آموزش وبلاگ نویسی
معرفی سایت های اشتراک مطالب(2)
نوشته شده توسط مسئول وبلاگ ها راسخون در ساعت 10:03 AM

در قسمت دوم ، به معرفی 3 سایت معروف ایرانی در زمینه اشتراک مطالب می پردازیم :

 

قطار وبگردی :

قطار یکی از سایت های معروف در زمینه اشتراک مطالب و لینک است ، این سایت خود را اینگونه معرفی می کند : 

 

 

نام: قطار وبگردی
تاریخ تولد: اردیبهشت ماه ۱۳۸۵ شمسی
رسالت: گشت و گذار در وب و گردآوری اخبار و لینک‌های مفید

 

قطار یک سایت اشتراک لینک فارسی است که درباره موضوعات گوناگون و توسط کاربران عضو به روزرسانی می‌شود و هر لحظه حاوی جدیدترین لینک‌ها و مطالب مفید و جذاب وب می باشد.
قطار تحت حمایت هیچ سازمان (دولتی یا خصوصی) و یا گروهی نبوده، در ایران مدیریت می‌شود و تابع قوانین کشور ایران است. محدوده حرکت سایت، در راستای عقل و اخلاق و قوانین کشور است. درج لینکهای خلاف قانون و با مذامین توهین، تهمت و ناسزا به مقامات ایران و ادیان و … ممنوع است.

 

آدرس سایت :  www.ghatar.com

 

------------------------------

 

لینک پد :

 

لینک پد یکی از سایت های موفق در این زمینه است و پیشرفت خوبی داشته ، این سایت در جشنواره وب ایران عنوان بهترین سایت اشتراک گذاری اطلاعات را بدست آورده ، و اما معرفی از زبان موسسین این سایت :

 

در دنیای امروز تکنولوژی با سرعت شگفت انگیزی در حال رشد و نمو است و در این میان اینترنت به عنوان رسانه ای تکنولوژیک و نو نقشی اساسی را ایفا میکند. سایتهای اشتراک مطالب و لینک از جمله ابزارهای یافتن منابع جدید در مورد تکنولوژی هستن اما فقدان وجود سایتی با این مضمون و بصورت تخصصی در دنیای وب پارسی کاملا احساس میشد. سایتهای موجود مانند "دنباله" و "بالاترین" با تلاش برای تحت پوشش قرار دادن همه ی موضوعات اجتماعی، سیاسی، ورزشی، هنری و... راه سختی را برای فرهنگ سازی در استفاده از این ابزار طی کردند اما در نهایت تبدیل شدند به ابزاری سیاسی و گاها با جریانات داخلی که موجب مسدود شدن آنها شد. از طرفی برای قشر فعال فارسی زبان در حوزه ی انفورماتیک و رایانه در این سایتها جایی برای عرضه ی مطالب تخصصی و بصورت دسته بندی شده وجود ندارد - بصورتی که برای ارائه ی مطالب جدید و به اشتراک گذاشتن آن باید دست به دامن رسانه های دیگری مثل ایمیل، شبکه های اجتماعی و... شد.

 

 

سایت لینک پد با هدف پر کردن این شکاف و ارائه ی خدمتی که مورد نیاز طیف وسیعی از کاربران پارسی زبان است متولد شد. فکر میکنیم این مهم است که تلاش برای ایجاد یک سرویس نه برای کسب درآمد یا شهرت بلکه صرفا برای جوابگویی به یک نیاز و و خدمت باشد و این چیزی است که ما را برای تلاش و صرف وقت و هزینه در این راستا ترغیب کرد.

لینک پد تحت پشتیبانی هیچ شرکت یا جمعیتی نیست اما با این حال سعی شده همه چیز در نهایت دقت و کیفیت انجام شود تا برای پاسخگویی به نیاز کاربران کافی باشد. نگاه به سایتهای بزرگ و قدیمی این حوزه در جهان کمک میکند تا امکاناتی که قبلا به خوبی مورد استفاده قرار گرفته برای کاربر پارسی زبان نیز فراهم باشد. میزبانی این سایت بر روی سرور اختصاصی انجام میشود و در صورت افزایش بار ترافیکی برای ارتقاء آن اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

آدرس سایت :  www.linkpad.ir

 

------------------------------

 
لینکام :
 
 لینکام سایتی است که به شما کمک می کند جالب ترین مطالب اینترنت را پیدا کنید و به دیگران معرفی کنید اینجا کاربران هستند که با لایک زدن مطالب مشخص می کنند کدام مطلب داغ تر است .
 
 
درباره لینکام :

طبق آمارهای جهانی در هر دقیقه نزدیک به 500 سایت جدید متولد می شود و بیش از دومیلیون جستجو در گوگل انجام می شود !  میشه گفت که ما با یک انفجار اطلاعات روبرو هستیم و در این میان رسیدن به محتوای خوب و ارزشمند بدون ابزار کار سختی است

لینکام یک حرکت دسته جمعی و گروهی برای به اشتراک گذاشتن بهترین های اینترنت است ، همه ما می توانیم مطالب و لینک های جالبی که در اینترنت می بینیم را در اینجا با دیگران به اشتراک بگذاریم و با امتیاز دادن به لینک ها ، مطالب بهتر را به دیگران توصیه کنیم .

موجودیت این سایت به کاربران آن بستگی دارد و ما به عنوان متولی سایت سعی در فراهم نمودن بستر مناسب برای تعامل هر چه بهتر کاربران با یکدیگر را داریم .

لینکام به هیچ گروه و دسته ای وابسته نیست و در عمکرد خود تابع قوانین جهموری اسلامی ایران است و از کاربران خود می خواهد به این مهم توجه ویژه داشته باشند .

 

آدرس سایت :  www.linkam.ir

 


»