روزشمار دفاع مقدس (29 مهر)

روزشمار دفاع مقدس (29 مهر)

29 مهر 1396 هجری شمسی برابر با 1 صفر 1439 هجری قمری و 21 اکتبر 2017 میلادی

کد خبر: ۲۶۱۰۷۸

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱ - 21October 2017

روزشمار دفاع مقدس (29 مهر)

رویدادهای مهم این روز در تقویم شمسی (29 مهر)

• شهادت شهید رحیم رحیمی چاپانی (1362 ه.ش)

• شهادت سردار شهید سید صمد قربانپور گنجی (1362 ه.ش)

• روز صادرات


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:35 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تصاویر/ یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه صاحب‌الزمان (عج) در قم

تصاویر/ یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه صاحب‌الزمان (عج) در قم

یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه صاحب‌الزمان (عج) نیروی زمینی سپاه، با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، فرمانده نیروی‌زمینی سپاه و تنی چند از مسئولان لشکری و کشوری در قم برگزار شد.

کد خبر: ۲۶۲۶۴۱

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۶ - 21October 2017


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:34 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

شهیدی که می‌خواست «چشم چمران» باشد

شهیدی که می‌خواست «چشم چمران» باشد

«محسن الله‌داد» رزمنده‌ای است که در عملیات‌های هویزه و شکست حصر سوسنگرد حضوری فعال داشت و در عملیات شهیدان رجایی و باهنر با اصرار خودش شرکت کرد و در نهایت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
کد خبر: ۲۵۵۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰ - 21October 2017
 

شهیدی که می‌خواست چشم چمران باشد///مطلب کامل نیست و مفهوم را نمیرساند///به گزارش دفاع پرس از تهران، «محسن الله‌داد» در چهارم آبان سال 13277 در خانواده‌ای مذهبی در تهران پا به عرصه وجود گذاشت.

وی پس از اخذ مدرک لیسانس، ازدواج کرد و با خانواده به انگلستان و متعاقب آن به آمریکا رفت و در ایالت تگزاس (هیستون) در رشته مدیریت بازرگانی ادامه تحصیل داد.

محسن با عضویت در انجمن اسلامی دانشجویان مقیم آمریکا به دنبال مبارزه مسلحانه با رژیم شاه بود و به همین دلیل به لبنان رفت و از فروردین تا مهرماه سال 1357 نزد شهید چمران به آموزش چریکی و جنگ‌های نامنظم مشغول شد.

به دنبال شنیدن وقایع انقلاب اسلامی و کشتار مردم در 17 شهریور به ایران آمد و برای پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت کرد.

محسن در سازمان صنایع دفاع نیز فعالیت می‌کرد. در راه‌اندازی چند کارخانه مشارکت کرد و مدیریت کارخانه‌ای را هم بر عهده گرفت.

با شروع جنگ تحمیلی با گروهی که بیشتر آن‌ها از وابستگان نزدیک وی بودند به خوزستان رفت.

هر کجا لازم بود از انجام وظیفه ابایی نداشت. پس از شهادت مصطفی چمران به تهران مراجعت کرد. مدتی مشغول رسیدگی به امور کارخانه تحت مدیریت خود بود وقتی شنید عملیاتی در منطقه شحیطیه در مسیر الله‌اکبر به بستان در جریان است، خود را به جنوب رساند و با سرگرد فرتاش مسئول عملیات ستاد جنگ‌های نامنظم ملاقات کرد.

سرگرد فرتاش درباره‌ محسن الله‌داد می‌گوید: وقتی پیش من آمد گفت «من خواب دیده‌ام شهید چمران یک چشم ندارد. من همان چشم وی هستم، آمده‌ام پیش وی بروم». من که با شهادت ده‌ها نیروی ستاد جنگ‌های نامنظم بعد از فقدان دکتر چمران مواجه بودم، با التماس گفتم خواهش می‌کنم از این حرف‌ها نزنید. ما این روزها شهید زیاد داده‌ایم.

به همین خاطر در جریان عملیات، محسن الله‌داد را پیش خودم در محل ستاد عملیات نگه داشتم تا اینکه خبر دادند نیروهای درگیر ما در منطقه زیر آتش شدید قرار گرفته‌اند و در حال عقب‌نشینی تلفات سنگینی داده‌اند.

الله‌داد با اصرار خواهش کرد او را برای عقب کشیدن نیروها بفرستم و رفت. وی در تاریخ دهم شهریور 1360 در جریان عقب کشیدن نیروها در عملیات شهیدان رجایی و باهنر، با ترکش توپخانه دشمن به فیض شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/191


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:34 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

جوان‌ترین و مسن‌ترین شهدای کهگیلویه و بویراحمد

جوان‌ترین و مسن‌ترین شهدای کهگیلویه و بویراحمد

جوان‌ترین و مسن‌ترین شهدای کهگیلویه و بویراحمد 12 و 67 ساله هستند.

کد خبر: ۲۶۲۷۱۷

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۲ - 21October 2017

جوان‌ترین و مسن‌ترین شهدای کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،‌ محمود داربام مشاور امور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 99 درصد از رزمندگان دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد و 90 درصد از شهدای این استان زیر 30 سال بودند.


وی فزود: هم اینک 2 خانواده سه شهیدی و 43 خانواده 2 شهیدی در این استان سکونت دارند.

 

داربام بیان کرد: بیش از یک هزار و 882 شهید، 10 هزار جانباز، بیش از 300 آزاده از کهگیلویه وبویراحمد در جبهه جنگ حضور داشتند.


وی عنوان کرد: بیش از 63 درصد از مدیران دولت تدبیر و امید در دستگاه های اجرایی در کهگیلویه وبویراحمد هم از جامعه ایثارگران هستند.


مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور ایثارگران با اشاره به خدمات و اقدام های ماندگار دولت تدبیر و امید به جامعه ایثارگری و احیای و اجرای قوانین مغفول مانده گفت که قانون جامع خدمات ایثارگران در سال 90 تصویب و در سال 91 نیز به دولت ابلاغ شده که تا قبل از آغاز فعالیت دولت یازدهم عملیاتی نشده بود.


وی افزود که تمام رزمندگان با سابقه بالای شش ماه حضور در جبهه و جانبازان زیر 25 درصد بر اساس قانون جامع ایثارگران و در راستای اجرای برنامه ششم توسعه از پرداخت حداقل 30 درصد شهریه دانشگاه ها معاف می شوند.


مشاور استاندار کهگیلویه وبویراحمد در امور ایثارگران تاکید کرد که تکلیف دولت به تامین منابع مالی برای اشتغال ایثارگران و ارائه تسهیلات مسکن به 50 هزار نفر از رزمندگان، ایثارگران و آزادگان نیز از مهمترین مواد قانونی مندرج در قانون جامع خدمات ایثارگران بوده که در این قابلیت اجرایی پیدا کرد.


همطراز بودن حقوق و مزایای جانبازان و رزمندگانی که از مسئولیت های قبلی خود به پست های پایین تر تنزل یافته اند را یادآور شد و گفت که بر اساس قانون خدمات جامع ایثارگران پرداخت حقوق و مزایا مطابق با پست سازمانی سابق لحاظ خواهد شد.


وی، احیای شورای فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی استان های کشور، پرداخت مطالبات معوق جامعه ایثارگران و سرکشی از خانواده های معزز شهدا و جانبازان را از دیگر اقدام های ماندگار دولت یازدهم در حوزه ایثارگران دانست.


داربام گفت که افزون بر 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی ظرف سه و نیم سال گذشته توسط دولت تدبیر و امید به جامعه ایثارگری کهگیلویه وبویراحمد پرداخت شده است.


کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب ایران قرار دارد.

 

منبع: ایرنا 


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:33 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تجدید میثاق کرجی‌ها با شهید «علی تمام‌زاده»

تجدید میثاق کرجی‌ها با شهید «علی تمام‌زاده»

مراسم گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم حجت‌الاسلام «علی تمام‌زاده» چهارشنبه سوم آبان‌ماه در کرج برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۲۵۷۷

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۵ - 21October 2017

به گزارش دفاع پرس از البرز، مراسم گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم حجت‌الاسلام «علی تمام‌زاده»،  شامگاه چهارشنبه سوم آبان‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع المهدی (عج) واقع در کرج، فردیس، فلکه چهارم برگزار خواهد شد.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

تجدید میثاق کرجی‌ها با شهید «علی تمام‌زاده»

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:33 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

نامه شهید امیر کاووسی/ جبهه دانشگاه الهی است

نامه شهید امیر کاووسی/ جبهه دانشگاه الهی است

شهید کاووسی در نامه‌ای خطاب به خانواده خود آورده است: اینجا در حقیقت یک دانشگاه الهی است و اگر خدا بخواهد من یک دانش‌آموز کوچک آن هستم.

کد خبر: ۲۶۲۲۱۵

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۲ - 21October 2017

دپو// منتشر نشود//نامه شهید امیر کاووسی/ جبهه دانشگاه الهی است

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «امیر کاووسی» 27 دی 1342 در تهران دیده به جهان گشود. وی همواره در راه‌پیمایی‌ها علیه رژیم پهلوی شرکت می‌کرد و در شکستن درب تسلیحات خیابان پیروزی فعالانه نقش داشت. شهید کاووسی بعد از پیروزی انقلاب به عضویت بسیج درآمد و عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام پنج بهمن 1365 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

این شهید والامقام نامه‌ای خطاب به خانواده خود نوشته است که آن را در ادامه می‌خوانید:

 

«ضمن عرض سلام خدمت پدر عزیزم، مادر مهربانم و برادر و خواهران عزیزم امیدوارم سلام گرم مرا که از صمیم قلب برایتان می‌فرستم بپذیرد و از خداوند متعال خواستارم که هیچگاه گرد غم چهره‌ی خانواده گرامیم را که سال‎‌هاست با سلامتی و خوشی گذرانده‌اند دگرگون نکند و خداوند از آن خانه گرم و صمیمی ما شر شیاطین را برای همیشه کوتاه کند تا برای همیشه ان‌شاءالله در این حکومت الهی زندگی شیرین‌تر و بهتری را ادامه دهیم و این تنها با کمی کوشش خودمان امکان‌پذیر است، زیرا که ماخودمان هستیم که راه بد یا خوب را از خداوند برای خود طلب می‌کنیم. گاهی راهی را که به آن‌ها نعمت داده است درخواست می‌کنیم و گاهی راهی را که راه گمراهان است می‌پیماییم.


ان‌شاءالله که ما راه صالحان را بپیماییم و از خداوند بزرگ مسئلت دارم که این راه را جلوی ما بگشاید و خداوند به ما صبر عنایت کند تا در مقابل امتحاناتی که از ما به عمل می‌آورد رو سفید بیرون آییم، همان صبری که به حضرت یعقوب و حضرت یوسف و حضرت یونس و حضرت ایوب داد.

 

خداوند می‌فرماید بسا اموری که انسان فکر می‌کند برایش زیان‌آور است ولی برایش نعمت بوده است و خود نمی‌داند. ما باید زندگی انبیا و اولیا خدا را در نظر بگیریم و برای خود سرمشق قرار دهیم که چگونه در برابر سختی‌های زودگذر زندگی مقاومت کنیم و همیشه به یاد داشته باشیم که مومن و کسی که به خدا یمان داشته باشد در برابر سختی‌ها مثل کوه استوار و پابرجاست.


پدر جان اینجا دوستان و برادران خوبی دارم. اینجا در حقیقت یک دانشگاه الهی است و اگر خدا بخواهد من یک دانش آموز کوچک آن هستم. پدر جان اینجا بعد از هر نماز برای شماها دعا می‌کنیم و می‌گوییم:


اللهم صل علی محمد و آله، و جعلنا من دعاتک الداعین الیک و هداتک الدالین علیک و من خاصتک الخاصین لدیک یا ارحم الراحمین.


بار خدایا بر محمد و آل محمد درود فرست، و ما را از دعوت کنندگان خود که به سوی تو می‌خوانند، و از راهنمایان خود که به راه تو راهنمایی می‌نماید، و از نزدیکان (به رحمت) خود که به تو نزدیک‌اند قرار ده، ای بخشنده‌ترین بخشندگان. (دعای پنجم از دعاهای صحیفه سجادیه)


پدر جان از خداوند رحمان و رحیم برایم آمرزش بطلبید و حلالم کنید. پدر جان من نمی‌دانم چگونه برایت حرف بزنم و بگویم که چقدر لقمه‌ای که خودت با زحمت برایمان می‌آوردی، روی ما تاثیر گذاشته که مرا به این راه با عظمت کشانده است.


خداوند سایه شما را از سر ما کوتاه نکند و تندرستی کامل به شما عنایت نماید.


و شما ای مادر مهربانم! خداوند به شما اجر عظیمی بدهد که برایمان رنج و زحمت کشیدید و می‌کشید و در هر امر خیری همیشه مشوق ما بوده‌اید. خداوند شما را به بانوی دو عالم سیده‌النساء العالمین حضرت زهرا سلام الله علیها ببخشد که به قول برادرانم شماها مادر یک خانواده نیستید، شما مادران بزرگ جامعه هستید که جامعه به وجود چنین مادرانیباید به خود ببالد و افتخار کند، زیرا که مردان از دامان چنین مادرانی به معراج می‌روند.


مادر جان دوست دارم خانم جان این نامه را بخواند و به خود افتخار کند چنین مادران زینب گونه‌ای را به جامعه اسلامی تقدیم کرده است که فرشتگان در عرش و آسمان هم به وجود چنین مادرانی در زمین افتخار می‌کنند.


برایم دعا کنید که خداوند لیاقت و قدرت خدمت به چنین مادری را به من بدهد و از خداوند می‌خواهم عزت این چنین مادرانی را در دو دنیا زیادتر کند.»


انتهای پیام/ 111 


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:33 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

آئین گرامیداشت 4 شهید دفاع مقدس در یزد برگزار می‌شود

آئین گرامیداشت 4 شهید دفاع مقدس در یزد برگزار می‌شود

یادواره چهار شهید دوران دفاع مقدس روز شنبه 29 مهرماه در یزد برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۶۲۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶ - 21October 2017
 
آئین گرامیداشت 4 شهید دفاع مقدس در یزد برگزار می شودبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از یزد، به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت «حسینعلی و محمدرضا یاوری»، «مهدی فلاح‌دره»، و «غلامرضا صادقیان» یادواره این شهدا شامگاه شنبه 29 مهرماه به صورت جداگانه در یزد برگزار خواهد شد.

یادبود شهید «حسینعلی و محمدرضا یاوری»، به مدت 6 شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد عون و جعفر واقع در بلوار امام جعفر صادق (ع)، منعقد می‌شود.

مراسم یادبود شهید «مهدی فلاح‌دره» نیز به مدت 6 شب بعد از نماز مغرب و عشا در منزل برادر شهيد واقع در خیابان حضرت امام (ره) (چهارراه موزائیک‌سازی) خيابان سيدالشهدا (ع) کوچه 12 برگزار خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود شهید «غلامرضا صادقیان» به مدت هفت شب از ساعت 17:30 الی 20 در مسجد هادی واقع در بلوار امام جعفر صادق (ع)، کوچه شهید صادقیان (چاه مهرآباد) منعقد می‌شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:33 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در مشهد

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای گمنام شنبه 29 مهرماه در مشهد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۲۷۳۵

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲ - 21October 2017

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در مشهدبه گزارش دفاع پرس از مشهد، مراسم بزرگداشت شهدای گمنام، شامگاه شنبه 29 مهرماه ساعت 200 در معراج‌الشهدای مشهد برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام مرادی و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:32 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تجلیل از خانواده شهید مفقودالاثر مدافع حرم «خادم جعفری»

تجلیل از خانواده شهید مفقودالاثر مدافع حرم «خادم جعفری»

نود و چهارمین برنامه «در کوی نیکنامان» با تجلیل از خانواده شهید مفقودالاثر مدافع حرم «خادم جعفری» برگزار شد.

کد خبر: ۲۶۲۷۳۴

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ - 21October 2017

 

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در نود و چهارمین برنامه «در کوی نیکنامان» که در فرهنگسرای گلستان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین وحیدی به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: خداوند در آیه 268 از سوره مبارکه بقره می‌فرماید «الشَّيْطانُ يَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَ يَأْمُرُکُمْ بِالْفَحْشاءِ وَ اللَّهُ يَعِدُکُمْ مَغْفِرَةً مِنْهُ وَ فَضْلاً وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ» شیطان به شما وعده تنگدستی می‌دهد، و به بدکاری وا می دارد، و خدا از جانب خود آمرزش و فزونی به شما وعده می‌دهد، که خدا وسعت بخش و دانا است.

 

وی با بیان اینکه کلمه فقر یک بار در قرآن آمده است؛ اما ما سه تعبیر از کلمه فقر داریم، افزود: فقری که در این آیه گفته می‌شود فقر بد است؛ فقر بد به دنیاست، که شیطان از این راه وارد می‌شود و انسانها را منحرف می‌کند.

 

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه فقر یعنی حس نداشتن و حس نیاز اظهار داشت: راه نفوذ شیطان برای انسانها این است که اول با فقر جلو می‌آید در حقیقت شیطان فقر و حس نیاز را در شما ایجاد می‌کند و شما به دنبالش می‌روید و آن وقت شیطان رویش باز می‌شود و شروع به دستور دادن می‌کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین وحیدی با تأکید بر اینکه کم هستند افرادی که حس بی نیازی داشته باشند، ادامه داد: این غر زدنها و نق زدنها نشانه های فقر است و بعد از این که فقیر شدیم ضعیف می‌شویم و از این به بعد شیطان دستور می دهد و دستور از وسوسه بالاتر است. آدم فقیر ضعیف است.

 

وی با بیان اینکه فقر خوب هم وجود دارد، عنوان کرد: نمونه فقر خوب فقر به خدا و آخرت است و در این مورد هر چه پیش خدا اظهار عجز و ناتوانی کنیم بهتر است.

 

این سخنران با بیان اینکه مرور کنیم و ببینیم حضرت علی (ع) در دعای کمیل خودشان را چگونه فقیر معرفی می‌کنند، تصریح کرد: حضرت می‌فرمایند «أنا عَبدُکَ الضَّعیف الذَّلیل الحقیر المسکینُ المستکینُ» نه تنها حضرت امیر در مقابل مردم، غنی و بی‌نیاز و در مقابل پروردگار خودش را فقیر می‌داند بلکه امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) نیز در اوج مصائب، حتی یک بار شکوه نکردند، زیرا فقر در مقابل مردم انسان را کوچک می‌کند و فقر در مقابل خدا عزت می‌آورد و این یکی از علامت‌های مومن است.

 

یکسال گذشته و هنوز هیچ پیکری بازنگشته است

 

همسر شهید مفقودالاثر مدافع حرم خادم جعفری در ادامه این مراسم با بیان اینکه بعد از گذشت بیش از یک سال از شهادت همسرم هنوز پیکر او مفقود است، گفت: همسرم در 31 فروردین ماه سال 94 در عملیات بصرالحریر به شهادت رسید. کسی از ستاد و یا مسئولین، نحوه شهادت او را به ما خبر ندادند. مدتی طول کشید تا اطمینان پیدا کنیم که به شهادت رسیده است و هنوز بعد از گذشت بیش از یک سال از شهادتش، پیکر او مفقودالاثر است.

 

وی با بیان اینکه همسرم چند روز مانده بود به 13 فروردین ماه، عزم سفر به سوریه داشت که سه دخترم به او اصرار کردند تا سیزده بدر را پیش آنان بماند و او هم قبول کرد، افزود: همان شب به دیدار همرزمانش رفته بود که آن‌ها نوبت اعزام داشتند و به دلش انداختند که همسرم نیز با آنها برود به همین دلیل همان شب زنگ زد به خانه و گفت که مرا حلال کنید، شرایط طوری شده که می‌خواهم همین امشب بروم.

 

تجلیل از خانواده شهید مفقودالاثر مدافع‌حرم خادم جعفری

 

این همسر شهید مدافع حرم با بیان اینکه یک هفته بعد از عزیمتش به سوریه با ما تماس گرفت و گفت به حرم بروید و برایم دعا کنید، اظهار داشت: به جایی می‌روم که نیاز به دعای زیادی دارم من با این سخنانش فهمیدم حتما عملیاتی در پیش رو است به همین دلیل به حرم رفته و برایش نذر کردم و او در همان عملیات به شهادت رسید.

 

همسر شهید خادم جعفری ادامه داد: همان ابتدا کسی خبر شهادتش را نداد، چند تن از رزمندگانی که به سوریه رفته بودند وسایل او را برای ما آوردند و گفتند ما شب عملیات دست روی قرآن گذاشتیم و قرار شد هر کسی که زنده برگشت خانواده مابقی را در جریان شهادت دیگران بگذارد. آنجا برای نخستین بار خبر شهادتش را شنیدیم و بعد از آن هم مدتی گذشت تا خبر قطعی شهادت به ما اعلام شد.

 

بنا بر این گزارش، در ادامه مراسم کلیپی با عنوان شهدای فاطمیون پخش شد و با اهدای لوح و هدیه از همسر شهید مفقودالاثر مدافع حرم خادم جعفری از شهدای تیپ فاطمیون و دختران شهید (سمیرا 12 ساله، سارینا 10 ساله و ستایش 7 ساله) تجلیل و تکریم به عمل آمد.

 

انتهای پیام/ 131


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:32 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

شهید «ناصر بهداشت» در شناختنامه سرداران و امیران مازندران

شهید «ناصر بهداشت» در شناختنامه سرداران و امیران مازندران

کتاب سردار شهید «ناصر بهداشت» شامل اطلاعات مختصری از زندگینامه، شرح مبارزات انقلابی، حضور در دفاع مقدس، دیدگاه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی این شهید والامقام است که در اواخر سال 95 وارد بازار نشر شد.

کد خبر: ۲۶۲۷۶۰

تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵ - 21October 2017

انتشار کتاب سردار شهید «ناصر بهداشت» در قالب شناخت نامه سرداران و امیران مازندرانبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از مازندران،  کتاب سردار شهید «ناصر بهداشت» در قالب مجموعه 366 گانه شناختنامه سرداران و امیران شهید مازندران به سرپرستی «زین‌العابدین درگاهی»، به نویسندگی «احد مهربان‌نژاد»، به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از طریق انتشارات «رسانش نوین» و با همکاری انتشارات «سرو سرخ» اواخر سال 95 به چاپ رسید.

این کتاب که در قطع پالتویی جیبی به چاپ رسیده، شامل اطلاعات مختصری از زندگینامه، شرح مبارزات انقلابی، حضور در دفاع مقدس، دیدگاه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی این شهید والامقام است.

در بخشی از این کتاب آمده است:

علیجان دهقان، از دوستان و همرزمان شهید بهداست درباره چگونگی پیوستن وی به سپاه پاسداران می‌گوید: «بعد از انقلاب اسلامی و پس از تشکیل سپاه پاسداران در سپاه قائمشهر به عنوان مسئول عملیات، بنده حقیر مشغول خدمت بودم. هر روز سردار «ناصر بهداشت» با آن قد کوتاه و سن جوان که هنوز محاسن نداشت به سپاه قائمشهر می‌آمد.

از من تقاضای عضویت در سپاه را کرده بود، به او گفتم: سن شما کم است، چرا عجله داری؟ ایشان با اصرار زیاد در اولین فرصت توانستند تشکیل پرونده بدهند و با ورود وی به سپاه موافقت شد».

شهید بهداشت ششم مرداد 1358 به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او در سه مرحله اعزام به جبهه، مدت 69 ماه و 11 روز در مناطق عملیاتی حاضر بود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ شنبه 29 مهر 1396  ] [ 6:32 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]