به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

جدیدترین یافته های محققان نشان می دهد که مصرف دارچین می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در افزایش قدرت یادگیری افراد داشته باشد. 

 

تیمی تحقیقاتی از دانشگاه Rush ایلینوی آمریکا در آزمایش های خود، تاثیر استفاده از دارچین را در موش های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که این ماده غذایی منجر به بهبود قدرت یادگیری در آن ها می شود.

 

به گفته کالی‌پادا پاهان که مدیریت این گروه تحقیقاتی را بر عهده دارد، مصرف دارچین می تواند یکی از ساده ترین و بی خطرترین راهکارها برای آن دسته از افرادی باشد که به دنبال بالابردن قدرت یادگیری در خود هستند و می خواهند این توانایی را در خود ارتقا دهند."

 

تا به امروز، هنوز مشخص نشده است چرا قدرت یادگیری در برخی افراد بالا و در برخی افراد پایین است و این که چگونه می توان این توانایی را افزایش داد. اما جدای از آن هایی که این توانایی در آن ها ذاتیست، برخی نیز از طریق تلاش و بکارگیری راهکارهایی همچون استفاده از مواد غذایی مفید، به این مهم دست می یابند.

 

پاهان در ادامه عنوان می کند:"پی بردن به مکانیسم های مغز که منجر به کاهش قدرت یادگیری می شود، مهم است و می تواند در شناخت و ارایه استراتژی های موثر برای افزایش قدرت یادگیری و حافظه مفید باشد."

 

به گفته محققان، پروتئینی به نام CREB در بخشی از مغز انسان به نام هیپوکامپ که مرکز یادگیری نیز محسوب می شود، در افرادی که از قدرت یادگیری کمتری برخوردارند، به میزان کمتری وجود دارد. در هیپوکامپ این افراد، میزان بیشتری از GABRA5 مشاهده می شود که این پروتئین، تاثیر منفی در قدرت یادگیری دارد.

 

اینجاست که دارچین می تواند کلید حل این مشکل باشد. در این آزمایش مشخص شد موش هایی که به آن ها مقادیری از دارچین از راه دهان خورانده شد، میزان پروتئین CREB در مغز آن ها افزایش یافت و به تبع، از میزان GARB5 کاسته شد.

 

بنابراین، محققان پیشنهاد می دهند افرادی که از قدرت یادگیری پایینی برخوردارند می توانند با مصرف دارچین، این توانایی را در خود تقویت کنند.

 

دارچین

ادامه مطلب
پنج شنبه 31 تیر 1395  - 11:04 PM

پیش از به کارگیری گذرواژه الفبایی/عددی روی دستگاه iOS خود، پسوردی را انتخاب کنید که بتوانید آن را به خاطر بسپارید. می‌توانید به سایت GRC بروید تا از میزان قدرتمند بودن پسورد انتخاب‌شده مطلع شوید.

برای تغییر رمز الفبایی/عددی دستگاه خود به بخش “Settings” در صفحه اصلی بروید.۱

از صفحه تنظیمات گزینه “Touch ID & Passcode” را انتخاب کنید.۲

در صفحه ورود رمز عبور، پسورد عددی را که از آن استفاده می‌کنید وارد نمایید.۳

از بخش Touch ID & Passcode عبارت “Change Passcode” را بزنید.۴

رمز قدیمی (کنونی) خود را دوباره وارد کنید.۵

حالا به جای واردکردن رمز عددی جدید، “Passcode Options” را انتخاب کنید.۶

۳ گزینه به نمایش در می‌آید که به شما امکان می‌دهد تا کد عددی ۴ رقمی، رمز عددی سفارشی‌شده (که اجازه استفاده از کد عددی طولانی‌تر را می‌دهد) و در نهایت، کد مرسوم الفبایی/عددی را برای دستگاه خود تنظیم کنید.۷گذرواژه الفبایی/عددی خود را وارد کنید و بعد “return” را از روی صفحه‌کلید بزنید یا گزینه “Next” را از بخش بالای سمت راست صفحه انتخاب کنید.۸

دوباره رمز جدید الفبایی/عددی را برای تایید آن وارد کنید.۹

اکنون زمانی که آیفون شما در حالت قفل قرار بگیرد، صفحه‌کلیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید گذرواژه الفبایی/عددی خود را وارد کنید.۱۰

علاوه بر این می‌توانید این روند را برای بازگشت و استفاده از رمز عددی ۶ یا ۴ رقمی (که پیشنهاد نمی‌شود) دنبال کنید یا از گذرواژه‌‌ای با طول مشخص‌شده بهره‌مند شوید.

ادامه مطلب
پنج شنبه 31 تیر 1395  - 11:02 PM

در تابستان سال ۲۰۰۹ استیو جابز طراح ارشد شرکت فاستر و شرکا، نورمن فاستر را فراخواند. در یک ویدیوئی که از جلسه شورای شهر با کمیسیون برنامه‌ریزی کوپرتینو در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، فاستر می‌گوید که استیو جابز اصرار دارد تا در برنامه‌ریزی این مکان مشارکت داشته باشد.

به گفته فاستر یکی از به یادماندنی‌ترین و شاید حیاتی‌ترین بخش‌های پروزه مربوط به سخن استیو جابز با این مضمون بوده که “من را به‌جای یک مشتری، عضوی از تیم خود بدانید.”

در طراحی این بنا از میدانی در لندن که در آن پارکی توسط خانه‌ها احاطه شده‌ و ضلع اصلی محوطه دانشگاه استنفورد، الهام گرفته شده است.

it-was-inspired-partly-by-the-idea-of-a-london-square-where-houses-surround-a-park-and-by-the-main-quad-on-stanford-universitys-campusطرح اولیه با طراحی حلقه‌ای شکل حال حاضر متفاوت بود و حتی محل ساخت آن نیز فرق می‌کرد. فاستر در سال ۲۰۱۴ گفته بود که:

طراحی اولیه دایروی نبود و در ادامه کار به شکل فعلی درآمد، بنابراین ایده ساخت بنا با پارک وسیع از یک فرآیند سخت و پیچیده و بعد از بررسی مدل‌های مختلف، متولد شد.

او همچنین می‌گوید که مکان اولیه ساخت بنا متفاوت بوده و نحوه رسیدن ما به شکل تازه ساختمان جالب است چراکه ما ابتدا یک زمین کوچک را در نظر داشتیم و سپس با خرید زمینی متعلق به شرکت اچ‌پی، سایز پروژه تغییر کرد.

فضای سفینه‌ای شکل آن بیش از ۱۲.۰۰۰ کارمند را در خود جای خواهد داد.

the-spaceship-building-will-house-more-than-12000-employeesساختمان اصلی در زمینی به مساحت ۲۶۰ هزار متر مربع واقع شده است و محیط آن برابر با ۱.۶ کیلومتر است. ساختمان حلقه‌ای و شیشه‌ای آن طوری طراحی شده تا علاوه بر صندلی‌های زیاد، کارکنان را نیز به همکاری با هم تشویق کند. در کل فضایی بالغ بر ۷۷۰۰ متر مربع برای این کار در نظر گرفته شده است.

بزرگترین قطعات شیشه‌ای منحنی در جهان دیوارهای آن را تشکیل خواهند داد.

the-walls-will-be-composed-of-the-biggest-pieces-of-curved-glass-in-the-worldدو طرف این بنا توسط شیشه‌های خمیده احاطه خواهند شد تا کارکنان قادر به دیدن باغ‌های داخلی و فضای اطراف باشند. بیش از ۳ هزار ورق شیشه‌ خمیده در ساخت دیوارها استفاده خواهد شد. جانی آیو نخستین قسمت نصب شده روی این سازه را بزرگترین قطعه شیشه‌ای منحنی در جهان نامیده است.

این بنا به یک سالن کنفرانس زیرزمینی با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر مجهز خواهد شد.

it-will-have-an-underground-auditorium-that-can-seat-1000-people تالار کنفرانس این بنا مساحتی بالغ بر ۱۱۱۴۸ متر مربع و ظرفیت ۱۰۰۰ نفری خواهد داشت و به لطف آنف اپل قادر خواهد بود تا اکثر کنفرانس‌های خود را در آن برگزار کند. این بنا یک لابی و یک بخش پذیرایی نیز خواهد داشت.

پس از اتمام ساخت پروژه، ۸۰ درصد آن را فضای سبز تشکیل خواهد داد.

once-the-campus-is-finished-80-of-the-site-will-be-green-spaceبسیاری از گیاهانی که در این فضا کاشته خواهند شد با تغییرات آب و هوا سازگار هستند. بنا به گفته Whisenhunt، بیشتر این گیاهان بومی بوده و نیاز به آب کمی خواهند داشت. در این کمپ ۷۰۰۰ درخت مقاوم از قبیل بلوط کاشته خواهد شد.

این کمپ انرژی موردنیاز را به‌طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین خواهد کرد.

it-will-run-on-100-renewable-energyاین بنا، انرژی خود را کاملا از انرژی خورشیدی و سوخت‌های زیستی بدست خواهد آورد. ۶۵ هزار متر مکعب پنل خورشیدی بر روی ساختمان اصلی و کارخانه مرکزی نصب خواهد شد. در زمان اوج مصرف، باقی انرژی موردنیاز از شبکه توزیع انرزی‌های تجدیدپذیر خریداری خواهد شد.

سیستم تهویه هوای طبیعی استفاده شده در آن، نیاز به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را برای سه چهارم سال از بین خواهد برد.

a-natural-ventilation-system-will-enable-the-main-building-to-go-without-air-conditioning-or-heating-for-75-of-the-year اپل با طراحی سیستم تهویه هوای طبیعی، بیشترین استفاده را از آب و هوای ایده‌آل شمال کالیفرنیا خواهد برد که این کار مانع از افزایش تولید گازهای گلخانه‌ای او خواهد شد.

اپل از آب بازیافتی برای سبز نگه داشتن فضای خود استفاده خواهد کرد.

apple-will-use-recycled-water-to-help-keep-its-campus-greenبنابر گزارشی از خبرگزاری San Jose Mercury، بیش از ۵۹۴.۰۰۰ لیتر آب، روزانه برای مصارفی از قبیل آبیاری گیاهان و برج‌های خنک‌کننده در این کمپ استفاده خواهد شد.

 ۱۰۰۰ عدد دوچرخه برای رفت و آمد کارکنان در این کمپ موجود خواهد بود.
there-will-be-1000-bikes-on-site-to-help-get-employees-around-campus

چندین کیلومتر مسیر برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری نیز در نظر گرفته شده است.

هزینه کل پروژه حدود ۵ میلیارد دلار خواهد بود.

the-entire-project-will-cost-apple-about-5-billion اگرچه تیم کوک اخیرا در مصاحبه‌ای از اعلام دقیق هزینه پروژه خودداری کرد، اما مبلغ صرف شده را حدودا ۵ میلیارد دلار تخمین می‌زنند.

پارکینگ‌های زیرزمینی از خراب‌شدن منظره اطراف، توسط خودروها جلوگیری خواهند کرد.

underground-parking-garages-will-help-keep-vehicles-from-ruining-the-landscape پارکینگ‌های زیرزمینی زیادی برای جلوگیری از تخریب چشم‌انداز و فضای سبز ساخته خواهد شد، علاوه بر آن پارکینگ دیگری بر روی زمین نیز ساخته می‌شود تا مجموع ظرفیت آن‌ها به ۱۰۹۸۰ برسد.

هر دو پارکینگ به ایستگاه‌های شارژ الکتریکی خودرو مجهز شده‌اند، در حال حاضر ۳۰۰ عدد از آن‌ها در نظر گرفته شده و در آینده نیز افزایش خواهد یافت.

یک مرکز سلامتی ۷۰ میلیون دلاری در آن ساخته خواهد شد.

there-will-be-a-70-million-wellness-center

در شمال غریی این بنا یک مرکز سلامتی با مساحت ۹۳۰۰ متر مربع برای خدمت‌رسانی به ۲۰۰.۰۰۰ کارمند ساخته خواهد شد و براساس گزارش‌ها، هزینه آن ۷۰ میلیون دلار است.

یک کافه‌تریا ۵۵۰۰ متر مربعی در آن ساخته خواهد شد.

there-will-be-a-60000-square-foot-cafeteria

داخل ساختمان اصلی و بر روی زمین، فضای نهارخوری ۵۵۰۰ با صندلی‌های متحرک ساخته خواهد شد که قادر به خدمت‌رسانی به ۲۱۰۰ نفر است. در بالای آن نیز یک فضای ۱۸۵۰ متر مربعی برای ۶۰۰ نفر و تراسی با ظرفیت ۱۷۵۰ صندلی در نظر گرفته شده است.

شبکه‌ای از تونل‌ها قسمت‌های مختلف کمپ را بهم متصل می‌کند.

there-is-also-a-network-of-tunnels-connecting-different-buildings-on-the-campus

این تونل‌ها در حال حاضر با خاک پوشانده شده‌اند.

حمل و نقل کارکنان افزایشی ۲۰ درصدی خواهد داشت.

apple-will-grow-its-transit-program-by-20

اپل به دنبال افزایش ۲۰ درصدی سرویس‌های حمل و نقل خود است تا افراد کمتری با خودروی شخصی به کمپ بروند. با این افزایش، نزدیک به ۵۰۰۰ کارمندی که در اطراف کمپ زندگی می‌کنند با اتوبوس‌های سوخت زیستی به محل کار می‌آیند.

ادامه مطلب
پنج شنبه 31 تیر 1395  - 10:59 PM

گوشی‌های هوشمند جزء وسایل شخصی محسوب می‌شوند و تقریبا همیشه همراه ما هستند. حتی می‌توان گفت اطلاعات گوشی‌های هوشمند ما بیشتر از اطلاعاتی است که نزدیک‌ترین دوستانمان درباره ما می‌دانند؛ اما متاسفانه آن‌ها از امنیت کافی برخوردار نیستند. در ادامه قصد داریم به بررسی همه جانبه امن‌ترین گوشی‌های دنیا بپردازیم و دلیل استفاده این گوشی‌ها از سیستم عامل اندروید را توضیح دهیم.

 

 کلیک – اپلیکیشن‌هایی که دانلود می‌کنیم اطلاعات شخصی بسیار زیادی را جمع‌آوری می‌کنند؛ مانند اپلیکیشن Flashlight که باید به فهرست مخاطبین گوشی دسترسی داشته باشد. خود گوشی‌های هوشمند نیز همانند کامپیوترها در برابر بد‌افزارها و هکرها آسیب پذیر هستند و محافظت از آن‌ها نسبت به کامپیوتر دشوارتر است. در چند سال اخیر برای افزایش امنیت گوشی‌های هوشمند تلاش‌هایی صورت پذیرفته است؛ مثلا اپلیکیشن‌های پیام رسان پر استفاده تلفن‌های هوشمند، از رمزگذاری امنیتی سراسری یا end-to-end encryption برخوردار شده‌اند (نوع سیستم ارتباطی که تنها دو طرف ارتباط قادر به خواندن پیام‌ها هستند). اما در صورتی که واقعا نگران تأمین امنیت گوشی‌های خود هستید، می‌توانید روش‌هایی که در ادامه ذکر خواهد شد را دنبال کنید و آن‌ها را امتحان کنید.

در ابتدا می‌توانید لیستی از شرکت‌های نوپا و یا غول‌های صنعتی تهیه کنید که ارائه دهنده گوشی‌هایی هستند که برای مقابله با تلاش رقبا و یا سازمان‌های دولتی برای جاسوسی در مورد ارتباطات شما، طراحی شده‌اند. اما متأسفانه این گوشی‌های هوشمند با قیمت‌های بسیار زیادی عرضه می‌شوند.

گوشی هوشمند پر زرق و برق Solarin که با قیمت ۱۴۸۰۰ دلار توسط شرکت Sirin Lab عرضه شده است، مورد توجه لئوناردو دیکاپریو و تام هاردی که ستارگان هالیوود هستند، قرار گرفته است. از سویی دیگر شرکت بوئینگ گوشی هوشمند خود را که Boeing Black نام دارد، برای حمایت از مشتریان خود و تأمین امنیت آن‌ها ارائه کرده است و گوشی خود را به صورت مختصر و مفید این چنین توصیف کرده است: “بوئینگ این گوشی را به عنوان یک گوشی امن برای حمایت از مشتریان و تأمین امنیت آن‌ها طراحی کرده است و این شرکت به دلیل محرمانه بودن اطلاعات مربوط به مشتریان نمی‌تواند در مورد افرادی که از این گوشی استفاده می‌کنند و یا قصد خرید آن را دارند، اطلاعاتی ارائه دهد.

Solarin-World-Expensive-Smartphone

گوشی  Solarin

boeing-black

گوشی Boeing Black بوئینگ

مشکلات مرتبط با تأمین امنیت گوشی‌های هوشمند

بخشی از مشکلات گوشی‌های هوشمند استاندارد، به قابلیت‌های بسیار زیاد آن‌ها مربوط می‌شود. بازار رقابتی موبایل موجب شده است که رقابتی تنگاتنگ بین شرکت‌های سازنده گوشی به وجود آید و هر یک از شرکت‌های سازنده قابلیت‌های بیشتری را به گوشی‌های هوشمند خود اضافه کنند که این قابلیت‌های اضافه باعث شده است  تأمین امنیت گوشی‌های هوشمند کمی دشوار شود.

بیورن راپ، مدیر عامل شرکت GSMK که سازنده گوشی‌های امنیتی هوشمند است و دفتر مرکزی آن در شهر برلین واقع شده است، این موضوع را مطرح می‌کند که وقتی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار را بررسی می‌کنیم، مخصوصا گوشی‌های هوشمند که این روزها به بازار عرضه می‌شوند، متوجه این موضوع می‌شویم که این گوشی‌های آسیب پذیر هستند و هکرها به راحتی می‌توانند آن‌ها را هک کنند و به هر نوع اطلاعاتی دست پیدا کنند”.

وی در ادامه افزود: “بسیاری از شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند این تصور غلط را در بین کاربران گوشی‌های خود ایجاد کرده‌اند که گوشی‌های آن‌ها از امنیت بالایی برخوردار است؛ اما باید بدانید اگر هکر مصمم باشد، می‌تواند در کمتر از یک دقیقه گوشی مورد نظر خود را هک کند و به اطلاعات آن دست پیدا کند”.

از زمانی که ادوارد اسنودِن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی، به افشارگری در مورد جاسوسی دولت در مورد میزان گسترده‌ای از فعالیت‌های آنلاین شهروندان پرداخت، بسیاری از شرکت‌ها، امنیت اپلیکیشن‌های پیام رسان خود را تقویت کرده‌اند. برای مثال در اپلیکیشن iMessage اپل و اپلیکیشن واتس آپ که تحت مالکیت فیس‌بوک قرار دارد، در حال حاضر از روش امنیتی رمزگذاری سرتاسری استفاده می‌شود.

رمزگزاری یک اپلیکیشن می‌تواند امنیت آن را تأمین می کند. ممکن است یک اپلیکیشن دارای امنیت کامل باشد، اما ممکن است هنگام دانلود یک فایل از اینترنت، یک بدافزار هم به صورت ناخواسته وارد گوشی شما شود، هیچ چیزی نمی‌تواند به شما کمک کند و ممکن است آن بد افزار از صفحه پیام‌های شما اسکرین شات بگیرد و یا مکالمات شما را ضبط کند.

راپ اینگونه استنباط می‌کند که نرم افزارهای امنیتی به تنها به تنهایی نمی‌توانند مانع جاسوسی دیگران در مورد ارتباطات شما با افراد دیگر شوند.

وی در این باره گفت: “کاربران باید امنیت خود تلفن‌های هوشمند را نیز در برابر حملات هکرها تأمین کنند و اگر می‌خواهند امنیت سیستم عامل‌های گوشی‌های خود را تقویت کنند، این تنها کاری است که می‌توانند انجام دهند و این موضوع به معنای این است که گوشی‌ها باید با امنیت کامل ساخته شوند، زیرا در مورد اپلیکیشن‌ها نمی‌توان امنیت ۱۰۰ درصدی را تأمین کرد”.

سیستم عامل اندروید

نقطه مشترک تمام گوشی‌های هوشمند دارای امنیت کامل، استفاده از سیستم عامل اندروید است. ممکن است این موضوع کمی عجیب به نظر برسد، زیرا همیشه این موضوع مطرح شده است که سیستم عامل اندروید از امنیت کمی برخوردار است. با این حال طراحی یک گوشی هوشمند امن با استفاده از اندروید، راحت‌تر از طراحی و ایجاد یک سیستم عامل جدید از پایه و اساس است. بنابراین به دلیل اینکه اندروید یک سیستم عامل متن باز است، شناسایی و برطرف کردن باگ‌های آن آسان‌تر است.

برخی از گوشی‌های امن اندرویدی در حال حاضر در بازار موجود هستند.

راپ اذعان کرد: “اندروید یک سیستم عامل متن باز است، به همین دلیل می‌توانیم با استفاده از کد منبع با روش خودمان، بدون نیاز به هیچگونه مجوز یا گواهی، برای اندروید کدنویسی کنیم.”

ویک هایدر، استراتژیست ارشد شرکت Silent Circle سازنده گوشی‌های هوشمندی که برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده‌اند، اذعان کرد: “سازندگان گوشی‌های امنیتی برای استفاده از اندروید با یکدیگر توافق کرده‌اند و این سیستم عامل عمدتا برای سادگی آن انتخاب می‌شود.

وی در ادامه گفته‌های خود افزود: “استفاده از این سیستم عامل مقرون به صرفه و عقلانی است. عده‌ای این گونه استنباط می‌کنند که به دلیل اینکه اندروید دارای نسخه‌های مختلف است و همه این نسخه‌ها نمی‌توانند به صورت هم‌زمان به روز رسانی شوند، از امنیت کامل برخوردار نیست، بنابراین اندروید در حال مبارزه با چنین نظراتی است. شرکت Silent Circle در حال اجرا کردن برنامه باگ گیری مختص خود است و به محققانی که نقایص اندروید را برطرف می‌کنند و برطرف کردن مشکلات مربوط به تمام موارد آسیب پذیر  این سیستم عامل در ۷۲ ساعت را تضمینکرده‌اند، هزاران دلار پرداخت می‌کند.

سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که از امنیت کامل برخوردار هستند، ارزان قیمت نیستند. گوشی هوشمند امنیتی CryptoPhone ساخت شرکت GSMK با قیمت ۲۴۰۰ یورو به بازار عرضه شده است، آیا حاضرید برای برداشتن یک گوشی امن چنین پولی بپردازید؟

maxresdefault

شرکت GSMK از یک نسخه پایه اندروید استفاده می‌کند که به دلایل امنیتی فاقد قابلیت‌های نسخه‌های مختلف اندروید گوشی‌های هوشمند متداول است، گوشی‌هایی که از این نسخه اندروید استفاده می‌کنند، از قابلیت MMS پشتیبانی نمی‌کنند و به بلوتوث وسایل دیگر نیز متصل نمی‌شوند.

این گوشی‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که حتی خود شرکت نیز نمی‌تواند در مورد اطلاعات کاربران جاسوسی کند؛ زیرا کلیدهای رمزگذاری بر روی دستگاه‌ها به صورت خودکار با استفاده از الگوهای تصادفی ایجاد شده‌اند.

به گفته راپ شرکت GSMK از کدهای چندرسانه‌ای که یکی از دلایل اصلی آسیب‌پذیری سیستم عامل اندروید است، استفاده نمی‌کند. این شرکت این کدها و همچنین عناصر دیگری از اندروید را عمدا حذف کرده است و تنها از نسخه پایه این سیستم عامل استفاده می‌کند.

به سخت افزار اعتماد نکنید

پردازش‌هایی که در تلفن همراه صورت می‌گیرد، نیز مورد بررسی‌های موشکافانه انجام می‌گیرد که شامل پردازشگر باند (baseband processor) می‌شود. این وسیله تمام ارتباطات بی سیم گوشی را مدیریت می‌کند و دارای ساختاری پیچیده است؛ اما وجود آن کاملا ضروری است.

بررسی موشکافانه پردازشگر باند به خاطر این است که یک هکر مصمم می‌تواند به این پردازنده نیز نفوذ کند، میکروفون را باز کند و به مکالمات قبل از اینکه کدگذاری شوند، گوش دهد. نرم‌افزارهای ضد ویروس هرگز نمی‌توانند چنین مشکلی را تشخیص دهند زیرا این نرم‌افزارها فقط می‌توانند عملکرد اپلیکیشن‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

راپ معتقد است به عنوان یک اصل هرگز نباید به سخت افزار اعتماد کرد و همیشه باید همه چیز را کنترل کرد.

مشتری گوشی‌های GSMK دولت مردان، نیروهای پلیس، نیروهای نظامی، افراد فعال در سازمان‌های مردم نهاد و بخش‌های چند ملیتی همانند بخش‌های مرتبط با انرژی هستند. وکلا و روزنامه نگاران نیز بخشی از مشتریان این گوشی‌ها محسوب می‌شوند.  افراد فعال در  بخش‌های مذکور و همچنین وکلا و روزنامه نگاران افرادی هستند که دائما تحت نظارت رقبای خود و یا سازمان‌های دولتی هستند.

راپ اذعان کرد که مشتریان ما باید اینگونه تصور کنند که خطر حملات سایبری دائما آن‌ها را تهدید می‌کند؛ زیرا آن‌ها در جریان سرمایه‌گذاری‌های بانکی، معاملات چند میلیارد دلاری انجام می‌‌دهند و هکرها برای حمله به گوشی‌های این افراد و دستیابی به اطلاعات آن‌ها، دارای انگیزه اقتصادی قوی هستند و می‌توانند به مبالغ هنگفتی دست پیدا کنند. دلیل دیگر لزوم استفاده از گوشی‌های امنیتی برای افرادی که در سازمان دولتی و بین المللی فعالیت می‌کنند، این است که این افراد در معرض خطرات زیادی قرار دارد و حتی جان آن‌ها نیز می‌تواند در معرض خطر باشد.

طبق گفته راپ، گوشی‌های امنیتی در زمان و هزینه نیز می‌توانند صرفه جویی کنند؛ زیرا با وجود این گوشی‌ها دیگر لازم نیست فرد برای صحبت در مورد معاملات حساس در محل حضور پیدا کند. به این ترتیب در هزینه صرفه جویی می‌شود و روند انجام معاملات مالی گسترده، نیز سرعت پیدا می‌کند.

وی افزود: “ممکن است به نظر برخی از افراد این گوشی‌های امنیتی گران قیمت باشند، اما برای افرادی که واقعا به چنین گوشی‌هایی نیاز دارند، زیاد هم گران‌ قیمت به نظر نمی‌رسد”.

به نظر راپ حتی استفاده از چنین گوشی‌هایی نیز به معنای امنیت کامل نیست و می‌توان گفت حتی با وجود این گوشی‌ها، حریم خصوصی افراد هنوز هم در معرض خطر قرار دارد.

به اعتقاد راپ اگر افراد گوشی هوشمند بخرند، درواقع اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند که می‌تواند شامل IP آدرس گوشی‌ها، شماره تلفن افراد و یا فعالیت‌های آنلاین افراد در اپلیکیشن‌هایی همانند اوبر (Uber) (اپلیکیشن مربوط به شرکت حمل و نقل شبکه‌ای آمریکایی) و یا سایت‌هایی همچون آمازون باشد.

تمام تماس‌های گوشی‌های هوشمند Blackphone شرکت Silent Circle به همراه تمام اطلاعات دیگر آن کدگذاری شده‌ است. راپ اذعان کرد: “اگر تلفن همراه خود را خاموش کنید و رمز عبور مناسبی برای آن تعیین کرده باشید، هیچ کسی نمی‌تواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند، زیرا تمام اطلاعات آن رمزگذاری شده است و هیچ نوع سیستم ابری نیز برای تهیه فایل پشتیبانی از این اطلاعات وجود ندارد. تنها یک راه برای دسترسی به اطلاعات کدگذاری شده وجود دارد و آن هم امتحان کردن رمز عبورهای مختلف و دستیابی به رمز عبور صحیح است و ممکن است این روند پنج تا ده سال طول بکشد که واقعا ارزش ندارد.

۲۰۱۵-۰۳-۰۳-۱۶٫۳۸٫۲۶-۹۳۰x698

گوشی ساخت شرکت Silent Circle

این گوشی از ویژگی privacy meters برخوردار است که تمام اپلیکیشن‌هایی را که در حال به اشتراک گذاری اطلاعات هستند، نمایش می‌دهد و کاربر می‌تواند آن‌ها را غیر فعال کند.

راپ معتقد است که این ویژگی امکان کنترل گسترده‌تر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را ایجاد می‌کند؛ زیرا زمانی که از گوشی هوشمند استفاده می‌کنید، قطعا اطلاعات شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

گوشی Blackphone نیز از سیستم عامل محبوب اندروید استفاده می‌کند و شرکت سازنده آن برای بررسی موشکافانه این سیستم عامل از محققین خواسته است تا نقایص این سیستم عامل را کشف کنند و برای آن‌ها پاداش تعیین کرده است و هدف شرکت از انجام این کار، انتشار سریع فایل‌های آپدیت است. اما لازم به ذکر است که اطلاعات همیشه در معرض خطر هستند و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد.

بر خلاف تلاش‌های صورت گرفته، هنوز هیچ گوشی هوشمندی با امنیت ۱۰۰ درصد به بازار عرضه نشده است و همیشه این احتمال وجود دارد که هکرها بتوانند به گوشی‌های هوشمند نفوذ پیدا کنند. راپ معتقد است تنها در صورت عدم استفاده از گوشی‌های هوشمند، می‌توانیم از افشای اطلاعات شخصی به صورت کامل جلوگیری کنیم و امن‌ترین گوشی هوشمند، گوشی‌هایی هستند که نابود شده باشند.

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا امنیت گوشی‌های هوشمندی متداول می‌تواند به اندازه امنیت گوشی‌های هوشمند امنیتی عرضه شده توسط شرکت‌های مذکور باشد یا نه؟ در پاسخ باید گفت به دلیل اینکه شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند هر روز قابلیت‌های جدیدی به گوشی‌های خود اضافه می‌کنند، تحقق این امر کمی بعید به نظر می‌رسد.

راپ معتقد است که پیچیدگی گوشی‌های هوشمند بزرگ‌ترین دشمن آن‌ها است و اگر شرکت‌های سازنده می‌خواهند میزان حملات سایبری به گوشی‌های هوشمند را کاهش دهند، باید پیچیدگی گوشی‌های خود را نیز کاهش دهند. این کار برای شرکت‌های سازنده کار آسانی نیست؛ زیرا باید مشتریان معمولی خود را برای کاهش قابلیت‌های گوشی متقاعد کنند.

ادامه مطلب
پنج شنبه 31 تیر 1395  - 10:57 PM

اگر تصور می‌کنید که با خریداری حافظه‌ی رم با فرکانس کاری بالا،RAM خریداری شده در همان فرکانس تبلیغ شده به وسیله‌ی شرکت سازنده عمل می‌کند، سخت در اشتباه هستید! به طور معمول، حافظه‌های رم موجود در رایانه در سرعت‌های پایین‌تری نسبت به فرکانس اسمی خود کار می‌کنند؛ مگر این که تایمینگ (timing) آن را به صورت دستی تنظیم کرده یا قابلیت XMP اینتل را فعال کنید.

متاسفانه این گزینه در بایوس همه‌ی مادربردها قابل دسترسی نیست و همه‌ی حافظه‌های رم دارای پروفایل XMP نیستند. برخی از رم‌ها فقط در سرعت‌های استاندارد طراحی شده عمل می‌کنند. اما در صورتی که مالک یک رایانه‌ی گیمینگ بوده و حافظه‌ی رم با سرعت بالا برای آن تدارک دیده باشید، شما قطعا باید گزینه‌ای به نام XMP را در بایوس مادربرد خود داشته باشید.

قابلیت Intel XMP چیست؟

حافظه‌ی رم باید به استاندارد تعیین شده به وسیله‌ی JEDEC (شورای مهندسی دستگاه الکترونی مشترک) پای‌بند باشد. حتی اگر حافظه‌ی رم با تایمینگ ویژه خریداری کرده باشید که نسبت به حالت استاندارد سرعت بیش‌تری را فراهم می‌کند، سپس این رم را در مادربردهای طراحی شده برای گیمرها یا دیگر کاربران حرفه‌ای به کار بگیرید، RAM مورد نظر باز هم نمی‌تواند بلافاصله در سرعت تبلیغ شده به وسیله‌ی سازنده عمل کند؛ به جای آن، در سرعت‌های استاندارد عمل خواهد کرد.

با این حال، دیگر نیازی برای مراجعه به بایوس و تنظیم تایمینگ دستی رم به صورت تک به تک نیست. در عوض، رم خریداری شده دارای حافظه‌ی ذخیره‌سازی کوچکی است که یک یا دو (Intel XMP (Extreme Memory Profiles را در اختیار کاربر می‌گذارد. بایوس مادربرد می‌تواند این پروفایل‌ها را خوانده و به صورت کاملا خودکار برترین تایمینگ انتخاب شده به وسیله‌ی کارخانه‌ی سازنده‌ی رم را پیکربندی کند. تایمینگ انتخابی سرعت تبلیغ شده‌ی رم را به ارمغان خواهد آورد.

اگر از پردازنده‌های (CPU) شرکت AMD استفاده می‌کنید، احتمالا می‌توانید قابلیت (AMP (AMD Memory Profiles را فعال کنید. این قابلیت نسخه‌ی معادل XMP اینتل برای پردازنده‌های ای‌ام‌دی است.

تایمینگ حافظه‌ی رم را چگونه بررسی کنیم؟

همه‌ی کاربران می توانند تایمینگ حافظه‌ی رم خود را از داخل ویندوز مورد بررسی قرار دهند. ابتدا نرم‌افزار CPU-Z را دریافت کرده و پس از اجرای آن بر روی سربرگ Memory کلیک کنید تا قادر به مشاهده‌ی تایمینگ تعیین شده برای عملکرد رم باشید. تایمینگ مشاهده شده را با تایمینگ تبلیغ شده به وسیله‌ی سازنده‌ی آن مقایسه کنید. اگر خودتان به اصطلاح رایانه را جمع کرده و هیچ‌گاه قابلیت XMP را فعال نکرده‌اید، فرصت خوبی در اختیار دارید؛ زیرا حافظه‌ی رم شما در تایمینگ پایین‌تری عمل کرده و حالا می‌توانید با فعال کردن XMP شرکت اینتل، فرکانس کاری حافظه‌ی رم خود را به بیش‌ترین حالت ممکن افزایش دهید.

افزایش سرعت رم

قابلیت XMP اینتل را چگونه فعال کنیم؟

برای فعال کردن XMP اینتل، باید به محیط بایوس رایانه‌ی خود مراجعه کنید. برای این کار رایانه‌ی خود را از نو راه‌اندازی کرده و در ابتدای فرآیند بوت کلید تعیین شده برای ورود به محیط بایوس مادربرد خود را از صفحه کلید فشار دهید. این کلید اغلب یکی از دکمه‌های Esc، Delete، F2 یا F10 است که بسته به مدل و سازنده‌ی مادربرد رایانه‌ی کاربر متفاوت خواهد بود. این کلید به احتمال زیاد در طول فرآیند بوت در صفحه‌ی رایانه قابل مشاهده خواهد بود. اگر قادر به یافتن کلید مناسب برای ورود به محیط بایوس رایانه‌ی خود نیستید، می‌توانید به اسناد راهنمای مادربرد خود مراجعه کنید.

در داخل محیط بایوس خود به دنبال گزینه‌ای با نام XMP بگردید. این گزینه احتمالا در صفحه‌ی اصلی تنظیمات یا صفحه‌ی پیشرفته‌ای (advanced) در مورد RAM قرار دارد. همچنین این گزینه ممکن است در میان گزینه‌های مربوط به اورکلاکینگ (Overclocking) قرار داشته باشد؛ هر چند که از لحاظ فنی، اورکلاک محسوب نمی‌شود.

افزایش سرعت رم

گزینه‌ی XMP را با انتخاب گزینه‌ی Enabled فعال کرده و پروفایل مورد نظر را انتخاب کنید. درحالی که ممکن است دو پروفایل مجزا برای انتخاب وجود داشته باشد اما اغلب فقط می‌توانید پروفایلی که قادر به فعال کردن آن هستید را مشاهده کنید. در برخی موارد فقط یک گزینه برای فعال یا غیرفعال کردن (Disable) وجود دارد.

افزایش سرعت رم

اگر دو پروفایل برای انتخاب در اختیار دارید، باید اظهار کنیم که این دو پروفایل بسیار شبیه یکدیگر بوده و فقط در مورد تایمینگ پایین‌تر اندکی با هم تفاوت دارند. در اینجا شما فقط باید قادر به انتخاب “Profile 1” باشید. با این حال، می‌توانید هر پروفایل را به نوبت انتخاب کرده و در صورت تمایل، پروفایلی را که فرکانس کاری بیش‌تری را برای حافظه‌ی رم فراهم می‌کند، انتخاب کنید. برای انجام این کار، پروفایل XMP مورد نظر را انتخاب کرده و در محیط بایوس خود به دنبال گزینه‌ی مربوط به تایمینگ حافظه‌ی رم (RAM timing) بگردید تا بتوانید نحوه‌ی تغییرات آن را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید پس از انتخاب پروفایل XMP مورد نظر، به محیط دسکتاپ ویندوز بازگشته و با استفاده از نرم‌افزار CPU-Z اقدام به مشاهده‌ی تغییرات تایمینگ و فرکانس کاری حافظه‌ی رم بکنید.

هرگاه که حافظه‌ی رم با سرعت بالاتری نسبت به حالت‌های استاندارد خریداری کردید، فقط کافی است به محیط بایوس مادربرد خود مراجعه کرده و پروفایل XMP اینتل را برای اطمینان از عمل کردن رم در فرکانس کاری تبلیغ شده به وسیله‌ی سازنده، فعال کنید. با وجود این که انجام این کار بسیار ساده به نظر می‌رسد اما در صورت عدم اطلاع از وجود چنین گزینه‌ای، هیچ وقت نمی‌توان از حداکثر ظرفیت حافظه‌ی رم خریداری شده بهره‌مند شد!

آیا قابلیت Intel XMP را فعال کرده‌اید؟

ادامه مطلب
پنج شنبه 31 تیر 1395  - 10:55 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 5

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4966765
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

hassan golab

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products