به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

به غیر از آبریزش بینی و آلرژی و برخی سرماخوردگی‌های فصلی، بهار گاهی بیماری‌های خشن‌تری هم در خود دارد. بیماری‌هایی که ممکن است شما را راهی بیمارستان یا اگر کمی ضعیف باشید راهی آن دنیا کند. بیماری‌هایی که خیلی آسان فرد را درگیر می‌کنند و خیلی سخت دست از سرش برمی‌دارند. باهم برخی از این بیماری‌های کشنده را مرور می‌کنیم. 
 

تب مالت
Malta fever

تب مالت یا بروسلوز از معروف‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است.این بیماری عفونی همانقدر که در دام‌ها ایجاد خطر می‌کند، در انسان‌ها هم می‌تواند با تحت‌تاثیر قرار دادن اعضای خون‌ساز بدن مانند مغز استخوان، گره‌های لنفاوی و کبد و طحال باعث ایجاد بیماری شود. در فصل بهار به خاطر بارندگی فراوان، محیط مرطوب زندگی دام‌ها و آلودگی آنها امکان انتقال این بیماری به شیر دام‌ها وجود دارد و افرادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با این محصولات سروکار دارند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. تب و لرز متناوب، خستگی، سردرد، تورم غدد لنفاوی، کمردرد، دردعضلانی، افسردگی و کاهش وزن از علائم اولیه این بیماری هستند که به تدریج با عدم درمان و گسترش عفونت به ارگان‌های حیاتی، باعث مرگ فرد می‌شوند. در صورت شک به بیماری تب مالت حتما باید فرد در بیمارستان بستری شود و با آنتی‌بیوتیک و داروهای کورتونی تحت درمان قرار بگیرد. مصرف نکردن محصولات آلوده و غیرپاستوریزه، استفاده از دستکش و وسایل ایمنی هنگام تماس با حیوانات از اقدامات لازم برای پیشگیری از این بیماری کشنده است. 


 

آبله مرغان
chickenpox

ویروس آبله مرغان در همه مواقع سال وجود دارد اما در فصل بهار که بیماری‌های تنفسی بیشتر می‌شود، این ویروس سرعت انتقال بیشتری پیدا می‌کند. این بیماری عفونی، یک روز بعد از ورود ویروس به بدن با بی‌حالی، بی‌اشتهایی و سردرد خود را نشان می‌دهد و سپس بعد از چند روز علائم معروف پوستی به صورت وزیکول‌ها و جوش‌های قرمز رنگ خارش‌داری که بیشتر روی شکم و صورت هستند، ایجاد می‌شود. مدتی طول می‌کشد تا ویروس سیر طبیعی‌اش را در بدن داشته باشد و از بین برود، اما در این فاصله درصورتی که فرد از نظر سیستم ایمنی ضعیف باشد یا در بعضی موارد خاص که ویروس به بافت مغز یا غشاي اطراف آن نفوذ پیدا کند، ممکن است عوارض شدیدی برای فرد ایجاد شود. التهاب مفصل در این بیماری باعث مرگ نمی‌شود اما آنسفالیت یا‌‌ همان عفونت مغز و میوکاردیت یا التهاب عضله قلب در مبتلایان به آبله مرغان می‌تواند جان بیمار را هم تهدید کند. عفونت شدید تنفسی هم در بزرگسالانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند بیشتر دیده می‌شود. با این همه در اغلب موارد نیاز به درمان خاص ضد ویروسی نیست و درمان‌ها بیشتر برای برطرف کردن علائم انجام می‌شوند. اما بیماران بدحال باید تحت‌نظر باشند تا در صورت ایجاد عوارض شدید، با اقدامات لازم عفونت ارگان‌های حیاتی‌شان کنترل شود. آبله مرغان معمولا بعد از ۷ تا ۸ روز خودبه خود درمان می‌شود و خوشبختانه یک ایمنی همیشگی نسبت به این بیماری در فرد به‌وجود می‌آید، اما در فصل بهار که این بیماری شیوع بیشتری دارد، باید بیشتر نگران یک خارش پوستی ساده بعد از تب و بدن درد بود. به غیر از آبله مرغان، بیماری‌های ویروسی دیگری مانند سرخک و سرخجه هم با علائم و مکانیسم‌های مشابه، می‌توانند ‌گاه باعث عوارض شدید و حتی مرگ بیمار شوند. البته شیوع این بیماری‌ها نسبت به آبله مرغان، بسیار کمتر است. 


 

تب یونجه
hay fever

بوی بهار همیشه هم خوب نیست، بوی علف تازه اصلاح شده، بوی گرده گل‌ها و بوی درختان و گیاهان که در بهار همه جا سرحال‌تان می‌کند، ممکن است یک وقت‌هایی هم باعث افتادن از آن ور بام شود. تب یونجه، واکنش حساسیتی شدید به این مواد حساسیت‌زاست که در هوا وجود دارد. وارد شدن این مواد به چشم‌ها، بینی، سینوس‌ها، گلو و مسیر تنفسی باعث آلرژی شدید تنفسی و حتی مرگ می‌شود. بسیاری از آلرژی‌های فصلی در بهار، تنها با خارش گلو، اشک‌ریزی و آبریزش بینی و گاهی خستگی و خواب آلودگی خود را نشان می‌دهند، اما تب یونجه، وقتی است که این حساسیت‌ها شدید‌تر و زیاد‌تر شود، در این صورت گرفتگی بینی، خارش در سقف دهان، خس خس سینه، حملات آسم، عفونت ریه ناشی از انباشت این مواد حساسیت‌زا و باکتری‌های همراه آنها در مسیر هوایی بسته شده ممکن است عوارض شدیدی را به دنبال داشته باشد. تب یونجه بیشتر در بهار و تابستان شیوع دارد و گرده گل‌ها و درختان به خاطر ریز‌تر بودن و ورودشان به عمقی‌ترین قسمت‌های تنفسی، دلیل اصلی ایجاد این بیماری هستند؛ اگرچه قارچ‌ها، گردو غبار، حیوانات خانگی و دود سیگار هم بر این بیماری تاثیر دارند. اجتناب از مواجهه با مواد آلرژی‌زا، اصلی‌ترین روش مقابله با تب یونجه است، اما در صورت ایجاد بیماری، فرد حتما باید در بیمارستان با انواع داروهای آنتی‌هیستامینی، کورتونی و بقیه داروهای ضدحساسیت درمان شود. به غیر از تب یونجه، بقیه بیماری‌های آلرژیک فصل بهار هم می‌توانند باعث آزار فرد شوند اما احتمال مرگ و میر ناشی از آنها بسیار ناچیز است. 


 

اسهال
Diarrhea

فصل بهار و درکل هر تغییر فصلی، زمان مناسبی برای شیوع بیماری‌های ویروسی است. آلرژی‌ها و سرماخوردگی‌ها باعث می‌شوند این ویروس‌ها که در همه سال حضور دارند بیشتر انتقال پیدا کنند، اگرچه بعضی از این ویروس‌ها، در هوای بهاری و گرم‌تر شدن هوا، امکان فعالیت بیشتری پیدا می‌کنند. یکی از این بیماری‌ها، گاستروآنتریت ویروسی است. این بیماری که در ابتدا خود را به صورت یک سرماخوردگی شدید یا آنفلوآنزا نشان می‌دهد، علاوه بر علائم شایع آنفلوآنزا علائم اختلالات گوارشی مانند اسهال و استفراغ را هم به همراه دارد. عدم تحمل مایع و استفراغ‌های جهنده شدید در‌‌ همان روزهای اول درمان و سپس اسهال و شل کار کردن شکم تا چندین روز بعد، نشانه یک گاستروآنتریت ویروسی است که دوره‌اش از 3 روز تا 3 هفته ممکن است تغییر کند. درمان اصلی در این بیماری، درمان نگهدارنده است. داروهای تب‌بر، داروهای ضدتهوع و ضد اسهال برای درمان علائم می‌توانند کمک‌کننده باشند. مصرف مایعات به صورت مناسب، متعادل و خوردن غذاهای گرم و مقوی به زود‌تر تمام شدن دوره بیماری کمک می‌کند. در کودکان و سالمندان و در بعضی افراد که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، گاستروآنتریت ویروسی ممکن است باعث مرگ شود. 


 

فاویسم
favism

شمالی‌ها نام فاویسم را زیاد شنیده‌اند، به این دلیل که هم ژن این بیماری در مناطق شمالی ایران بیشتر است و هم گیاهی که باعث بیماری می‌شود، در شمال کشور بیشتر وجود دارد. فاویسم‌‌ همان بیماری حساسیت به باقلاست؛ اما در واقع در این افراد یک نقص ژنتیک کمبود نوعی آنزیم وجود دارد که باعث حساسیت بی‌رویه گلبول قرمز نسبت به عوامل خاصی می‌شود. در این افراد عمر گلبول‌های قرمز کوتاه‌تر از بقیه است و به همین دلیل ممکن است دچار کم‌خونی یا زردی هم باشند.  زردی، کم خونی و شوک ناشی از تخریب یکباره گلبول‌های قرمز بر اثر آلرژی باقلا ممکن است در افراد مبتلا به فاویسم باعث مرگ شود. به دلیل اینکه فاویسم درمان خاصی ندارد، افراد مبتلا باید در فصل بهار کاملا مراقب مواجهه با این گیاه باشند. حضور ناگهانی در مزرعه باقلا یا خوردن باقلای خام، می‌تواند باعث ایجاد شوک و همولیز یا‌‌ همان تجزیه ناگهانی گلبول‌های قرمز در فرد شود. درمان فاویسم در مراحل اولیه مایع درمانی و رقیق کردن غیرمستقیم خون است. استفاده از داورهای ضد حساسیت هم برای کنترل علائم آلرژی مناسب است اما درصورتی که فاویسم شدید همراه با زردی حاد ایجاد شد، خون فرد باید تعویض شود. داروهای لازم هنگام تعویض خون هم باید تحت نظر پزشک و در بیمارستان به فرد تزریق شود.

ادامه مطلب
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392  - 8:42 PM

استفاده از لوسیون، مرهم و ماسک و رنگ‌های گیاهی و طبیعی از قدیمی‌ترین و امن‌ترین روش‌هایی است که هنوز هم برخی از دختران و زنان شرقی در کشورهای آسیایی از آن برای افزایش زیبایی، آراستگی و سلامت موهایشان استفاده می کنند. بهره‌گیری از این شیوه‌ها پیش از آنکه مصرف لوسیون‌ها، رنگ موها و دیگر محصولات شیمیایی پوست و مو بازار محصولات بهداشتی و زیبایی جهان را قبضه کند میان بسیاری از مردم جهان باب بود. این گروه از علاقه‌مندان استفاده از محصولات طبیعی علاوه بر آنکه از قابلیت‌های گیاهان دارویی برای حفظ زیبایی‌شان بهره می‌گیرند از جنبه‌های درمانی آنها نیز استفاده می‌کنند و برخلاف رنگ‌ها و لوسیون‌های شیمیایی، زیبایی را همراه با سلامت و شادابی برای پوست و موی خود می‌خواهند. در اینجا نسخه‌های طبیعی درمانگران شیوه‌های طب سنتی و مکمل برخی از روش‌های تقویت، ترمیم و رنگ کردن موها با گیاهان دارویی را با هم مرور می‌کنیم. 
 

انگور کولی، راه‌حلی برای جوانسازی مو

اگر برای پوشاندن تارهای سفید موهایتان دست به دامن رنگ‌های شیمیایی شده‌اید، حتما تا امروز دست‌کم یک‌بار سوختگی و خشکی ساقه موی خود را تجربه کرده‌اید. در میان نسخه‌های گیاهی طب سنتی که غالبا بر جنبه‌های درمانی تاکید دارند روشی وجود دارد که از آن نه‌تنها برای درمان خشکی و افزایش مقاومت تار مو می‌توان بهره برد بلکه می‌توان از آن برای پوشاندن تارهای سفید مو نیز استفاده کرد. میوه انگور کولی یکی از بهترین گیاهان دارویی برای این منظور است. ضمن آنکه عصاره و جوشانده به دست آمده از این گیاه می‌تواند بهترین دارو برای از بین بردن کک و لک و بهترین لوسیون برای جایگزین کردن به جای شیرپاک‌کن باشد.

نسخه 1: 60 گرم از برگ و میوه انگور کولی را در یک لیتر آب بریزید و بگذارید آهسته بجوشد تا حجم آن به نصف برسد. سپس این محلول را از صافی رد کنید و با آن 2 تا 3 مرتبه در هفته موها‌یتان را ماساژ دهید تا رنگ تارهای مو به سرمه‌ای تیره تبدیل شود.

نسخه 2:  نصف استکان انگور کولی را درون 2 لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا یک لیوان از آن باقی بماند. باقی مانده این جوشانده را صاف  کرده و از آن پس از سرد شدن برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید. این لوسیون گیاهی بهترین گزینه برای پوست‌های حساس است.

نسخه 3: برای جوانسازی و افزایش شادابی پوست گل‌های خشک شده انگورکولی را دم کنید و مقداری پودر باقلای خشک به آن اضافه کرده و خمیری تهیه کنید. این خمیر را به صورت ماسک روی صورت بگذارید و پس از 15دقيقه بجوشانید. 
 

یک تیر و دو نشان با پودر برگ حنا

ماساژ خمیر به دست آمده از پودر برگ حنا علاوه بر آنکه موجب ترمیم ساقه مو، افزایش ضخامت تار مو و درمان موهای دوشاخه می‌شود می‌تواند به عنوان بهترین گزینه برای تغییر رنگ موها به رنگ مسی، حنایی و قهوه‌ای روشن باشد. به گفته درمانگران طب سنتی استفاده از ماسک حنا به صورت مستمر موجب درمان ریزش مو و پیشگیری از ریزش آن می‌شود. 

نسخه1: نصف لیوان پودر حنا را با آب و یک زرده تخم‌مرغ مخلوط کنید و آن را به مدت 45 دقیقه روی موهای خود قرار دهید. در صورتی که موهای تیره‌رنگ داشته باشید می‌توانید به موهایتان توناژ قهوه‌ای بدهید.

نسخه 2: افرادی که می‌خواهند با کمک رنگ‌های طبیعی و گیاهی موهای خود را به رنگ مسی نزدیک کنند می‌توانند به میزان مساوی گل ریواس، گل بابونه و برگ حنا را با 3 لیوان آب مخلوط کرده و بجوشانند. سپس این مخلوط را پس از سرد شدن روی موهایشان ماساژ دهند. 

نسخه3: درمانگران طب سنتی اندونزی از برگ‌های له شده و خیس شده حنا و جوشانده برگ‌های حنا برای درمان عفونت‌ها و زخم‌های ناخن استفاده می‌کنند. آنها از این مرهم برای درمان خارش و سرخی پوست نیز استفاده می‌کنند. 
 

ماسک ریواس و بابونه ویژه میانسالان

خانم‌هایی که با سفیدی و ریزش تارهای مو در دوران میانسالی و کهنسالی مواجهه هستند می‌توانند در مدت زمان باقی مانده تا عید نوروز از مخلوط گیاه دارویی ریواس و بابونه برای تقویت و تغییر رنگ موهایشان استفاده کنند. استفاده از این ترکیب به صورت موضعی یا حمام کردن در آبی که عصاره یا جوشانده بابونه و ریواس در آن قرار دارد موجب تقویت بدن و افزایش توان و سیستم ایمنی بدن می‌شود.

نسخه1: اگر موهای خود را بلوند کرده‌اید، برای افزایش درخشندگی و شفافیت آن هر هفته آنها را با جوشانده گیاه بابونه بشویید. این جوشانده علاوه بر درخشندگی موها، مقاومت تارهای مو را در برابر مواد شیمیایی افزایش می‌دهد.

نسخه2: برای تهیه مخلوط بابونه و ریواس باید به میزان مساوی گل بابونه و گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت 20دقیقه که گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این کار را تکرار کنید تا رنگ طلایی مورد علاقه‌تان روی موها ظاهر شود.

نسخه 3: ماساژ مخلوط جوشانده گل بابونه با روغن بادام روی پوست سر یکی از بهترین روش‌ها برای درمان خارش و از بین رفتن قرمزی و التهاب پوست سر است.   

درمان شوره سر با ماسک روناس 

اگر تصمیم دارید دست کم از شر شوره سر خلاص شوید، پیشنهاد می‌کنیم ماسک روناس را تجربه کنید. با کمک این گیاه دارویی نه تنها می‌توانید از بروز شوره سر در تعطیلات عید نوروز پیشگیری کنید بلکه می‌توانید از آن برای تیره کردن رنگ موهای خود استفاده کنید بدون آنکه نگران آسیب‌های احتمالی تغییر رنگ موهایتان باشید. روناس علاوه بر آنکه می‌تواند طیف رنگ‌های قهوه‌ای تیره، مشکی و پرکلاغی را ایجاد کند، می‌تواند به درمان شوره سر و درمان و پیشگیری از پوسته پوسته شدن پوست سر شما کمک کند.

نسخه 1: اگر تصمیم دارید موهایتان را پرکلاغی کنید می‌توانید نصف لیوان پودر رناس را با آب مخلوط کنید و آن را به مدت 45 دقیقه روی موهایتان ماسک کنید. هر 10 دقیقه یک بار پوست سر را با کمک این مرهم به خوبی ماساژ دهید. 

نسخه2: 10 گرم ريشه روناس را در يك ليتر آب ريخته و بگذاريد براي مدت 10 دقيقه بجوشد. اين جوشانده را در وان حمام بريزيد و براي رفع بيماري‌هاي پوستي در آن استراحت كنيد. در ضمن با کمپرس جوشانده روناس روی سر می‌توانید برای درمان شوره سر نیز بهره بگیرید.

نسخه3: برای به دست آمدن رنگ قهوه‌ای تیره برای موهایتان می‌توانید علاوه بر ریشه روناس، پوست گردو و دانه‌های قهوه را به میزان مساوی ترکیب و با مقداری آب، خمیر کرده و به مدت 45 دقیقه روی سر بگذارید.

ادامه مطلب
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392  - 8:39 PM

کسانی که حداقل دو درصد از ميزان كالري مصرفي روزانه آنها از ماست تامين مي‌شود، 31 درصد كمتر از کسانی که میانه چندانی با لبنیات ندارند، با خطر ابتلا به فشار خون بالا مواجه می‌شوند.


پاسخ به سوالات رایج غذایی
 

سیب، آلو یا گریپ‌فروت! کدام‌شان را در روزهای بیماری نباید خورد؟

گرچه می‌گویند گریپ‌فروت سرشار از ویتامین c و آنتی‌اکسیدان است اما محققان می‌گویند هرگز در زمان بیماری نباید سراغش بروید. از نظر آنها این میوه در زمانی که تحت درمان هستید، می‌تواند در روند درمانتان تداخل منفی ایجاد کرده و به سلامت‌تان آسیب برساند. آنها تاکید می‌کنند که هرگز در زمانی که دارو درمانی می‌کنید این میوه را مصرف نکنید. معتقدند به ویژه در زمان مصرف داروهایی مثل استاتین (ضد کلسترول)، بنزودیازپین (آرام‌بخش)، داروهای ضد‌افسردگی یا داروهای مربوط به بیماری‌های قلبی، نباید سراغ گریپ‌فروت رفت چراکه این میوه می‌تواند روی آنزیم‌ها تاثیر بگذارد و متابولیسم بدن را دچار اختلال کند. پس در زمان بیماری گریپ‌فروت را فراموش کنید!پاسخ به سوالات رایج غذایی
 

چاي زنجبيل، چای زعفران یا چای ساده! کدام‌‌شان شما را خوش‌اخلاق می‌کند؟

متخصصان می‌گویند اگر دچار اضطراب و دلهره هستید،چای زنجبیل معجزه‌بخش را فراموش نکنید. از نظر آنها زنجبيل نه‌تنها مجموعه‌اي غني از آنتي‌اكسيدان‌هاست، بلکه نوشيدن يك فنجان از آن در روز مي‌تواند به بهبود خلق و خو كمك كند و استرس را كاهش دهد. البته چای زنجبیل تنها این خواص را ندارد و در کنار همه حسن‌هایش، تاثير فوق‌العاده‌اي در بهبود فرايند هضم و جذب غذا دارد و می‌تواند آرامش را به معده شما برگرداند. اگر هم از مشکلات تنفسی در این هوای آلوده رنج می‌برید، زنجبیل را فراموش نکنید چراکه هم کاهش‌دهنده التهاب است و به بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند و هم در روزهای آلوده، نمی‌گذارد دچار تنگی‌نفس شوید. به این ترتیب چای زنجبیل حتی خوش اخلاق‌تان می‌کند!

ژله، ماست یا سالاد! کدام‌شان فشار خون را پایین می‌آورد؟

 اگر می‌خواهید به مشکلات مرتبط با فشار خون مبتلا نشوید،‌ بیشتر سراغ لبنیات بروید. از نظر محققان کسانی که به‌طور مرتب و در زمان طولانی فرآورده‌های لبنی مصرف می‌کنند، فشار خون‌شان دچار نوسانات شدید و مزمن نمی‌شود. از نظر آنها کسانی که حداقل دو درصد از ميزان كالري مصرفي روزانه آنها از ماست تامين مي‌شود، 31 درصد كمتر از کسانی که میانه چندانی با لبنیات ندارند، با خطر ابتلا به فشار خون بالا مواجه می‌شوند. البته اگر می‌خواهید شما هم جزو این افراد باشید، باید به توصیه محققان توجه کنید و به جای ژله و سالاد، ماست کم‌چرب میل کنید.

3 فنجان، 4 فنجان یا 5 فنجان! بچه مدرسه‌ای‌ها حداکثر چند فنجان شیر در روز بنوشند؟

کارشناسان معتقدند هر کودک در سن مدرسه، باید روزانه 2تا 3 سهم شیر بنوشد. از نظر آنها در این مورد، تفاوتی میان شیر طعم‌دار و ساده وجود ندارد و کودکان با توجه به ذائقه‌شان می‌توانند شیر را به هر شکل که تمایل دارند، مصرف کنند. البته آنها در این مورد محدودیتی برای مصرف کاکائو قائل می‌شوند، زيرا میزان زیاد کاکائو در شیر، می‌تواند از جذب کلسیم آن جلوگیری کند. البته متخصصان در مورد مصرف بی‌رویه شیر هم هشدار می‌دهند و می‌گویند اگر بچه‌ها بیشتر از این میزان شیر نوش‌جان کنند، دیگر میلی به غذاهای دیگر نخواهند داشت و به‌جای آنکه از فایده‌های لبنیات بهره‌مند شوند، به‌دليل نخوردن غذاهای دیگر، دچار کمبود‌های خطرساز تغذیه‌ای، به ویژه فقر آهن می‌شوند. پس یادتان باشد هر روز 3فنجان شیر به فرزندتان بدهید.

 اگر می‌خواهید به مشکلات مرتبط با فشار خون مبتلا نشوید،‌ بیشتر سراغ لبنیات بروید. از نظر محققان کسانی که به‌طور مرتب و در زمان طولانی فرآورده‌های لبنی مصرف می‌کنند، فشار خون‌شان دچار نوسانات شدید و مزمن نمی‌شود. از نظر آنها کسانی که حداقل دو درصد از ميزان كالري مصرفي روزانه آنها از ماست تامين مي‌شود، 31 درصد كمتر از کسانی که میانه چندانی با لبنیات ندارند، با خطر ابتلا به فشار خون بالا مواجه می‌شوند. البته اگر می‌خواهید شما هم جزو این افراد باشید، باید به توصیه محققان توجه کنید و به جای ژله و سالاد، ماست کم‌چرب میل کنید.
پاسخ به سوالات رایج غذایی
 

آب پرتقال، چای سبز یا شیرکاکائو! کدام‌شان در تقویت حافظه موثر است؟

متخصصان چینی می‌گویند چای سبز، سرشار از خواص آنتی‌اکسیدانی است و از ضعیف شدن حافظه جلوگیری می‌کند. از نظر آنها دم‌کرده چای سبز باعث تحریک حافظه و حفظ سلول‌های خاکستری مغز می‌شود و نمی‌گذارد به‌دلیل بالا رفتن سن، هوش و حواس‌تان را از دست بدهید. مطالعات جدید چینی‌ها می‌گوید به‌دلیل فعل و انفعالاتی که توسط این چای در بدن انجام می‌شود، سلول‌های مغزی جان می‌گیرند و به زوال کشیده نمی‌شوند. البته تقویت حافظه تنها اثر این نوشیدنی نیست، بلکه چای سبز هم می‌تواند قلب شما را حفظ کند و هم مانع از بی‌رویه چاق شدن‌تان می‌شود. بنابراین چای سبز گزینه صحیح است.پاسخ به سوالات رایج غذایی
 

چای سیاه، جوشانده آویشن یا چای سفید! کدام‌شان داروی پوست است؟

شاید چندان با چای سفید آشنا نباشید اما این چای پرخاصیت که درواقع مایعی به رنگ زرد بسیار كم‌رنگ است، این روزها توانسته بازار کشور‌های غربی را متوجه خود کند. از نظر محققان این نوشیدنی، می‌تواند پوست را تمیز و شفاف کند و شما را سرزنده و جوان نشان دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که چای سفید نمی‌گذارد افراد به پیری زودرس مبتلا شوند و درواقع اجازه نمی‌دهد که علائم پیری خیلی زود در چهره آنها بروز پیدا کند. این چای که سرشار از آنتی‌اکسیدان است، ضدسرطان هم هست و اگر فشار خون و کلسترول بالا دارید هم می‌توانید از معجزه آن بهره‌مند شوید، زیرا چای سفید در کاهش فشارخون و کلسترول هم نقشی موثر دارد و از قلب و استخوان‌ها هم محافظت می‌کند. پس بهتر است چای سفید را  انتخاب کنید.پاسخ به سوالات رایج غذایی
 

توت‌فرنگی، لیمو شیرین یا هندوانه! کدام‌شان فشار خون را پایین می‌آورد؟

میوه‌های بسیاری در کاهش فشار‌خون نقش دارند اما محققان می‌گویند هرگز از آنها به عنوان دارو و به‌صورت منظم استفاده نکنید. ازنظر پژوهشگران، توت‌فرنگی هم از گروه همان میوه‌هاست اما هرگز آن را به عنوان یک داروی روزانه و در حجم زیاد میل نکنید. آنها می‌گویند مصرف آب توت، هم باعث لاغری می‌شود و هم فشار خون را پایین می‌آورد. از طرف دیگر، این میوه سرشار از آنتی‌اکسیدان و ضدسرطان هم هست. از این گذشته، توت‌فرنگی آهن و ویتامین C هم دارد و از آنجا که سرشار از کلسیم و فسفر هم هست، نمی‌گذارد استخوان‌ها و دندان‌های‌تان به خطر بیفتد. در زمینه کاهش فشار خون هم توت فرنگی بهتر از لیمو شیرین و هندانه است.

ادامه مطلب
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392  - 8:37 PM

 

 

اگر به تازگی در جایی مشغول به کار شده‌اید، احتمالا احساسی دوگانه را تجربه می‌کنید چرا که محیط کاری جدید از یک سو هیجان انگیز و از سوی دیگر تا حدی نیز دلهره‌آور خواهد بود. به خصوص از آنجا که نمی‌دانید فرهنگ کاری در محیط جدید چگونه است شاید برخی از رفتارهای شما با سوءبرداشت دیگران همراه شود. 

به همین خاطر بهتر است کمی‌ هوشیار باشید و البته توصیه‌های زیر که توسط یکی از مدیران سابق گوگل به نام‌هانتر واک ارائه شده‌اند را نیز مدنظر قرار ‌دهید.

  گوش بدهید. در روزهای نخست کاری سعی کنید کمتر اظهارنظر کنید، دانسته‌های‌تان را برای خودتان نگه دارید و به جای آن بیشتر گوش بدهید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد محیط جدید ‌ به‌دست بیاورید.

تازه واردها در محیط کاری چگونه باید رفتار کنند؟
 
  دید انتقادی داشته باشید. هرچند که بهتر است انتقادی را مطرح نکنید اما تلاش کنید تا در روزهای نخست به روندهای کاری با دیدی انتقادی بنگرید چرا که بعد از مدتی به آن‌ها خو می‌گیرید و ایرادات آن‌ها را تشخیص نمی‌دهید اما در ابتدا ممکن است بتوانید نقاط ضعف را شناسایی کنید تا در آینده برای افزایش بهره‌وری محیط کار، آن‌ها را بهبود ببخشید.

  توصیه پذیر باشید. اگر می‌خواهید همکاران‌تان شما را دوست داشته باشند، در روزهای نخست به توصیه‌های آن‌ها عمل کنید تا از این طریق نشان بدهید که به آن‌ها احترام می‌گذارید. معمولا کمی‌ زمان می‌برد تا اعتماد و محبت همکاران نسبت به یک تازه وارد جلب شود، در این مدت عمل کردن به توصیه‌های آنها می‌تواند تاثیر بهتری در روابط کاری داشته باشد.

  در دسترس باشید. بهتر است در روزهای نخست کاری بیشتر زمان کاری را در دسترس مدیران و همکاران باشید چرا که در این صورت تصویر یک فرد مسئولیت پذیر را به نمایش خواهید گذاشت.

  روابط عمومی‌داشته باشید. هر شرکت یا سازمانی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. بدون توجه به اینکه شما در کدام بخش مشغول به کار شده‌اید، تلاش کنید تا در روزهای نخست کارمندان دیگر بخش‌ها نیز شما را ببینند و کمی‌ با شما آشنا شوند. چنین آشنایی‌هایی در ادامه برای شما مفید خواهد بود.

تازه واردها در محیط کاری چگونه باید رفتار کنند؟
 
  کمک بخواهید. کسی انتظار ندارد که شما همه کارها را به خوبی انجام بدهید، به همین خاطر از کمک خواستن ترسی نداشته باشید و همچنین نشان بدهید که قدردان افرادی که به شما کمک می‌کنند، نیز هستید. البته تلاش کنید تا یک پرسش را دوبار نپرسید، برای این کار دفترچه کوچکی را همراه داشته باشید تا نکاتی که فکر می‌کنید ممکن است فراموش کنید، در آن یادداشت کنید.

   پز ندهید. اگر در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور درس خوانده‌اید یا تجربیات فوق‌العاده‌ای دارید، لازم نیست در روزهای نخست با دیگران در مورد آنها صحبت کنید. دیگران به مرور زمان با توانایی‌ها و نقاط قوت شما آشنا خواهند شد.

  پرکار باشید. زود سر کار حاضر شوید و البته تا دیروقت هم در محیط کار بمانید تا نشان دهید که موفقیت شرکت و امور کاری چقدر برای شما اهمیت دارند. همچنین بهتر است تا مدتی برای خوردن ناهار از محل کار خارج نشوید و ناهارتان را در محیط کار بخورید.
 

 

ادامه مطلب
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392  - 8:32 PM

 

دریا، دریاچه ها، بنادر و سواحل جزء پرطرفدارترین مکان های گردشگری هستند که افراد زیادی را در فصول مختلف سال به خود جذب می کنند. در این مطلب نگاهی اجمالی داریم به 7 بندر رویایی که شاید شما هم برای گذران تعطیلات خود به آنها سفر کنید.

 

1. بندر تریست، اسلوونی (Trieste)

 

این بندر که در کنار دریاچه بلد قرار دارد با ماشین 1 ساعت از لیوبلیانا فاصله دارد. از جاذبه های این بندر بازدید از دهکده قدیمی و بازار لیوبلیانا، قایق سواری در دریاچه بلد، بازدید از پوستونیا، سواری با قطار و بازدید از غار پوستونیا و بازگشت با کشتی می توان اشاره کرد.  

2. بندر مونت کارلو، فرانسه (Monte Carlo)

این بندر در جنوب فرانسه واقع شده است. در سفر به این بندر می توانید از شهرهای نیس و سنت پل دو ونس هم دیدن کنید. در نیس از کاخ لاسکاریس و دهکده قدیمی بازدید کنید. کلیسای ماتیس، مرکز شهر مونت کارلو و قایق سواری لذت ببرید.  

3. بندر مالاگا، اسپانیا (Málaga)

در سیر و سیاحت این بندر می توانید از گرانادا و الهامبرا دیدن کنید. از این بندر تا کلیسای سلطنتی با ماشین 45 دقیقه راه است. حتی می توانید از مرکز ماساژ و اسپا در نزدیکی این بندر بهره ببرید. 

4. بندر سیویتاوکیا، ایتالیا (Civitavecchia)

با قطار تا سان پیترو و با تاکسی تا کولوسیوم یک ساعت و نیم راه است. می توانید در رم باستان قدم بزنید و در تاورنا رومانا ناهار بخورید. دو ساعت در رم رنسانس و باروک پیاده روی کنید. با تاکسی تا کلیسای سلطنتی سنت پیترز 15 دقیقه راه است. از ایستگاه سان پیترو با قطار تا این بندر 1 ساعت راه است.  

5. کوش آداسی، ترکیه (Kuşadasi)

افسوس، سلچوک و سیرینجه در نزدیکی این بندر هستند. به افسوس بروید و 2 ساعت از آنجا دیدن کنید.تا سیرینجه 20 دقیقه راه است. ناهار را در سیرینجه بخورید. تا سلچوک هم 10 دقیقه راه است. از موزه افسوس، معبد آرتمیس و خانه مریم مقدس دیدن کنید.  

6. سنت پترزبورگ، روسیه (St. Petersburg)

از خاکریز انگلیسی ها تا هرمیتاژ 5 دقیقه پیاده روی دارد. 2 ساعت از هرمیتاژ دیدن کنید. ناهار را همان حوالی در رستورانی بخورید و تا قلعه پیتر و پل با تاکسی بروید. از آن قلعه دیدن کنید. سپس به بازدید استرلکا و کلیسای سنت آیزاک و کاخ یوسوپو بروید. در نوسکی پروسپکت قدم بزنید. از کانال، تئاتر مارینسکی و پشت صحنه آن دیدن کنید. 

7. بندر میکونوس، یونان (Mykonos)

سوار قایق خصوصی یا عمومی شوید و به سمت دلوس بروید. از دلوس دیدن کنید. تا رینیا بروید و با قایق باری به میکونوس برگردید. می توانید ناهار و عصرانه را در ساحل رینیا یا پسارو بخورید. از چورا دیدن کنید و با کشتی یا قایق برگردید.

ادامه مطلب
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392  - 8:29 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 27

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4662048
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products