارت بر فعالیت آنها" ساماندهی و صدور مجوز اینگونه فروشگاه ها اجرایی شده و متقاضیان تاسیس فروشگاه های مذکور می بایستی به تارنمای معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی www.eazi.org مراجعه و ضمن انجام ثبت نام در این تارنما، فرم های مربوطه را از کتابخانه فرم احصاء و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

منبع:ebaziدوشنبه 4 اسفند 1393  ساعت 2:11 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
ردیف كد عنوان تاریخ ثبت پلتفورم وضعیت ESRA
١ 5249 تراتئون
١٣٩٣/١٢/٠٤
PC
             
             
             

 یک شنبه 3 اسفند 1393  ساعت 8:58 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

حمایت از بازی سازان هدفمند می شود؛

طرح جامع رده بندی شرکت‌های بازی سازی آغاز شد

 

[۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۴:۵۰]

 

طرح رده بندی شرکت‌های بازی سازی به منظور سهولت در ارایه تسهیلات حمایتی به بازی سازان و هدفمندسازی آن اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، "مهرداد آشتیانی" مدیر واحد تولید بنیاد با اعلام اینکه حمایت از بازی سازان هدفمند خواهد شد، گفت: براساس مصوبه کمیسیون ارتقای محتوای شورای عالی فضای مجازی ، قرار است شرکت‌های بازی سازی برای دریافت حمایت های نقدی و غیر نقدی رتبه بندی شوند.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح یاد شده، بنیاد ملی بازی های ریانه ای به عنوان  متولی رده بندی  شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

آشتیانی به برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه اجرای طرح رده بندی شرکت‌ها اشاره کرد و  افزود: مسوولان و کارشناسان بنیاد برای رسیدن به فرآیند، سازوکار و برنامه مناسب در حدود چهار ماه وقت صرف کرده‌ و به عنوان خروجی، سیستمی را برای امتیازدهی و رتبه بندی شرکت‌های بازی‌ساز طراحی نموده اند.

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان اینکه شاخص‌های در نظر گرفته شده در زمینه رده بندی بازیسازان مرتبط با  شرکت‌ها (یا گروه های بازی سازی)، تولیدات و نیروهای انسانی آنها است، گفت: رتبه شرکت ها با توجه به فرمول وزن داری از مجموع این پارامترها و امتیاز نهایی آنها به دست خواهد آمد.

آشتیانی به شاخص‌های رتبه بندی شرکت ها یا گروه های بازی سازی اشاره کرد و توضیح داد: این شاخص‌ها شامل: شاخص‌های عمومی شرکت یا گروه، تولیدات و محصولات شرکت یا گروه و نیروی انسانی موجود شرکت یا گروه است. هر یک از این شاخص‌ها دارای معیارهایی هستند که امتیاز را مشخص خواهند نمود. به عنوان مثال؛ نیروی انسانی فعال در شرکت‌های بازی‌سازی  بر اساس سطح علمی و تخصص، مدارک تحصیلی و  فعالیت در حوزه های علمی و صنعتی مورد بررسی خواهند گرفت.

همچنین پروژه ها و محصولات تولید شده در شرکت‌ها نیز بر اساس کیفیت محصولات تولیدی مورد  ارزیابی قرار می گیرند. البته امتیاز محصولات تولیدی شرکت‌ها و سطح کیفی و کمی آنها برروی امتیاز شرکت‌ها تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

وی ادامه داد:  تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، لیست بیمه و سایر مشخصات عمومی شرکت در قالب شاخص‌های عمومی مورد توجه قرار خواهند گرفت. آشتیانی به فواید رده بندی شرکت‌های بازی سازی اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح ، هدفمند کردن حمایت‌های صورت گرفته است؛ شرکت¬هایی که دارای عقبه جدی¬تر و کیفی¬تری در حوزه بازی سازی باشند مشمول حمایت های بیشتری خواهند شد.

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزود: بنابراین میزان حمایت نقدی و غیر نقدی بر اساس رتبه بندی‌های محاسبه شده صورت می گیرد. البته شرکت‌های بازی سازی که رتبه کمی در یافت کرده اند و یا در فرصت تعیین شده قادر به ثبت اطلاعات خود نبودند نباید نگران باشند چون  سیستم رتبه بندی شرکت‌ها  هر شش ماه یکبار به روز رسانی خواهد شد.

آشتیانی به نحوه درج اطلاعات شرکت‌های بازی ساز اشاره کرد و افزود: برای اینکه مشکلی برای رفت و آمد شرکت‌های متقاضی وجود نداشته باشد،  سامانه ای نرم افزاری تهیه شده و  به شکل آنلاین در دسترس شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.  علاقه مندان می توانند برای ثبت اطلاعات به  نشانی iranrate.ir) ( مراجعه کنند.

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان اینکه طرح رده بندی شرکت‌های بازی سازی به منظوری بهره‌مندی بازی سازان از انواع  حمایت هایی که توسط بنیاد ارائه میشود راه اندازی شده است گفت: به منظور استفاده از هرگونه سرویس یا حمایتی که توسط بنیاد ارائه می شود، شرکت ها ملزم به داشتن رتبه بندی هستند.

وی به تعاملات با سایر نهاها و سازمان‌ها در زمینه بازی های رایانه ای اشاره کرد و گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در حال تعامل است تا حمایت‌های آنها نیز با نظرکارشناسی بنیاد هدفمند شود. در این خصوص بسیاری از سازمان‌ها نیز مشتاق هستند از سیستم رده بندی ایجاد شده بنیاد برای سرویس دهی نقدی و غیر نقدی استفاده نمایند. بنابراین رتبه بندی شرکت‌ها در سامانه بنیاد به شرکت ها و گروه ها این امکان را می دهد تا از هر نهاد مرتبط با گیمی که در آینده نزدیک بخواهند سرویس یا حمایت دریافت کنند، اینکار را با توجه به رتبه ای که دارند انجام دهند.

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای  به بسته حمایتی در نظر گرفته شده برای شرکت‌های بازی ساز اشاره کرد و توضیح داد:دو بسته کلی می توان برای شرکتها در نظر گرفته،  یکی بسته حمایتی سرویس هایی هستند که جنبه حمایت نقدی پیدا می کنند و دوم بسته ها و سرویس هایی که جنبه غیرنقدی دارند.

وی ادامه داد: در حوزه حمایت نقدی، بنیاد برای حمایت از بازی سازان اقدام به  ارایه وام با بهره کم بانکی می کند. در این زمینه حجم وامی که شرکت‌ها بازی سازی دریافت می کنند با رتبه ای که در سایت رده بندی بازی سازان دریافت خواهند کرد ارتباط مستقیم دارد. در زمینه حمایت‌های غیر نقدی، حمایت ها می تواند، سرویس ها و سیستم های حمایتی تبلیغاتی باشد که در این مورد  سه بسته تبیلغاتی طلایی، نقره ای و برنزی در نظر گرفته شده است که شرکت‌ها نیز می توانند بر اساس رتبه خود از این بسته های تبلیغاتی بهره‌مند شود.

آشتیانی یاد آور شد:  شرکت‌های متقاضی که دارای شناسه رتبه بندی باشند، می‌توانند از سرویس های ارائه شده توسط بنیاد همانند آزمایشگاه بازی های موبایل، انستیتوملی بازی سازی و مرکز رشد بهره مند شوند.

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نحوه رده بندی بازی سازان مستقل اشاره کرد و توضیح داد: در سایت رده بندی دو بخش در  نظر گرفته شده که یکی برای گروه‌های بازی‌سازی و دومی برای شرکت‌های بازی ساز است.

وی ادامه داد:  شرکت‌ها بازی ساز  از 3 اسفند تا 29 فروردین ماه سال 1394 فرصت دارند تا برای تکمیل فرم به سامانه رده بندی شرکت‌های بازی ساز مراجعه کنند و همزمان کار رده بندی شرکت ها نیز آغاز خواهد شد.

وی یاد آور شد: پس از رتبه بندی،  شرکت‌ها می توانند طرح های خود را برای استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده به بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای ارایه دهند.یک شنبه 3 اسفند 1393  ساعت 12:56 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

مدیر عامل استودیو توسن گام:

تم اصلی موسیقی جنون سیاه رونمایی شد

 

[۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲]

مدیر عامل استودیو توسن گام گفت: در آستانه انتشار دومین تریلر رسمی بازی از تم اصلی موسیقی جنون سیاه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای،" هادی جعفری منفرد" افزود: در حالی که فصل اول بازی جنون سیاه در مراحل پایانی تست و نهایی سازی قرار دارد از تم اصلی موسیقی این بازی که توسط عمران طاهری ساخته و اجرا شده است به صورت رسمی رونمایی شد.

طاهری سازنده این آهنگ در ادامه توضیح داد: " دراین موسیقی با ترکیبی از حس های حماسی و Sci fi رو به رو می شویم ، چرا که فضای بازی در آینده بوده و درون مایه داستان از اساطیر کهن گرفته شده است.پیکره سازها متشکل از سازهای بادی برای فضا سازی های  Sci fiو سازبندی string و Choir  برای ساخت فضاهای حماسی است.موسیقی ارائه شده فعلی تنها تم اصلی کار را ارائه می کند و به همین دلیل از لایه بندی های زیاد در آن اجتناب گردیده است."

مدیر عامل استودیو توسن گام همچنین گفت: دومین تریلر رسمی بازی در هفته ی آینده منتشر خواهد شد.

جعفری ادامه داد: در نخستین تریلر جنون سیاه تنها صحنه مواجهه با یکی از غول های بازی منتشر شده بود ولی در تریلر جدید علاوه بر معرفی چندین غول و سینماتیک های جذاب از هر دو فصل بازی صحنه هایی از گیم پلی فصل نخست آن ارائه می شود.

منبع:بنیاد.م.ب.رایانه ای
 

دانلود تم اصلی موسیقی بازی جنون سیاه ( ً1َ:27|6.45 مگابایت~) | صفحه بازی در تارنمای گیمی

 عناوین آخرین مطالب