جمعه 4 دی 1394  ساعت 1:43 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

ارتباط ما را با آقای مرتضی رضایی کارگردان پروژه بازی ترکمنچای میخوانید که درباره بازی ترکمنچای و میزان رضایت ایشان از بازیسازی سوالاتی پرسیدیم:

 

لطفا درمورد وضعیت پشتیبانی بازی ترکمنچای بگویید و اینکه کاربری اگر درمورد این بازی سوالی داشت از چه کسی باید سوال بپرسد؟

پاسخ جناب آقای مرتضی رضایی:

با سلام و خسته نباشید
وب سایتتون رودیدم و ممنون از انتشار و تهیه بازی و بررسی اون برای مخاطبین سایتتون.

در مورد سوال ار پشتیبانی بازی همون طور که مطلعید بازی برای گیمرها مشکل ساز نیست و پروسه نصب و اجرای ساده ای داره اگر مشکل ساده خاصی هم باشه میتونن به پشتیبانی ناشر بازی رجوع کنند. تمام سعی رو داشتیم بازی بدون مشکل اجرا بشه.

1- نظرتون درمورد پخش بازی ترکمنچای چی هست؟ بلاخره بازی منتشر شد! حالا چه حسی دارید؟ آیا به سود فروش بازی چشم دوخته اید؟

خوشحالیم از این که بازی منتشر شده . اما دیر منتشر شدن بازی بر کمی برای ما هم ناامید کننده هست نسبت به افق های اینده. مطمنا کار بزرگ انجام دادن زیاد اسون نیست اما ما خوشحالیم در مقابل بازار پر از بازی خارجی شکست نخوردیم. و بازیمون عرضه شد.  در باز داخلی سودی زیاد نخواهیم داشت امیدواریم به بازارهای دیگر خاص این این بازی هنوز سود نکردیم امیدواریم به آینده.

2- شما در ساخت بازی ترکمنچای چه نقشی داشتید؟ از عوامل سازنده این بازی خبری دارید؟ آیا بازی بزرگی در دست ساخت دارید؟

ادامه مطلب...

 

 

من مرتضی رضایی هستم کارگردان و طراح بازی و اکثریت تیم مون مشغول ساخت بازی هستند البته چند نفر از عزیزان که یا جذب استودیوهای بزرگ خارج از ایران شدن و یا در فضای توسعه اپلیکیشن و یا شبیه سازها فعالیت دارند.  بله مایک بازی دیگر رو اماده نشر داریم. امیدواریم برای جذب ناشر و همچنین سرمایه گذار برای توسعه بین المللی اون بازی.. متاسفانه با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل و پیشرفتی که در زمینه بازی مختارنامه داشتیم  پروسه تولید این بازی به دلیل مشکلات مالی سر راهمون و تامین نشدن پیش پرداخت متوقف شده امیدواریم بتونیم روزی این بازی بزرگ رو تولید و عرضه کنیم.

3- آیا بازی کد تقلب دارد؟ و اینکه چرا وقتی F12 را میزنیم، یک جای کد در صفحه می شود؟

بله بازی کد تقلب داره


4- چی میشه که بازیساز حتی از اینکه بخواد واژه بزودی منتشر می شود را از تریلر ابتدایی بازی بردارد، امتناع می کند و کلا ماجرای پسا تولید و پیش از انتشار در ایران، چندان جدی گرفته نمی شود؟

چون بازی و سرگرمی  در ایران هنوز صنعتی نشده و حتی اگر بازی اماده عرضه باشه از زمان انتشار اون خودمان هم اطمینان نداریم . که به دلیل نبود زیر ساخت و پابلیشر هست. البته در بحث انلاین پیشرفت ها بسیار خوب بود و شرایط بهتری هم دارد.

5- راستی، قیمت بازی کمی زیاد نیست؟

تعیین قیمت بازی توسط ناشر با توجه به صلاحیت ، افزایش هزینه ها و شرایط بازار تعیین و قیمت گذاری شده که چند برابر ارزونتر از نسخه عرضه آنلاین بازی هست

6- این بازی خوب ایرانی، چطور ساخته شد و اگر به عقب برگردید آیا اصلاحات یا تغییراتی در روند انجام پروژه یا گیم پلی بازی و یا هر چیز دیگه ای مثل تامین وسایل ساخت بازی اعمال می کنید؟

خودمان توقع بیشتری از خومان داریم و میدونیم اگه شرایط استانداردی برای تولید این بازی مهیا بود محصول با کیفیت تری عرضه میکردیم .اما گاهی ساخت یک محصول با شرایط خاصی روبرو هست که جز عوامل بیرونی هست و ما در پروژه های بزرگ عوامل بیروی زیادی رو تحمل کردیم. امیدوارم در کارهای ایندمون کمتر از این مشکلات تاثیر گذار داشته باشیم .

7- دوست دارید درآینده به چه کاری مشغول شوید؟ آیا بازی سازی همانی هست که میخواستید؟

بی شک بازی سازی جز علایق هست برای همین من از سال 83 به این حرفه مشغول هستم . به خاطر شرایط مالی گاهی کارهای دیگه مرتبط و یا غیر مرتبط انجام دادیم و  خط اصلی کاری و تخصصی من هست. من در تعدادی  کار . اپلکیشن. انیمیشن و فیلم ایرانی هم همکاری داشتم که با توجه به ارتباط تنگاتنگ رسانه های جدید و  باعث پیشرفت و حرکت رو به جلو برای بنده و مجموعه های همکارمون بوده.

8- آیا بازی مختارنامه ساخته می شود؟

بازی مختارنامه یکی از علایق من برای یک بازی بزرگ و پر محتوا بوده و هست امیدوارم شرایط در اینده به گونه این پیشرفت داشته باشه که شاهد اثار بزرگ و در شان این شخصیت های بزرگ تاریخی از جوانهای  ایران عزیزمون باشه. در حال حاضر بازی  مختارنامه متوقف شده است .

متشکر از شما، بازی خیلی خوبی شده.

ارزوی موفقیت . امیدوارم با همدلی و حمایت شرایط بهتری برای این صنعت ایجاد کنیم.

متن با تغییر/تصویر برگرفته از وبلاگ سابق بازی میرمهن

 عناوین آخرین مطالب