روزشمار دفاع مقدس (29 بهمن)

روزشمار دفاع مقدس (29 بهمن)

29 بهمن 1395 خورشیدی برابر با 19 جمادی الاول 1438 هجری و 17 فوریه 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۵۸۴۹

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 17February 2017

روزشمار دفاع مقدس (29 بهمن)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (29 بهمن)

 

• قیام مردم مسلمان تبریز به مناسبت چهلمین روز شهدای قم (1356  ه.ش)

• تأسیس حزب جمهوری اسلامی (1357 ه.ش)

• شهادت شهید مصطفی شمسا (1364 ه.ش)

• آغاز تلاش پشت پرده سوريه برای ميانجيگری ميان ايران و عراق(13633 ه.ش)

• آغاز شروع حملات هوايی عراق به جزاير نفتی ايران (خارک) (1364 ه.ش)


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:47 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

«کافه دفاع» با محوریت ترویج فرهنگ دفاع مقدس راه‌اندازی شد

«کافه دفاع» با محوریت ترویج فرهنگ دفاع مقدس راه‌اندازی شد

مدیر فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: کافه دفاع را با محوریت جهاد و شهادت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راه‌اندازی کردیم. تصمیم گرفتیم فضا را از حالت خشک اداری خارج کنیم و مرجعیت مجموعه را بدست خود بچه‌های بسیج بسپاریم.

کد خبر: ۲۲۷۶۵۹

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، «حجت الاسلام رضا کامران‌فر» مدیر فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگویی در مورد ویژگی‌های تاسیس کافه دفاع تصریح کرد: این مکان فضای هنری و جایگاه خاص خودش را دارد و هیچ فرقی بین اقشار از پیر و جوان ندارد.


وی ادامه داد: هنر اگر اثربخشی نداشته باشد کارایی نخواهد داشت. اگر بخواهیم فرهنگ غنی دفاع مقدس و تفکر بسیجی را احیا کنیم و بوسیله هنر وارد اینکار شویم سرعت اثرپذیری و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از ویژگی های هنر اینست که در جان دل شخص نفوذ می‌کند. در هنر حتی یک فضاسازی محیط می‌تواند تفکر را القا کند.

مدیر فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: موضوع تاسیس کافه برمی‌گردد به چند سال پیش که جزو اولین ایده پردازهای این مدل کار فرهنگی بودیم. آرام آرام در نقاط مختلف این مدل کافه‌ها تاسیس شد.

وی ادامه داد: دلیل اصلی تاسیس همچین محفل‌های هنری دغدغه های رهبر انقلاب مبنی بر افزایش سطح مطالعه مردم و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه بود.

کامران‌فر گفت: دلیل اینکه نام کافه را انتخاب کردیم این بود که میخواستیم از هنر گرفته شده باشد. اگر واژه یک بار معنایی خاص داشته باشد ارزش کاری که می‌خواهیم با محوریت آن انجام دهیم چند برابر خواهد شد.بروز بودن و جدایی از فضای کلیشه‌ای کار کردن از اهداف ما در تاسیس همچین کافه هایی بود.

مدیر فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: امروز در ناحیه بسیج دانشجویی استان تهران کافه دفاع را با محوریت جهاد و شهادت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راه اندازی کردیم. تصمیم گرفتیم فضا را از حالت خشک اداری خارج کنیم و مرجعیت مجموعه را بدست خود بچه‌های بسیج بسپاریم.

وی بیان داشت: تاسیس همچین مکان‌هایی به دانشجویان بسیجی این امکان را می‌دهد در کلیه فعالیتهای کلان ناحیه دانشجویی سهیم باشند و کمک کنند. بزرگترین هدف از تاسیس کافه دفاع، مقدمه سفر راهیان نور است.

کامران‌فر خاطر نشان کرد: امتداد گری راهیان نور به شهر و شهر به مناطق جنگی را از فضای کافه دفاع خواهیم داشت. اهالی کافه دفاع خادمین شهدا هستند و در کنار این شبکه خادمین را راه اندازی کردیم. خادمین شهدا مالکین اصلی این کافه هستند.

منبع: فارس


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:47 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

الگوگیری شهید آمریکایی از شهید «همت»

الگوگیری شهید آمریکایی از شهید «همت»

مسئول سایت رهیافتگان گفت: طبق تحقیقات انجام شده شهید «ادواردو آنیلی» از شهید «همت» الگو گرفته است.

کد خبر: ۲۲۷۶۶۷

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴ - 17February 2017

الگوگیری شهید آمریکایی از شهید همت

«جمال طاهری» روزنامه نگار و مسئول سایت رهیافتگان با حضور در غرفه خبرگزاری دفاع مقدس در چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس اظهار داشت: ایثار و شهادت ریشه اعتقادی دارد و  در مواقعی باعث می شود افراد از ادیان دیگر با مشاهده ایثار و فداکاری مسلمانان به تشیع روی بیاورند.


وی در خصوص معرفی افراد تازه مسلمان که در مبارزات انقلابی علیه رژیم شاه و دوران جنگ تحمیلی فعالیت داشتند به «صبا بابایی» اشاره کرد و گفت: بابایی اهل کشور ژاپن بود که در شانزده سالگی با یک فرد ایرانی ازدواج کرد و مسلمان شد. در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت می کرد و فرزندش را در دوران جنگ تحمیلی به جبهه فرستاد و به درجه شهادت نایل آمد.


مسئول سایت رهیافتگان ادامه داد: بابایی با وجود کهولت سن همچنان برای جانبازان شیمیایی فعالیت می کند؛ با تلاش و برقراری ارتباط با هیروشیما، جشنواره و همایشاتی که درباره بمباران هیروشیما برگزار می شود و در چند سال اخیر نیز در همایش جانبازان شیمیایی شرکت کرده و  حقیقت جنگ و مظلومیت مردم ایران در برابر آمریکا و صدام را بیان می کند.


طاهری به تحقیقاتی که درباره شهید ادواردو آنیلی انجام داده اند، اشاره کرد و گفت: این تحقیقات نشان می دهد وی از شهید همت الگو گرفته است.

 

وی عنوان کرد: از دیگر الگو گرفته های دفاع مقدس می توان به دختر زرتشتی که با کاروان راهی سفر راهیان نور شد و تحت تاثیر فضای معنوی قرار گرفت و با مطالعه کتاب «پایی که جا ماند» مسلمان شد و در حال حاضر یکی از مبلغان اسلام است، اشاره کرد.


انتهای پیام/ 111


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:46 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

کتاب دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج منتشر شد

کتاب دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج منتشر شد

کتاب دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج به مدیر مسئولی «کوروش زارعی» و سردبیری «حمیدرضا قنبری» منتشر شد.

کد خبر: ۲۲۷۶۷۶

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سومین روز دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج با انتشار کتاب جشنواره همراه بود. این کتاب در 106 صفحه به معرفی بخشهای مختلف جشنواره دوازدهم اختصاص یافته است.

بخش‌های مختلف این کتاب عبارت است از معرفی شورای سیاستگذاری، بازخوانان، بازبینان، داوران و مدرسان، آثار بخش صحنه‌ای و خیابانی، آثار بخش تئاتر بچههای مسجد و آثار بخش نمایشنامه‌نویسی.

فقدان اطلاعات کافی از 11 دوره گذشته این جشنواره یکی از معضلات مطالعاتی در بررسی محاسن و معایب جشنواره تئاتر بسیج بوده است.

جشنواره  تئاتر بسیج به دبیری کوروش زارعی روز شنبه 30 بهمن به کار خود پایان می‌دهد.   

منبع: فرهنگ نیوز


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:46 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

فرزندان فرماندهان شهید مقاومت از سرداران پیروزی می‌گویند

فرزندان فرماندهان شهید مقاومت از سرداران پیروزی می‌گویند

روزی که فرزند فرمانده شهید مقاومت حاج «عماد مغنیه» در مراسم سوگواری برای پدرش حضور یافته بود، نمی‌دانست که فراق بین آنها زیاد طولانی نخواهد شد و چیزی نگذشت تا اینکه مسیر «جهاد» هم به شهادت ختم شد.

کد خبر: ۲۲۷۶۷۹

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، ثمره یک عمر مقاومت، تربیت چند نسل از مجاهدان و شهدایی است که عده‌ای در زمره فرماندهان و برخی نیز فرزندان این فرماندهان هستند. 

درسالگرد بزرگداشت فرماندهان شهید و سرداران پیروزی،داستان ها و حکایت های زیادی از کرم و بخشندگی « سید عباس موسوی» ، صبر و گذشت شیخ «راغب حرب» و رمز رازهای حاج «عماد مغنیه » که شخصیت بی نظیر او پس از شهادتش آشکار شد، مطرح می شود. 

تصاویر بی شماری که با همه جزئیات در اذهان باقی مانده از قهرمانی های این دلاوران میدان های جهاد حکایت دارد. 
«راغب راغب حرب » فرزند شهید شیخ راغب حرب که پس از عمری مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، در سال 1984 توسط دشمن صهیونیستی ترور شد و به شهادت رسید، معتقد است که جوانان مسئولیت حفظ و حراست از این تاریخ پرافتخار و وفاداری به آن را بر عهده دارند. 

او در گفت وگو با ایرنا از ایثارگری های فرماندهان شهید و فداکاری هایی که در طول زندگی پرافتخار خود تقدیم مشی مقاومت کردند و به الگویی برای جوانان تبدیل شدند، سخن به میان آورد، به ویژه کسانی که مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی را انتخاب کرده اند. 

راغب حرب به عنوان فرزند شهید خود را در مقابل میراث گرانقدری که پدرش شیخ راغب حرب برای او و همه مستضعفان بر جای گذاشته است ،مسئول می داند و تکلیف خود را در ادامه این مسیر و حفظ این خون ها و ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی بخشی به دیگران می بیند. 

او در سی و دومین سالگرد شهادت پدرش همه حرف های خود با شهدا را در یک جمله خلاصه می کند و آن اینکه« نهالی که شما خون و جانتان را تقدیمش کردید امروز به درختی بالنده و تنومند تبدیل شده است».
 
«سید یاسر موسوی» فرزند شهید سید عباس موسوی دبیرکل سابق حزب الله هم به نوبه خود در سالگرد شهادت پدرش به دستاوردها و افتخارهای بزرگی اشاره کرد که این فرماندهان در اوج جوانی و با وجود کمبود امکانات رقم زدند و امروز جوانان می توانند ثمره این خون ها و این ایثارگری ها را در پیروزی های به دست آمده در میدان های مختلف مشاهده کنند. 

سید یاسر در گفت وگو با ایرنا به جنگ تبلیغاتی اشاره کرد که از همان ابتدای شکل گیری جنبش های مقاومت آغاز شده و برخی دولت ها سعی کردند با تاثیر گذاری در ذهن جوانان، این جنبش ها را به عنوان یک تهدید معرفی کنند. 

به اعتقاد سید یاسر، هیچ کدام از این تهدیدها و جنگ رسانه ای و روانی نخواهد توانست جوانان مقاوم را تحت تاثیر قرار دهد و امروز اراده ملت و ایمان ، ثبات قدم و ایستادگی و صبر ما باعث ادامه مسیر جهادی خواهد شد و همه تهدیدها و خطرها را از پیش رو برخواهد داشت و خواهیم توانست موفقیت ها و پیروزی های بزرگتری را رقم بزنیم. 

وی درباره پدرش، شهید سید عباس موسوی که در سال 1992 به همراه همسر و فرزند شیرخوارش حسین توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی ترور شد گفت: سید عباس موسوی درعلم و جهاد ، تواضع و اخلاق یک مکتب کامل و همه جانبه بود و تجسم مکتب اهل بیت(ع) به شمار می آمد. 

سید یاسر افزود: من از پدرم اخلاص ، فداکاری و مردم داری آموخته ام. 

«حبیب فیاض» پژوهشگر مباحث راهبردی هم در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد که فرماندهان شهید و سرداران پیروزی بخاطر ویژگی های مختلفی همچون ایثار ، فداکاری در راه خدا و خدمت به کشور یک الگو هستند. 

فیاض با اشاره به قابلیت های بالای هر کدام از این فرماندهان شهید و عملکرد حرفه ای آنها در زمینه ماموریت های محوله گفت: شیخ راغب یک مصلح اجتماعی و سید عباس هم یک عالم دینی با شخصیت فرماندهی بی نظیر بود و در حوزه های مربوط به اندیشه و فرهنگ دستی داشت. 

اما حاج عماد مغنیه به گفته حبیب فیاض، او توانست معرفت و آگاهی را با شخصیت نیرومند و قوی ، شجاعت بی نظیر و هوش بسیار بالا پیوند زده و با قدرت بالای درک و فهم اطلاعات موجود، بهترین تصمیم را در حوزه های مختلف اتخاذ کند. 

حاج عماد دارای اراده ای پولادین و روحی زلال و شفاف و اخلاقی بی نظیر بود و مانند دیگر فرماندهان شهید می کوشید تا آموزه های اسلامی را در شخصیت خود عینیت بخشد. 

فیاض تاکید کرد: این شهیدان الگوی مناسبی برای همه جوانان متدین و حامی خط مقاومت هستند تا راه و رسم موفقیت در زندگی را از آنها بیاموزند و شخصیت موفقی در زندگی خود، چه در عرصه جهاد و یا ساختن جامعه بر مبنای آموزه های اسلامی و دینی باشند. 

این پژوهشگر مباحث راهبردی در پایان گفت وگوی با ایرنا، شهادت را راهی برای زندگی خواند و گفت: فرماندهان شهیدپیش از شهادت نیز شهیدوار می زیستند و امروز بر گردن ما حقی بزرگ دارند و باید به عنوان یک نماد و الگو در زندگی مردم جاودانه باقی بمانند. 
داستان شهدا هیچگاه تمام شدنی نیست و بدون جهاد و ایثارگری وطن پایدار نمی ماند. 

این را از راه پرافتخار مقاومت و از فرماندهان شهیدی آموخته ایم که راه بنای تاریخ و آینده با عزت را به نسل های بعدی یاد دادند و خود نیز از جاودانگان تاریخ شدند.

منبع: ایرنا


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:46 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

جانبازی که با ویلچر به خواستگاری رفت

جانبازی که با ویلچر به خواستگاری رفت

«سرهنگ کریمی»: اگر خدا بخواهد و سلامتی‌ام را دوباره به دست بیاورم گرچه در سن ۶۰ سالگی هم باشم مجدد به عشق رهبر و کشورم به شرق کشور بازگشته و با اشرار می‌جنگم.

کد خبر: ۲۲۷۶۸۱

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سرهنگ «عبدالعزیز کریمی» جانباز 99% که 9 سال بعد از مجروحیتش با ویلچر به خواستگاری رفت. جانباز «کریمی» متولد 1 شهریور سال 56 اسلام آباد غرب و پدرش فردی کشاورز بود. وی پس از گذراندن مقاطع تحصیلی و دانشگاهی و پس از اخذ مدرک کاردانی به خدمت مقدس سربازی اعزام و بعد از اتمام خدمت به علت شوق و علاقه زیاد استخدام نیروی انتظامی می‌شود.

در همان اوایل خدمتش به قرارگاه مرصاد واقع در شرق کشور اعزام و در گردان های الزهرا(س) بم، گردان 105 حضرت ابالفضل العباس (ع) جیرفت و گردان المهدی عج الله راور به عنوان فرمانده گروهان مشغول به خدمت می شود.

سحرگاه 17 دیماه 85 این فرمانده شجاع به همراه تعدادی از نیروهایش در منطقه میل فرهاد جیرفت_ایرانشهر با گروهک موسوم به جیش الشیطان به سرکردگی عبدالمالک ریگی ملعون که قصد عملیات خرابکارانه داشتند درگیر که در این درگیری سر دسته اشرار به هلاکت رسیده و تعدادی دیگر دستگیر می شوند و جانباز کریمی از ناحیه کمر ، ستون فقرات، ریه و قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار می گیرد.

پس از انتقال وی به بیمارستان مشخص گردید که ایشان از ناحیه کمر دچار قطع نخاع شده و به علت اصابت گلوله به قفسه سینه قسمتی از ریه سمت چپ شان نیز برداشته شده است.

وی بعد از 9 سال مجروحیت به خواستگاری دختری مومنه می رود در حالی که سوار بر ویلچر است و مهریه آنها یک جلد کلام الله مجید، یک پلاک جبهه به همراه دفتر خاطرات زمان خدمت و یک زنجیر طلا است.

وقتی از همسرش سوال کردم که چرا همسر یک فرد جانباز شده است اینگونه پاسخ می دهد: پرستاری از فردی که جانش را در برابر امنیت سرزمینش می دهد لیاقت هر کسی نمی شود.

و در آخر جانباز کریمی اینگونه می گوید: اگر خدا بخواهد و سلامتی ام را دوباره به دست بیاورم گرچه در سن 60 سالگی هم باشم مجدد به عشق رهبر و کشورم به شرق کشور بازگشته و با اشرار می جنگم.

منبع: سادس


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:46 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

افزایش تعداد پایگاه اطلاع‌رسانی «شهدا» به 5 میلیون عدد

افزایش تعداد پایگاه اطلاع‌رسانی «شهدا» به 5 میلیون عدد

مسئول سایت شفیق فکه با بیان اینکه تا کنون 50 سایت در خصوص «شهدا» راه اندازی کرده‌ایم، گفت: هم اکنون حدود 300 هزار سایت به صورت پشتیبان از سایت اصلی در حال فعالیت هستند و بناداریم این آمار را به 5 میلیون عدد برسانیم.

کد خبر: ۲۲۷۶۸۰

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲ - 17February 2017

راه اندازی50 سایت در خصوص شهدا

«علی اکبر سلیمیان» جانباز دوران دفاع مقدس و مسئول سایت شفیق فکه با حضور در  غرفه‌ خبرگزاری دفاع پرس در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس با بیان خاطره ای از دوران جنگ  تحمیلی اظهار داشت: در عملیات والفجر یک، «ماشاالله سرهنگی» فرماندهی گردان را  بر عهده داشت؛ در شرایطی که آتش دشمن سنگین بود، فرمانده درخواست کرد از کوله پشتی وی کمپوتی بردارم، کنجکاو بودم؛ وسط عملیات کمپوت را برای چه می خواهد، چند قدمی دور شد و کمپوت را به طرفی پرت و تعظیم کرد.


وی در ادامه خاطره افزود: دیدم اسیر عراقی نشسته و در چهره وی ترس و وحشت وجود داشت؛ کمپوت را برای اسیر پرت کرد و تعظیم به نشانه عذرخواهی از پرتاپ کمپوت بود.


سلیمیان بیان کرد: حدود 15 سال پیش در عرصه‌ی شهدا و ایثارگران مشغول به کار شدیم؛ به عنوان نخستین سایتی بودیم که در این زمینه فعالیت کردیم.


وی افزود: نخستین سایتی که در این زمینه راه اندازی کردیم سایت جستجوی مزار شهدای دفاع مقدس بود.


سلیمیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 50 سایت راه اندازی کردیم که 300 هزار سایت به صورت پشتیبانی از سایت‌های اصلی فعالیت می کنند و برنامه داریم که آمار این سایت ها را به پنج میلیون برسانیم.


انتهای پیام/ 111


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 7:46 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

بزرگداشت شهید «صالحی» در رامشیر برگزار می‌شود

بزرگداشت شهید «صالحی» در رامشیر برگزار می‌شود

فرزند شهید مدافع حرم صالح صالحی از برگزاری آیین بزرگداشت پدر شهیدش با حضور اقشار مختلف مردم در رامشیر خبر داد.

کد خبر: ۲۲۷۵۴۸

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸ - 16February 2017

به گزارش دفاع پرس از خوزستان، فرزند شهید مدافع حرم صالح  صالحی از برگزاری آیین بزرگداشت پدر شهیدش با حضور اقشار مختلف مردم در رامشیر خبر داد و اظهار داشت: این برنامه معنوی امروز و ازساعت 15  آغاز می‌شود و مردم شهرهای مختلف خوزستان یاد و خاطره این شهید مدافع حرم را گرامی می‌دارند.

فرزند شهید مدافع حرم صالح صالحی عنوان کرد: آیین بزرگداشت رزمنده دلیر شهید صالح صالحی در گلزار شهدای رامشیر در کنار مزار نورانی این شهید عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا سوریه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین نخستین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید صالح صالحی با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام، بسیجیان و جمعی از طلاب و روحانیون در مسجد امام خمینی(ره) رامشیر واقع در خیابان امام خمینی(ره) این شهر انجام می‌شود که در این برنامه حاج احمد طرفی، از مداحان خوزستان به نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی می‌پردازد.

صالحی اضافه کرد: همچنین در این برنامه معنوی ناصر اسکندری، از همرزمان رزمنده دلیر شهید صالح صالحی به بیان خاطرات خود می‌پردازد و حجت‌الاسلام طه توکلی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر عملیاتی 7 ولیعصر(عج) سخنرانی می‌کند.

شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم رامشیر، در یکم فروردین ماه سال 1350 به عنوان نخستین فرزند در خانواده خود در شهر منطقه 9 رامشیر خوزستان دیده به جهان گشود که پس از او خداوند 2 برادر و 3 خواهر دیگر نیز به او و خانواده‌اش عطا کرد.

این دلیرمرد رامشیری برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) 2 بار به سوریه اعزام شد و جانانه با دشمنان جنگید.

شهید صالح صالحی بار دوم که به سوریه رفت مدتی در این کشور حضور داشت و سرانجام در روز دوشنبه 19 بهمن ماه 1394 در نبرد با تکفیری های مزدور به فیض عظیم شهادت نائل شد.

پیکر پاک و مطهر شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان رامشیر خوزستان روز یکشنبه 25 بهمن ماه 1394 از طریق فرودگاه بین المللی اهواز به خوزستان منتقل شد و روز دوشنبه 26 بهمن ماه سال 1394 در زادگاهش رامشیر تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان رامشیر از مسجد امام خمینی (ره) این شهر آغاز شد و تا گلزار شهدا ادامه داشت که پس از برگزاری این آئین در کنار شهدای این دیار آرام گرفت.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:53 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت پرداختن به ترویج و توسعه ایثار و فداکاری در سطح جامعه تاکید کرد.

کد خبر: ۲۲۷۵۸۱

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵ - 16February 2017

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، سعید الفتی طی سفر به استان گلستان در نشستی با مدیرکل بنیاد شهید استان، نماینده سپاه پاسداران و مشاور استاندار در امور ایثارگران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در این جلسه، الفتی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات دفتر امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم به تلاش برای رسیدگی و بهبود وضعیت درمانی ایثارگران این وزارتخانه پرداخت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ایجاد وحدت رویه در فرهنگسازی اظهار داشت: متأسفانه ما رویه‌ای مشخص و مشترک در فرهنگ‌سازی در همه حوزه‌ها بخصوص در حوزه ایثار و شهادت نداریم و اغلب برنامه‌ها به صورت سلیقه‌ای و پراکنده انجام می‌شود که همین امر مانع دست یافتن به نتیجه مطلوب می‌شود در اینجا ایجاد وحدت و یکپارچگی امری ضروری و حیاتی است.


وی با تأکید بر ضرورت پرداختن به ترویج و توسعه ایثار و فداکاری در سطح جامعه، خواستار هماهنگی بیشتر نهادهای مروج شد و افزود: با هماهنگی و وحدت در سطح ملی می‌توانیم به نتایج خوب و بزرگی دست یابیم و با نهادینه کردن آن می‌توانیم به توسعه کشور در همه ابعاد کمک برسانیم.

 

الفتی با تشریح فلسفه وجودی خانه فرهنگ ایثار و مقاومت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این پدیده را محل مناسبی برای همفکری و همکاری در ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و فداکاری دانست و بیان کرد: برگزاری مراسم جایزه ایثار و رسانه نشان داد که خانه فرهنگ ایثار و مقاومت می‌تواند به نفع ترویج ایثار برج‌آفرین باشد و نتایج بزرگ و ارزشمندی را رقم بزند.

مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در پایان به برنامه‌های متعدد خانه فرهنگ ایثار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خانه فرهنگ ایثار و مقاومت برنامه‌هایی چون جایزه ایثار و رسانه، کتاب مردمی ایثار، کتابخانه مهربانی و مجمع نکوداشت ایثار را در جهت پاسداشت و تقویت فرهنگ شکوهمند ایثار و فداکاری دنبال می‌کند و توانسته نتایج دلگرم کننده‌ای را به دست بیاورد.

انتهای پیام/ 161


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

28 بهمن 1395 خورشیدی برابر با 18 جمادی الاول 1438 هجری و 16 فوریه 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۵۸۴۵

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 16February 2017

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (28 بهمن)

• آغاز مذاکرات سه جانبه صلح ایران و عراق در نیویورک (1367 ه.ش)

• شهادت شهید عجم ملکی (1362 ه.ش)

• شهادت شهید عظیم ثابت‏ قدم (1364 ه.ش)

• شهادت شهید محسن زالی (1364 ه.ش)

• شهادت شهید سید مهدی سلطانی مهر (1364 ه.ش)

• شروع بیداری اسلامی در لیبی (1389 ه.ش)

• شهادت شیخ راغب حرب روحانی مبارز لبنانی (1362 ه.ش)


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]