آموزش وبلاگ نویسی
چگونه تیتر مناسب برای پست های وبلاگ انتخاب کنیم؟
نوشته شده توسط مسئول وبلاگ ها راسخون در ساعت 1:36 PM

مراحل گفته شده به شما نشان می دهد که چگونه وی از این متد برای انتخاب مقالاتی که بهتر است بنویسد و نامگذاری آنها استفاده می کند...

اجازه دهید در ابتدا بحثمان را با معرفی یک روش آزمایشی آغاز کنیم. 
 
تکنیک اندرو چن: تیترهای وبلاگ خود را ابتدا در توئیتر آزمایش کنید.
 
مراحل گفته شده در زیر به شما نشان می دهد که چگونه وی از این متد برای انتخاب مقالاتی که بهتر است بنویسد و نامگذاری آنها استفاده می کند:
 
1. نظر، ایده یا گفته خود را توئیت کنید.
2. ببینید چند نفر آن را ری توئیت می کنند.
3. اگر عدد قابل قبولی در مرحله دوم به دست آوردید آن گاه درباره آن عنوان پست وبلاگ خود را بنویسید.
 
با دریافت ده ها ری توئیت از نقل قول خود، وی مقاله ای در خصوص آن منتشر کرد که امروزه تقریبا تبدیل به یک پست افسانه ای شده است. پس اگر در توئیتر اکانت دارید، این روش یکی از قدرتمندترین راه ها برای ارزیابی تیترهای انتخابی و ایده های شما است و مطمئن باشید که با استفاده از آن وقت خود را هدر نداده اید.
 
اما اگر هنوز در توئیتر ثبت نام نکرده اید نیازی نیست نگران باشید. چون به احتمال زیاد در فیس بوک عضو هستید و می تونید همین مراحل را در فیس بوک هم انجام دهید. استفاده از فیس بوک در این روش، این مزیت را نیز با خود به همراه دارد که شما کامنت ها و نظرات جالبی را دریافت می کنید که می توانید به هنگام نوشتن مقاله خود از آنها بهره ببرید و با سهولت بیشتری آن را بنویسید. 
 

نتایج بهترین تحقیقاتی که توسط سایرین انجام گرفته است

همانطور که گفتیم، هزاران هزار پژوهش پیرامون موضوع انتخاب تیتر مناسب برای مقالات منتشر شده است. یکی از جامع ترین و بهترین منابعی که دراین زمینه وجود دارد توسط Iris Shoor ارائه شده است. وی به همراه کمپانی خود Takipi به بررسی 100 وبلاگ برتر در وب پرداخته اند و تلاش کرده اند تا راز عناوینی که بهتر از بقیه عمل کرده اند را کشف کنند.
 
سه ترفندی که به نظر وی از بقیه مهمترند را ادامه با هم مرور خواهیم کرد:
 

1) به خوانندگان خود عدد بدهید - هر چقدر بیشتر بهتر

یافته های آنها نشان می دهد که هرقدر میزان استفاده از اعداد در یک پست بیشتر باشد، سریعتر گسترش خواهد یافت. مثالهای زیر به روشنی به شما نشان می دهند که بهترین شیوه های استفاده از اعداد چیست: 
 
از لیست ها استفاده کنید : دسته بندی مطالب و استفاده از عناوینی همانند "15 ترفند برای ..." یا "8 دلیل برای اینکه ..." سبب می شود تا خوانندگان راحت تر با مطلب و محتوای آن ارتباط برقرار کنند. این روشی است که واقعا فوق العاده جواب می دهد.
 
به جای حروف از اعداد استفاده کنید: به جای نوشتن "ده راه برای ..." بنویسید "10 راه برای ...". این اشتباه رایجی در وبلاگ نویسی است که به آسانی می شود از آن اجتناب کرد.
 
اعداد را در ابتدای جمله قرار دهید: "5 راه که شبکه های اجتماعی دنیای ما را تغییر داده اند" به نسبت "چگونه شبکه های اجتماعی دنیای ما را در 5 راه تغییر دادند" بسیار مناسب تر است.
 
اگر دقت کرده باشید، ما در نردبان به کرات از این متد استفاده می کنیم.
 
بدیهی است که همواره نمی توانیم مقالات خود را به صورت لیست درآوریم. در چنین موقعیتی ترفند دوم می تواند موثر باشد:

2) همه می خواهند مطالب جدید یاد بگیرند. پس مطالب آموزشی بنویسید.

آنطور که نتایج تحقیقات آیریس و همکارانش نشان می دهد، ایده کلیدی نوشتن عناوین و مقالات قدرتمند این است که توسط آنها به مخاطبان چیزی را یاد بدهید. پس نوشتن عناوینی که با عباراتی مانند" مقدمه ای بر"، "راهنمای مبتدیان"، "در 5 دقیقه" و "خودتان انجام دهید" همراه هستند را انتخاب کنید.
 
همه ما تمایل داریم تا روز به روز بیشتر یاد بگیریم. شاید یک روش معمول برای این یادگیری استفاده از مقالات "how to" باشد. البته بهتر است که عناوین چنین مطالبی را، به جای استفاده از متد مرسوم که عنوان این مقالات با عبارت "چگونه" آغاز می شود، کمی هوشمندانه تر نوشته و عباراتی انتخاب کنیم که کاربران را به خواندن مطلب بیشتر ترغیب کند. مثلا:
 
به جای: "چگونه روز خود را بهتر برنامه ریزی کنیم ؟"
بنویسیم: "یک راهنمای 5 دقیقه ای برنامه ریزی روزانه برای افزایش تمرکز و بازدهی."
 
خاص باشید. این یکی از مهمترین اصولی است که باید بر آن تمرکز کنید. نتایج نشان می دهند مطالبی که با این رویکرد منتشر می شوند با استقبال عمومی بهتری مواجه می شوند.
 

3) کلمات عمومی که به انتشار پست شما کمک می کنند:

آیریس همچنین لیستی از کلمات متفاوتی ارائه داده است که استفاده از آنها در تیتر مطلب، سبب بهبود تعامل خوانندگان با پست منتشر شده خواهد شد. این کلمات عبارتند از:
 
1) Smart (هوشمند)
2) Surprising (شگفت آور)
3) Science (علمی)
4) History (تاریخچه)
5) (Hacks (hacking, hackers, etc (هک، هک کردن، هکرها و غیره)
6) Huge/ big (بزرگ، عظیم)
7) Critical (بحرانی)
 

منبع : نردبان

 


»