آموزش وبلاگ نویسی
انواع وبلاگ
نوشته شده توسط مسئول وبلاگ ها راسخون در ساعت 11:39 AM

توضیح مختصری راجع به انواع وبلاگ ...

انواع وبلاگ :

 

ـ وبلاگ های متنی/ Text blogs

وبلاگ های متنی عمومی ترین نوع وبلاگ هستند که صاحب وبلاگ مطالب را بصورت نوشته ساده یا همراه با عکس و فیلم و ... منتشر می کند .

 

ـ وبلاگ های تصویری/ Photo blogs

فتوبلاگ همان‌طور که از نامش پیداست، وبلاگی است که در آن عکس قرار می‌گیرد.

به عبارت دیگر فتوبلاگ، یه وبلاگی گفته می‌شود که در آن، حرف اول را عکس می‌زند، هر چند که در این وبلاگ توضیحات متنی نیز وجود داشته باشد. درفتوبلاگ‌ها اکثرا افراد، عکس‌هایی را که با دوربین خود گرفته‌اند، قرار می‌دهند وتوضیح کوتاهی هم در مورد آن، در زیر عکس می‌نویسند. از آن‌جا که در فتوبلاگ‌ها عکس، حرف نخست را می‌زند و معمولا هم افراد، عکس‌های جالب خود را برای قراردادن در فتوبلاگ انتخاب می‌کنند، فتوبلاگ‌ها از محبوبیت خاصی در میان خوانندگان وبلاگ‌ها برخوردار هستند. طرز ساخت فتوبلاگ نیز ساده می‌باشد و شما بسادگی می‌توانید یک فتوبلاگ شخصی برای خود داشته باشید.

 

ـ وبلاگ های صوتی/ Audio blogs

همانطور که از نام این نوع وبلاگ پیدا است ، صاحب وبلاگ پست ها را بصورت صوتی منتشر میکند ؛ این صداها می توانند آموزش ، خاطرات یا هر صدای دیگر باشد .

 

ـ وبلاگ های ویدیویی/ Video blogs

حتما تا حالا وبلاگ هایی که آموزش هایی بصورت ویدئویی منتشر می کنند را دیده اید ، متاسفانه در کشور ما به دلیل سرعت پایین اینترنت این نوع وبلاگ ها رونق کمتری دارند .

صاحب وبلاگ می تواند هر نوع فیلمی که علاقه دارد را در وبلاگ خود انتشار دهد .

 

ـ وبلاگ های گروهی/ Group blogs

ممکن است چند وبلاگ نویس بخواهند بصورت تیمی یا گروهی یک وبلاگ را اداره کنند و هر کدام از آنها انتشار قسمتی از مطالب را بر عهده گیرند .

پس با این تعاریف، وبلاگ گروهی به وبلاگی گفته می شود که چند نفر برای مدیریت آن آستین همت را بالا زده اند و هر کس یک بخش از آن را به عهده گرفته است. مثلاً می توان چند نفر را مسئول فرستادن مطلب جدید کرد، یک نفر مسئول پاسخ گویی به نظرات کاربران، یک نفر هم بخش قالب و تنظیمات را مدیریت کند و یک مدیر کارهای وبلاگ را کنترل و هماهنگ کند. هرچند که انجام این کارها توسط یک شخص هم امکان پذیر است ولی شاید بخواهید با کمک چند نفر یک وبلاگ را بهتر اداره کنید.

 

ـ رادیوبلاگ های اینترنتی/ Podcasting

پادکست (به انگلیسی: Podcast)‏ یا پادپخش انتشار مجموعه‌ای از پرونده‌های رسانه دیجیتال است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از فید صورت می‌گیرد، و توسط کاربران معمولاً بر روی یک پخش‌کنندهٔ موسیقی دیجیتال قابل دریافت و پخش است. این روش ارائهٔ محتوا در سال ۲۰۰۴ محبوبیت و گسترش یافت؛ و گاه به آن رادیوی اینترنتی گفته می‌شود.

برای دریافت آن، معمولاً از برنامه‌های خبر خوان که از خدمات وب استفاده می‌کنند استفاده می‌شود و بر روی رایانه‌های خانگی و یا پخش‌کننده‌های موسیقی دیجیتال قابل پیاده سازی است. قابل ذکر است که عمل دریافت پادکست را پادکچ (به انگلیسی: Podcatch)‏ می‌گویند.

 


»