دوشنبه 30 تیر 1393  ساعت 6:38 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام

بک یا الله...کلی حرف برای زدن دارم خدا...ریز و درشت

 

من نمیخوام این شب رو از دست بدم... نه

 

در این شب تمام حوادث سال آینده به امام هر زمان ارائه می‏شود و وى از سرنوشت خود و دیگران با خبر مىیگردد. امام باقر علیه السلام می‏فرماید: « در شب قدر به‏ ولى امر (امام هر زمان) تفسیر كارها و حوادث نازل می‏شود و وى درباره خویش و دیگر مردمان مأمور به دستورهایى میشود» منبع

همدیگر را ببخشیم

التماس و خواستار دعا...یک شنبه 29 تیر 1393  ساعت 2:40 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کودکان میهمان ویژه نقد بازی های رایانه ای ضداسلامی

تهران - ایرنا - کارشناسان در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران انگیزه تولید بازی های رایانه ای و شماری از فیلم های ضد اسلامی و ضد فرهنگ ایرانی را با حضور کودکان و نوجوانان نقد و بررسی می کنند.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در حالی که بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن به روزهای پایانی خود نزدیک می شود شمار بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ قرآنی نیز رو به افزایش است و روزانه حجم قابل توجهی از مردم روزه دار با حضور در باغ موزه دفاغ مقدس از این نمایشگاه دیدن می کنند.

یکی از غرفه هایی که به هنگام بازدید جلب توجه می کند و حضور خانواده ها به همراه کودکان و نوجوانان در آن پر رنگ دیده می شود غرفه ای است که در آن بخش هایی از فیلم های هالیوودی ضد ایرانی و بازی های رایانه ای ضد اسلامی و ضد فرهنگ ایرانی برای مخاطبان به ویژه نسل امروز به نمایش گذاشته می شود و سپس مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

این غرفه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ایجاد شده و زمینه ای را فراهم کرده که با حضور کارشناسان تبعات و آثار منفی و اهداف پلید اینگونه فیلم های هالیوودی ضد ایرانی و بازی های رایانه ای ضد اسلامی برای مخاطبان تبیین و معرفی شود.

در این غرفه کارشناسان مربوطه ابتدا تصاویری از این فیلم ها را برای مخاطبان خود پخش می کنند و سپس با سئوالاتی این مخاطبان را وارد بحث می کنند و آرام آرام جنبه دیگر این بازی های ضدفرهنگی به بازدیدکننده ارایه می شود.

در مرحله بعد، صحنه هایی از بازی های رایانه ای معروف برای کودکان نمایش داده می شود که نمادهای ضداسلامی، حس مبارزه با پیام های آیات، مبارزه و کشتار مسلمانان، توهین و اهانت به مقدسات و ... در این بازی ها برای کودکان به نمایش گذاشته می شود...ادامه مطلب
یک شنبه 29 تیر 1393  ساعت 7:29 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

فراخوان چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران

دبیرخانه چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با توجه به نزدیک شدن این رویداد علمی- هنری- صنعتی، فراخوان عمومی آن را اعلام می­دارد.

لازم به ذکر است که در این جشنواره تمامی بازی‌ها اعم از مستقل و غیر مستقل امکان شرکت داشته و داوری آثار بدون توجه به ساختار تیم سازنده (مستقل بودن یا نبودن) انجام خواهد گرفت. با توجه به ضرورت توجه و تقدیر از جریان بازی‌سازی مستقل در کشور، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جشنواره مخصوصی را نیز برای بازی‌های مستقل در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد کرد که جزئیات و ضوابط آن به زودی طی فراخوانی کاملاً مجزا به اطلاع عموم خواهد رسید.

از بزرگترین تغییرات جشنواره چهارم نسبت به جشنواره‌های قبلی می‌توان به تقسیم‌بندی و داوری بازی‌ها بر اساس ژانرهای اصلی بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد. اینکار به منظور تلاش برای انطباق هر چه بیشتر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با استانداردهای جشنواره‌های بین‌المللی صورت پذیرفته است. در انتها نیز از میان تمامی بازی‌های ارسالی به دبیرخانه، یک بازی به عنوان بازی سال ایران انتخاب خواهد شد.

زمان ارسال آثار از تاریخ 15 تیرماه 1393 تا 1 شهریورماه 1393 خواهد بود. همچنین برگزاری آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره در نیمه دوم مهرماه 1393 برگزار خواهد شد.

برای دریافت فایل فراخوان جشنواره که حاوی جزئیات بخش‌ها و ضوابط و مقررات آن است بر روی اینجا کلیک نمایید.

منبع:سایت اولیه جشنواره
 یک شنبه 29 تیر 1393  ساعت 6:06 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

 سلام

بازی سالهای سیاه بازی در سبک ادونچر جهان باز یا open world می باشد . در این بازی شما در نقش دو کاراگاه یعنی کارگاه افشار در تهران و امیر در لندن هستید . داستان این بازی درست بعد از داستان بازی قتل در کوچه های طهران اتفاق می افتد.
این بازی بزرگترین پروژه شرکت رسانا شکوه کویر و حتی به جرات می توان بزرگترین بازی ایرانی ساخته شده از لحاظ حجم طراحی های هنری ، مدلسازی ،انیمیشن ، دیالوگ ها و کد نویسی تا کنون است که ساخت آن سه سال زمان برده است که در آن محیط دو شهر ایران و لندن و بالغ بر بیست محیط داخلی و حدود 30 تا 40 کاراکتر وجود دارد.
این بازی با درون مایه ملی سعی در بازسازی فضای ایران در تاریک ترین سالهای خود دارد. در سالهایی که کودتا ، قحطی های حاصل از جنگ جهانی دوم ، فقر ، و سیاستهای انگلیس علیه ایران صورت پذیرفته است و یکی از پرمایه ترین داستان بازیهای ایرانی را تقدیم به بازیکنان می نماید.

( :توضیحات سازندگان بازی)

 

28634580458382561383.jpg

 

20413089430022856305.jpg

 

49011802390467163383.jpg

 

43521077102444230532.jpg

 

98148768425104903847.jpgسه شنبه 24 تیر 1393  ساعت 2:02 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

روایت دلیران تنگستان آماده عرضه در بازار گیم ایران

 


بازی "فریادآزادی" از تولیدات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با موضوع سلحشوری مردم تنگستان و جنوب ایران در مبارزه با استعمار انگلیس،آماده عرضه در بازار گیم شد.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، "احسان ابراهیم زاده" نویسنده بازی فریاد آزادی  در زمینه توزیع این اثر در بازار گفت: نسخه نهایی فریاد آزادی اوایل امسال  برای تست نهایی به بنیاد ارایه و پس از کارشناسی و اعمال تغییرات  مد نظر، آماده عرضه به بازار گیم شده است.
وی به زمان توزیع بازی فریاد آزادی در بازار گیم اشاره کرد و  ادامه داد: این بازی از منظر گروه سازنده آماده عرضه به بازار بوده  و در صورت توافق با ناشر قفل گذاری می شود .
 نویسنده بازی رایانه ای فریاد آزادی به  دریافت هولوگرام این اثر اشاره کردو توضیح داد: با توجه به قرار گیری در فصل تابستان که زمان اوقات فراغت دانش آموزان است پیش بینی می شود در این ایام استقبال خوبی از این بازی در بازار شود.
ابراهیم زاده افزود: تیم سازنده بازی فریاد آزادی اکنون در حال برنامه ریزی برای بازاریابی و تبلیغات هستند. 
وی یادآورشد که هوش مصنوعی این  گیم ایرانی منحصر به فرد بوده ودر تولید انیمیشن بازی از سیستم(Motion Capture) موشن کپچر استفاده شده است.
بازی فریاد آزادی برای گروه سنی +12 طراحی شده و در قالب دو نوع اکشن و مخفی کاری به سبک FPS یا (تیراندازی اول شخص) و با موضوع سلحشوری و استکبار ستیزی مردم جنوب  و مبارزه  اهالی تنگستان با مهاجمان انگلیسی  ساخته شده است.
همچنین صدا گذاری این بازی را دوبلورهای مطرح کشور به سرپرستی هومن خیاط انجام داده اند وموسیقی آن تلفیقی از مدرن و محلی بوشهراست.  
بازی رایانه ای فریاد آزادی به نویسندگی احسان ابراهیم زاده، حمید برغانی کارگردان هنری و سام افشار مدیر فنی تولید در شرکت پردازش افزارپژواک  ساخته شده است.
فضای بازی در قالب 10 مرحله  طراحی شده و روایت تاریخی و استفاده از تصاویر در مناطق  مختلف جنوب مانند روستا ها، نخلستان های بوشهر و سبک معماری جنوب ایران از ویژگی این اثر به شمار می رود.
داستان و شخصیت بازی فریاد آزادی بر گرفته از کتاب های تاریخی موجود در دوره زمانی 1290 شمسی بوده و همچنین مجموعه تلویزیونی دلیران تنگستان در داستان پردازی بازی کمک خوبی برای طراحان بازی بود. 
بازی رایانه ای فریاد آزدای روایتگر تاریخ معاصر ایران و شرح رشادت های مردم جنوب کشور در مبارزه با استعمار انگلیس است. 
محور داستانی بازی فریاد آزادی به  "رییسعلی دلواری" رهبر قیام مبارزان تنگستانی علیه نیروهای اشغالگر و متجاوز انگلیسی در اواخر قرن گذشته  اختصاص دارد، نظامیان انگلیسی در 17 مرداد 1294  شمسی و پیش  از جنگ جهانی اول بوشهر را اشغال کردند و پس از آن  با چندین ناو جنگی و صدها سرباز هندی و انگلیسی به منطقه تنگستان یورش بردند،مردم مبارز جنوب ایران طی دو قرن اخیر بارها با استعمارگران درگیر شده‌اند، اما قیام "رییسعلی دلواری"‌ در خلال جنگ جهانی اول نقطه عطفی در مبارزات مردم جنوب به شمار می‌رود...ادامه مطلب
سه شنبه 24 تیر 1393  ساعت 2:34 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بانک جامع مقالات مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای راه‌اندازی می‌شود


 

بانک جامع مقالات و تحقیق مرتبط با گیم در معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، ایجاد یک مرجع از تمامی پژوهش‌های انجام شده در این حوزه از اهداف راه اندازی بانک جامع مقالات مرتبط با بازی های رایانه ای به شمار می رود.
بر اساس اعلام معاونت آموزش و پژوهش این بنیاد، یافتن موضوع های لازم و ضروری برای پژوهش و واسپاری   کارهای مطالعاتی به گروه‌های پژوهشی دیگر اهداف راه اندازی بانک جامع مقالات مرتبط با گیم را تشکیل  می دهد.
علاقه مندان می توانند برای ارسال مقاله یا تحقیق خود در حوزه بازی های رایانه ای و ویدیویی و ثبت آن در بانک جامع  به ایمیل: education@ircg.ir اقدام کنند.

منبع ircg.irیک شنبه 22 تیر 1393  ساعت 3:00 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کارگاه آموزشی کانسپت و نقاشی دیجیتال در انستیتو ملی بازیسازی برگزار می شود

 

بنیاد ملی بازی های رایانه ای کارگاه آموزشی "کانسپت و نقاشی دیجیتال" را 26 تیرماه (پنجشنبه) در انستیتو ملی بازیسازی برگزار می‌کند. 
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این کارگاه به روند طراحی شخصیت (کاراکتر)، فضا، تصویرسازی دیجیتال و کانسپت آرت برای این رویداد می پردازد.
کارگاه آموزشی نقاشی دیجیتال 26 تیر(پنجشنبه) از ساعت 16 تا 19 با حضور سعید رمضانی  برگزار می شود.
علاقه‌مندان برای شرکت و آگاهی از نحوه حضور در این کارگاه آموزشی می توانند به سایت انستیتو ملی بازیسازی به 
آدرس http://irangdi.com مراجعه کنند.

 منبع ircg.irیک شنبه 22 تیر 1393  ساعت 2:58 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

ی رایانه ای "مقاومت خرمشهر" اسفندماه آماده عرضه می‌شود

بازی "مقاومت خرمشهر" که با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شرکت شیوا پرداز کرمان تولید شده است، اواخر سال جاری برای توزیع  در بازار گیم آماده  می‌شود.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"حسین آزادپور" مدیر تولید این بازی با یادآوری اینکه قرار بود بازی "مقاومت خرمشهر" تابستان 93 وارد بازار گیم شود، توضیح داد: داستان بازی بازنگری شده و در مقابل حجم کاری در این اثر نیز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برای بهبود ارتقای کیفیت بازی و اعمال تغییرات پیشنهادی از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای این بازی با تاخیر زمانی 6 ماهه وارد بازار گیم می شود.
مدیر تولید بازی رایانه ای مقاومت خرمشهر پیشرفت پروژه را 50 در صد عنوان کرد و گفت: همه عوامل تولید شبانه روز در تلاشند  تا بتوانند بازی را در زمان یادشده آماده عرضه شود.
 این بازی به نویسندگی محمدرضا عابدی و مدیریت حسین آزادپور در شرکت شیوا پرداز کرمان ویژه گروه های سنی نوجوان و جوان  اماده عرضه می شود.
بازی رایانه ای مقاومت خرمشهر در سبک بازی اکشن سوم شخص، دوربین نمای بالا و با موضوع توجه به داستان دفاع  و درگیری های مستقیم با دشمن بعثی تولید شده است.
این بازی در قالب 6 مرحله برای کاربر طراحی شده  و اواخر زمستان 93 در چرخه توزیع قرار می گیرد. 
در بازی مقاومت خرمشهر سعی شده از لحاظ گیم پلی و قابلیت های شخصیت های داستان عناصری در بازی همچون سیستم مبارزه بر اساس پناه گیری و شلیک، امکان استفاده از اسلحه های مختلف، تعقیب و گریز گنجانده شده  تا این اثر برای کاربرجذاب و متمایز باشد.
ایده داستان بازی از دفاع و مقاومت مردمی خرمشهر در روزهای آغازین جنگ تحمیلی در این شهر گرفته شده و بر اساس اعلام دست اندرکاران ساخت آن ، طراحی گیم پلی این اثر به شکل مستقیم بازی بوده و مشابه خارجی ندارد. 
داستان بازی روایتی از مقاومت مردمی خرمشهر در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی است، در این بازی  رشادت و دفاع مردم خرمشهر در 34 روز اول جنگ تحمیلی  روایت و کاربر باید در هرمرحله از بازی اهداف خاصی را دنبال کند.

  

 
عناوین آخرین مطالب