به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

 شبكه ايران نوشت؛ "نوروزي خواني " از جمله رسومات و آئين‌هايي است كه از دير باز در روزهاي نوروز و در بيشتر نقاط ايران زمين به شيوه‌هاي كما بيش متفاوتي برگزار مي‌شده است.
خواستگاه اين مراسم نمايشي كه بواسطه آواز، حالتي موسيقايي به خود گرفته، خطَّه‌هاي شمالي ايران و حوالي البرز است و در مازندران، گيلان، كومش و طالقان به وفور يافت مي‌شود.
پيشينه آن به پيش از اسلام باز مي‌گردد و در برخي كتب، از "نوروزي خواني " به عنوان مراسمي در ستايش اهورامزدا و همچنين در توصيف طبيعت و زيبايي فصل بهار و ستايش شاهان و اميران سخن به ميان آمده است.
اما پس از ورود اسلام به ايران و تلفيق و جابجايي تقدّسات اسلامي و به خصوص شيعي با آئين‌هاي ايرانيان زرتشتي، مفاهيم مذهبي نيز در اين مراسم همچون ديگر رسومات ريشه دوانيد و منجر به آميختن آوازهاي نوروزي خوانان با اين مفاهيم و همچنين روايات اسلامي گرديد.
نوروزي خواني در واقع رسمي است كه از دل "مير نوروزي " بيرون آمده است و به گفته برخي، بازيگران آن همان بازماندگان دسته خدم و حشم مير نوروزي بوده‌اند كه به مرور زمان از آن جدا شده‌اند و تا به امروز هم به كارشان ادامه مي‌دهند.
"مير نوروزي " و "نوروزي خواني " بخشي از مراسم پنجه يا پنجك بوده كه آن را "خمسه‌ي مسترقه " هم مي‌نامند.
اين پنج روز باقيمانده روزهاي سال در تقويم كهن ايراني تا پيش از ملكشاه سلجوقي و تصحيح آن است كه بر اساس اين تقويم هر يك از 12 ماه سال 30 روز بوده و در پنج روز باقيمانده آئين‌هايي برگزار مي‌شده كه دو مراسم مذكور بخشي از آنهاست.
نوروزي خوان‌ها گروهي مركب از سه يا چهار بازيگر با رخت‌هاي رنگين و آرايش عجيب بودند كه در اواخر زمستان دوره مي‌افتادند و با خواندن، رقصيدن، بازي در آوردن، شيرين كاري و بذله گويي به پيش باز بهار مي‌رفتند و مردم را سرگرم مي‌كردند.
اين بازيگران نام‌هاي مختلفي داشتند كه آتش افروز، آتش باز، حاجي فيروز، غول بياباني و غولك از جمله آنهاست.
ارزش و زيبايي كار نوروزي خوان‌ها به پوشش رنگين و چشمگير و چهره‌هاي سياه و صورتك بازي‌هاي مسخره و خنده آور آن‌هاست كه با نواختن ساز و رقص‌هاي تند و خواندن اشعار هجو آلود و بديهه گويي و مناسب خواني با لهجه و لحني شيرين همراه مي‌شود.
ادامه مطلب
شنبه 29 اسفند 1388  - 9:51 PM
 كنيسه الخراب كه روز 25 اسفند با پيام نتانياهو و در ميان شادي و پايكوبي صهيونيست‌ها افتتاح شد، داراي گنبدي به ارتفاع 24 متر به رنگ آبي است و تنها چند ده متر با ديوار غربي مسجد الاقصي فاصله دارد.
از سرزمين‌هاي اشغالي خبر مي‌رسد صهيونيست‌ها شايعه كرده‌اند در روز سه شنبه سوم فروردين (25 مارس2010) قرار است معبد پيش ساخته سليمان بر مكان فعلي مسجد الاقصي قرار داده شود.
الف نوشت؛ پيش از اين يك پيشگوي يهودي اعلام كرده بود بين 16 تا 24 مارس 2010 زلزله‌اي در قدس منجر به تخريب مسجد الاقصي خواهد شد.
ماكت‌هاي ساخته شده معبد سليمان در مراكز مذهبي صهيونيست‌ها در سرزمين‌هاي اشغالي عرضه مي‌شود و بناي آن بجاي مسجدالاقصي يكي از حربه‌هاي تبليغاتي صهيونيست‌ها براي نشان دادن تعلق قدس به يهوديان بوده است.
در روزهاي اخير اعتراض مردمي و رسانه‌اي به تخريب آثار اسلامي بيت‌المقدس در شهرهاي فلسطين اشغالي، نوار عزه و نيز تركيه آغاز شده است. با اين حال سران عرب نسبت به اين موضوع سكوت اختيار كرده‌اند.
از فلسطين اشغالي خبر مي‌رسد سربازان صهيونيست اعتراضات مسلمانان را در سرزمين‌هاي اشغالي به شدت سركوب كرده و قدس را محاصره نظامي كرده‌اند.
ادامه مطلب
شنبه 29 اسفند 1388  - 9:51 PM
 فردا به نقل از روزنامه المصري اليوم نوشت؛ خاخام ييسراييل داويد وايس، سخنگوي حركت نتوري كارتا اينترنشنال(اتحاد جهاني يهوديان ضد صهيونيست) روايت ديني دست آويز صهيونيست هاي اسرائيل كه اخيرا با توجه به آن كنيسه خراب را افتتاح كرده اند، يك "خرافات " خواند.
طبق روايات تحريف شده يهوديان پس از ساخت معبد سليمان بر كوه معبد (مكان كنوني مسجد الاقصي) مسيح آخر الزمان اين قوم ظهور خواهد كرد و آغاز ساخت اين معبد با افتتاح كنيسه اي به نام "خراب "ممكن خواهد بود.
اين خاخام يهودي آمريكائي الاصل، روايت مجعول فوق را بر مبناي اهداف سياسي عنوان كرده و آن را يك "كلام سخيف " خواند كه هيچ مبنايي نزد جوامع يهودي متدين ندارد.
وي اضافه كرده است: ما در دين يهودي معتقديم روزي خواهد آمد كه مردم جهان تنها يك خدا را مي پرستند و اسرائيل مانند يك شهر روحاني ساخته خواهد شد اما براي اين شهر مرز جغرافيايي وجود ندارد. يهود در آخر الزمان وارث زمين خواهد شد اما اين شايد به فلطسين باشد شايد هم در سرزميني ديگر. همچنين ما معتقد به اجباركردن ديگران به پذيرش معتقدات ديني خودمان نيستيم.
گفتني است طبق پيشگويي هاي خاخام "جاوون فيلنا " در قرن هجدهم ميلادي كنيسه خراب دوبار در طول تاريخ نابود خواهد شد و افتتاح آن براي سومين بار در نيمه دوم سومين ماه ميلادي سال 2010 خواهد بود و روز بعد از آن به قوم يهود اجازه داده خواهد شد تا معبد آسماني سليمان را بسازند.
چند روز پيش رژيم اشغالگر قدس دعوت نامه هاي رسمي براي افتتاح كنيسه معروف به " خراب " ( هاحوربا) كه بر ويرانه هاي مسجد "العمري " يك مسجد وقف اسلامي ساخته شده، بين شخصيتهاي صهيونيست توزيع نمود و سپس بزرگترين و بلندترين كنيسه يهوديان در بخش شرقي شهر قديمي قدس در 24 اسفندماه در مراسمي افتتاح شد.
طبق باور يهوديان تندرو بعد از ساخت اين كنيسه براي سومين بار و افتتاح آن، به يهوديان اجازه داده خواهد شد كه معبد سوم هيكل را كه در مكان كنوني مسجد الاقصي است را بسازند. بدين ترتيب روند تخريب گسترده قبله اول مسلمانان با افتتاح كنيسه خراب آغاز خواهد شد.
ادامه مطلب
شنبه 29 اسفند 1388  - 9:49 PM
 طلبه بلاگ نوشت؛ پس از اين اقدام موهن، گروهي از مسلمانان در اين شبكه اجتماعي، يك گروه برعليه اين فرد راه اندازي كرده كه به سرعت مورد استقبال قرار گرفت تعداد اعضاي آن به بيش از 20 هزار نفر افزايش يافت.
اين گروه خواستار حدف صفحه فرد موهن به اعتقادات مسلمانان شده و حتي مسئولين فيس بوك را تهديد به تحريم اين شركت كردند.
راه اندازي صفحه مدعي الوهيت و همچنين اقدام اين گروه مسلمانان، با موج رسانه‌اي نيز همراه شد كه اين ماجرا را در روزنامه‌ها و سايت‌هاي عربي پوشش گسترده اي يافت.
در اين خصوص يكي از نويسندگان عرب پس از هشدار گروه مخالفان اين صفحه نوشت: بايد ديد آيا فيس بوك اضافه بر صفحاتي كه مسائل خاص سياسي را به همراه دارد و يا حاوي نكات غيراخلاقي است تن به حذف اين صفحه كه يك جدال ديني است نيز خواهد داد يا خير؟
اين فرد در ستون معرفي خود آيات سوره اي خودساخته را نيز به اين شرح نوشته است:
"قل هوة الله فقد @ فقد ما وجد @ لقد ولد وولد @ فأمن بالله الأحد @ الأحد والاثنين @ ذو الرأسين "
ادامه مطلب
شنبه 29 اسفند 1388  - 9:49 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 60

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4966754
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

hassan golab

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products