چهارشنبه 3 دی 1393  ساعت 5:49 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

زمستان امسال با جشنواره بازی‌های مستقل گرم می‌شود

دبیر جشنواره بازی‌های مستقل از برگزاری این جشنواره سراسری در اواخر بهمن و اوایل اسفند سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای "حسین حسینیان" با بیان اینکه این رویداد پنج روزه برای نخستین بار توسط مرکز رشد بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود. گفت: در این رویداد، برنامه‌های آموزشی مختلفی با رویکرد بازی‌سازی و ترویج روحیه کار مستقل برای بازی‌سازان علاقه‌مند برگزار می‌شود.

همچنین در کنار این جشنواره رویدادهای مرتبط دیگری نظیر برگزاری مسابقات بازی‌سازی برنامه‌ریزی شده که در روزهای آینده و از طریق وب سایت این جشنواره اعلام می‌شود.چهارشنبه 3 دی 1393  ساعت 5:48 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

نخستین جشنواره ملی بازی های رایانه ای رضوی در گلستان برگزار می شود

گرگان - ایرنا - نخستین جشنواره بازی های رایانه ای رضوی به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ نبوی مرداد ماه سال آینده به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.

 

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان روز چهارشنبه گفت: بازی سازان کشور تا اول مرداد 94 مهلت دارند آثار خود را برای شرکت در نخستین جشنواره بازی های رایانه ای رضوی و هفتمین جشنواره ملی پویانمایی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت یادآور شد: بازی های شرکت کننده در این جشنواره ملی می تواند شامل انواع بازی های مخصوص رایانه های خانگی (PC)، بازی های کنسولی، بازی های بر خط (online)، بازی های فلش و بازی های تلفن همراه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: آثار شرکت کننده در این جشنواره باید در موضوعات اکشن (حادثه ای)، ماجرایی، نقش آفرینی، استراتژی و مدیریتی، ماجرایی اکشن، سکوبازی، ورزشی و ساده طراحی شده باشند.

دبیر نخستین جشنواره بازی های رایانه ای رضوی و هفتمین جشنواره ملی پویانمایی (انیمیشن) خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از بازی های رایانه ای وارداتی است و تناسبی با فرهنگ اسلامی ندارد.

حجت الاسلام فضیلت افزود: از آن جا که کودکان و نوجوانان جامعه هدف بازی های رایانه ای به شمار می روند، با بررسی های انجام شده در بنیاد بین المللی امام رضا (ع) مقرر شد نسبت به برگزاری بازی های رایانه ای رضوی اقدام شود.

وی یادآور شد: بازی های رایانه ای بخشی از جشنواره سراسری پویانمایی رضوی است که سال آینده به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.

وی اشاعه و ترویج فرهنگ منور نبوی، علوی و رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار و امام رضا (ع) از مهمترین اهداف جشنواره بیان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان کشف و شکوفایی استعدادهای هنری و آشنا کردن نسل جوان جامعه با معارف نبوی، علوی و رضوی به کمک ابزار نوین بصری را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد. 

 
عناوین آخرین مطالب