به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

خالق Smell-o-phone رایحه های مختلف را به سرودها و کتاب های دیجیتالی متصل کرده

مدتی قبل یکی از اساتید دانشگاه هاروارد دستگاهی به نام بو و تلفن (Smell-o-Phone) را معرفی کرد و حالا اعلام کرده که این محصول را به روزرسانی کرده و کتاب های الکترونیکی، سرود و لباس را نیز به آن افزوده است.

بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
دوشنبه 31 فروردین 1394  - 4:54 PM
باشگاه خبرنگاران؛ ابزارک یا گجت (Gadgets) به وسایل و تجهیزات کوچک و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آنها فناوری نویی بکار رفته باشد.
 
گجتها گاهی می توانند بسیار گرانقیمت باشند. کار با آنها لذت بخش است و خیلی جالب به نظر می رسد. گجتها می توانند کارهای مختلف را برای ما آسانتر کنند.
 
اما نکته مهم در به کار بردن این واژه تازه و جدید بودن وسیله‌ای است که گجت نام می گیرد، برای مثال تلفنهای هوشمند در زمان ارائه به عنوان یک گجت بسیار کاربردی شناخته می‌شدند ولی شاید بهتر باشد که دیگر برای معرفی آنها از واژه گجت استفاده نکنیم.
 
 دستگاهک
 
ابزارک‌هایی (Gadgets) که قسمت‌های متحرک داشته باشند را برخی اوقات دستگاهک (gizmo) می‌گویند.
 
تبلت، تلفن‌های هوشمند، دستگاه پخش ام‌پی۳ و موشواره بی‌سیم نمونه‌هایی از گجت ها هستند.
 
ابزارک‌های اینترنتی
 
ابزارهای کاربردی موجود در ستون کناری وب سایت‌های اینترنتی  که در زبان انگلیسی(widget Gadget) نامیده می‌شوند در فارسی اَبزارک معنی شده‌اند. ابزارک‌ها امکاناتی هستند که در کادرهای کوچک در صفحات سایت قرار می‌گیرند مثل نمایش آب و هوا، نمایش دیکشنری آنلاین.
ادامه مطلب
دوشنبه 31 فروردین 1394  - 4:38 PM

استفاده از موج FM در نروژ متوقف می گردد

به گزارش رادیوی نروژ، این کشور در نظر دارد که از سال ۲۰۱۷ میلادی استفاده از موج FM را متوقف نماید. وزارت فرهنگ نروژ در هفته ای که گذشت تاریخ دقیق عملیاتی سازی این طرح را نهایی کرد و با اعلام این خبر نام خود را به عنوان نخستین کشوری که در نظر دارد رادیوی اف ام را کنار بگذارد به ثبت رساند.

این کشور در نظر دارد که DAB یا پخش دیجیتالی صدا را به عنوان استاندارد ملی خود جایگزین موج FM نماید. خبری که این هفته از سوی وزارت فرهنگ این کشور منتشر گشت نیز تاریخی که در سال ۲۰۱۱ توسط دولت نروژ برای عملیاتی سازی این طرح مطرح شده بود را تایید می کند.

 

ظاهرا دولت نروژ به این نتیجه رسیده است که امکانات و زیرساخت های لازم برای انتقال آرام به استاندارد دیجیتالی را دارد.

تورهیلد ویدوی وزیر فرهنگ این کشور در این رابطه اظهار داشت: «با این تغییر شنوندگان به محتوی رادیویی متنوع تری دسترسی خواهند یافت و کیفیت صدای بهتری را دریافت می کنند.»

وی در ادامه گفت: با دیجیتالی شدن، سیستم آمادگی اضطراری نروژ نیز بهبود قابل ملاحظه ای می یابد، رقابت میان کانال های مختلف داغ تر می شود و فرصت های تازه ای برای نوآوری و توسعه در اختیار شرکت ها قرار می گیرد.»

هم اکنون استاندارد DAB بیست و دو کانال ملی را در اختیار شنوندگان نروژی می گذارد و این ظرفیت را دارد که ۲۰ عدد دیگر را هم میزبانی کند، در حالی که کانال های موج FM آن به پنج عدد محدود می شوند.

علاوه بر این، آنطور که وزارت فرهنگ نروژ گزارش داده هزینه انتقال کانال ها با استفاده از امواج FM در حدود هشت برابر بیشتر از انتقال آنها با استفاده از DAB است.

استاندارد DAB از سال ۱۹۹۵ میلادی در این کشور اروپایی وجود داشته اما گونه بروزرسانی شده ای از آن به نام DAB+ در سال ۲۰۰۷ میلادی ارائه شد. طبق اعلام وزارت فرهنگ نروژ، به خود شنوندگان بستگی دارد که بخواهند از میان DAB و DAB+ کدامیک را انتخاب نمایند، هرچند که احتمالا تا سال ۲۰۱۷ میلادی اغلب کانال های صوتی در این کشور از طریق استاندارد DAB+ ارائه می شوند.

گفتنی است که چندین کشور دیگر نیز در اروپا و جنوب شرقی آسیا در نظر دارند به این استاندارد مهاجرت نمایند اما تاکنون هیچیک از آن کشورها جدول زمانی مشخصی را برای این منظور اعلام نکرده اند. استفاده از موج FM در نروژ از ۱۱ ژانویه ۲۰۱۷ متوقف می گردد.

منبع : دیجیاتو

ادامه مطلب
دوشنبه 31 فروردین 1394  - 4:36 PM

افکارنیوز،آزردن مؤمن با حرفهاى نیش دار و زننده، زخم زبان نامیده مى شود که شخص سعى مى کند شکست ها و ضعفهاى دیگرى را به رخ او بکشد و با اینکار قلبش را مى آزارد. بجاست که انسان درصدد دلجویى دیگران باشد و اگر در زندگى براى آنها شکست هایى پیش آمده، سعى کند با سخنان خود مرهم بر زخم دلشان نهد، نه اینکه آنان را مستوجب و مستحق آن پیشامدها و خسارت ها بداند و با زخم زبان دلشان را ریش سازد.

خداوند در قرآن کریم می فرمایند: «قولوا لِلنّاسِ حُسْنا» با مردم به زبان خوش سخن بگویید.(۱)بقیه در ادامه مطلب...
ادامه مطلب
یک شنبه 30 فروردین 1394  - 5:39 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 24

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4723810
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products