چهارشنبه 20 فروردین 1393  ساعت 1:56 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام

امروز میخواهم این سایت را به شما پیشنهاد بدهم.

تعدادی از برنامه های برگزیده تلویزیون در این سایت که متعلق به صدا و سیماست ، موجود است و قابل دانلود هست.

حتما امتحان کنید.خیلی کاربردی و خوبه.

eirib.ir

 یک شنبه 17 فروردین 1393  ساعت 9:07 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

ظرفیت عظیم صنعت گیم در مسیر بالندگی اقتصاد و فرهنگ

سال 93 را در حالی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"  نامگذاری کردند که ایشان همواره و بویژه در سالهای اخیر توجه جدی به مقوله فرهنگ در کنار ترمیم و تثبیت جایگاه اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار دادند.
امسال با توجه به نامگذاری آن از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، وظیفه اهالی فرهنگ و هنر و دست اندرکاران این بخش بیش از پیش سنگین تر و هدف گذاری برای دستیابی به منویات رهبری در مقوله فرهنگ بخصوص  در عرصه های حساس و نوظهور در کشور نظیر صنعت گیم ضروری به نظر می رسد.
بازی های رایانه ای به عنوان گستره ای حساس، پرمخاطب و در عین حال پیچیده که از فناوری نوین  برخوردار است، همواره مورد توجه مسوولان عالی رتبه  بویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده  به نحوی که ایشان در دیدار رییس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تولید بازی های رایانه ای مفید و توجه جدی بر این عرصه تاکید  کردند. گیم با توجه به  نوپا بودن از منظر صنعتی و شکل گیر کمتر از یک دهه در کشور در گردونه تولید بازی از سوی فعالان و علاقه مندان به این عرصه نشان داده که در صورت سرمایه گذاری مناسب، اختصاص بودجه  و تامین امکانات با توجه به وجود ظرفیت های بالای انسانی و خلاق از توانایی تبدیل به  حوزه ای درآمدزا و اشتغالزا برای عرصه فرهنگ کشور برخورد ار است.
 فعالان این حوزه در طول این سالها با تولید بیش از 200 اثر ایرانی در گونه های مختلف با کمترین امکانات  مادی در عرصه های داخلی و خارجی خوش درخشیده نشان دادند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دارنده صنعت گیم از توان بالا برای رقابت با محصولات خارجی که چندین دهه از شکل گیری آن در کشورهای  منظور گذشته، برخوردار بوده و در صورت توجه جدی و سرمایه گذاری اساسی حرف بسیار برای گفتن دارند.
همانگونه که رهبر معظم انقلاب در رهنمودهایشان در ابتدای امسال تاکید کردند اقتصاد، فرهنگ و علم سه عنصر اصلی اقتدار ملی است  و گیم به عنوان یکی از ارکان صنعت عظیم سرگرمی که در مقوله فرهنگ تعریف شده  از توان مناسبی برای ارتقای اقتدار ملی در عرصه داخلی و خارجی برای مقابله اصولی با هجمه فرهنگی دشمن برخوردار است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی از فرهنگ مثل هوایی که چه بخواهیم چه نخواهیم باید تنفس کنیم، بنابراین اگر تمیز باشد یا آلوده، اثر متفاوتی بر جامعه و کشور خواهد داشت، یادکردند، بنابراین در این سال که از سوی ایشان ارتقای فرهنگ و اقتصاد در قالب مدیریت جهادی  نامگذاری شده، کوشش برای تمیزی مضاعف  فضای فرهنگی کشور برهمگان بخصوص فعالان و دست اندرکاران  این عرصه مفروض است.
حوزه گیم کشور از جمله عرصه هایی است که به عقیده بسیاری از صاحب نظران در صورت توجه  و اختصاص منابع مناسب و زمینه بروز استعدادهای جدید از قابلیت مناسب برای جذب مخاطب داخلی و تاثیرات  گسترده بیرونی در معرفی فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی  و حضور موثر در مجامع و رویدادهای منطقه ای و جهانی برخوردار است.
بازیساران ایرانی در سالهای اخیر کوشیده اند در فضای نابرابر رقابت با محصولات  خارجی  و کمبود امکانات تکنیکی و بودجه ای و بر اساس  نیاز مخاطب و توجه به داشته های فرهنگی بخصوص در عرصه های تاریخی، اسطوره ای، دفاع مقدس، مباحث  حادثه ای، خانوادگی، مسابقه ای  و ... به ارایه اثر بپردازند.
سال 93 در حالی آغاز می شود که صنعت گیم ایران از توان مضاعف برای ایفای نقش در عرصه فرهنگ و هنر برخوردار بوده و طرح های جذاب برای تبدیل به بازی و عرضه مخاطب در گردونه تولید قرار دارد.  

 

منبعیک شنبه 17 فروردین 1393  ساعت 12:40 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام!

آخرین نظراتی که مسئولین بازی درباره نسخه آنلاین بازی در سایت بازی نوشته اند ، در حالی از کار بیشتر و اصلاحات روی این پچ قابل دانلود خبر می دهد که نزدیک به دوماه از انتشار بازی گذشته است و باید دید سازندگان بازی چه موقع و با چه کیفیتی موفق خواهند شد تا طعم بازی کردن آنلاین مبارزه در خلیج عدن را به بازی کننده ها بچشانند؛

 

 شنبه 16 فروردین 1393  ساعت 9:06 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

 

 

شروین استاد زاده" مدرس و منتقد عرصه گیم درگذشت

"شروین استاد زاده" مدرس و منتقد عرصه گیم درگذشت


 

"دکتر سید شروین استاد زاده" بازینامه نویس، مدرس، منتقد  و نویسنده حوزه گیم  به دلیل ایست قلبی درگذشت. به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، استاد زاده از منتقدان و نویسندگان عرصه گیم  و عضو هیات مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای 12 فروردین ماه دار فانی را وداع گفت.وی داور نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران بود که بیشتر در زمینه بازی های ماجراجویی (ادونچر) تخصص داشت و از نویسندگان بازی “پرونده ابر سیاه” به شمار می رود.همچنین زنده یاد استاد زاده با بازی رایانه ای "بیداری: خاکسترهای سوزان" عنوان بهترین طراح بازی  و جایزه بخش نگاه ویژه را برای نگارش بازینامه "پرونده ابر سیاه" در سومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران کسب کرد.  استادزاده علاوه بر نگارش نقد در عرصه بازی های رایانه ای، مدرس و عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور و کارشناس معماری اطلاعات در مرکز فناوری اطلاعات و  عضو تیم طراحی معماری کلان دولت الکترونیک بود.مراسم تشییع زنده یاد استادزاده ۱۵ فروردین ماه در تهران برگزار‌شد و پیکر وی جهت تدفین به زادگاهش شهرستان بابل منتقل شد.

 

منبع متن خبر

ما هــم درگذشت این عزیز را تسلیت عرض می کنیم

 پنج شنبه 14 فروردین 1393  ساعت 10:00 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
PGM3cover2

مجله‌ی بازی‌های پارسی، مجله‌ای کاملا ایرانی برای نخستین بار در ایران به صورت دو نسخه‌ی فارسی و انگلیسی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
این مجله به صورت کاملا تخصصی به بازی‌های ایرانی و بازی‌سازی در ایران می‌پردازد.
پس از مدتی طولانی، غیبتی طویل و مواجه شدن با مشکلات بسیار عجیب و طاقت‌فرسا بالاخره شماره‌ی سوم این مجله با در برداشتن مطالب بسیار کامل و متفاوت منتشر شد.
مطالبی از قبیل:
اخباری جدید و جالب توجه
مقالات گیم ایران در سال ۹۲، جایگاه قهرمانان بازی‌های ویدیویی در ایران
پیشنمایش بازی‌های خیابان‌های خونین، بازگشت: کتیبه‌ی کوروش، فریاد آزادی: تنگستان، جزیره‌ی بیگانگان و …
نقد و بررسی ماجرای آوا، کارگاه علوی، روباه و کلاغ مکار، Fruit Craft، مدافع و …
مصاحبه با سازنده‌ی قهرمان ما، مصاحبه با برندگان مسابقات ۲۴ ساعته‌ی جهانی دانشجوی بازی‌ساز
نقد و بررسی دو بازی Assassin’s Creed IV: Black Flag و Rain به درخواست دو استودیوی Ubisoft و SCE
کمیک
پرونده‌ای کامل و جذاب از بازی شبگرد
گنج قارون، جایزه، می‌خواهم برنامه‌نویس شوم، نگاهی اجمالی به وضعیت بازی‌های چند نفره‌ی اینترنتی در ایران
و نظرات برخی از بازی‌سازان خارجی نسبت به شماره‌ی اول مجله

10003095_1478885812330301_873255620_n

توجه داشته باشید که در برخی از نقدهای کوتاه و بازی‌های تلفن‌های همراه و تبلت‌ها امتیاز از ۵ نمره در نظر گرفته شده است!

جا دارد تشکر ویژه‌ای از بازی‌سازان خارجی داشته باشیم که لطف‌شان را از ما دریغ نکردند و نظرات آن‌ها را می‌توانید در این شماره مشاهده کنید.

shervin

این شماره را به زنده یاد دکتر سید شروین استاد زاده تقدیم می کنیم.

هم‌اکنون منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

لینک‌های دانلود:

دانلود با کیفیت عالی

دانلود با کیفیت متوسط

دانلود با کیفیت پایین

 

منبع

 دوشنبه 11 فروردین 1393  ساعت 9:44 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
سلام
وبسایت بازی دوست بتازگی رونمایی شده است:
بازی دوست پلتفرمی کاملاً  رایگان ، تخصصی و متمرکز بر صنعت بازی های ویدیویی ایران و سایر زمینه های مرتبط با آن است.
هدف این جامعه مجازی مرتبط کردن فعالان این عرصه ، بازیبازان، بازیسازان وبه طورکلی تمامی علاقه مندان و
دست اندرکاران گیم کشور بایکدیگر در جهت توسعه کمی و کیفی بازی ایرانی است.

 
 
موسس و مدیر پلتفرم "بازی دوست"
مهدی امیرافشار

 یک شنبه 10 فروردین 1393  ساعت 12:04 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بازی "مربی ورزشی" وارد بازار گیم می‌شود

بازی رایانه‌ای"مربی ورزشی" درسبک حرکتی مرحله تولید را سپری کرده و بزودی وارد بازار گیم می‌شود.  

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،" محمد علی عباس پور" تولید کننده بازی رایانه ای مربی ورزشی گفت: این بازی تلفیقی است از خلاقیت گروهی از مهندسین شرکت نرم افزاری اونیک و در تولید آن از  فناوری  روز دنیا با هدف سلامتی همگانی  استفاده شده  که در نوع خود در میان بازیهای ایرانی بی نظیر است....

تولید کننده بازی رایانه ای"مربی ورزشی" به امکانات طراحی شده برای کاربران در بازی اشاره کرد و گفت: کاربران در این بازی می توانند لباس مربی را انتخاب کرده و در ادامه با توجه به آمادگی بدنی خود حرکات های بازی را  انتخاب و شروع به بازی کنند .کاربر همچنین می تواند رکورد و امتیازهای قبلی کاربران و عکس های منتخب گرفته شده را در گالری مشاهده کنند.

عباس پور با یادآوری اینکه بازی مشابهی برند معروف  نایک در دنیا وجود دارد که تنها برای کنسول XBOX360 طراحی شده  و هیچ بازی  مشابهی بر روی PC  در دنیا وجود ندارد...ادامه مطلب
شنبه 9 فروردین 1393  ساعت 2:44 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کارگردان هنری بازی رایانه‌ای فریاد آزادی:

اقتصاد صنعت گیم در صورت حمایت تبلیغاتی و رسانه‌ای رونق می‌یابد

 

کارگردان هنری بازی رایانه‌ای فریاد آزادی به نقش تبلیغات در حوزه گیم اشاره کرد و گفت: تبلیغات مناسب و هدفمند به رونق بازار بازی‌های رایانه‌ای منجر می‌‍شود.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"حمیدبرغانی" اختصاص بودجه مناسب به صنعت گیم، حمایت مالی از تولیدکنندگان، حمایت سازمان ها و مراکز دولتی  نظیر سازمان امور مالیاتی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...، اعمال قانون کپی رایت،تشکیل شبکه های مناسب توزیع، کشف استعدادهای علاقه مند به صنعت بازی سازی و سرمایه گذاری در این زمینه و تداوم  برگزاری نمایشگاههای استانی برای آشنایی خانواده ها با نقش و اهمیت بازی ها در آموزش  را  از راهکارای ارتقای جایگاه گیم در کشور عنوان کرد...ادامه مطلب
چهارشنبه 6 فروردین 1393  ساعت 12:08 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بازی عصر پهلوانان 2 (تراتئون) برای عرضه در بازار گیم آماده شد


[۰۵ فروردين ۱۳۹۳ ۰۷:۵۳]

بازی رایانه ای عصر پهلوانان 2 (تراتئون) باحمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در شرکت رسانا افزار شریف تولید و  آماده عرضه به بازار گیم  شده است.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تراتئون یک بازی در سبک اکشن، اساطیری، نقش محور     (Action-RPG) است که با الهام از اساطیر ایران زمین ساخته شده است.

بازی رایانه ای عصر پهلوانان 2(تراتئون )که به طور دقیق تر در اوستا بصورت «ثره اته اونه » آمده است، همان فریدون است و به معنای دارنده سه نیرو است. این نام بدین دلیل برای این بازی انتخاب شده است، در آن سه شخصیت متفاوت به عنوان کاراکترهای اصلی قابل بازی هستند؛ مهرداد جنگجو(Fighter)، ادار مغ (Mage) و آتار هنرمند (Bard). هر کدام از این سه شخصیت مسیری متفاوت از یک داستان را طی می کنند و فقط با طی همه مسیرها و بازی کردن با همه کاراکترها رازهای داستان آشکار می شوند.

تراتئون به صورت اپیزودیک عرضه می شود که در قسمت نخست مهرداد شخصیت اصلی بوده و داستان بازی ادامه بازی عصر پهلوانان است که محوریت آن دروغ و استحاله شخصیتی است.

"مهرداد"، "کندرو"، "بوجاگ"، "آرشا"، "سورن"، "بوشاسپ"، "برزین"، "راهزن/قلچماق"، "هیوار" و"ساما" شخصیت های داستان بازی را تشکیل می دهند .

منبعادامه مطلب
 

 
عناوین آخرین مطالب