به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

 

 دیلی میل: اين پير مرد امريکايي به قدري از تنها زندگي کردن خسته شده است که براي داشتن يک همدم مجبور شد به خودش يک آگهي نصب کند .هرکس در هر نقطه از شهر او را ببيند فورا متوجه ميشود که چه مشکلي دارد و به دنبال چه چيزي است. او يک آگهي براي پيدا کردن شخصي که با فاکتورهاي مورد نظر او همخواني داشته باشد به گردنش آويخته است . البته گفتني است او هرجايي از اين آگهي استفاده نميکند و تنها در مکانهاي خاصي آن را به گردن دارد.

اين پيرمرد 82 ساله تاکيد ميکند که اين کار او به هيچ وجه يک مسئله شوخي بردار نيست و او کاملا در اجراي اين هدف جدي است.
او ميگويد: شايد افراد در سنين 20 يا 30 سالگي به دلايل مختلفي به دنبال همسر باشند اما در اين سن من به دنبال يک همراه واقعي هستم که شريک واقعي زندگي ام باشد.
او تا قبل از 40 سالگي اش سه ازدواج ناموفق داشته و معتقد است از اشتباهاتش درس گرفته است . او ميگويد شايد در جواني خيلي احساساتي بودم اما اکنون ميدانم در يک رابطه چه کارهايي انجام دهم و چه کارهايي را انجام ندهم.
او براي کسي که ميخواهد همسرش باشد فاکتورهاي ساده اي دارد. سن بالاي 60 سال ، علاقه به مطالعه و اخلاق گرم و صميمي و زندگي در محيط روستايي تنها فاکتورهايي است که اين آقا براي همسر آينده اش در نظر گرفته است.
اکثر مردم با ديدن او برايش آرزوي موفقيت ميکنند و تعدادي از زنان به او پيشنهاد ميدهند که در يافتن همسر کمکش کنند. او به کشورهاي مختلفي سفر کرده است و اکنون يک نويسنده است که درآمد ثابتي هم دارد و فکر ميکند ميتواند با اين پول زندگي دو نفر را به خوبي اداره کند.

ادامه مطلب
پنج شنبه 30 آذر 1391  - 10:28 AM

 

در دنیای خودروها، افسانه‌های متداولی وجود دارند که بارها و بارها تکرار می‌شوند و سرانجام به یک حقیقت تبدیل می‌شوند. جای تعجب نیست که تعداد زیادی از این حقایق به بنزین مرتبط باشند، خواه مرتبط با مسافت پیموده شده با سوخت، امکانات و قدرت آن باشد یا جنبه‌های سری موتور احتراق داخلی.

مباحث مربوط به بنزین واقعاً گیج‌کننده هستند، به راحتی می‌توان فرضیاتی در مورد آن مطرح کرد که به نظر منطقی می‌رسند، اما وقتی آزمایشات عملی دخیل شوند، درست نبودن این فرضیات مشخص خواهد شد. یک نمونه از این تجربیات در درجه بندی اکتان قابل مشاهده است.

واقعاً عدد اکتان چیست؟
اگر بخواهیم این سؤال را ساده‌تر توضیح دهیم، در کشورهای دیگر وقتی که شما به پمپ‌بنزین می‌روید و پمپ‌های متعددی در پیش روی شما قرار دارند، عدد نوشته شده بالای هر کلید یا نازل، نشان دهنده عدد خاص اکتان است. معمولاً این عدد از ۸۷ تا ۹۳ است و در کشور خودمان به بنزین معمولی و بنزین سوپر شهرت دارند.

در دنیای خودروها این‌طور بیان می‌شود که عدد بالاتر نشان‌دهنده کیفیت بهتر است. به هر حال، قدرت اسب بخار بیشتر و میزان مسافت طی شده بیشتر با هر باک پر، خواسته همه رانندگان است و همین موارد باعث می‌شوند که حس کنیم، عدد اکتان بالاتر برابر با کارایی بیشتر است. شرکت‌های سازنده بنزین هم این ذهنیت را دریافته و از هیچ تلاشی برای برآورده کردن این خواسته راننده‌ها دریغ نمی‌کنند. برچسب گذاری بنزین با اکتان ۸۷ به عنوان بنزین معمولی و بنزین با اکتان ۹۱ یا ۹۳ به عنوان بنزین سوپر تلاشی در جهت تقویت این طرز فکر است.
از آنجایی که بنزین سوپر نسبت به بنزین معمولی قیمت بالاتری دارد، این شرکت‌ها علاقمندند که افراد بیشتری را به پرداخت پول بیشتر به ازای کیفیت بهتر سوخت ترغیب کنند. اینجاست که فلسفه معنی عدد اکتان بنزین وارد کارزار می‌شود. در طی زمان طولانی به مردم قبولانده شده که سوخت با عدد اکتان بالا، تمیزتر و کامل‌تر می‌سوزد، و انرژی بیشتر و میزان مسافت طی شده بیشتری نسبت به بنزین با عدد اکتان معمولی برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد، زیرا این سوخت انرژی بیشتری در خود دارد. هیچ‌کدام از این اظهارنظرها صحیح نیستند، در حقیقت عدد اکتان بنزین هیچ ربطی به میزان قدرت آن ندارد، این عدد فقط بیان کننده این است که این سوخت قبل از اشتعال تا چه حد می‌تواند فشرده شود، هرچقدر عدد اکتان بالاتر باشد، احتمال اشتعال تحت فشار آن کمتر است.
ولی چرا همه می‌خواهند سوختی تولید کنند که اشتعال آن در موتور سخت‌تر باشد؟ برای فهمیدن نقش عدد اکتان و فشار احتراق در موتور، آشنایی با اصطلاحی به نام "knock” ضروری به نظر می‌رسد. وقتی که بنزین از طریق انژکتور به داخل سیلندر اسپری می‌شود و با اکسیژن ترکیب می‌شود، طراحان موتور انتظار دارند این سوخت به حالت گاز در آنجا بماند تا زمانی که شمع‌ها روشن شوند و باعث انفجار برای حرکت به سمت پایین پیستون برای ایجاد نیرو شوند. مدت زمان این انفجار بسیار حیاتی است، بنزینی که خیلی سریع مشتعل شود باعث ایجاد knock (ضربه) می‌شود که این عمل خروجی و کارایی موتور را کاهش می‌دهد و حتی در شرایط بد می‌تواند به موتور آسیب فیزیکی برساند.

در اکثر موتورها، به ندرت شاهد این نوع ضربه هستیم و این به این دلیل است که میزان تراکم (فشاری که مخلوط سوخت و هوا به سیلندر وارد می‌کند) به اندازه کافی پایین است و عدد اکتان بنزین‌های معمولی کافی و مطلوب است. قاطعانه می‌توان گفت هیچ سودی از استفاده از بنزین‌های سطح بالا در موتورهای استاندارد و خوب نصیب شما نخواهد شد، زیرا این موتورها قادر نیستند از این خاصیت ضربهٔ کمتر سود ببرند، اگرچه طرح‌های مدیریت موتور پیشرفته‌تر به ویژه مدل‌های به کار رفته در وسایل مجهز به تکنولوژی توربو شارژ و سوپر شارژ می‌توانند تراکم را تا حد بالایی انجام دهند، بنابراین به بنزین‌های با اکتان بالاتر برای جلوگیری از ایجاد ضربه نیازمندند.

چگونه بفهمیم که آیا خودروی ما به بنزین سوپر احتیاج دارد یا بنزین معمولی؟
تقریباً در دستورالعمل همه وسایل نقلیه عدد اکتان بهینه برای آن وسیله درج شده است. برخی از خودروهای لوکس یا مسابقه‌ای از هشداری بر روی درب باک استفاده می‌کنند که بر روی آن نوشته شده «فقط از سوخت بدون سرب با کیفیت بالا استفاده کنید».
به عنوان جمع‌بندی بار دیگر تاکید می‌کنیم که با استفاده از سوخت‌های با درجه اکتان بالا در موتوری که برای استفاده از سوخت‌های معمولی طراحی و تنظیم شده هیچ تغییری در میزان قدرت یا کارایی موتور ایجاد نخواهد شد. تفکری هم که درباره تمیز کردن داخل موتور به واسطه استفاده از سوخت‌های با اکتان بالا رایج است، اشتباه است. از سوی دیگر، استفاده از سوخت‌های با اکتان پایین، در موتوری که برای استفاده از سوخت‌های با اکتان بالا طراحی شده است، ریسک آسیب به موتور را افزایش می‌دهد و به مرور زمان بر کارایی آن تأثیر منفی خواهد داشت.
دفعه بعد که کسی خواست فلسفه عدد اکتان سوخت را برای شما تشریح کند، می‌توانید برای او تأثیر عدد اکتان را به طور کامل شرح دهید، یا اینکه سری تکان بدهید، لبخندی بزنید، پول سوخت را بپردازید و حرکت کنید!

منیع: خودروسازی

ادامه مطلب
پنج شنبه 30 آذر 1391  - 10:24 AM

ماست بي ترديد يكي از پر خاصيت ترين مواد لبني است و مي تواند سلامت بدن را افزايش بخشد. به همين دليل سعي كنيد بار بعدي كه به سوپر ماركت رفتيد، ماست را در ليست خريد خود جاي دهيد تا بتوانيد از مزاياي آن بهره مند شويد. خواص متفاوت ماست و تاثيرهاي مطلوبي كه مي تواند براي افراد در بر داشته باشد، براي سالهاست كه مورد تحقيق و بررسي قرار گرفته است، اما با اين وجود هنوز هم افرادي هستند كه نمي دانند ماست چه فوايدي مي تواند براي آنها در بر داشته باشد.


چربي كمتر، كيفيت بهتر

هر چه چربي ماست بيشتر باشد قدرت جذب كلسيم آن كمتر است. اين ماست براي افراد بسيار لاغر، كودكان دچار سوء تغذيه و بيماريهاي كاهنده وزن مناسب است. خوب است بدانيد نصف ليوان ماست چكيده معادل يك ليوان ماست معمولي است و براي افراد مبتلا به مشكلات گوارشي و كساني كه نمي توانند در يك وعده حجم زيادي ماست ميل كنند، توصيه مي شود.

ماست پروبيوتيك يا باكتريايي چيست؟

اين نوع ماست، بخش عمده بازار را به خود اختصاص داده و باعث به وجود آمدن رقابت هاي تبليغاتي قابل توجهي شده است. پروبيوتيك ها، ميكرو ارگانيسم هاي مفيد داخل ماست هستند كه در بالا با نام باكتري معرفي شدند. به طور طبيعي روده انسان داراي انواع خاصي باكتري است و اگر از طريق موادي مانند ماست، مقدار آنها افزايش يابد، هضم غذا تسهيل مي شود و عوارض بيماري هايي نظير كرون و سندرم روده تحريك پذير كاهش مي يابد. اين باكتري هاي مفيد مي توانندنقش تاثيرگذاري در مقدار جذب اجزاي مفيد مواد غذايي مصرفي و به طور كلي سلامت دستگاه ايمني بدن ايفا كنند. قطعاً خوردن ماست پروبيوتيك مضر نيست و ماستي كه حاوي مقادير بيشتري كشت هاي باكتريايي باشد، براي سلامت مفيدتر است. اما توجه داشته باشيد اين نوع ماست ها گران تر از نوع معمولي هستند.


سفت و شيرين بودن، نشانه كيفيت نيست

ماست ها به روش هاي مختلفي تهيه مي شود و نوع فرآيند، درصد چربي، ميزان ماده خشك و پايداركننده هاي صمغي عامل شل يا سفت شدن بافت ماست مي شوند و اين موضوع نشان دهنده كيفيت و ارزش تغذيه اي بالا يا پايين محصول نيست.

در مورد ماست هاي ترش و شيرين نيز بايد بدانيد ماست هاي كم چرب زودتر از انواع پر چرب ترش مي شود و ماست ترش نه تنها مضر نيست بلكه از نظر تغذيه اي اين مزيت را دارد كه هر چه ترش تر باشد، به جذب بيشتر كلسيم بدن كمك مي كند. اغلب ماست هاي چكيده محلي ترش و ميزان كلسيم آنها بالاست، اما فراموش نكنيد اينگونه ماست ها اغلب از شيرهاي پاستوريزه نشده تهيه مي شوند كه مي تواند مصرف كننده را به بيماري دردسر سازي مبتلا كنند.

چرا بايد ماست خورد؟

در طب قديم فوايد فراواني براي ماست قائل بودند كه بيشتر آنها مورد تاييد علم جديد نيز قرار گرفته است. يافته هاي علمي نشان داده كه ماست داراي ارزش تغذيه اي بالايي است، بنابراين در زير به بعضي از ويژگي هاي آن اشاره مي شود. افرادي كه دچار عدم تحمل لاكتوز (قند موجود در شير) هستند، مي توانند به جاي شير از ماست استفاده كنند، بدون اينكه عوارض ناشي از عدم تحمل لاكتوز در آنها بروز كند، زيرا لاكتوز موجود در شير به وسيله باكتري هاي ماست تبديل به اسيد لاكتيك مي شود.

بررسي ها نشان داده است تجزيه لاكتوز به وسيله باكتري هاي ماست، حتي پس از هضم نيز ادامه دارد. به علت تغليظ شير در هنگام تهيه ماست، مقدار پروتئين هاي ماست در مقايسه با شير در حجم مساوي، بيشتر است. به علت تاثير آنزيم باكتري هاي ماست بر روي پروتئين هاي شير، قابليت هضم پروتئين هاي ماست بيشتر و آسان تر مي شود. ماست را مي توان با درصدهاي مختلف چربي تهيه كرد بنابراين افرادي كه تمايل به خوردن چربي شير ندارند، برايشان مصرف ماست كم چرب بهتر از شير كم چرب است، زيرا شير كم چربي بيش از اندازه رقيق و آبكي به نظر مي رسد و اين امر از نظر مصرف كننده چندان رضايت بخش نيست.

به علت بالاتر بودن ماده خشك ماست در مقايسه با شير، ميزان املاح و ويتامين هاي آن در مقايسه با شير هم حجم، بيشتر است. هر چند كم در طي حرارت دادن، پاره اي از ويتامين هاي موجود در شير كاهش مي يابد، اما بعضي از اين تركيبات به وسيله باكتري هاي ماست در ضمن فرايند توليد، به مقدار قابل توجهي ساخته مي شوند.

فوايد ماست براي بدنسازها

ماست يك ماده غذايي منحصر به فرد است كه بدنسازها بايد به طور مرتب در رژيم غذاييشان از آن استفاده كنند. ماست نه تنها داراي پروتئين بالا، كربوهيدرات پايين و چربي است، بلكه حاوي باكتري هاي پرورش يافته و مفيد براي سلامتي است كه موجب ارتقاء پروسه هضم و افزايش عملكرد سيستم ايمني بدن مي شود.

ماست ساده بهتر است يا طعم دار

همه ماست ها ابتدا به صورت ساده و بدون طعم تهيه مي شوند. طعم ماست ابتدا تقريباً ترش و تند است. ماست ساده در مقايسه با ماست هاي طعم دار، كم كالري تر است. هر دو از شير كامل، كم چرب و بدون چربي تهيه مي شوند. شما مي توانيد ماست ساده را به تنهايي يا به صورت مخلوط با چاشني هاي مورد علاقه تان استفاده كنيد. اضافه كردن يك قاشق سوپ خوري عسل يا مرباي خانگي يا نصف فنجان ميوه تازه به ماست ساده، خيلي بهتر از استفاده ماست هاي طعم دار كارخانه اي است، زيرا آنها فاقد هرگونه طعم دهنده هاي مصنوعي هستند.ميزان مواد نگهدارنده يا رنگي و ميزان كالري هر دو نوع يكسان است. سعي كنيد ماست هاي ساده را انتخاب كنيد و خودتان آنها را طعم دار كنيد.

كم چرب، پر چرب، بدون چربي؛ كداميك بهتر است؟

تفاوت ميان اين سه نوع ماست در ميزان چربي شير و در نتيجه، كالري آن است. ماست پرچرب يا ماست شير كامل، تقريباً ۳. ۵ درصد چربي دارد و يك فنجان ماست ساده پر چرب داراي تقريباً ۲۲۵ كالري است. ماست كم چرب از شير ۱ درصد يا ۲ درصد تهيه مي شود و حاوي ۲ درصد تا ۵ درصد چربي است. يك فنجان ماست ساده كم چرب ۱۵۰ كيلوكالري انرژي دارد. ماست بدون چربي از شير بدون چربي تهيه مي شود و داراي مقدار اندكي چربي است. يك فنجان ماست بدون چربي، تقريباً ۵۰ كالري انرژي دارد.

آنتي بيوتيك طبيعي

باكتري فعال ماست و ساير لبنيات مشتق از ماست در مجاري روده ها به عنوان آنتي بيوتيك طبيعي با طيف وسيع عمل مي كند. تا به حال محققان تغذيه هفت آنتي بيوتيك طبيعي از ماست و ساير فراورده هاي تخميري شير به دست آورده اند كه قدرت باكتري كشي و باكتري زدايي برخي از آنها برابر و يا حتي بيشتر از آنتي بيوتيك دارويي مصنوعي مانند ترامايسين است. براي مثال اثر آنتي بيوتيكي ماست هايي كه با مخمرهاي بولگاريكن و اسيد وفيلين درست مي شوند اين است كه باكتري هاي بيماري زاي معمول و معروف را كه موجب مسموميت هاي غذايي سالمونلا و بوتوليسم و استرپتوكوكوس مي شوند را از بين مي برند.

يك دسر خوشمزه با ماست

ماست همچنين منبع مناسبي از پروتئين است. پروتئين انرژي زيادي به بدن مي دهد و كمك مي كند تا در طول روز سالم، شاداب و سرزنده باشيد. بسياري از سيستم هاي داخلي بدن براي ترميم خود نيازمند پروتئين هستند، به ويژه ماهيچه ها. پروتئين همچنين معده را پر مي كند و سبب مي شود براي مدت زمان طولاني تري احساس سيري كنيد. ماست همچنين مي تواند در رژيم غذايي به طرق مختلف مفيد باشد. با اضافه كردن ميوه، انواع توت، خشكبار، شكلات و آبنبات به ماست خود مي توانيد آن را به يك دسر خوشمزه تبديل كنيد و آن را جايگزين دسرهاي ناسالم كنيد. همچنين در دستورهاي غذايي مي توانيد به جاي شير از ماست استفاده كني. به عنوان مثال در كلوچه، پنكك و پاي انواع ميوه ها.

عامل ضد سرطان

دانشمندان ضمن تحقيقات به قرايني بر خورده اند كه نشان مي دهد ماست ممكن است در پيشگيري از سرطان به خصوص سرطان كولون موثر باشد. در ربع قرن اخير در موارد متعددي به اين خاصيت ماست برخورد كرده اند و ديده شده اشخاصي كه بيشتر ماست مي خورند احتمال ابتلا به سرطان در آنها كمتر است. طبق تحقيقاتي كه در بوستون به عمل آمده نشان داده شده است مصرف كشت باكتري اسيدوفيلوس در ماست براي سركوب فعاليت آنزيم هايي كه در كولون مواد شيميايي بدون ضرر را به عوامل سرطان زا تبديل مي كنند موثر بوده است. احتمال ابتلا به سرطان در زناني كه معمولاً لبنيات چرب مي خورده اند بالاتر و در زناني كه بيشتر از ماست استفاده مي كرده اند، پايين تر بود. دانشمند ديگري در تحقيقات خود به اين امر برخورد كرده است كه مصرف شير و ماست داراي كشت اسيدفيلوس است كه در موش هاي آزمايشگاهي سرطان را مهار مي كند.

ماست كلسيم بسيار بالايي دارد كه براي حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها از اهميت بالايي برخوردار است. كلسيم براي افرادي كه داراي تراكم استخواني پايين هستند و همچنين بيماران مبتلا به پوكي استخوان نيز مفيد است. ميزان متعادلي از كلسيم مي تواند بدن را سلامت نگهدارد و آن را به كاهش وزن تشويق كند.

منبع : خانواده موفق

ادامه مطلب
پنج شنبه 30 آذر 1391  - 10:19 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 59

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4723841
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products