جمعه 29 فروردین 1393  ساعت 7:35 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

معرفی بازی های ایرانی برتر در میان سبک های مختلف

*سبک اکشن تیراندازی اول شخص

ارتش های فرازمینی

سرباز ایرانی در بین ارتش سیاره ای غیر از زمین ، با موتور یودی کا در اوایل سال 93 عرض می شود.

اگر بگویم از مورد انتظار ترین بازی‌های ایرانی با کیفیت هست که خیلی‌ها منتظر عرضه آن هستند ، راست گفته ام.

این بازی ایرانی که از حدود دو سال تولید آن آغاز شده است ، حالا دیگه به مراحل پایانی ساخت خودش نزدیک می شود. یک بازی ایرانی در سبک اول شخص اکشن تیراندازی ، با محیطی تخیلی که فضای جنگ آینده را به رخ می‌کشد ، قرار است چند ساعت بازی کن های خودش را سرگرم بکند.

ارتش های فرازمینی که در برابر مهاجمان مجهز و طرد شده متعلق به سیاره زمین بایستند و از سیاره خودشون در یک جنگ تمام‌عیار با هدف کسب انرژی ، ایستادگی کنند.

بازی کن در وجه سربازی که از طرف ایران فرستاده می‌شود تا در کنار سایر گروه‌های اعزامی در ریتمی تند و خشن بازی ، علیه مهاجمان بجنگد.

گرافیک خوب بازی بار ها و بارها نظرها را به سمت خودش جلب کرده است و حضور بازی در نمایشگاه های مختلف خارجی و شبکه استیم ،نشان می‌دهد این بازی نتنها در ایران که در خارج از کشور هم حرفی برای گفتن دارد.

البته نباید انتظار یک بازی روز را از گروه بازی سازی راسپینا داشت اما آنچه که از جلوه‌های بصری ، فضا سازی ها ، دیالوگ های میان پرده ها و گرافیک بازی می‌توان دید و جلوه‌های ویژه آب و هوایی و فیزیک شنیده می‌شود ، می‌توان کالا به آن امیدوار بود.

سازندگان این بازی بر روی انیمیشن های کاراکتر ها ، گرافیک و معماری بازی و همینطور سلاح ها و فضا سازی های محیط و تأثیرات جانبی بر روی روند بازی و .. . کار کرده‌اند و نوید یک بازی استاندارد بین‌المللی را به شما می دهند.

 

کسی انتظاری از پروژه های میلیونی ایرانی نداشته باشد اما آنقدر این بازی آغاز طوفانی و ادامه جذابی داشته است که خیلی‌ها منتظرند تا این بازی ایرانی را در اوایل سال 93 تهیه کنند و بازی کنند.کمی بعد از آن هم انتشار خارجی بازی هم آغاز می شود.

راستی، به جرأت می‌توان گفت که نسخه 1.5 و یا پچی از بازی ارتش های فرازمینی در دستور کار سازندگان بازی هست که اگر خدا بخواهد در آینده‌ای نچندان دور می‌توانیم بازی ارتش های فرازمینی را در کنار سایر دوستانمان بطور آنلاین بازی کنیم.

 

بازی فریاد آزادی:تنگستان

یک بازی ایرانی با مضمون تاریخی که با موتور یونیتی 3 دی در دست تولید بوده و احتمالاً بزودی وارد بازار می شود.

داستان این بازی درباره دلیران ایرانی جنگ ایران و عراق در بوشهر و منطقه تنگستان است و از فضاهای مختلف جنگ در طراحی این بازی استفاده شده است.
نکته قابل توجه در بازی فریاد آزادی بحث تاریخی و استفاده از تصاویر در مناطق  مختلف جنوب مانند نخلستان های بوشهر و سبک معماری جنوب ایران است.
همچنین این بازی دارای 4 کاراکتر اصلی می باشد که کاربر با قصه این کاراکتر ها بازی را پیش خواهد برد.
ساخت این بازی در مرحله پایانی قرار دارد و با توجه به طراحی این بازی و شبیه سازی منحصر به فرد آن مورد توجه بسیاری از مخاطبان دنبال کننده مراحل ساخت این بازی قرار گرفته است.

این بازی ایرانی جوایز خوبی از سومین جشنواره بازی‌های رایانه ای تهران دریافت کرده استکه مهمترین آن‌ها شاید بخاطر هماهنگی فوق العاده¬ی تصویر و صدا و انتقال موفقیت آمیز احساسات و تجربه های مجازی از طریق صدا بوده باشد که تندیس غزال زرین و جایزه 15میلیون ریالی بهترین صدا گذاری و افکت را از آن خودش کرد.

 

نسخه ی جدید بازی: مبارزه در خلیج عدن : مدار 10 درجه ( نسخه شبکه)

مبارزه در خلیج عدن : مدار ده درجه با موضوع سربازان ارتش نیروی دریایی وبه دو صورت تک نفره و چند نفره با موتور یونیتی ساخته شده است و در همین دهه فجر امسال 92 عرضه شده است.

نگوییم اولین بازی ایرانی چند نفره ، می‌توانیم از این بازی بعنوان یکی از اولین بازی‌های چند نفره و احتمالاً آنلاین نام ببریم. شاید بدانید که این بازی در سال قبل از پرفروش ترین بازی‌های ایرانی بوده و حالا نسخه چند نفره لـن عرضه شده .البته طبق وعده سازنده ها پچ آنلاین بازی هم بزودی عرضه می‌شود و امکان بازی آنلاین مبارزه در خلیج عدن هم برای کاربران فراهم میشود.

گرافیک نسبتاً خوب بازی ، سابقه ی خوبی که دارد و همینطور گروه سازنده ی کوشایی که دارد ، نوید یک بازی دلچسب آنلاین را می‌دهد که احتمالاً طرفدار هم کم نخواهد داشت.

این نسخه از بازی بهمراه نسخه تک نفره آن در حال حاضر عرضه شده است.

این بازی ایرانی در دهه فجر 92 عرضه شده و منتظریم تا یکی دوماه دیگر پچ نسخه آنلاین آن هم عرضه بشود.

 

ترکمنچای:آتش بست

یک بازی ایرانی در فضای تاریخی دوران عهدنامه ترکمنچای که با موتور یونیتی که توسط اسپریس پویانما توسعه یافته است ساخته شده است.

بازی رایانه ای تاریخی ترکمنچای در ۱۲ مرحله و بیش از ۳۰ صحنه سینمایی (کات سین داستانی روایتی) آماده عرضه شد.

این بازی رایانه ای به عنوان یکی از طولانی ترین بازی های رایانه ای ساخت ایران می باشد که به موضوع نبرد تاریخی دوران قرارداد باطل و ناعادلانه ترکمنچای در زمان قاجار می پردازد.

در این بازی ایرانی شخصیت های به دو زبان فارسی و آذری سخن می گویند که قابلیت انتخاب زبان شخصیت ها توسط گیمر در این بازی وجود دارد . صدای شخصیت های دشمن در این بازی به زبان روسی می باشد که توسط گویندگان ایرانی مسلط به زبان روسی صداگذاری گردیده.

در این بازی ایرانی قابلیت های متعددی برای تنظیمات گرافیکی و صوتی بازی طراحی گردیده که قابلیت نصب این بازی در رده های مختلف رایانه های شخصی و خانگی را میسر می سازد. بازی ترکمنچای با صدای گویندگان معتبر و صدا آشنا ایرانی صداگزاری گردیده .

همچنین صحنه های سینمایی این بازی تاریخی به ۷ زبان زنده دنیا زیر نویس شده که اکثریت جامعه جهانی را تشکیل می دهد. بازی ترکمنچای امسال “۱۳۹۱″ وارد بازار عرضه می گردد. قیمت این محصول در بازار ایران یک دهم قیمت جهانی این بازی در خارج از ایران تعیین گردیده . که به زودی عرضه سراسری آن آغاز می گردد. بازی ایرانی ترکمنچای متناسب برای گروه سنی بالای ۱۲ سال طراحی گردیده. که با توجه سبک اکشن این بازی یکی از پرطرفدار ترین گزینه های انتخابی نوجوان و جوان ایرانی می باشد.

 تعداد تصاویر میان پرده بازی کم نیست. بازی به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده و منتشر خواهد شد.پس یکی از ویژگی های مطرح این بازی داستان پردازی آن خواهد بود.

این بازی ایرانی بزودی منتشر می شود.

 

روز های خاکستری:
روز های خاکستری یک بازی ویدئویی در سبک اول شخص اکشن است که پس از 4 سال که توسط استودیو هخامنش در دست ساخت بود، اواخر بهمن ماه سال جاری (92) توسط تصویر گستر پاسارگاد منتشر شد.
این بازی داستان متفاوتی دارد که خلاصه ی آن به این شرح است:
چند نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در کشور گامبونا که به تازگی در آن  کودتا شده است و بین رئیس جمهور سابق و کودتا کنندگان، جنگ داخلی در گرفته است، مدارکی دال بر نسل کشی  پیدا می کنند اما وقتی که می خواهند از گامبونا خارج شوند هواپیمای آنها را سرنگون می کنند و نفرات باقیمانده پس از سقوط سعی می کنند که به همراه مدارک از کشور گامبونا خارج شوند که در این میان ...
گیم پلی بازی روز های خاکستری متنوع و طولانی با کمی ایده های جدید است و گرافیکی کاملا قابل قبول به نسبت یک بازی ایرانی دارد و در کل این بازی می تواند برای بازیبازان ایرانی بسیار مفرح و جذاب باشد.
باید منتظر بود تا عناوین بعدی استودیو خوش ذوق هخامنش را ببینیم …

دوران افتخار

همانطور که از نام بازی می‌توان فهمید، دوران افتخار روایت گر افتخار آفرینی دورانی است مقدس که چه بسا متأسفانه بازی‌های خوبی درمورد آن ساخته نشده است.

گرافیک خوب این بازی بیانگر یک اتفاق خوب در بازی‌های دوران مقدس است. شاید انتقادهای جالبی از این بازی شده باشد اما در‌واقع بنظر می‌آید از بازی‌های ایرانی خوبی باشد که بزودی منتشر می شود. اسلحه های مختلفی در بازی وجود دارد . «دوران افتخار» شش مرحله دارد . وسائل نقلیه زیادی در بازی دیده تعبیه شده است.مثل تانک،هلیکوپتر و موتور.

در عین حال محیط بازی مثل سنگر ها ، عملیات در روز و شب و همینطور وجود یاران خودی در بازی به زیبایی‌های بازی افزوده است.

امیدواریم بازی دوران افتخار در چند روز آینده منتشر بشود و بخوبی خلاء دفاع مقدس دیجیتال را د رعرصه بازی‌های رایانه ای بخوبی پر بکند.

 

*اکشن تیراندازی سوم شخص:

شبگرد طلوع تاریکی
شبگرد یک بازی رایانه ای است که اوایل سال 90 برای اولین بار معرفی شد و با انتشار تصاویر و تریلر، رفته رفته بر طرفداران خود افزود.این بازی توسط شرکت پردیس رایانه مهر ساخته می شود که اولین تجربه این شرکت در بازی سازی است.موتور بازی هم یو دی کا است.
سبک بازی شبگرد سوم شخص اکشن بوده و داستان بسیار زیبا با شخصیت پردازی فوق العاده ای دارد.داستانی که در خصوص فردیست که حتی نامش را به خاطر نمی آورد و تمام بدنش به علت اتفاقی که برایش افتاده، سوخته و به همین دلیل نمی تواند در روشنایی روز به بیرون بیاید؛ بنابراین در شب طلوع کرده و به مبارزه با تبهکاران می پردازد و دغدغه ای جزء عدالت ندارد.
جدا از داستان و شخصیت پردازی خوب عنوان شبگرد، باید از گرافیک آن گفت که حتی در مقیاس جهانی نیز قابل قبول است.
شبگرد:طلوع تاریکی در سال 2013 در رقابتی تنگاتنگ با رقیبان ایرانی و خارجی خود توانست دومین بازی مستقل جهان شود.
اما اکنون که بیش از 2 سال از ساخت این بازی محبوب می گذرد و بارها سخن از انتشار آن به میان آمده تا اینکه آخرین خبر ها حاکی از باشد که شبگرد:طلوع تاریکی در اسفند ماه 92 عرضه خواهد شد.
پس از انتشار این نسخه، احتمال ساخت نسخه های بعدی بازی شبگرد نیز وجود دارد.

 

جنون سیاه

سازندگان این بازی می‌گویند که در سال 93 شما را غافلگیر خواهند کرد و یک بازی خوب و با کیفیت خیلی خوب را عرضه خواهند کرد .بازیی که با موتور یونیتی که توسط گروه بازی ساز توسن گام ارتقا پیدا کرده است در دست تولید است.

بازی "جنون سیاه: تله" از تولیدات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که  70 درصد از مرحله تولید آن سپری شده، سال 93 وارد بازار گیم می‌شود
این بازی در قالب سبک سوم شخص تیرانداز و گونه (ژانر) اکشن وحشت و در محیط آینده تولید شده است.
براساس این گزارش، ژانر علمی تخیلی و وحشت از گونه های متفاوت و جذاب در دنیای بازیسازی بوده و به علت نیاز به قدرت هنری و فنی بالا، توسعه آنها چندان ساده نیست اما با این وجود اکنون بازیهای بسیار زیبایی از این نوع درکشور در حال تولید است.
بازی رایانه ای"جنون سیاه: تله" با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در شرکت فن آوران توسن گام در حال تولید بوده  و  اواسط سال آینده در شبکه توزیع قرار می گیرد.
بازی یاد شده دارای داستانی کاملا ایرانی بوده که برگرفته  از اسطوره کهن ضحاک در شاهنامه فردوسی است. در واقع "جنون سیاه: تله"روایتی نو از مفاهیم نهفته در آن اسطوره کهن که در فضایی علمی-تخیلی در آینده رخ می دهد، است.
 
عنصر داستان در این بازی بسیار بیشتر از معمول بازی های ساخته شده مورد توجه بوده و این روند در گستردگی بازی نامه مشخص است . داستان "جنون سیاه: تله"  که در آینده ای نامعلوم رخ می دهد، حکایت پلیس جوانی با نام سام(برگرفته از سام پهلوان شاهنامه) است که در یکی از روزهای عادی کاری اش، ناگهان با پدیده ای عجیب و موجوداتی ناشناخته روبه رو می شود که حاصل نبوغ دانشمندی شیطان صفت هستند. این داستان از یک سو چشم به آینده ای تاریک برای جهان  و از سوی دیگر نگاهی به اسطوره های کهن و باستانی دارد.
"
جنون سیاه: تله"با دارا بودن حدود 10 ساعت گیم پلی، با داستان و گرافیک کار شده (به اعتقاد سازنده بازی قابل رقابت با بازی‌های خوب خارجی) ، تجربه ای جدید از بازی های ایرانی را در مقابل  مخاطبانش قرار داده  و بازیکنان در این گیم ایرانی با محیط هایی متنوع و خیره کننده روبه رو می شوند.

 

*سبک سوم شخص ماجراجویی(واکشن):

راز روشن:
پس از ترور دانشمندان هسته ای ایران در چند سال اخیر، ایران می بایست با ساخت فیلم و بازی در این خصوص؛ یاد ، هدف و ارزش این شهیدان را زنده نگهدارد که در قدم اول، استودیو بازی سازی اگلو تصمیم به ساخت یک بازی رایانه ای پیرامون ترور شهید مصطفی احمدی روشن گرفت و حدود 2 سال است که دارد روی آن با نام "راز روشن" در سبک سوم شخص اکشن کار می کند.
این بازی در 19 بهمن ماه به صورت رسمی با حضور والدین شهید مذکور برگذار شد و پیش بینی می شود با گیم پلی بسیار متنوع و جذاب با گرافیکی بسیار خوب در همین ماه جاری منتشر شود و امیدواریم با انتشار این بازی، نوجوانان و جوانان ایرانی از پشت پرده ترور این شهید فرزانه مطلع شوند و هدف اصلی شهیدان هسته ای روی زمین باقی نماند.

 

*اکشن نقش آفرینی:

تراتئون:

دمویی از این بازی در نمایشگاه تابستان 92 قابل بازی بود. در وهله اول گرافیک و محیط چشم نواز و نورپردازی این بازی نظرم را جلب کرد.

این بازی به صورت اپیزودیک عرضه می شود که در قسمت اول مهرداد شخصیت اصلی است. داستان بازی ادامه بازی عصر پهلوانان است که محوریت آن دروغ و استحاله شخصیتی است.

تراتئون با الهام از اساطیر ایران زمین ساخته شده است. تراتئون که به طور دقیق تر در اوستا بصورت «ثره اته اونه » آمده است، همان فریدون است و به معنای دارنده سه نیرو است. این نام بدین دلیل برای این بازی انتخاب شده است که در آن سه شخصیت متفاوت به عنوان کاراکترهای اصلی قابل بازی هستند: مهرداد جنگجو(Fighter)، ادار مغ (Mage) و آتار هنرمند (Bard). هر کدام از این سه شخصیت مسیری متفاوت از یک داستان را طی می کنند و فقط با طی همه مسیرها و بازی کردن با همه کاراکترها رازهای داستان آشکار می شوند.


 

این بازی ساخته شده ولی باید منتظر ماند تا بلاخره منتشر بشود.

 

برج های دفاعی:

 

بازی ایرانی جاده های نبرد

بگذارید اینطور شروع کنم،وقتی داشتم یک بازی خارجی اما هم سبک بازی جاده های نبرد را بازی می کردم، متوجه شدم بازی ایرانی خودمان با موتور ایرانی از نظر گرافیک و حوزه بصری یک سر و گردن بالاتر از اون بازی خارجی بوده است.

در سبک برج های دفاعی، نیروهای مختلف دشمن از دروازه آغازین هجوم میارن و شما باید با کاشت بجای برج ها در مسیر مشخص محل عبورشان ، آن‌ها را از پای دربیاورید. سرعت، زمان،دقت نظر و استراتژی شما می‌تواند به شما در پیروز شدن بر هجوم نیروهای دشمن کمک بکند.

برج هایی که گروه بازی سازی جنگ پژمان پارسه برای شما در نظر گرفته‌اند 5 تا هستند و در عین حال متنوع و کاربردی.مراحل اصلی بازی 10 تا است و محیط های بازی کویری هست تا شهربازی. بهرشکل می‌توانم بگویم یکی از بازی‌های ایرانی که کمتر درباره آن صحبتی به میان آمده ولی کیفیت خوبی دارد و قابل قیاس با بازی‌های خارجی هم سبک خودش هست ، بازی ایرانی جاده های نبرد است.

گرافیک خوبی دارد و از آن مهمتر با موتور ایرانی ساخته شده است. البته شاید بازی قابلیت آنلاین نداشته باشد و از نظر داستانی خوب کار نشده باشد اما از نظر گرافیک و جلوه بصری همانطور که گفتم ، نشان از کار خوب بازی سازان ایرانی می دهد.

در حال حاضر مدتی از انتشار این بازی خوب ایرانی-در تابستان سال 92- گذشته است .این بازی ایرانی ملی جزو اولین بازی‌های ایرانی است که به صورت دیجیتالی در ایران منتشر شده است.

 

 

*اکشن ماجراجویی جهان باز:

 

بازی ایرانی سال‌های سیاه:

یک بازی جهان بازی ایرانی است که مدت هاست توسط رسانا شکوه کویر در حال ساخت می باشد .

این بازی ایرانی در محیط های دو کشور ایران و لندن قابل بازی است که بازیکن در نقش کارآگاهان ایرانی با نام های افشار و کریم پور شیرازی حاضر خواهد شد.
بازی رایانه ای سالهای سیاه علاوه بر اینکه دارای شاخص هایی همچون بیش از 5 ساعت گیم پلی، دو کاراکتر قابل بازی، محیط اپن ورد و هوش مصنوعی بسیار قوی در سطح عناوین AAA، محیط سازی کاملا نوستالژیک و وسیع در ایران و انگلستان (لندن و طهران)، روایت سینمایی قوی و مستند است، بیش از20 دقیقه موسیقی حرفه ای برای آن ساخته شده و سینماتیک های بازی interactive و کلید زنی های آن کارگردانی شده است . کارآگاه افشار، امیر مختار کریم پور شیرازی، دکتر حسین فاطمی، محمود افشارطوس و دکتر محمد مصدق از شخصیتهای بازی هستند.

.که نشان می‌دهد با عناصر مختلف و متنوع زیادی روبرو هستیم.

 

از تاریخ دقیق انتشار این بازی ایرانی اطلاع چندانی نداریم اما امیدواریم که این بازی جهان باز هم در آینده نچندان دور منتشر بشود.

 

*سبک ماجرایی( اشاره و کلیک) :

بازی ایرانی بیداری خاکسترهای سوزان:

یک بازی ماجرایی کلاسیک با دوربین سوم شخص و مکانیک اشاره و کلیک و با موتور Wintermute Engine طبق وعده سازنده بازی یعنی شرکت بازیرسانه در بهار سال 93 منتشر می شود.

بازی «خاکسترهای سوزان» که اولین بازی از مجموعه «بیداری» است، روایت‌گر گوشه‌ای از ناآرامی‌های تونس در اواخر 2010 میلادی است .

بازی از محلی فقیرنشین در تونس آغاز می‌شود. علی جوان تحصیل کرده تونسی خودش را آماده می‌کند تا برای استخدام به یک شرکت بزرگ بین المللی برود. اما حوادثی که سرنوشت برای علی در نظر گرفته است او را وارد جریاناتی خواهد کرد که .. .

یک بازی ایرانی که با کیفیت مطلوب خودش در سبک ماجرایی کلاسیک و با صداگذاری و روند داستانی جذابش می‌تواند نظرهای خیلی از بازی کننده ها را بخصوص علاقه‌مندان به این سبک را به سمت خودش جلب بکند.

این بازی با بیش از 5 ساعت گیم پلی و 20 دقیقه میانپرده مصور ، موسیقی جذاب و گرافیک خوب قرار است در بهار 93 عرضه بشود.

در سومین جشنواره بازی‌های رایانه ای تهران ، جوایز خوبی در بخش‌های موسیقی، طراحی بازی ، بازی نامه و صدا گذاری کسب کرده است؛به علاوه دیپلم افتخار دیپلم افتخار و جایزه 50 میلیون ریالی بهترین بازی بزرگ غیرمستقل سومین جشنواره .

 

سبک مبارزه‌ای دوبعدی:

بازی سرعت کوچک: همه ستاره های بازیهای ایرانی

شخصیت‌های بازی‌های ایرانی و خارجی در یک بازی ایرانی ، با موتور یونیتی بزودی به طور رایگان منتشر خواهد شد.

بازی مبارزه کوچک در سبک فایتینگ یا مبارزه ای با ایده ای جدید از این نوع سبک در دست ساخت میباشد که تمامی شخصیتهای حاضر در این بازی برگرفته شده از بازی سرعت کوچک میباشند

بازی سرعت کوچک : همه ستارهای بازیهای ایرانی در دو نسخه آندرویدی و کامپیوتری در حال ساخت میباشد که پیش تر از نسخه آندرویدی این بازی تصاویر و اطلاعاتی داده شده بود اما نسخه کامپیوتری این بازی که با رزولیسن بالاتر و بصورت تمام HD در حال ساخت میباشد دارای بخشهای متنوع تر و امکانات بیشتری نسبت به نسخه اندرویدی خود میباشد که میتوان به استفاده شخصیتهای بازی از وسایل نقلیه بیشتر، اسلحه های متنوع تر و همچنین پک های دانلودی که شامل مسیرهای جدید ، شخصیت های جدید ، اسلحه ها و … میباشد نام برد.=

 

15 خرداد ماه 93 تاریخ احتمالی نسخه بتای بازی سرعت کوچک خواهد بود که بصورت رایگان منتشر خواهد شد.
در نسخه بتای بازی سرعت کوچک تنها شخصیتهای ایرانی مانند. فاد، گرشاسپ،نادرشاه، دینگو ،گاندو، الیسان، ببریخان،شبگرد و تگ حضور خواهند داشت
در نسخه بتای بازی تنها چند مسیر از مسیرهای طراحی شده بازی در نظر گرفته شده و بازی بصورت آزاد دنبال خواهد شد.
مسابقات بصورت ریس زمینی و دریایی در بازی وجود خواهند داشت .

 

*سبک رانندگی(سبک رالی) :

شوفر

 بازی شوفر یک بازی مستقل به سبک ریسینگ است که گیم پلی آن بر اساس قوانین واقعی فیزیک شبیه سازی می شود همچنین ویژگی هایی به آن اضافه می گردد تا مکانیک اتومبیل به سمتی سوق داده شود که بازی باز احساس هیجان بیشتری نسبت به واقعیت داشته باشد.موتور بازی یونیتی است که توسط سازندگان بازی توسعه داده شده است.

مناطقی که در آن‌ها رانندگی خواهید کرد غالباً در خارج از شهر است و در مناطق کوهستانی زاگرس است. گردش شب و روز و مسافت های طولانی از ویژگی‌های این بازی است.

در بازی شوفر چیزی حدود 30 خدورو با کیفیت در نظر گرفته شده است که 15 تا از آن‌ها برند داخل هستند و 15 عدد دیگر از برند های معروف خارجی اند.نکته آخر اینکه در این بازی خوردورهای در دسترس روه بازی سازی ژوری مانگ بعد از اسکن سه بعدی و پس از تدوین برای ورود به موتور بازی آماده شده است.

این بازی ایرانی که فرانچایز است(نسخه های بعدی آن هم در راه است) و احتمالاً در مراحل پایانی ساخت می باشد. امیدواریم مراحل انتخاب اشر و نشر این بازی سبک رالی رانندگی خیلی زود محیا بشود.

 

*کودکانه:

نام بازی: رنگاشی

سبک: این بازی که یک بازی پلت فرمر دوبعدی است/

سازنده: شرکت “رایان افزار راتا”
از ویژگی های این بازی که برای گروه سنی +3 طراحی شده است آموزش غیرمستقیم رنگ آمیزی و ترکیب رنگ است. در این بازی بازیکن می بایست با عبور از یک سری چالش ها رنگ های مختلف را بیابد و با رنگ زدن مکان ها و موجوداتی که بر سر راهش مشخص شده اند بازی را ادامه دهد.
داستان بازی: از این قرار است که پسر بچه ی قهرمان داستان کودکی هنرمند است و نقاشی هایی زیبا و جانداری به تصویر می کشد. دیوی که دشمن رنگ هاست رنگهای دفتر نقاشی او را می رباید و موجودی اساطیری که محافظ رنگ هاست با عنوان “رنگاشی” را می رباید . قهرمان باید به دنبال نجات رنگاشی رفته و در مسیر رنگ های گمشده را نیز بیابد و موجودات دفتر نقاشی اش را که اکنون بی رنگ و ناخشنود اند را رنگ کند. 

البته تعداد دیگری از بازی‌های ایرانی وجود دارند که از آن‌ها نامی برده نشده است.برای مثال بازی تندیس مرگ، هنر سرعت 2 ، پرواز دوران در سبک شبیه ساز پرواز، بازی مرگ:کفر خونین و  .. .

 

چندتا از تصاویر بازی ها و همینطور لینک دانلود تریلر بازی ها در تارنمای گیمی www.gamei.ir وجود دارد


از احمد سعیدی که مرا در نوشتن این متن یاری کرد تشکر می کنم;)پنج شنبه 28 فروردین 1393  ساعت 2:54 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام!

تریلر نسخه نهایی بازی شبگرد منتشر شد

برای دانلود این تریلر(در اندازه کوچکتر)  اینجا کلیک کنید.{16.71 مگابایت}

برای دانلود این تریلر(در اندازه بزرگتر)  اینجا کلیک کنید.{54.19 مگابایت}

 

نکته:قسمت هایی از تریلر که مراجع سایت  را معرفی می کرد و... حذف گردید.به این تریتیب حجم تریلر هم کمی کاسته شد.

 

سازندگان نوشته اند: «زمانی بیش از  ۲ سال از ساخت این بازی گذشت و استودیوی بازی سازی پردیس گیم با همه محدودیتهایی که داشت با تکیه بر دانش فنی و مالی خود سعی کرده تا یک بازی استاندارد با داستانی قابل قبول را وارد بازار نماید . البته  تریلرهای دیگری هم تا قبل از انتشار بازی عرضه خواهد شد تا علامندان بیش از پیش با فضا و داستان این بازی آشنا شوند .

قابل ذکر است این بازی در حجم ۲ دی وی دی تا تیر ماه سال جاری به بازار ایران عرضه خواهد شد .

»چهارشنبه 27 فروردین 1393  ساعت 11:35 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

تولیدکننده بازی رایانه‌ای:

تجاری‌سازی صنعت گیم با ارایه تولیدات جذاب و اعمال قانون کپی رایت محقق می‌شود

 

تولیدکننده بازی رایانه‌ای “آدم نما”  گفت: موثرترین و مهمترین شیوه حمایتی در حوزه گیم  بسترسازی برای شکل‌گیری فرآیند بازاریابی، تبلیغات و توزیع مناسب است.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،"میلاد میثمی"راهکارهای ایجادچرخه اقتصادی و تجاری سازی صنعت گیم را در واگذاری ابزار های مالی و اجرایی از جمله بودجه و هولوگرام و ... به متولی اصلی این صنعت  بنیاد ملی بازی ها عنوان کرد .
تولید کننده بازی رایانه ای آدم نما  ادامه داد: ایجاد بستر های تبلیغاتی همچون تبلیغات شهری، تلویزیونی، شبکه پخش خانگی، مطبوعات و ...، حضور ناشران واقعی و جدی داخلی و خارجی،اعطای تسهیلات در هنگام تولید محصول، استفاده از بازی های رایانه ای به عنوان یک محصول فرهنگی  وآموزشی  از طریق ارگان های متولی،پشتیبانی قضایی در صورت رعایت نکردن حقوق مولف...ادامه مطلب
سه شنبه 26 فروردین 1393  ساعت 12:17 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
عرضه تریلر نهایی بازی شبگرد تا 3 روز آینده

همانطور که در خبرهای قبلی اعلام شد ساخت بازی شبگرد به اتمام رسیده و هم اکنون در حال طی مراحل کسب مجوز انتشار و تعیین ناشر می باشد و بزودی خبرهای دقیق تری اعلام خواهد شد .

همانطور که وعده داده شده بود که تریلر نسخه نهایی بازی شبگرد در انتهای فروردین ماه عرضه شود استودیوی بازیسازی پردیس گیم  امروز اعلام کرد در  روز پنجشنبه 28 فروردین ماه  تریلر نسخه نهایی بازی شبگرد  منتشر خواهد شد .

علاقمندان به این بازی می توانند در روز پنجشنبه ، منتظر باشند تا تریلر نهایی را از همین وبلاگ دانلود نمایند.

منبع خبر: سایت رسمی بازیدوشنبه 25 فروردین 1393  ساعت 1:53 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

معاون جدید آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معرفی شد

 

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حکمی "سید طاها رسولی" را به عنوان معاون آموزشی و پژوهشی این بنیاد منصوب کرد.
به گزارش معاونت ارتباطات  بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مهندس "ذبیح اله فیض آبادی"  در حکم انتصاب معاون جدید آموزشی و پژوهشی این بنیاد آورده است: نظر به تعدد تخصص و سوابق و تجربه طولانی در حوزه آموزش و پژوهش به موجب این حکم به سمت معاونت آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای منصوب می شوید.
توفیق شما را در انجام امور محوله در راستای تحق اهداف آموزشی و پژوهشی بنیاد با همکاری دیگر مدیران مجموعه و بهره گیری از کلیه ظرفیت های موجود ازخداوند متعال خواستارم. 
رسولی معاون جدید آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته فیزیک از دانشگاه مازندران است. وی مدرس رشته های تخصصی طراحی بازی در "انستیتو ملی بازی سازی" و سردبیر دوهفته نامه دنیای بازی  است. رسولی همچنین در کارنامه خود مشاور ساخت بازی های رایانه ای نظیر "عصر پهلوانان"، طراح ارشد بازی رایانه ای "قلب سیمرغ" و ترجمه کتاب "مبانی طراحی مرحله بازی" را ثبت کرده است.
"محمد مهدی بهفر راد" پیشتر مسوولیت معاونت آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای را عهده دار بود.

منبعدوشنبه 25 فروردین 1393  ساعت 1:50 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

نارضایتی فعالان گیم از توزیع و تبلیغ بازی ایرانی و نقش رسانه‌ها و نهادهای مسوول

 

 

بسیاری از کارشناسان از گیم به عنوان یکی از صنایع درآمدزا با گردش مالی بالا و مخاطب انبوه در کنار صنایع  پراقبالی همچون گردشگری، خودروسازی، نفت و گاز و ... یاد می‌کنند و بازی‌های رایانه‌ای اکنون به عنوان کالای  فرهنگی- رسانه‌ای و سرگرمی  بسیاری از گروه‌های سنی را دربرمی‌گیرد.
قدمت صنعت گیم در ایران به رغم عمر چند دهه آن در دنیا کمتر از یک دهه بوده و فعالان این عرصه در مسیر تکوین در حوزه های مختلف از جمله تولید محتوا (بازینامه)، تولید، توزیع  و بازاریابی قرار داشته اما همچنان چرخه اقتصادی در این گستره شکل نگرفته و با وجود تولید و عرضه بیش از 200 اثر وطنی، تولیدات خارجی در بازار یکه تازی می‌کند.
صاحب نظران گذر از این مرحله را فارغ از بحث ضرورت ارتقای محتوا، تکنیک، جذابیت و تولید استاندارد در گونه های مختلف و پرمخاطب را در شکل گیری شبکه منسجم، علمی  و در آمدزای توزیع  به همراه  ایجاد فرآیند فراگیر و تاثیر گذار تبلیغی عنوان می کنند.
بسیاری از فعالان عرصه گیم و صاحب نظران از نحوه توزیع و تبلیغات عرصه بازی های رایانه ای رضایت نداشته به نحوی که در نظر سنجی صورت گرفته از بیش از3 هزار نفر، 28 درصد روند فعلی را رضایت بخش، 12 درصد متوسط  و 60 درصد نحوه توزیع و تبلیغ تولیدات ایرانی را نامناسب  و فاقد تاثیر گذاری  عنوان می کنند....

***نقش تاثیر گذار تبلیغات در رونق بازار گیم 

تولیدکننده بازی رایانه‌ای مقاومت خرمشهر می گوید: توزیع مناسب گیم در بازار های داخلی و خارجی در گرو  قوانین کپی رایت و وجود توزیع کننده های قدرتمند با شبکه پخش گسترده است.
"حسین آزادپور"به وضعیت بازار گیم کشور اشاره می کند و می گوید: بازار گیم به دلیل  نبود وجود قانون کپی رایت برای بازی خارجی و عرضه آنها با قیمتی بسیار کمتر از قیمت اصلی، وضعیت بسیار خوبی برای توزیع کنندگان و مصرف کنندگان دارد اما در مقابل برای تولیدکنندگان داخلی که محصولشان می بایست با محصولات با کیفیت خارجی که با قیمت ارزان به بازار عرضه می شود، وضعیت مناسبی ندارد....

 

***بازار گیم ایران  مستعد  برای ارایه محصول استاندارد

تولیدکننده بازی رایانه ای "آسمان دژ" می گوید: راهکار ارتقای حوزه بازی‌های رایانه‌ای کشور ایجاد زیر ساخت لازم برای صنعتی شدن است.
"فرزام ملک آرا" گیم در کشور را صنعتی نوپا می داند و می افزاید: آنچه که با آن روبه رو هستیم صنعتی نو و همانطور که از تعریفش بر می آید، نیازمند تمام ابعاد لازم برای ایجاد و ظهور با بهرگیری از چرخه های سرمایه گذاری،‌ تولید،‌ عرضه، مصرف و غیره است.
مدیر عامل شرکت توسعه گر شبیه ساز به  وضعیت بازار گیم کشور اشاره می کند و می افزاید: بازار گیم ایران یک بازار فوق العاده مستعد و به اصطلاح اقتصادی یک اقیانوس آبی است. اما بهره برداری از این بازار توسط افراد و گروه هایی صورت می گیرد که تاثیری در شکل دهی  این صنعت ندارند و صرفاْ در حال سودجویی از ظرفیت های بازار فعلی هستند.
ملک آرا با بیان اینکه مسوولان به جایگاه و اهمیت بازهای اشراف دارند اما می بایست شناخت از صنعت یادشده افزایش یابد، می گوید: با تنظیم قوانین مناسب و ایجاد راهکارهایی که با توجه به وضعیت فعلی کشور چرخش مالی صنعت را در مسیر درست به جریان می اندازد، می توان ازگیم ایرانی حمایت کرد....

 

***ضرورت توزیع  بین المللی  بازی ایرانی

تولید کننده بازی رایانه ای “جنون سیاه:تله” بر حمایت مسوولان از صنعت گیم تاکید می کند و می گوید: مهمترین وظیفه مسوولان و نهادهای مختلف بویژه متولیان فرهنگی از این صنعت، نگاه  جدی به آمار سود آوری های در سطح جهانی به عنوان صنعتی بسیار مهم غیرنفتی است. با جلوگیری از ورود و عرضه بی ضابطه بازی های قاچاق خارجی در کشور  و حمایت های بانکی، معافیت مالیاتی ، شناسایی شرکت های بازی ساز به عنوان شرکت های دانش بنیان و تسهیل زمینه های صادراتی بستر مناسب جهش و ارتقای این صنعت فراهم می شود....

***نقش ممتاز تبلیغات در عرضه بازی فاخر ایرانی 

مدیر پروژه بازی رایانه‌ای "ارتش فرازمینی" به ایجاد بازار مناسب گیم اشاره می کند و می گوید:تبلیغ و معرفی محصول ایرانی  برای توزیع مناسب گیم ضروری است .
"آریا اسرافیلیان" با یادآوری اینکه بیشترین ترکیب جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، می افزاید: جوانان در حال ارتقای سطح علمی و فراگیری  فناوری نوین هستند که در این بین بازی رایانه ای از  جایگاه ویژه ای برخورداراست.
وی  همچنین نبود قانون کپی رایت در کشور را از عوامل مهم در آسیب پذیری تولید ات داخلی در بازار عنوان کرد و ادامه داد: امنیت در سرمایه گذاری با اطمینان بازگشت سرمایه میسر می شود.اعمال صحیح قانون و نظارت مستمر بر حسن اجرای آن جامعه را مصون از ارایه تولیدات مخرب خارجی و گسترش پدیده قاچاق  می کند...


ادامه مطلب
دوشنبه 25 فروردین 1393  ساعت 1:37 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

چهارمین دوره مسابقات بازی‌سازی رایانه‌ای بین‌المللی برگزار می‌شود

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشان از برگزاری چهارمین دوره مسابقات بازی سازی رایانه ای در سال آینده با حضور تیم های خارجی و به صورت بین المللی در این واحد آموزشی خبر داد.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نقل از ایرنا، ˈمنصور دیاریˈ روز یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای توسط دانشگاه آزاد اسلامی کاشان و بنیاد ملی بازی سازی رایانه ای در ایران بنیانگذاری شد.
وی با اشاره به برگزاری دو دوره از این مسابقات در سال های گذشته افزود: سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای با حضور 34 تیم چهار نفره از دانشگاه های مطرح کشور از جمله صنعتی شریف، علم و صنعت، تهران، مازندران، کاشان و دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در سطح بالاتری در سالجاری برگزار خواهد شد...ادامه مطلب
یک شنبه 24 فروردین 1393  ساعت 5:02 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 1 )

سلام!

خوبید؟

اتفاق خیلی خوبی که برای ما افتاده این است که  وبلاگ دوم تارنمای گیمی به نشانی http://gamei.rasekhoonblog.com ، بعنوان یکی از تاپیک های برتر هفته (16 فرردین تا 22 فروردین 93) در راسخون انتخاب شده است.

 

 

از «مسئول وبلاگ ها» در انجمن راسخون متشکریم.

 شنبه 23 فروردین 1393  ساعت 10:51 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 1 )

بازی رایانه ای آدم نما به زودی عرضه می شود

بازی رایانه ای آدم نما

پس از مدت طولانی مراحل ساخت این بازی به پایان رسیده و به زودی روانه بازار خواهد شد .

این بازی به سبك اكشن – ادونچر بوده و داراي دوربين هاي اول و سوم شخص مي باشد .
این بازی دارای 5 مرحله نسبتا طولانی بوده و در محیط های بسیار متنوع از جمله محیط و بافت شهری ( کاملا ایرانی ) ، محیط های صنعتی ، مخابراتی ، زیر زمین های تو در تو ، راهرو های معلق و ... دنبال می شود .
اين بازي دارای 3 شخصيت ( كاراكتر ) انسان ، 6 نوع ربات آدم نما و 6 ربات تخیلی و انواع اسلحه های هوشمند (10 نوع ) می باشد .
بازیکن در این بازی با انواع ربات های آدم نما ، پرنده ،خرچنگی و ... و انواع اسلخه های خودکار هوشمند روبرو می شود که هریک از آن ها دارای هوش مصنوعی منحصر به فردی بوده و از توانمندی و قابلیت های جنگی متنوعی بهره مند می باشند . بازیکن در مراحل مختلف به مرور با آنها روبرو شده و به  مبارزه می پردازد .
اين بازي با موتور بازي ساز Pars 3D توليد شده است که اين موتور بازي ساز نيز از محصولات همین شرکت ( سپيد طراحان پارسيان ) مي باشد و يك موتور کاملا ايراني به حساب می آید .
شروع تولید اين بازي رايانه اي از دي ماه 88 آغاز گردید و در سال 90 به پایان رسید . به دلیل حساسیت های خاص ،  باز بینی های متعدد بر روی بازی انجام پذیرفت و تغییرات گسترده ای در آن شکل گرفت .
تصاویر جدید به همراه شرح گیم پلی های خاص این بازی به زودی در سایت www.stpgame.ir منتشر خواهد شد .

 

بازی رایانه ای آدم نما

 

منبع:سایت بازیشنبه 23 فروردین 1393  ساعت 6:24 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

با موضوع سلحشوری خلبان شهید عباس دوران؛

بازی رایانه‌ای "پرواز دوران" اردیبهشت‌ماه وارد بازار گیم می‌شود

 

بازی رایانه‌ای "پرواز دوران" نخستین بازی شبیه‌ساز نبرد هوایی (Combat Flight Simulator) است که  اردیبهشت‌ماه 93 وارد بازار گیم کشور می‌شود. 
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، این بازی در شرکت رسانا شکوه کویر به تهیه کنندگی مرتضی دستخوار، مدیر پروژه عماد رحمانی و مدیر فنی مهدیار جهانگیری تولید شده و شرکت مدرن توزیع  این بازی را  عهده دار است.
شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مجوز ساخت بازی رایانه ای  "پرواز دوران" را با موضوع دفاع مقدس و سبک جنگ هواپیمایی  صادر کرد.
این بازی روایتگر رشادت های شهید "عباس دوران" است که بازیکن در نقش وی  در تمامی ماموریت های هوایی انجام شده شهید دوران از زمان آغاز جنگ تا شهادتش  ایفای نقش می کند . 
تجربه نبرد هوایی در مرزهای جنوبی ، جزیره خارک ، آبادان ، کوهستان های غرب ، پاوه ، جزیره مجنون ، بصره ، مسیر مرزی قصر شیرین  تنها بخشی از تجربه پروازی این بازی محسوب می شود...ادامه مطلب
 

 
عناوین آخرین مطالب