به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

جنگنده های گران قیمت نسل پنجم به دست دو کشور ایالات متحده و روسیه در حال توسعه هستند.اما نه فقط این دو قدرت جهانی،بلکه کشورهایی مانند ژاپن،انگلستان،اتحاد کنسرسیوم آلمان و چین به دنبال تولید جنگنده های رادار گریز نسل پنجم هستند.ژاپن به دلیل وجود برترین مهندسین هوا و فضا،الکترونیک و سازی های مکانیکی،توانایی طراحی و شبیه سازی بسیاری از جنگنده ها را داراست.شرکت هایی مانند میتسوبیشی نیز توانایی تامین موتورهای آنها را خواهند داشت.از چندی پیش،توسعه . تولید یک جنگنده با نام ATD-X در دستور کار دولت قرار گرفت.یک جنگنده فوق مدرن نسل پنجم،رادار گریز و دارای سیستم های الکترونیکی و کامپیوتری پیشرفته و بی همتا.

 

بقیه در ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب
دوشنبه 19 بهمن 1394  - 6:17 PM

درجنگهای شهری، به دلیل عدم توانایی فعالیت جنگنده ها در شهر، هلیکوپترها وظایف مشابه آنها را بر عهده دارند.
هلیکوپتر به عنوان وسیله ای که برای برخاستن و نشستن به فضای وسیعی نیاز ندارد و می توان از آن در حمل و نقل سربازان و اسلحه به خطوط مقدم جبهه بخصوص در زمین های ناهموار استفاده کرد، در جنگ های زمینی نقش تعیین کننده ای دارد تا جایی که امروزه نیروی زمینی ارتش های کشورهای بزرگ دنیا دارای لشکر هوایی هلیکوپتر نیز هستند.


اصولا بالگردها به 3دسته، ترابری، تهاجمی و پشتیبانی تقسیم میشوند. معمولا درجنگها، بیشترین و مؤثرترین نقش در بین هلیکوپترها را بالگردهای تهاجمی برعهده دارند.


بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
دوشنبه 19 بهمن 1394  - 6:13 PM

بگذارید نگاهی بیاندازیم به دوزیستان؛ این موجودات به مراتب از طعمه های بی پناه خود نظیر کرم ها و حشرات بزرگ تر هستند و به همین خاطر، هرچیزی که ابعاد مناسبی برایشان داشته باشد را در یک چشم بر هم زدن می قاپند.

اما نوعی سوسک در طبیعت هست که با باقی طعمه ها فرق دارد و توانسته دوزیستان را سر جایشان بنشاند. این حشره به سرده Epomis تعلق دارد و قورباغه ها، وزغ ها و سمندرها را وادار می کند که به آن حمله نمایند و سپس با حرکتی ناگهانی آرواره های خود را به داخل بدن مهاجم فرو کرده و شیره جانشان را می مکد.

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
دوشنبه 19 بهمن 1394  - 6:09 PM

جدیدترین هواپیمای مسافربری «بوئینگ» به نام Boeing 737 Max برای نخستین بار در روز جمعه به صورت آزمایشی پرواز نمود. مسیر پرواز این وسیله ی نقلیه هوایی از کارخانه اش که در رنتون واشنگتن واقع شده به مقصد فرودگاه صحرائی بوئینگ در سیاتل بود که حدود 2 ساعت و 47 دقیقه به طول انجامید.

مراحل ساخت و تکمیل «بوئینگ 737 مکس 8» در ماه گذشته میلادی به پایان رسید و آخر هفته گذشته در مقابل هزاران کارمند کمپانی سازنده، با تشریفات کامل رونمائی گشت.

بد نیست بدانید خانواده 737 بوئینگ جزء پر فروش ترین خطوط هوائی به شمار می روند که همیشه برای مقاصد تجاری و مسافربری مورد استفاده قرار گرفته اند. به طوری که می توان گفت این خط هوائی از سال 1965 میلادی تاکنون بیش از 13 هزار هواپیما فروخته.

مدیر برنامه های Boeing 737 Max، «کیث لورکان» در روز پرواز آزمایشی این هواپیما گفت: «ما یک محصول بسیار عالی و استثنائی در اینجا داریم و تصور می کنیم یکی از پر طرفدراترین هواپیمای مسافربری باشد که تاکنون وجود داشته.»

در ادامه می توانید تاریخ بوئینگ 737 و نسل چهارم Max را به صورت تصویری مشاهده نمائید:

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
دوشنبه 19 بهمن 1394  - 6:06 PM

علم همواره در حال پیشرفت است و یافته های جدید دانشمندان هر روز دنیای جدیدی را به روی نسل بشر باز می کنند. پیشرفت های چشمگیر در حوزه هایی مانند فیزیک، علوم زیستی، نانو تکنولوژی و الکترونیک علاوه بر پاسخ دادن به پرسش های بنیادین بسیار زیادی که سال ها ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده بودند، خود باعث ایجاد پرسش های جدید و چالش بر انگیزی شده اند که هنوز کسی نتوانسته است پاسخی برای آنها پیدا کند. بعضی از این پرسش ها نیازمند درک بهتر و عمیق تر از ساز و کار جهان هستی است که به نظر می رسد برای رسیدن به آستانه دانش آنها هنوز به چندین سال زمان نیاز است، اما دانشمندان به حل برخی از آنها آنقدر نزدیک شده اند که امیدوارند در سال 2016 بتوان پاسخی قطعی برایشان یافت. در ادامه با ما همراه باشید تا با 6 مورد از معماهای بزرگ علم که شاید در سال جاری میلادی پاسخ داده شوند آشنا شویم.

بقیه در ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب
دوشنبه 19 بهمن 1394  - 6:04 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 11

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4723829
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products