رمزگشایی شهید مغنیه و یارانش از پهپادهای صهیونیستی در جنگ 33 روزه

رمزگشایی شهید مغنیه و یارانش از پهپادهای صهیونیستی در جنگ 33 روزه


رئیس کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: شهید مغنیه توانست برتری اطلاعاتی بر رژیم صهیونیستی را به وجود آورد که نمونه آن در جنگ 33 روزه بود. حزب الله در این جنگ توان رمزگشایی پهپادهای صهیونیستی را به دست آورد.
رمزگشایی شهید مغنیه و یارانش از پهپادهای صهیونیستی در جنگ 33 روزه

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، "حسین شیخ الاسلام" رئیس کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین در مراسم گرامیداشت شهید "عماد مغنیه" که شب گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت: عماد قبل از تشکیل حزب الله لبنان فعالیت داشت و با فلسطینی‌ها به ویژه عرفات کار اطلاعاتی می‌کرد و کوله باری از تجربیات خود را به حزب الله آورد.

وی در رابطه با شهید سیدعباس موسوی اولین دبیرکل حزب الله لبنان بیان کرد: وقتی ایشان خدمت امام خمینی(ره) رسید، استقبال امام از وی فراموش ناشدنی است. مهمترین عنصری که حزب الله لبنان را حزب الله کرد، خلوص سیدعباس موسوی بود.

شیخ الاسلام گفت: درگیری‌های اشغال لبنان توسط اسرائیل که صورت گرفت، دشمنان تا بیروت آمدند و مردم صبرا و شتیلا را قتل عام کردند اما سید موسوی شجاعانه در ورودی بیروت جنگید. او یک روز به من گفت که می‌خواهم به میدان درگیری بروم. میایی؟ گفتم استخاره‌ای بزنید اگر خوب آمد، درخدمتم. استخاره زد و خوب آمد. به میدان نبرد رفتیم. یکباره دیدم تانک صهیونیستی بالای سرمان است. من از ترس می‌لرزیدم اما سید آرام بود تا اینکه بالاخره به یک منطقه‌ای رسیدیم که حدود 15 جوان حزب اللهی در آنجا بودند. آن‌ها سید را می‌بوسیدند و می‌بوئیدند.

وی تصریح کرد: همسر سید، دختر عمویش بود. او مسئول حوزه علمیه بعلبک بود. از قم به دمشق آمده بود و آقای مروی کارمند سفارت مامور رساندن او به لبنان شد. مروی می‌گوید در راه از خانم سید پرسیدم نمی‌ترسید که سید شهید بشود و او گفت: از خدا خواسته‌ام که سید شهید نشود و اگر شهید شد با هم شهید بشویم که در نهایت، خود، خانم و فرزندش در کنار هم به شهادت رسیدند.

شیخ الاسلام درباره دیگر عنصر مجاهد حزب الله لبنان یعنی شهید عماد مغنیه گفت: من آدمی به بااستعدادی عمادمغنیه ندیدم. او مقام مترجمی را انتخاب کرد و جلسات دیدارها را اداره می‌کرد و از همه جریان‌ها آگاه بود. او همچنین به زبان فارسی سلیس صحبت می‌کرد و نمی‌شد تشخیص داد که او ایرانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: شهید مغنیه توانست برتری اطلاعاتی بر رژیم صهیونیستی را به وجود آورد که نمونه آن در جنگ 33 روزه بود. حزب الله در این جنگ توان رمزگشایی پهپادهای صهیونیستی را داشت.

انتهای پیام/

 


ادامه مطلب
[ جمعه 30 بهمن 1394  ] [ 3:09 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

روزشمار دفاع مقدس (30 بهمن 94)

روزشمار دفاع مقدس (30 بهمن 94)


30 بهمن 1394 خورشیدی برابر با 9 جمادی الاول 1437 هجری و 19 فوریه 2016 میلادی
روزشمار دفاع مقدس (30 بهمن 94)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (30 بهمن 1394)

• گشایش سفارت فلسطین در محل سابق سفارت اسراییل در تهران، پس از پیروزی انقلاب(۱۳۵۷ش)

• رحلت فقیه بزرگ و عالم مجاهد آیت ‏اللَّه «میرسیدعلی آیت نجف آبادی»(۱۳۲۱ش)

• درگذشت خطیب شهیر، حجت ‏الاسلام و المسلمین «حسن کافی»(۱۳۷۹ش)

• سقوط هواپیمای نظامی ایران در حوالی کرمان و شهادت ۲۷۶ نفر از نیروهای سپاه پاسداران(۱۳۸۱ش)

• شهادت شهید مهدی شرع‌ پسند فرمانده عملیات، چنگوله، والفجر ۵(۱۳۶۲ش)

• شهادت علیرضا ناهیدی فرمانده تیپ ذوالفقار لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص)(۱۳۶۱ه. ش)

• افتتاح ناوچه جماران با حضور رهبر انقلاب(۱۳۸۸ش)

• بودجه کل کشور در مجلس شورای ملی تصویب شد(۱۳۵۰ش)

• روحانیون مبارز خارج از کشور در تشریح اوضاع ایران نامه‌ای به کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد فرستادند و شاه را مسئول تمام حوادث دانستند (۱۳۵۶ش)

رویدادهای مهم این روز در تقویم هجری (10 جمادی الاول 1437)

• رحلت مرجع بزرگوار تقلید و عالم کبیر آیت ‏اللَّه سیدصدرالدین صدر(۱۳۷۳ ق)

 


ادامه مطلب
[ جمعه 30 بهمن 1394  ] [ 3:09 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

حاتمی‌کیا: بادیگارد را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‌‌کنم

حاتمی‌کیا: بادیگارد را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‌‌کنم/ عرصه فرهنگ به دست بادیگاردهای فرهنگی افتاده است


در مراسم تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدات‌ ابراهیم حاتمی‌کیا در سال‌های فعالیتش، خانواده‌های شهیدان عاصمی، صفوی، علی‌محمدی، احمدی‌روشن، لشگری، عین‌الهی، حمیدی، شهریاری، کلانتری، رودکی و باکری، شیردل، بابایی، شیرودی و تهرانی‌مقدم حضور داشتند.
حاتمی‌کیا: بادیگارد را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‌‌کنم/ عرصه فرهنگ به دست بادیگاردهای فرهنگی افتاده است

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مراسم تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های ابراهیم حاتمی‌کیا در سال‌های فعالیتش برای نمایش رشادت‌های شهدا در مقاطع مختلف به بهانه جدیدترین ساخته این کارگردان با عنوان «بادیگارد»‌ توسط خانواده‌های شهدای هسته‌ای و مدافع حرم در ایوان شمس با نمایش فیلم «بادیگارد» برگزار شد.

خانواده‌های شهدا قبل از ورود به سالن نمایش تابلوی چهره حاتمی‌کیا را با دل‌نوشته‌های خود امضا کردند.

خانواده‌های شهدای هسته‌ای از جمله خانواده شهید عاصمی، شهید صفوی، شهید علی‌محمدی، شهید احمدی‌روشن، شهید لشگری، شهید عین‌الهی، شهید حمیدی، شهید شهریاری، شهید کلانتری، شهید رودکی و شهید باکری، شهید شیردل، شهیدبابایی، شهید شیرودی،و شهید تهرانی‌مقدم در این مراسم حضور داشتند.

 در ادامه مراسم تجلیل از ابراهیم حاتمی‌کیا همسر شهید رضایی‌نژاد با عرض سلام به همه خانواده‌های شهدا با بغض سخنانش را آغاز کرد و گفت: من به شدت تحت تأثیر فیلم قرار گرفتم صحنه‌هایی در فیلم وجود داشت که تجربه من و خانم شهریاری و دیگر شهدای هسته‌ای آن را تجربه کرده‌ایم لحظه ترور بابک حمیدیان برای من بسیار سخت‌ و تلخ بود زیرا صحنه ترور شهید رضایی‌نژاد را برایم تداعی کرد حس کردم در همان لحظه حضور دارم دوست داشتم، با تعریفی که آقای حاتمی‌کیا در فیلم عنوان کردند؛ برای همسرم داریوش، محافظ باشم.

همسر شهید رضایی‌نژاد افزود: از لحظه‌ای که فیلم «بادیگارد» کلید خورد تصویری از این داستان نداشتم اما پیگیر اخبار بودم متأسفانه در جشنواره موفق به دیدن فیلم نشدم اما به من توصیه کردند که فیلم را ببینم. آقای حاتمی‌کیا حق مطلب را ادا کردید گرچه شهدای هسته‌ای هیچ‌کدام محافظ نداشتند.

وی ادامه داد تا اواسط فیلم حس می‌کردم شخصیت حاج‌ حیدر ادامه‌دهنده حاج کاظم آژانس شیشه‌ای است اما انتهای فیلم گونه‌ای دیگر شد. حاج حیدر، حاج کاظمی بود که پروسه تکاملی خودش را طی کرد و در اوج خود به شهادت رسید. همین‌طور که ما با فیلم ارتباط قرار کردیم مخاطب هم ارتباط خوبی برقرار خواهد کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: علت تأثیرگذاری فیلم روی مخاطبش اعتقادی است که بر همه کارهای آقای حاتمی‌کیا وجود داشته بدون اعتقاد ممکن نبود اینگونه تأثیرگذار باشد. جایگاه شما عالی است، ان‌شاءالله متعالی‌تر شود.

همسر شهید رضایی‌نژاد در ادامه گفت: آرمیتا امشب فیلم را دید گرچه فیلم «چ» را هم وقتی در شبکه خانگی توزیع شد مرا مجبور کرد که آن را ببیند و چند بار آن را دیده است.

در ادامه مراسم تجلیل از ابراهیم حاتمی‌کیا همسر شهید شهریاری با اشاره به این مهم که تحت تأثیر فیلم قرار گرفته است، گفت: من در کنار دکتر شهریاری فعالیت می‌کردم و بخش‌هایی از صحنه های فیلم که آقای حمیدیان به دانشجویان تدریس می‌کردند را بیشتر توجه کردم به این واسطه که ببینم خطایی در ارائه اطلاعات رخ نداده باشد. نوستالژی خوبی بود. در شرایطی که کلاس‌های درسی خودم را در فیلم دیدم. اهل هنر و تلویزیون نیستم ام فیلم را بسیار دوست داشتم. در کنار بازی‌های زیبای هنرمندان فکر زیبا و ریشه اعتقادی‌ آقای حاتمی‌کیا به وضوح دیده می‌شود. به عقیده من پرویز پرستویی معجزه سینمای ایران است.  ایشان در هر نقشی به خوبی عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: آقای دکتر شهریاری شبیه بابک حمیدیان نبود من هم شبیه همسر حمیدیان نبودم. من نه تنها حلقه را درنیاوردم بلکه آن را محکم‌تر در دست‌هایم نگه داشتم. همه ما و همسران شهدا به حلقه‌ای که از شهدایمان برایمان باقی مانده افتخار می‌کنیم. می‌دانستیم که تفکر این شهدا زمینی نیست.

وی درباره همسر شهدای مدافعین حرم گفت: من به همسران جوان مدافعین حرم غبطه می‌خورم. ما همسران شهدا روزگاری را با همسران‌مان سپری کردیم اما این همسران بسیار جوان هستند.

همسر شهید شهریاری در خاتمه گفت: به حضور زیبا و تفکر ارزنده حاتمی‌کیا در ایران افتخار می‌کنم و افتخار می‌کنم که اعتقادی ایرانی اسلامی در سینمای کشورم فعال است.

در ادامه مراسم در شرایطی که خانواده شهدا روی صحنه قرار گرفته‌اند ابراهیم حاتمی‌کیا به روی صحنه آمد و گفت: باید خیلی جان‌سخت باشم که بتوانم جلوی احساساتم را بگیرم. در این فضای معنوی و حضور شما قامت بلندان کشورم و افتخار می‌کنم و خوشحالم که شرایطی اینگونه فراهم کردند و فیلم دیده شد.

قبل از اینکه تابلو را رونمایی کنیم تقاضا دارم نکته‌ای را بگویم. از خدا 54 سال عمر گرفته‌ام و سعی کردم با دلم نفس بکشم و با دلم زندگی کنم آنچه احساس کردم درست است بگویم و خجالت نکشم. در این مسیر دشمنان زیادی برای خودم تراشیدم و دوستان زیادی پیدا کردم.

روز گذشته این موقع کربلا بودم. از عزیزان می‌خواهم دعا کنید تا زمانی که هستم در خدمت‌تان باشم. و زمانی که قرار است بروم در بستر نباشم.

عزیزی قبل از حضور در مراسم به من گفت: آقای حاتمی‌کیا تشویق به جنگ نکنید. اگر به آثار من توجه کنید من مشوق جنگیدن نیستم. شاید به تعبیری فیلم‌های ضدجنگ ساخته‌ام اما نمی‌توانم چشمم را به روی رشادت‌های مبارزان و مدافعان حرم و شهدای هسته‌ای ببندم.

کارگردان بادیگارد در ادامه گفت: در زمان جنگ همه فضای جامعه آماده برای جنگیدن و دفاع بود اما در شرایط فعلی فضای جنگ نیست و به عقیده من مدافعان حرم با قدرت‌تر و بزرگتر عمل می‌کنند. بادیگارد را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‌‌کنم. تقدیم می‌کنم به ذره خاک پاک این بچه‌ها و عزیزانشان. می‌دانم که در خلوت‌شان مرا دعا می‌کنند تا عاقبت به خیر شوم.

وی در ادامه تأکید کرد: من در همه صحنه‌های بادیگارد زندگی کردم. فیلم بادیگارد را با این ایمان ساختم. چه شب خوبی است. در شرایطی که می‌بینم فیلم تأثیرگذار بوده و احوال خوبی را برایتان ایجاد کرده و دو ساعت فیلم من تعریف محافظ و بادیگارد است که این روزها در عالم فرهنگ و مدیران فرهنگی متأسفانه شاهد بادیگارد هستیم نه محافظ.

*متأسفانه مدیران فرهنگی و جشنواره بادیگاردند نه محافظ

وی با انتقاد از وضعیت جشنواره و این روزهای سینما، ادامه داد: وقتی می‌بینم سکان جریان فرهنگی و جشنواره با جهالت جواب می‌دهند و پاسخگو نیستند متوجه این امر که بیشتر بادیگارد هستند تا محافظ می‌شوم. وقتی در جشنواره به امثال من ضربه می‌زنند یعنی به جریان این بچه‌ها که پشت سر من می‌آیند ضربه می‌زنند. من برای این آقایان متأسفم که با کلمات بازی می‌کنند و با زبان دیپلماسی و وزارت خارجه حرف می‌زنند نه زبان فرهنگ.

وی در ادامه درباره برنامه‌های تلویزیونی پخش شده در زمان جشنواره گفت: افرادی در تلویزیون حاضر می‌شوند که تریبون پربیننده‌ای را در اختیار دارند. درباره فیلم اینگونه می‌گویند این فیلم حرف کهنه‌ای است حرف زمانه ما نیست. دیگر وقتش تمام شده. متأسفانه عرصه فرهنگ دست این جماعت است که بادیگاردهای فرهنگی هستند.

ابراهیم حاتمی‌کیا در ادامه گفت: سال‌هاست به این می‌اندیشم که اگر قرا راست جانم را هدیه کنم باید به کجا هدیه کنم؟ به کسانی که رفتارشان بادیگاردی است یا کسانی که با جان، فکر و اندیشه‌شان در مسیر محافظ بودن قدم برمی‌دارند و در حوزه فکر و علم عمل می‌کنند.

در ادامه مراسم هنرمند جوان روح‌الامین تابلویی را که برای عرض ارادت به حضرت عباس کشیده بود به ابراهیم حاتمی‌کیا تقدیم کرد و گفت: از ابتدای خلقت تا به امروز اگر توجه کنیم مزد رسالت پیغمبر،‌ خون دل‌های امیرالمومنین (ع) و حاج کاظم داده نشد. مزد شما در جای دیگر داده می‌شود ان‌شاءالله.

در انتهای مراسم همسر شهید تهرانی‌مقدم هدیه مادران و همسران شهدا را به ابراهیم حاتمی‌کیا تقدیم کرد.

بنا بر این گزارش رونمایی از تابلوی عکس ابراهیم حاتمی ‌کیا که مزین به امضاهای خانواده‌های معظم شهدا بود توسط همسر شهید علی‌محمدی انجام شد.

 


ادامه مطلب
[ جمعه 30 بهمن 1394  ] [ 3:08 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود

پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود


مردم قم امروز جمعه سی ام بهمن، پیکرهای چهار شهید مدافع حرم را تشییع می‌کنند.
پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، پیکرهای شهیدان "اسماعیل نظری"، "میرزانبی حیدری"، "سید امان حسینی" و "محمد یوسفی" امروز جمعه سی ام بهمن بعد از اقامه نماز جمعه در حرم حضرت معصومه(س) تشییع خواهند شد.

بر اساس این گزارش، پیکرهای پاک این شهیدان که از رزمندگان لشکر فاطمیون بودند و در عملیات شکست محاصره شهرهای شیعه نشین «نبل» و «الزهرا» در استان حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمدند، پس از تشییع در قطعه 31 شهدای مدافع حرم بهشت معصومه(س) قم به خاک سپرده می شوند.

گفتنی است لشکر «فاطمیون» گروهی متشکل از مهاجرین افغانستانی است که رزمندگانش از چندین سال پیش با تروریست های تکفیری در سوریه می جنگند و تاکنون پیکرهای مطهر ده ها تن از شهدای این لشکر در شهر قم تشییع و تدفین شده اند.

 


ادامه مطلب
[ جمعه 30 بهمن 1394  ] [ 3:06 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

لزوم تولید مستند از زندگی شهدا

لزوم تولید مستند از زندگی شهدا


فرمانده یگان های ویژه از برگزاری یادواره شهدای گرانقدر لشکر 28 روح الله در سال آینده خبر داد و به تولید مستندات ارزشمندی از زندگی شهدا با عنوان رهپویان ولایت و پخش آن از رسانه ملی تاکید کرد.
لزوم تولید مستند از زندگی شهدا

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سردار «حسن کرمی» در رأس هیئتی با حضور در منزل شهیدان "علی، حسن و امیرمحسن کاظمی" و شهید محمد تدین که منسوب به این خانواده و از شهدای لشکر 28 روح الله است، گفت: خانواده شهیدان کاظمی با تقدیم چندین شهید بزرگوار در راه اعتلای انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل از هیچ کوششی دریغ نکردند و به مرتبه رفیعی از ایثارگری دست یافته اند.

وی با اشاره به وصیت نامه شهید "علی کاظمی"، ادامه داد: شهدا با آگاهی کامل در جبهه ها حضور یافتند و راه خود را آگاهانه انتخاب کردند و برخلاف عقیده برخی که حضور رزمندگان در جبهه ها را ناشی از احساسات تصور می کنند، آن ها راه شهادت را با دید باز انتخاب کردند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا همچنین از برگزاری یادواره شهدای گرانقدر لشکر 28 روح الله در سال آینده خبر داد و به تولید مستندات ارزشمندی از زندگی شهدا با عنوان رهپویان ولایت و پخش از رسانه ملی تاکید کرد.

گفتنی است، شهید "علی کاظمی" سال 1362 و در 20 سالگی در منطقه قصرشیرین، شهید "حسن کاظمی" سال 1372بر اثر جراحات شیمیایی، شهید "امیرمحسن کاظمی" سال 1367 در منطقه شلمچه و شهید "محمد تدین" سال 1362 در 24 سالگی و در منطقه "پنجوین" به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

منبع:پایگاه خبری نیروی انتظامی

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:58 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

لحظه‌های قبل از اعدام شهید لبافی‌نژاد به روایت همسرش

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،  بانو پروین سلیحی فرزند شهید مرتضی لبافی نژاد،از مبارزان پیش از انقلاب به شمار می رود. وی در پی این فعالیت‌ها دستگیر و مدت‌ها در کمیته مشترک ضد خرابکاری به سر برد، در همین فاصله همسرش نیز به جوخه اعدام سپرده شد. خانم سلیحی پس از سال‌ها و در گفت وشنود پیش روی، شمه‌ای از خاطرات آن دوره خویش را بازگفته است.

 

ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:57 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات1 ]

روزشمار دفاع مقدس (26 بهمن 94)

روزشمار دفاع مقدس (26 بهمن 94)


26 بهمن 1394 خورشیدی برابر با 6 جمادی الاول 1437 هجری و 16 فوریه 2016 میلادی
روزشمار دفاع مقدس (26 بهمن 94)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (27 بهمن 1394 )

• رحلت فقیه و فیلسوف بزرگ آیت‏‌اللَّه «شیخ عبدالحسین رشتی»(۱۳۳۲ش)

• محاکمه و صدور حکم تعدادی از جنایتکاران رژیم پهلوی در دادگاه انقلاب اسلامی(۱۳۵۷ش)

• تیرباران ارتشبد «نعمت اللَّه نصیری» رییس سابق ساواک(۱۳۵۷ ش)

• شهادت شهید احمد اسکندری(۱۳۶۱ش)

• شهادت شهید محمد شیرزادی(۱۳۶۲ش)

• آغاز عملیات‌ پیروزی ‌بخش والفجر ۵(۱۳۶۲ش)

• به توصیه اشرف پهلوی، شاه به پرویز راجی کارمند نخست وزیری با سابقه ۷ سال خدمت مقام سفیرکبیری داد(۱۳۴۹ش)

• مراسمی در شیراز با حضور جمعیتی حدود ۲ هزار نفر و سخنرانی آقای سید عبدالحسین دستغیب در مسجد جامع برگزار شد.(۱۳۵۶ش)

 
رویدادهای مهم این روز در تقویم میلادی (16 فوریه 2016 )
 
• شهادت «سید عباس موسوی» دبیر کل حزب‏اللَّه لبنان(۱۹۹۲م)
 
• شهادت «شیخ راغب حرب»، روحانی مبارز ضد صهیونیستی(۱۹۸۴م)

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:56 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

نشست آموزشی درس آشنایی با دفاع مقدس در شهراندیشه برگزار می‌شود

نشست آموزشی درس آشنایی با دفاع مقدس در شهراندیشه برگزار می‌شود


نشست آموزشی- توجیهی درس آشنائی با دفاع مقدس دانشگاه‌های جنوب غرب استان تهران در فرهنگسرای امام علی(ع) شهر اندیشه برگزار می‌شود.
نشست آموزشی درس آشنایی با دفاع مقدس در شهراندیشه برگزار می‌شود

به گزارش دفاع پرس از استان تهران، نشست آموزشی - توجیهی رؤسا، معاونین آموزشی و اساتید درس آشنائی با دفاع مقدس دانشگاه‌های جنوب غرب استان تهران برگزار خواهد شد.

این نشست به همت مرکز فرهنگی دفاع مقدس جنوب غرب اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران  در روز چهارشنبه(28 بهمن) در فرهنگسرای امام علی(ع) شهر اندیشه برگزار خواهد شد.

در این نشست که با حضور سردار روشن معاون رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مدیر کل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، امیر سرتیپ دوم ستاد سیروس نیک بخش مدیر آموزش اداره کل استان تهران برگزارمی‌شود، در خصوص ارائه هر چه بهتر این  درس در دانشگاه‌ها بحث و تبادل نظر خواه‍د شد.

انتهای پیام/

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:55 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

«محمود رحمانی» با دو فیلم دفاع مقدسی به کانادا می‌رود

«محمود رحمانی» با دو فیلم دفاع مقدسی به کانادا می‌رود


دو فیلم کوتاه مستند «ملف گند» و «مدار صفر درجه» ساخته محمود رحمانی که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده‌اند، در دانشگاه سایمون فریز کانادا به نمایش در می‌آیند.
«محمود رحمانی» با دو فیلم دفاع مقدسی به کانادا می‌رود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «ملف گند» و «مدار صفر درجه» هردو فیلم‌هایی درباره جنگ تحمیلی هستند که به زوایای مختلف آن در دو شکل کاملا متفاوت می‌پردازند.

«مدار صفر درجه» که در تعدادی جشنواره داخلی و خارجی مورد تقدیر قرار گرفته است، درباره یک خانواده مرزنشین ایرانی است که با آغاز جنگ، اتفاقات دهشتناکی خانه و خانواده را دگرگون می‌کند و حالا، سال‌ها پس از جنگ، مرد خانه متهم به کشتن زن و دختر خود است که در جریان حمله شبانه عراقی‌ها به خانه وی حمله‌ور می‌شوند،‌ اما واقعیت چیز دیگری است.

فیلم «ملف گند» که بلندترین پلان سینمای ایران محسوب می‌شود، در جشنواره‌ها و آکادمی‌های سینمایی متفاوت به نمایش درآمده و درباره مردی چهل و اندی ساله است که خاطرات کودکی خود را آنچنان مقابل دوربین به شکلی خلاقانه روایت می کند که خود تبدیل به کودکی هفت ساله می شود.

این فیلم پیش از این جایزه بهترین فیلم جشنواره میلینوم و جایزه بزرگ هزاره در بروکسل و جایزه ویژه هیئت داوران نورمبرگ را بدست آورده بود.

همچنین این دو فیلم از مهرماه سال امسال در گروه هنر و تجربه به نمایش در آمدند و اکران آن‌ها با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان همچنان در چند سالن ادامه دارد.

دانشگاه سایمون فریز یکی از دانشگاه‌های معتبر کاناداست که در رده بیستم دانشگاه‌های جهان قرار دارد. «ملف گند» و «مدار صفر درجه» به ترتیب دومین و سومین فیلم‌های محمود رحمانی هستند که قبل از «مادرم بلوط» و «نفت سفید» تولید شده‌اند. محمود رحمانی عضو پیوسته انجمن مستندسازان سینمای ایران است که تا کنون دربیش از 200 جشنواره ملی و بین‌المللی حضور داشته و جوایز متعددی نیز دریافت کرده است.

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:53 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

بهشت زهرا میهمان افغانستانی مدافع حرم را در آغوش کشید

بهشت زهرا میهمان افغانستانی مدافع حرم را در آغوش کشید


پیکر مطهر شهید افغانستانی مدافع حرم "جاوید سلطانی" دقایقی پیش در قطعه 50 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
بهشت زهرا میهمان افغانستانی مدافع حرم را در آغوش کشید

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پیکر مطهر شهید مدافع حرم "جاوید سلطانی" از رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون که در درگیری با نیروی تکفیری در سوریه به شهادت رسیده بود، پس از تشییع از میدان شهرری تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، دقایقی پیش در قطعه 50 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

خاطرنشان می‌سازد، با حمله تکفیری‌ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند. از این رو افغانستانی‌های بسیاری که در سوریه بودند، جانانه از حرم اهل بیت(ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی‌های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها اقامت داشتند عازم سوریه شدند.
 
جمعی از مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند هسته اولیه تیپ فاطمیون(مجاهدان افغانستانی مدافع حرم) را تشکیل دادند.

این تیپ در سال گذشته با افزایش توان عملیاتی و استعداد نیروهایش به لشکر ارتقا یافت.

انتهای پیام/

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 بهمن 1394  ] [ 1:50 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]