پنج شنبه 27 آذر 1393  ساعت 12:57 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

ثبت نام در کلاس‌های تخصصی پاسکال لوبان تمدید شد

 

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با توجه به  استقبال فراوان علاقه‌مندان برای شرکت در کلاس‌های تخصصی بازی‌سازی "پاسکال لوبان" استاد بین المللی بازی‌های رایانه‌ای، مهلت ثبت نام در این کلاس‌ها را تا ششم دی ماه تمدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برنامه کلاس‌های تخصصی (Master Class) در 3 بخش و هر بخش در قالب یک روز کامل به طول خواهد انجامید. افراد می‌توانند برای یک یا هر 3 ماژول اقدام به ثبت نام کنند. 
شرکت کنندگان در کلاس های  تخصصی بازی سازی پاسکال لوبان بایست به زبان انگلیسی مسلط باشند. همچنین پس از برگزاری دوره برای هر فرد گواهینامه صادر می‌شود. 

علاقه مندان می توانند پس از بررسی ماژول‌ها، با پرداخت مبلغ مذکور، تا قبل از ششم دی ماه اقدام به ثبت نام کنند. مبلغ مذکور باید به شماره حساب 1-10103585-810-873 یا به شماره شبا IR130560087381010103585001 بانک سامان شعبه کریمخان به نام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای واریز شود.
گفتنی است افراد با در دست داشتن فیش پرداختی می توانند به واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مراجعه کنند. و یا اسکن فیش خود، نام و نام خانوادگی و شماره تماس را  به نشانی( tolid@ircg.ir با درج عنوان ثبت نام در کارگاه) ارسال کنند. برای هر فرد کارت ورود صادر می‌شود. 

ماژول ( 1 )

 

 
Complete and detailed analysis of all the freemium monetization mechanisms
Design rules for three other key dimensions of F2P design (shop, onboarding, viralization)
Detailed analysis of a successful F2P game
How to control the player's progression in the game
The differences in design between F2P targeted at casual and hardcore gamers
This one-day module is very rich in terms of content and gives students all the basics they need to know in order to understand what it takes to design a successful F2P game.

زمان: سه شنبه  16 دی ماه، ساعت  9 صبح تا 6 عصر    
هزینه ثبت نام:  برای هر نفر مبلغ 100 هزار تومان
حداکثر ظرفیت افراد شرکت کننده 70 نفر است. لذا الویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند. 

ماژول (2): کارگاه های آموزشی

 

 
It is a workshop where students, alone or in small groups and under my guidance, develop their own high concept for a freemium game. This module is introduced by a short lecture describing a five-step method and a checklist to define the concept for a F2P game.

زمان چهارشنبه 17 دی ماه، ساعت  9 صبح تا 6 عصر    
مکان: انستیتو ملی بازی سازی
هزینه ثبت نام: برای هر فرد مبلغ 100 هزار تومان
از آنجایی که تنها 5 گروه حداکثر 5 نفره می‌توانند از این ماژول استفاده کنند، الویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند. 

ماژول (3): مشاوره با  استدیوهای بازی سازی

 

 
It is for existing studios. It is made up of 1,5/2 hours long private sessions during which I assess an existing game project and make suggestions for improvement. In order to deliver a complete and practical assessment, I use a design checklist and recommendations template I developed. Thus, attendees leave with a clear understanding of their project's weak spots and ways to improve them.

زمان: پنج شنبه 18 دی ماه، ساعت هماهنگ شده با هر یک از استدیو ها
مکان: استدیوهای بازی‌سازی
هزینه ثبت نام: هزینه بازدید از هر استدیو 200 هزار تومان  است.

افراد بایستی پس از مراجعه برای روز  17دی ماه  هماهنگ کردن ساعت در استدیوی خود اقدام کنند.

هر گونه تغییر در زمان و مکان کلاس ها متعاقبا اعلام می‌شود.

یاد آور می شود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای دی ماه سال‌جاری کارگاه‌های تخصصی گیم را  با حضور استاد بین المللی "پاسکال لوبان" به منظور آموزش نیروهای متخصص داخلی در حوزه طراحی بازی با پرداخت درون برنامه ای برگزار می کند.

بر این اساس از پاسکال لوبان (Pascal Luban ) به منظور برگزاری کلاس های تخصصی (Master Classs) در ایران دعوت شده است.پنج شنبه 27 آذر 1393  ساعت 12:53 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

اردیبهشت مراحل ساخت یک بازی ایرانی تکمیل می‌‎شود

بازی شتاب در شهر 2 تابستان (94)روانه بازار می‌شود

 

مدیرعامل شرکت آروین تک با بیان اینکه مراحل ساخت بازی رایانه ای شتاب در شهر2 (سرعت شکنان) اردیبهشت ماه  94 تکمیل می شود. گفت: این بازی تابستان روانه بازارگیم می‌شود. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای،"حسین احمدی" به  مراحل تولید بازی رایانه‌ای "شتاب در شهر2" اشاره کرد و گفت : این بازی  با نام (سرعت شکنان ) مراحل تولید را سپری می‌کند .
وی ادامه داد: مرحله ساخت بازی شتاب در شهر 2  اردیبهشت سال94 به اتمام می رسد و اوایل تابستان وارد بازار گیم می شود.
احمدی به تفاوت های بازی شتاب در شهر با سرعت شکنان پرداخت و افزود: در بازی شتاب در شهر2( سرعت شکنان)  المان پلیس به بازی اضافه شده و داستان بازی غنی و شخصیت پردازی شده است.
مدیر عامل شرکت آروین تک ادامه داد: بازی شتاب در شهر 2 بر خلاف شتاب در شهر ،داستان محور است و کاربر  از ابتدای بازی، یک داستان را پیگیری می‌کند. همچنین بازیکن می تواند هر مسیری را برای ادامه انتخا ب کند و ملزم به  ادامه سیرخطی داستان نیست اما در پشت صحنه بازی یک داستان و روایت ماجراجویانه  وجود دارد.
تولید کننده بازی رایانه ای شتاب در شهر به شخصیت‌های طراحی شده در بازی اشاره کرد و توضیح داد: امیر شخصیت اصلی داستان بوده و سعید دوست امیر است و سرهنگ نیز از دیگر کاراکتر های طراحی شده در این بازی است .
 احمدی  به تعقیب و گریز که در بازی وجود دارد اشاره کرد و افزود: در این بازی پلیس‌هایی وجود دارند که اگر بازیکن  سرعت بیش از حد مجاز داشته باشد با او برخورد می کنند.
وی به با بیان اینکه در شتاب در شهر 2 کاربر درقالب شخصیت داستان بازی را  ادامه می دهد، گفت: فضای طراحی شده در بازی،  شهر تهران است و حدود 35ماشین ایرانی و خارجی در بازی وجود دارد. 
تولید کننده بازی رایانه ای شتاب در شهر به ویژگی های بازی اشاره کرد و توضیح داد: این بازی با هیچ بازی خارجی قابل قیاس نیست به دلیل اینکه سبک بازی یونیک و منحصر به فردی  است.
مدیر عامل شرکت آروین تک افزود: در این بازی سعی شده از نظر گرافیک و گیم پلی و فناوری ساخت بازی را در حدی پیش ببریم که  بازی شایسته عرضه بین المللی باشد.
بازی رایانه ای شتاب در شهر 2(سرعت شکنان)  به نویسندگی علی صادقی و مدیر طرح حسین احمدی با سبک ورزشی و مسابقات، پیشتر از شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجوز تولید دریافت کرد.
بازی رایانه‌ای "سرعت‌شکنان" با حمایت بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای در حال ساخت است و از فضای باز داستان برخوردار است و بازیکن را با خود درگیر اتفاقات می کند.
"شتاب در شهر" از دیگر محصول تولیدی شرکت آروین تک بوده که پیشتر ساخته شد و در بازار گیم با اقبال مخاطبان روبه رو گردید.

 


دوشنبه 24 آذر 1393  ساعت 1:09 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کریمی‌قدوسی:

نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای امسال برگزار نمی‌شود

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d9%88%d8%af

گروه فضای مجازی: قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از برگزار نشدن نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در سال ۹۳ خبر داد.

حسن کریمی‌قدوسی، قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به دلایل برگزار نشدن چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: ما از ابتدای سال تا کنون 600 میلیون تومان اعتبار دریافت کرده‌ایم که این رقم برابر با یک دهم اعتبارات سال گذشته است؛ بنابراین اگر همین فعالیت‌ها را به نتیجه برسانیم، هنر کرده‌ایم. متأسفانه اعتبارات به شدت انقباضی شده است که این امر از زمان تأسیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تا کنون بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌ جمهوری، اعتباری دریافت نکرده‌ایم، این درحالی است که در سال‌ گذشته تا کنون سه تا چهار میلیارد تومان در دست بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بود. متأسفانه با این روند اعتبارات نمی‌توانیم برنامه‌ای برای نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای داشته باشیم.

اجاره غرفه را نمی‌توانیم رایگان به بازی‌سازان دهیم

قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: وضعیت نابسامان بازی‌سازان یکی دیگر از دلایلی است که نتوانستیم نمایشگاه را برگزار کنیم چراکه با این وضعیت نمی‌توانیم غرفه را به بازی‌سازان بفروشیم. ابتدا قرار بود که برگزاری نمایشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم و در صورت مذاکرات متوجه شدیم که بخش خصوصی قصد دارد بهای غرفه را از بازی‌ساز یا از بنیاد دریافت کند چراکه در سنوات گذاشته غرفه‌ها برای بازی‌سازان رایگان بود.

وی بیان کرد: تا زمانی که تخصیصی به بنیاد داده نشود، نمی‌توانیم برای برگزاری نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برنامه‌ای داشته باشیم. در دوره‌های پیش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعتبارات مناسبی در دست داشت تا جایی که توانست سه دوره از نمایشگاه را برگزار کند. هم‌اکنون امورات جاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به سختی می‌گذرد.

خبری از اعتبارات نیست

کریمی‌قدوسی اظهار کرد: برنامه‌مان برای برگزاری چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برای اواخر پاییز بود که متأسفانه اواخر مهر تخصیصی نداشتیم تا بتوانیم این برنامه را عملیاتی کنیم.

وی بیان کرد: نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای باید هم نمایشگاه و هم فروشگاه باشد. متأسفانه سه دوره برگزاری نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تفکیک‌ شده نبود.

قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: همچنان خبری از اعتبارات نیست و ما امورات را به سختی می‌گذرانیم و در برگزاری برنامه‌های‌مان با مشکلات بسیاری روبرو هستیم.

وی یادآور شد: در دو سه ماه اخیر با چند شرکت جلساتی برگزار کردیم اما آنها برای دریافت مبلغ اجاره غرفه‌ها بسیار مصمم بودند و بر این باورند که اگر اجاره غرفه‌ها رایگان باشد، بازگشت سرمایه نخواهیم داشت.

یک دوره برگزار نشدن بهتر از برگزاری نامناسب است

قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: در سنوات گذشته همه چیز هزینه بود و درآمدی در بر نداشت، با وجود آنکه بسیاری از برندها حضور داشتند اما در کل 99 درصد نمایشگاه هزینه بود.

وی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه باید با حمایت اعتبارات دولتی باشد؛ چراکه بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود و اگر وارد شود، قطعا عملکردی ضعیف خواهد داشت.

کریمی‌قدوسی اظهار کرد: برند نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران در سه سال خوب بوده است و اگر یک سال برگزار نکنیم، بهتر از آن است، که بد برگزار کنیم.

وی افزود: اعتبارات نمایشگاه دچار اشکال شده است و باید با بودجه دولتی باشد. از هم‌اکنون برای دوره بعد تلاش خواهیم کرد تا با کمک بخش خصوصی و دولتی این کار را انجام دهیم. به هرحال امسال احتمال 99 درصد تا پایان سال نمایشگاه را برگزار نخواهیم کرد. احتمال برگزاری در سال آینده بیشتر است.

 جمعه 21 آذر 1393  ساعت 4:23 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بازی رایانه‌ای «انقلاب عشق» در مسیر تولید

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%c2%ab%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%b9%d8%b4%d9%82%c2%bb-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b3%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af

گروه فضای مجازی: بازی رایانه‌ای «انقلاب عشق» با موضوع انقلاب اسلامی ایران در مسیر تولید است.

مهدی جعفری، تهیه‌کننده بازی رایانه‌ای «انقلاب عشق»، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به روند تولید این بازی اظهار کرد: این بازی رایانه‌ای با موضوع انقلاب اسلامی ایران از 15 خرداد 42 تا 22 بهمن 57 است که به بازگویی واقعه تاریخی انقلاب اسلامی در ایران می‌پردازد.

وی ادامه داد: این بازی قرار است در قالب یکی از بزرگترین پروژه‌های بازی در کشور ارائه شود.

تهیه‌کننده بازی رایانه‌ای «انقلاب عشق» تصریح کرد: این پروژه از آذرماه سال گذشته آغاز شده است اما از ابتدای امسال خروجی قابل رؤیت داشته است.

وی بیان کرد: چندان قصد نداشتیم که این بازی را رسانه‌ای کنیم اما به دلیل آنکه در آستانه 22 بهمن هستیم، به اطلاع‌رسانی بازی پرداختیم.

جعفری اظهار کرد: تا 22 بهمن، تصاویر، دموی بازی و حتی تیزر بازی آماده خواهد شد و از طریق سایت ایکنا منتشر خواهیم کرد.

وی بیان کرد: تلاش‌مان این است تا این بازی رایانه‌ای را برای تعطیلات تابستان سال 94 در سبد کالای گیمرهای ایرانی قرار دهیم.

تهیه‌کننده بازی رایانه‌ای انقلاب عشق تصریح کرد: این بازی برای نسخه PC با  سبک open wodr تولید خواهد شد.

 چهارشنبه 19 آذر 1393  ساعت 4:22 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

ثبت نام در کلاس‌های تخصصی پاسکال لوبان آغاز شد

 

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از علاقه‌مندان برای شرکت در کلاس‌های تخصصی بازی‌سازی "پاسکال لوبان" استاد بین المللی بازی‌های رایانه‌ای ثبت‌نام می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برنامه کلاس‌های تخصصی (Master Class) در 3 بخش و هر بخش در قالب یک روز کامل به طول خواهد انجامید. افراد می‌توانند برای یک یا هر 3  ماژول اقدام به ثبت نام کنند. 


شرکت کنندگان در کلاس های  تخصصی بازی سازی پاسکال لوبان بایست به زبان انگلیسی مسلط باشند همچنین پس از برگزاری دوره برای هر فرد گواهینامه صادر می‌شود. 

علاقه مندان می توانند پس از بررسی ماژول‌ها، با پرداخت مبلغ مذکور، تا قبل از 30 آذر ماه اقدام به ثبت نام کنند. مبلغ مذکور باید به شماره حساب 1-10103585-810-873 بانک سامان شعبه کریمخان به نام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای واریز شود.


گفتنی است افراد با در دست داشتن فیش پرداختی می توانند به واحد تولید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مراجعه کنند. و یا اسکن فیش خود، نام و نام خانوادگی و شماره تماس را  به آدرس  tolid@ircg.ir  (با درج عنوان ثبت نام در کارگاه) ارسال کنند. برای هر فرد کارت ورود صادر می‌شود. 


ماژول (1)

 

 

 

 Complete and detailed analysis of all the freemium monetization mechanisms
 Design rules for three other key dimensions of F2P design (shop, onboarding, viralization)
 Detailed analysis of a successful F2P game
 How to control the player's progression in the game
 The differences in design between F2P targeted at casual and hardcore gamers
This one-day module is very rich in terms of content and gives students all the basics they need to know in order to understand what it takes to design a successful F2P game.

 

 

زمان: سه شنبه  16 دی ماه، ساعت  9 صبح تا 6 عصر    
مکان: سالن همایش پارک هنرمندان
هزینه ثبت نام:  برای هر نفر مبلغ 100 هزار تومان
حداکثر ظرفیت افراد شرکت کننده 70 نفر است. لذا الویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند. 

 

ماژول (2): کارگاه های آموزشی

 

 
It is a workshop where students, alone or in small groups and under my guidance, develop their own high concept for a freemium game. This module is introduced by a short lecture describing a five-step method and a checklist to define the concept for a F2P game.

 

 

زمان چهارشنبه 17 دی ماه، ساعت  9 صبح تا 6 عصر    
مکان: انستیتو ملی بازی سازی
هزینه ثبت نام: برای هر فرد مبلغ 100 هزار تومان
از آنجایی که تنها 5 گروه حداکثر 5 نفره می‌توانند از این ماژول استفاده کنند، الویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند. 

 

ماژول (3): مشاوره با  استدیوهای بازی سازی

 

It is for existing studios. It is made up of 1,5/2 hours long private sessions during which I assess an existing game project and make suggestions for improvement. In order to deliver a complete and practical assessment, I use a design checklist and recommendations template I developed. Thus, attendees leave with a clear understanding of their project's weak spots and ways to improve them.

 

زمان: پنج شنبه 18 دی ماه، ساعت هماهنگ شده با هر یک از استدیو ها
مکان: استدیوهای بازی‌سازی

هزینه ثبت نام: هزینه بازدید از هر استدیو 200 هزار تومان  است.

افراد بایستی پس از مراجعه برای روز  17دی ماه  هماهنگ کردن ساعت در استدیوی خود اقدام کنند. 

هر گونه تغییر در زمان و مکان کلاس ها متعاقبا {در سایت بنیاد دیگه} اعلام می‌شود.

یاد آور می شود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای دی ماه سال‌جاری کارگاه‌های تخصصی گیم را  با حضور استاد بین المللی "پاسکال لوبان" به منظور آموزش نیروهای متخصص داخلی در حوزه طراحی بازی با پرداخت درون برنامه ای برگزار می کند.

بر این اساس از پاسکال لوبان (Pascal Luban ) به منظور برگزاری کلاس های تخصصی (Master Classs) در ایران دعوت شده است.

منبع:سایت بنیاد ملی بازی های رایانه ایدوشنبه 17 آذر 1393  ساعت 9:14 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

به نام خدا

سلام

مصاحبه با حمزه آزاد که یکی از حامیان بازی های ایرانی هستند ( و البته بازیسازان) :

1-لطفا خودت را به ... معرفی کن. چند سال سن داری و چطور با بازی آشنا شدی! ؟

* حمزه آزاد هستم 24 ساله و فعال حوزه گیم (ترجیح میدم عنوان خاصی رو بیان نکنم) البته مدیرعامل شرکت بازی سازان جوان!

من از وقتی یادمه یه کلوب ورزشی داشتیم که از آتاری بگیر تا پلی استیشن ادامه داشت روند پیشرفتش و از همونجا درگیر گیم شدم

 

2-چه موقعی با بازی سازی آشنا شدی؟و اولین فعالیت جدیت در این زمینه چی بود؟

از بچگی دوست داشتم خودم خالق یه اثر حالا توی رباتیک یا گیم باشم که شروعش با خریداری یه پک نرم افزاری شروع شد که اواخر دوران راهنمایی (حدود 10 سال پیش) با نرم افزار گیم میکر بود. همون زمان تا اوایل دبیرستان چند تا بازی مستقل کوچیک ساخته بودم و انفاقا واسه جشنواره گیم تهران هم فرستادم سه چهار تایی و سه تاش رو توی مجله چاپ کردن.

ولی اواسط دبیرستان کامپیوترم خراب شد و تا اول دانشگاه که لپ تاپ گرفتم فقط در حد یه کم مطالعه و ... سراغش میرفتم چون سیستمی نداشتم و شروع جدی و دوباره من از همون اوایل دانشگاه بود حدود 5 سال پیش!

 

3-بازی ایرانی و خارجی مورد علاقه‌ات چی هست؟

به کوهنورد علاقه خاصی داشتم هر چند هیچوقت تمومش نکردم شاید بخاطر این بود که با گیم میکر ساخته شد! البته گرافیک بازیش واقعا فوق العاده بود و اینکه چنین چیز متفاوتی ساخته شده بود هم هنوز برام جذابیت داره! بازی پروانه هم که واقعا عالیه!

بازی های ایرانی دیگه هم هستن ولی این دو تا بیشتر چسبید. بازی های مستقل خوب هم زیادن ایرانی!

توی خارجی ها مسلما اولین بازی فوتبال هست البته من بیشتر PES بازی میکنم، بعدش میتونم Shank رو بگم که عالی بود. World of Goo و ... هم که جای خود دارن

 

4-یکم از گروهی که بیشتر با آن‌ها هستی بگو.

نمیدونم منظورتون دقیقا از گروه کدومه چون تقریبا برای هر کاری با افراد مختلفی در ارتباطم ولی معمولا دوستان نزدیک دانشگاهیم تشکیل میدن که اکثرشون الان توی شرکتم در حال فعالیت هستن

 

5-جشنواره های مختلفی در ایران برگزار کردید. مثل دانشجویان بازی ساز. میتونی تعدادی از اونها رو نام ببری؟

اینجوری هم دیگه نگید تعدای از اونا فکر میکنن چند رقمیه 

جشنواره ملی دانشجوی بازی ساز

مسابقات جهانی بازی سازی 24 ساعته

جشنواره بازیسازان مستقل ایران

 

6-خب،چطور ساز و کار اولین جشنواره را آماده کردین؟

اولین جشنواره استارتش از سال 90 آغاز شد که اون زمان با همفکری رییس بخش آموزش بنیاد ملی بازی های رایانه ای، آقای فرخنده کیش عزیز طرحش رو مطرح کردیم که البته دیگه اونجا حضور ندارن.

همیشه اولین حرکت ها کار سختیه! ماهم تا قبلش تجربه کارای درون دانشگاهی و استانی داشتیم و یه جشنواره ملی با سن کم ما و نداشتن علم به این کار توسط مسئولین دانشگاهی واقعا کار سختی بود و یادمه تقریبا همه کارها رو خودمون پیگیری میکردیم حتی جلسات تهران و جذب اسپانسر! با چند تا تمدید بالاخره خرداد 91 اختتامیه دوره نخست جشنواره برگزار شد

 

7-و در مورد آخرین جشنواره بازی سازان مستقل(در دانشگاه مازندران) ؟

البته جشنواره بازیسازان مستقل ایران ربطی به دانشگاه مازندران نداشت و اون رو کاملا مستقل برگزار کردیم

جشنواره دانشجوی بازی ساز رو از طرف دانشگاه مازندران دو دوره برگزار کردیم که مهر 92 اختتامیه دوره دوم بود

اما اختتامیه دوره نخست جشنواره بازیسازان مستقل ایران مهرماه 93 در تهران برگزار شد که تجربه فوق العاده ای در کنار بهترین های مستقل ایران بود که در رویدادی کاملا مستقل در کنار هم جمع شده بودن و فراخوان دوره دوم اون هم از بهمن ماه امساب آغار میشه.

 

8-چطور با مسئولین ارتباط برقرار می کنید؟ نظرشون در مورد بازی و بازیسازی چیه؟

خب ما با مسئولینی که در حوزه گیم هستن ارتباط برقرار میکنیم، اولش با نامه بعد پیگیری و بعد جلسات حضوری و ...

نظر همه مثبت هست اما هر کدوم با توجه به سیاست های نهاد خودشون و اختیاراتی که دارن یه سری کارا انجام میدن و یه سری کارا هم که میتونن انجام نمیدن  بعضی از کاراشون سلیقه ای هست و نمیشه این رو انکار کرد. مهمترین بحث هم در رابطه با مسئولین، اعتماد اونها به شما و کاری هست که دارین انجام میدین، اگه اوکی باشن تا آخرش باهاتون هستن

9-چقدر با بازیساز های مختلف مثل گروه سازنده ارتش های فرازمینی،شبگرد،تراتئون،پروانه و جنون سیاه تعامل و ارتباط داری؟

تقریبا با همه بازیسازا با توجه به کارای مختلفی که توی حوزه های مختلف گیم میکنیم آشنا هستم شاید بشه گفت بیشترین تعامل رو بین همشون دارم، بازی های فوق هم که همه از دوستان خوب ما هستن بجز تراتئون که در ارتباط کمتری دارم.

 

10-تا الآن در جشنواره هایی که برگزار کردی ، شده فکر کنی یک بازی به حق خودش نرسیده ؟ (بخاطر رقابت بین مستقل ها و غیر مستقل ها یا شبیه به این)

البته نظر اصلی رو داورها میدن توی این رویدادها و منم تلاش کردم اگر بازیی نادیده گرفته شد یا به هر دلیلی به حقش نرسید به داوران گوشزد کنم و نذارم این اتفاق بیفته، فقط توی دوره اول مسابقات جهانی چون داورا از چند تا کشور بودن و حضوری نبود واقعا راضی نبودم بخصوص چند تا از داورای ایرانی، چون رویدادهای قبلی (دوره او و دوم جشنواره ملی دانشجوی بازی ساز و دوره اول مسابقات جهانی که دبیرشون بودم یکی از داورا تقریبا همیشه بهم تحمیل میشد برای اینکه کارای حمایت از یه نهاد راحتتر انجام بشه) اما توی دو رویداد اخیر (جشنواره بازیسازان مستقل ایران و دوره دوم مسابقات جهانی) توی انتخاب داوران کاملا مستقل عمل کردم و به کسی اجازه دخالت ندادم ولی درباره گذشته واقعا نمیشد اون اتاق بیفته چون زیر پرچم دانشگاه مازندران انجام میشدن

 

11- چیزی بوده که میخواستی در جشنواره باشه ، اما نشد که بشه؟

...ادامه مطلب
یک شنبه 16 آذر 1393  ساعت 11:45 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

با حضور پاسکال لوبان برگزار می‌شود:

کلاس‌های تخصصی آموزش بازی‌سازی در تهران

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برنامه کارگاه‌های تخصصی بازی سازی "پاسکال لوبان"  استاد بین المللی بازی‌های رایانه‌ای را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برنامه کلاس‌های تخصصی (Master Class) در 3 بخش و هر بخش در قالب یک روز کامل به طول خواهد انجامید.
بر این اساس برنامه کلاس های تخصصی عبارتند از:

 

 

 

 

:Module 1 is made up of lectures

* Complete and detailed analysis of all the freemium monetization

mechanisms

* Design rules for three other key dimensions of F2P design

(shop, onboarding, viralization)

* Detailed analysis of a successful F2P game

* How to control the player's progression in the game

* The differences in design between F2P targeted at casual and hardcore gamers

This one-day module is very rich in terms of content and gives students all the basics they need to know in order to understand what it takes to

.design a successful F2P game

 

Module 2: Workshop

Module 2 is a workshop where students, alone or in small groups and under my guidance, develop their own high concept for a freemium game.

.This module is introduced by a short lecture describing a five-steps method and a checklist to define the concept for a F2P game

 

:Module 3 is for existing studios

.It is made up of 1,5/2 hours long private sessions during which I assess an existing game project

and make suggestions for improvement. In order to deliver a complete and practical assessment, I use a design checklist and recommendations

template I developed. Thus, attendees leave with a clear understanding of their project's weak spots and ways to improve them. In a day, I can

.review up to 5 projects

 
 

یاد آور می شود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای دی ماه سال‌جاری کارگاه‌های تخصصی گیم را  با حضور استاد بین المللی "پاسکال لوبان" به منظور آموزش نیروهای متخصص داخلی در حوزه طراحی بازی با پرداخت درون برنامه ای برگزار می کند.
بر این اساس از پاسکال لوبان (Pascal Luban ) به منظور برگزاری کلاس های تخصصی (Master Classs) در ایران دعوت شده است.یک شنبه 16 آذر 1393  ساعت 11:43 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

مسابقه بازی‌های رایانه‌ای «دوران افتخار» برگزار می‌شود

%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%c2%ab%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1%c2%bb-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d9%88%d8%af

گروه فضای مجازی: مسابقه بازی‌های رایانه‌ای «دوران افتخار»(ویژه دانش‌آموزان) از ۱۷ تا ۱۹ آذر در فرهنگ‌سرای فناوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، بازی رایانه‌ای «دوران افتخار»؛ روایت‌گر خاطرات رزمندگان اسلام در دو عملیات بیت‌المقدس و مرصاد است که در سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای معرفی شد و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرارگرفت.

«دوران افتخار»؛ شامل 6 مرحله و در سبک اول شخص اکشن با کیفیتی بالا تولید شده است.

در خلاصه این بازی آمده است: عبدالرضا، بسیجی ایرانی است که در خارج از خاک کشورمان توسط سرویس جاسوسی اسرائیل (موساد) دستگیر و پرونده او برای تحقیقات بیشتر به سازمان NSA آمریکا ارسال شده است. در این حین نیروهای ایرانی درصدد آزادساری او برمی‌آیند و موفق می‌شوند با استفاده از نیروهای خود و نفوذ در سازمان NSA موجبات آزادسازی او را فراهم آورند. در حین انجام عملیات آزاد سازی، هکرایرانی اسناد مهمی را از عبدالرضا بدست می‌آورد که ...

به نفرات برتر این مسابقه جوایز ارزنده ای اهداء می‌شود. همچنین علاقه‌مندان برای ثبت نام و شرکت در این مسابقه می‌توانند به فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات واقع در: تقاطع خیابان‌های کارگر جنوبی و جمهوری مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66902138  تماس بگیرند.

 شنبه 15 آذر 1393  ساعت 3:02 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
 
   

معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز خبر داد:

فراخوان دعوت به همکاری از تولیدکنندگان بازی رایانه‌ای

 

معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز فراخوان دعوت به همکاری از تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای را منتشر کرد.
به گزار ش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ‌ای ،معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز در نظر دارد بنا به رسالت خود نسبت به خرید بازی های رایانه ای با هنجارهای اسلامی ایرانی و موضوعات شهروندی اقدام کند.
اهداف:
1.    ترویج، تحکیم و ارتقاء فرهنگ شهروندی
2.    ایجاد بستری مناسب جهت شناسایی استعدادهای جوانان در عرصه ی تولید بازی های رایانه ای
3.    حمایت از فعالیت تولید کنندگان بازی های رایانه ای داخلی
موضوعات:
حقوق شهروندی، فرهنگ همسایگی و آپارتمان نشینی، سالمندان، مشارکت شهروندان در مدیریت شهری، حفظ فضای سبز، اموال عمومی، زیباسازی محیط، مدیریت زباله و پسماند، ترافیک و حمل و نقل عمومی، ایمنی و بهداشت، آتش نشانی، شهروند الکترونیک، سد معبر ، نظم اجتماعی، مدیریت خشم، فرهنگ کار جمعی
تذکر: صرفاً آثاری که مطابق با یکی از موضوعات ذکر شده باشند، پذیرفته خواهند شد.
شرایط و مقررات:
متقاضی باید سازنده یا صاحب امتیاز اثر باشد و در صورت تایید اثر، مدارک لازم را ارائه دهد.
تنها بازی هایی که به طور کامل ساخته شده و نسخه ی نهایی آنها قابل ارائه باشند، جهت بررسی پذیرفته می شوند.
ارسال اثر به منزله ی خریدِ قطعی آن توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیست و نتیجه پس از بررسی به متقاضیان اعلام خواهد شد.
اولویت با آثاری است که پیش از این توزیع و منتشر نشده باشند.
آثار از همه ی نقاط ایران پذیرفته می شوند اما اولویت با بازی های رایانه ای است که توسط شرکت ها و سازندگان فعال در شیراز ساخته شده است.
آثار فرهنگی و هنری و بسته های نرم افزاری به کار رفته در اثر، مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ، ارزش های ملّی، دینی و امنیت ملّی جمهوری اسلامی ایران نباشد.
حقوق مادی و معنوی پدید آورندگان آثار فرهنگی و هنری و بسته های نرم افزاری به کار رفته در اثر، طبق قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران رعایت شده باشد.
ارسال کامل مدارک الزامی است و در صورت وجود نقص، آثار ارسالی بررسی نخواهند شد.
مدارک ارسالی مسترد نخواهد شد.
چنانچه مواردی در این فراخوان درج و پیش‌بینی نشده باشد، موضوع از طریق واحد امور اجتماعی و مشارکت های مردمی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز استعلام گردد.
زمان بندی فراخوان:
مهلت ارسال آثار و مدارک تا 30 دی 93
بررسی آثار تا 30 بهمن 93
اعلام نتایج :30 بهمن  از طریق سایت www.shirazfarhangi.ir  
مدارک لازم:
1-    فرم مشخصات اثر (لازم است متقاضیان، فرم را از طریق سایت دریافت نموده و آن را تکمیل فرمایند.)
2-    یک نسخه بازی تست شده
3-    متن کامل بازی نامه
4-    فیلم کامل مراحل بازی
تذکر: معاونت فرهنگی و امور اجتماعی در قبال مدارک ناقص یا مدارکی که پس از پایان مهلت اعلام شده ارسال گردند تعهدی نخواهد داشت.
نشانی: شیراز- رو به روی حرم مطهر سید علاء الدین حسین – ابتدای خیابان حسینی – کوچه ی اول – معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز-  مدیریت اجتماعی و مشارکت های مردمی- کد پستی 7138935885
تلفن: 4- 37363081  071     داخلی 121
فکس: 37363085   071
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت  http://www.eshiraz.ir/farhangi/fa/farhangi01,11  مراجعه کنند.

 

منبع:بنیاد ملی بازیهای رایانه ای 

 
عناوین آخرین مطالب