ابسه مقعدی چند روز طول میکشد

آبسه مقعدی چیست؟ علائم و روش های درمان آبسه - درمان کلینیکهنگامی که آبسه مقعدی به موقع درمان نشود، علائم بیماری و همچنین خود عفونت گسترش می یابد. علاوه بر این، یکی از معمول ترین عوارض جانبی ایجاد فیستول مقعدی است. در صورت تشدید این مشکل، بافت مرده اطراف آبسه باید برداشته شود. به تعویق انداختن درمان آبسه در افراد مسن، مبتلایان به دیابت یا افرادی که از سلامت جسمانی ضعیفی برخوردارند، ممکن است کشنده باشد. به تمام خونریزی های دستگاه گوارش، از دهان گرفته تا رکتوم و مقعد، خونریزی از دستگاه گوارش گفته می شود. خونریزی گوارشی زمانی رخ می دهد که حجم قابل توجهی از خون را در مدت زمان کوتاهی از دست بدهید. استفراغ قرمز و زرشکی، خون استفراغ سیاه، مدفوع خونی یا مدفوع سیاه قیری همه از علائم احتمالی هستند. علائم و نشانه های معمول خونریزی گوارشی ممکن است جزئی تا شدید باشد و از آنجایی که بیمار گلبول های قرمز خون را از دست می دهد و کم خون می شود، زندگی آنها در خطر است.در ادامه مطلب عوارض درمان نکردن آبسه مقعدی را بررسی خواهیم کرد.

هنگامی که این بیماری به موقع درمان نشود، ویروس و علائم آن در سراسر بدن پخش می شوند. این آبسه ها ممکن است ریشه فیستول مقعدی باشند. در صورت تشدید بیماری، بافت های مرده اطراف آبسه باید برداشته شوند. اگر آبسه به موقع درمان نشود، افراد مسن، افراد مبتلا به دیابت و آنهایی که استقامت بدنی کمی دارند، ممکن است زنده نمانند.آبسه مقعد زمانی ایجاد می شود که روزنه غدد مجاور مقعد ملتهب، بزرگ شده و پر از چرک شود. بنابراین، عواقب درمان نشدن آبسه مقعدی، افزایش تورم و عفونت آن ناحیه است.

آبسه مقعدی چیست و درمان
یکی دیگر از شرایطی که این ناحیه را تحت تاثیر قرار می دهد آبسه مقعدی است. همراه با تب و لرز، این بیماری با بزرگ شدن ناحیه مقعد، قرمزی و ناراحتی مشخص می شود. گاهی اوقات ممکن است بیمار هنگام باز شدن آبسه بتواند چرک و خون را ببیند. آبسه اغلب در 50 درصد موارد به  سمت پیستول رشد می کند و بیمار ممکن است در نهایت متوجه چرک و جریان خون شود. برای این بیماری جراحی لازم است. جراحی موثرترین راه با است و درمان معمول آبسه مقعد است.

انواع آبسه مقعد و علائم آن
آبسه مقعد ممکن است سطحی باشد و به صورت تورم و درد طاقت فرسا در لبه مقعد ظاهر شود. دمای گرمتر در محل آبسه ممکن است نشانه ای از التهاب و قرمزی در بافت های اطراف باشد. شایع ترین انواع آبسه مقعدی انواع سطحی هستند و تنها به این نوع در این مقاله پرداخته شده است. اشکال عمیق آبسه مقعدی ممکن است گاهی با نفوذ چرک آبسه به مناطق عمیق تر ایجاد شود. آبسه های مقعدی به تدریج بزرگ می شوند و دردناک تر می شوند و ایستادن و نشستن را برای بیمار چالش برانگیز می کند. ناراحتی ممکن است پس از برداشتن چرک از آبسه ای که گاهی به طور خود به خود باز می شود و خون و چرک را تخلیه می کند، کاهش یابد.

مقاله پیشنهادی : ؟

بهترین راه درمان آبسه مقعدی
در شرایطی که آبسه به طور طبیعی تخلیه نمی شود، تنها درمان آبسه مقعدی قطعی بریدن و تخلیه آبسه است. پس از تخلیه چرک که تحت بیهوشی موضعی یا عمومی توسط جراح انجام می شود، میزان ناراحتی کاهش می یابد. پس از جراحی، بیماران اغلب در همان شب یا روز بعد از بیمارستان مرخص می شوند. پس از تخلیه چرک، بیمار باید 3 تا 4 بار به مدت 20 دقیقه در یک لگن آب گرم با چند قطره بتادین بنشیند تا ناحیه چرک ضدعفونی شود و سپس آن ناحیه باید بانداژ شود. این کار حدود دو هفته یا تا زمانی که سوزش کاملاً برطرف شود ادامه می یابد. اگر جراح تشخیص دهد که التهاب قابل توجه است، خشک کردن چرک تزریقی یا خوراکی برای بیمار انجام می شود. اگر ناراحتی ناشی از برش وجود داشته باشد، ممکن است مسکن تجویز شود .به طور معمول، سوزش در عرض یک هفته کاهش می یابد. در شرایطی که آبسه به خودی خود تخلیه نمی شود، تنها درمان قطعی بریدن و تخلیه آبسه است. پس از تخلیه چرک که تحت بیهوشی موضعی یا عمومی توسط جراح انجام می شود، شدت ناراحتی کاهش می یابد.
درمان آبسه مقعد چقدر طول می کشد؟

پس از جراحی آبسه، بهبودی دو روز تا دو ماه طول می کشد. پس از لیزر آبسه، بیمار در اسرع وقت به وضعیت طبیعی باز می گردد و زمان بهبودی به میزان قابل توجهی کمتر از جراحی باز و معمولی خواهد بود. بستگی به عمق و ماهیت آبسه و همچنین همراهی آن با کیست یا فیستول مقعدی دارد. علاوه بر این، میزان بهبود زخم برای هر فرد متفاوت است، بنابراین بدون شک در طول دوره بهبودی پس از جراحی آبسه مفید خواهد بود.

چه مدت طول می کشد تا یک برش جراحی با آبسه بهبود یابد؟
معمولا از روز دوم به بعد زخم آبسه بیمار بسیار کوچک می شود و به سمت محو شدگی می رود.
کلیه زخم ها بین 9 تا 15 روز به صورت معمولی و در افراد عادی با سرعت بهبودی متوسط درمان می گردند.

مطلب پیشنهادی : ؟

مراقبت های بعد از عمل جراحی آبسه مقعد
بیمار باید در یک حوضچه آب گرم با چند قطره بتادین سه تا چهار بار در مجموع 20 دقیقه بنشیند تا چرک تخلیه و خشک شود و ناحیه چرک ضدعفونی شود و سپس پانسمان شود. تا زمانی که التهاب به طور کامل فروکش کند، که حدود دو هفته طول می کشد، این روند ادامه دارد. اگر جراح تشخیص دهد که التهاب شدید است، ممکن است به بیمار آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی نیز داده شود. اگر برش دردناک باشد، ممکن است مسکن تجویز شود. در بیشتر موارد، سوزش در عرض یک هفته از بین می رود. بهترین روش برای تخلیه و برداشتن آبسه استفاده از لیزر است زیرا به بافت خوب اطراف آن آسیب نمی رساند و ناحیه ای که بریده می شود با سرعت قابل توجهی بهبود می یابد. از وقتی که بابت این مقاله از وبسایت با موضوع عوارض درمان نکردن آبسه مقعدی گذاشتید، بسیار سپاسگذاریم.
bneh.irادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی؟

عمل فیستول با لیزر یا جراحی؟

درمان فیستول با لیزر روشی بی خطر و بدون امکان بازگشت و عود مجدد می باشد که در حال حاضر بیشترین درصد بهبودی را برای بیماران داشته است. روش های سنتی جراحی با تیغ در حال منسوخ شدن هستند و با درد و عوارض زیادی همراه هستند.

لیزر فیستول مقعدی

بر خلاف روش های جراحی سنتی، درمان فیستول با لیزر با حداقل برش انجام می شود. در عین حال، بیمار حجم کمتری خون در طول درمان با لیزر در مقایسه با جراحی سنتی از دست می دهد.

فیستول مقعدی یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد به دلیل وجود تونل های غیرطبیعی داخل مقعد با آن مواجه هستند. از این رو، اکثر پزشکان برای "درمان فیستول"، لیزر را پیشنهاد می کنند و برای این انتخاب هم دلایل مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

درمان فیستول با لیزر چیست؟
درمان فیستول با لیزر روشی است که در آن مقدار دقیق انرژی لیزر در مجرای فیستول مقعدی وارد می شود. پس از عبور لیزر، بافت های فیستول از بین می روند و پس از بسته شدن مجرای فیستول، لیزر به عقب کشیده می شود. روش درمان تنها چند دقیقه طول می کشد و بافت های سالم را دست نخورده نگه می دارد.

درمان فیستول مقعدی با لیزر بهترین راه درمان و پیشنهاد اکثر پزشکان است. لیزر فیستول مقعدی به شکل کامل و قطعی عفونت را می سوازند و مانع از ورود آن به خون می شود. روش درمان فیستول با لیزر به این خاطر که درمان سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی می باشد، بیمه هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند. البته بیمه تکمیلی در بیشتر موارد قسمتی از هزینه لیزر را پرداخت می کنند که باید پرس و جو نمایید. در نتیجه هزینه درمان فیستول با لیزر بسته به نوع و اندازه ی آن دارد ولی نسبت به عمل جراحی هزینه ی پایین تری داشته و عمل شما فقط و فقط در یکروز انجام میشود.

درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی | پرتو کلینیک

جراحی مدرن با استفاده از لیزر در حال حاضر موثرترین راه برای خلاص شدن از شر فیستول مقعد است. بهترین جراح فیستول نیز در طول لیزر درمانی از فیبر لیزری استفاده می کند که انرژی را ساطع می کند و مجرای فیستول مقعدی را تبخیر می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود درمان فیستول را به تاخیر نیندازید، زیرا ممکن است عوارض متعددی را به همراه داشته باشد.

کل پروسه لیزر فیستول 30 الی 40 دقیقه زمان می برد. 
مهمتر از همه، بیماران ممکن است در روز جراحی لیزر پس از یک دوره کوتاه نظارت بر وضعیت فعلی خود مرخص شوند.
روش جراحی فیستول با لیزر کم تهاجمی است.
 بر خلاف روش سنتی عمل جراحی فیستول، جراحی لیزر فیستول شامل حداقل برش است. در عین حال، از دست دادن خون در طول درمان با لیزر در مقایسه با جراحی سنتی فیستول به طور قابل توجهی کمتر است.
اگر از جراحی می ترسید، باید تحت درمان فیستول با لیزر قرار بگیرید. برخلاف جراحی سنتی فیستول، جراحی لیزری یک روش درمانی بدون درد است که در آن فیبر لیزری در مجرای فیستول، تنها نقطه ورودی، وارد می‌شود.
از آنجایی که شامل یک روش بدون اسکار است، بسیاری از افراد می توانند به سرعت پس از انجام لیزر درمانی بهبود پیدا کنند.
این امر باعث می شود که بیمار پس از لیزر درمانی به سرعت فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد.
 یک سوراخ کوچک ایجاد می شود که فیبر لیزر به جای ایجاد یک برش بزرگ در نزدیکی ناحیه مقعد، وارد مجرای فیستول می شود. در عین حال، میزان بهبودی نیز در مقایسه با میزان بهبودی پس از جراحی فیستول معمولی بسیار بالا است.
فیستول بیماری دردناکی است که به دلیل یک اتصال غیرمعمولی بین دو بافت از بدن ایجاد می شود.معمولاً در اثر آبسه درمان نشده فیستول ظاهر می شود.عمل جراحی سنتی فیستول با تیغ یا کوتر باعث آسیب به بافت سالم اطراف می شود و توانایی ترمیم عروق و اعصاب برش خورده را ندارد.

بیمار پس از جراحی فیستول با کوتر درد و سوزش زیادی دارد. همچنین زخم فیستول بعد از جراحی با کوتر بسیار دیرتر و کندتر از لیزر بهبود پیدا می کند.

آبسه ها که با جمع شدن چرک زیر پوست مقعد و دور آن ایجاد می شوند، دلیل اصلی ایجاد فیستول هستند. تب، خستگی، التهاب و ورم اطراف دهانه مقعد از علائم آبسه هستند.

سایر روش های درمان فیستول 
روش های درمان فیستول

"عمل فیستول با لیزر" در حال حاضر سریع ترین و قطعی ترین روش درمان این بیماری می باشد که با کمترین عوارض و بدون درد و خونریزی به صورت سرپایی انجام می شود.

روش های دیگری هم برای درمان  فیستول های پیچیده‌تر وجود دارد که در ادامه بررسی می کنیم: 

فلپ
در این روش از بافت های سالم سایر قسمت های بدن مثل روده یا اطراف مقعد برای ترمیم فیستول استفاده می شود و برای فیستول های پیچیده و خطرناکی که فیستولوتومی قابل انجام نیست، پزشک از روش فلپ برای درمان استفاده می کند. 

جراحی با نخ ستن
ستن همان نخ جراحی یا نخ بخیه می باشد که باعث تخلیه عفونت و بسته شدن مسیر عفونی می شود. در این روش اسفنکتر برشی نمی خورد و برای فیستول هایی که موجب بی اختیاری می شود بیشتر استفاده می شود. 

 فیستولوتومی
رایج ترین عمل جراحی فیستول می باشد که بیش از 95% فیستول ها با همین روش عمل می شوند. فیستولوتومی کانال فیستول را باز و برش می دهد تا فیستول از داخل به بیرون ترمیم شود. 

این روش بخیه ای نیاز ندارد و زخم خودش بهبود می یابد.امکان آسیب به عضله اسفنکتر در فیستولوتومی وجود دارد. 

کوتر
جراحی فیستول با کوتر نیز روش دیگری است که برای افرادی که لیزر مناسب شان نیست استفاده می شود. در این روش داخل کانال فیستول یک درن قرار داده می شود. از بین بردن فیستول با کوتر درد زیاد و خونریزی به همراه دارد و به همین علت جراح فقط برای سوزاندن سر عروق از کوتر استفاده می کند. 

هریک از روش های جراحی که در بالا گفته شد دارای عوارضی مثل عفونت، عود مجدد، بی اختیاری، ترشح و خونریزی، تب و … می باشد که بهتر است قبل از انجام حتما از پزشک جراح خود در مورد عوارض احتمالی آن اطلاعات کسب کنید. 

www.tgju.orgادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

10 روش درمان زگیل مقعدی در خانه

سرکه سیب برای درمان زگیل
 ⚠ ویروسی که می تواند زگیل تناسلی یا مقعدی را ایجاد کند می تواند برای مدت طولانی در بدن شما نهفته بماند. بنابراین، حتی اگر زگیل های خود را درمان کنید و از شر آنها خلاص شوید، ممکن است دوباره عود کنند.
زگیل مقعدی که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود، زائده های کوچکی هستند که در اطراف مقعد ظاهر می شوند. این زائده ها در هر سنی ممکن است در مردان و زنان ظاهر شود اما بیشتر بعد از شروع فعالیت جنسی در افراد ظاهر می شود.

با وجود روش های درمان اصولی و پزشکی مطمئن برای حذف این زائده ها، به دلیل حساسیت ناحیه و تجربه ناراحت‌کننده معاینه مقعدی بسیاری از افراد در ابتدا به دنبال روش های خانگی برای از بین بردن این زگیل ها هستند و سعی می کنند با روش های خانگی زائده ها را حذف کنند.

در مراحل اولیه و پیش از انتشار و پخش شدن این ویروس روش های خانگی ممکن است کمی مؤثر باشند و از پیشرفت زگیل ها و رشد آن ها جلوگیری کند. در ادامه به بررسی مؤثر ترین روش های درمان زگیل مقعد در خانه می پردازیم:

علائم زگیل مقعدی
برای جلوگیری از رشد و تکثیر زگیل های مقعدی لازم است که با مشاهده علائم زیر هر چه زودتر برای شناسایی و تشخیص زگیل مقعدی اقدام نمایید. اگر برای درمان زگیل مقعدی در پرتو کلینیک مراجعه کرده باشید می بینید که پیش از هر چیزی اولین سؤال دکتر کلینیک از شما اینست که چه علائمی در خود مشاهده کردید و از کجا متوجه شدید که زگیل مقعدی دارید؟

بنابراین اگر هریک از علائم

خارش
خونریزی
رشد توده و زائده های گوشتی رنگ اطراف مقعد
ناراحتی هنگام اجابت مزاج یا رابطه جنسی
را به صورت مکرر و در زمان طولانی مشاهده می کنید باید به دنبال تشخیص علت باشید.

آیا زگیل مقعد در خانه درمان می شود؟
درمان زگیل مقعد در خانه با روش هایی چون استفاده از سیر، سرکه سیب و یا روغن درخت چای از جمله راهکارهای خانگی درمان زائده های مقعدی می باشد.در ادامه نحوه درمان با این روش ها را بیشتر توضیح خواهیم داد. تقریباً 30 درصد از تمام “زگیل های مقعدی” در 4 ماه اول عفونت فروکش می کنند اما اگر درمان نشود، بیشتر زگیل ها یک تا دو سال باقی می مانند.

سرکه سیب (ACV):


یک تکه پنبه را در سرکه سیب خام و بدون فیلتر خیس کنید.
پنبه خیس شده را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و آن را با بانداژ محکم کنید.
بگذارید یک شب بماند و این روند را تکرار کنید تا زگیل ها کم شوند.
روغن درخت چای:

روغن درخت چای را با یک روغن دیگر مانند روغن نارگیل رقیق کنید.
مخلوط را با استفاده از یک سواب پنبه ای روی زگیل های مقعدی بمالید.
هر روز تکرار کنید تا زمانی که بهبودی مشاهده شود.
برخی از افراد ممکن است به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، بنابراین ابتدا مقدار کمی از روغن رقیق شده را روی بازوی خود آزمایش کنید. اگر بعد از 24 ساعت هیچ واکنشی نشان نداد، استفاده از آن بی خطر است.

روغن درخت چای می تواند تحریک کننده باشد و باعث سوزش یا التهاب شود. به این ترتیب اندازه زگیل ها کاهش می یابد. روغن درخت چای را از طریق دهان یا واژن مصرف نکنید. برای چند هفته باید روغن را به طور مکرر بمالید. اگر بیش از حد تحریک کننده بود مصرف آن را قطع کنید.

گیاه فندق جادوگر:

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که فندق جادوگر ممکن است در برابر HPV نوع 16 مؤثر باشد. این یکی از گونه‌های HPV است که باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شود.

به خاطر داشته باشید که نباید از فندق جادوگر بر روی غشاهای مخاطی از جمله داخل واژن یا مقعد استفاده کنید.
فندق جادوگر یک قابض است که از گیاه فندق جادوگر به دست می آید. مانند روغن درخت چای.
 فندق جادوگر اغلب برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود و ملایم است. بنابراین معمولاً پوست حساس را تحریک نمی کند.
عصاره چای سبز:

پمادی به نام سینکاتچین (Veregen) با نسخه در دسترس است که عصاره چای سبز در آن موجود است و به عنوان “پماد درمان زگیل مقعد در خانه” استفاده می شود.

شما همچنین می توانید عصاره چای سبز را خریداری کرده و با افزودن یک یا دو قطره از آن به روغن نارگیل، روی زگیل های ناحیه مورد نطر استفاده کنید.

آلوئه ورا:

ژل را از برگ آلوئه ورا استخراج کنید.
ژل را مستقیماً روی زگیل بمالید و بگذارید چند ساعت بماند.
برای نتایج مثبت این روند را به طور منظم تکرار کنید.
سیر:

یک حبه سیر را له کنید و با مقدار کمی روغن نارگیل مخلوط کنید.
مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و آن را با باند بپوشانید.
بگذارید یک شب بماند و این کار را تکرار کنید تا زگیل ها ناپدید شوند.
می‌توانید عصاره سیر را بخرید و مستقیماً روی زگیل بمالید. همچنین می‌توانید یک باند یا گاز را در مخلوطی از سیر و روغن خیس کنید، سپس آن را بمالید و بگذارید روی زگیل‌هایتان بماند

پوست موز:

یک تکه پوست موز را روی زگیل ها قرار دهید و آن را با بانداژ محکم کنید.
بگذارید یک شب روی پوست بماند و در صورت نیاز با یک لایه بردار تازه جایگزین کنید.
حمام نمک اپسوم:

نمک اپسوم را به حمام گرم اضافه کنید و 20 تا 30 دقیقه خیس کنید.
این می تواند به تسکین ناراحتی و بهبودی کمک کند.
سبزیجات با برگ های تیره:

مصرف سبزیجاتی مثل کلم بورکلی، اسفناج، گل کلم، کلم بروکسل و … به دلیل اینکه سرشار از آنتی اکسیدان هستند برای از بین بردن زگیل مقعد در خانه توصیه می شود.
آب پیاز:

پیاز به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی نقش مهمی در از بین بردن این ویروس دارد. برای درمان زگیل مقعدی با پیاز ابتدا :

پیاز را خرد کرده و آن را با مقداری نمک ترکیب کنید.
روی آن را پوشانده تا میکروب جذب نکند و داخل یخچال برای چند ساعت بماند.
چند ساعت که گذشت پیاز را از صافی رد کنید و آب آن را بگیرید.
آب پیاز را روی زگیل ها بمالید و بعد از چند ساعت بشویید. این کار را 2 الی 3 مرتبه در روز تکرار کنید.
چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنیم؟
اگر زگیل مقعدی ادامه یافت، بدتر شد، یا تاثیری در بهبودی آن پس از دو هفته مشاهده نکردید حتما به یک دکتر زگیل تناسلی یا متخصص پوست برای تشخیص و درمان مراجعه نمایید. ممکن است برای حذف و برداشتن زگیل ها به روش های پزشکی مثل کرایو یا لیزر درمانی نیاز باشد.

پیشگیری از ابتلا
پیشگیری از ابتلا به زگیل مقعدی شامل اقداماتی برای افزایش سیستم ایمنی بدن، رعایت بهداشت شخصی، داشتن رابطه جنسی امن می باشد. اما مواردی مثل تغذیه وسبک رژیم غذایی هم در پیشگیری از ابتلا به این عارضه تاثیرگذار می باشد.

توجه داشته باشید که بین کمبود ویتامین ب 12 در بدن و ویروس اچ پی وی رابطه مستقیمی وجود دارد. بنابراین پس از انجام آزمایش‌ها ی لازم اگر کمبود ویتامین دارید، مصرف مکمل های لازم را جدی بگیرید.

نقش رژیم غذایی در پیشگیری از زگیل مقعدی
یک رژیم غذایی متعادل می تواند به طور قابل توجهی به سلامت سیستم ایمنی کمک کند. گنجاندن غذاهای تقویت کننده سیستم ایمنی در رژیم غذایی مثل انواع کلم ها، مکمل b12، قارچ شیتاکه، مصرف غلات و سایر آنتی اکسیدان ها و … اقدامی مؤثر در جهت افزایش مقاومت و ایمنی بدن برای پیشگیری از ابتلا به زگیل مقعدی است.

درمان زگیل مقعد در خانه با روش های خانگی در برخی شرایط تاثیر گذار است اما به عنوان درمان قطعی نمیتوان به این روش ها اکتفا نمود. لازم است با مشاهده اولین علائم و نشانه های این عارضه حتماً به پزشک مراجعه کنید و اگر زگیل ها در مرحله ای باشد که نیاز به جراحی یا کرایو نداشته باشد پزشک متخصص، دارو، پماد یا روش های خانگی را توصیه می کند.

اما در نهایت قطعی ترین روش برای نابودی این توده های گوشتی سمج همان کرایو و لیزر درمانی می باشد که این روش هم تضمینی برای پاکسازی بدن از ویروس نیست و فقط زگیل ها از روی پوست برداشته می شوند.

 به خاطر داشته باشید که خلاص شدن از شر زگیل مقعدی خارجی به این معنی نیست که از شر ویروس HPV خلاص شده اید. 

⚠ ویروسی که می تواند زگیل تناسلی یا مقعدی را ایجاد کند می تواند برای مدت طولانی در بدن شما نهفته بماند. بنابراین، حتی اگر زگیل های خود را درمان کنید و از شر آنها خلاص شوید، ممکن است دوباره عود کنند.

www.1pezeshk.comادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

5 مرکز لیزر کیست مویی در تهران

بهترین مراکز لیزر کیست مویی در تهران + معرفی 5 کلینیک برتر

لیزر کیست مویی در پرتو کلینیکپرتو کلینیک، کلینیک زارعی، کلینیک پایتخت، درمان تهران، درمان کلینیک از 5 کلینیک برتر لیزر کیست مویی در تهران هستند که در این مطلب معرفی شده اند.

www.hidoctor.ir
کیست مویی که با نام موی برگشتی هم شناخته می شود عارضه ای است که باعث ایجاد سوراخ یا حفره روی پوست پایین کمر یا دنبالچه می شود. علت دقیق این بیماری هنوز مشخص نشده اما نشستن های طولانی مدت، پرمویی و اضافه وزن از جمله مواردی هستند که باعث افزایش ریسک ابتلا می شود.

اگر شما هم برخی از علائم این بیماری را در خود مشاهده می کنید و نمی دانید برای درمان باید به کجا مراجعه کنید مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین مراکز لیزر کیست مویی در تهران خواهیم پرداخت و 5 کلینیک برتر در این زمینه را معرفی می کنیم:

کیست مویی چیست و چرا ایجاد می شود؟
کیست مویی یا سینوس مویی به دلیل برگشت مو به زیر پوست ایجاد می شود. رشد موهای زائد و تجمع چرک و عفونت در این حفره بسته باعث رشد کیست و بزرگ شدن آن می شود. ابتدا شبیه به یک توده سفت روی پوست مشاهده می شود و کم‌کم سوراخ آن مشاهده می شود. کیست هایی پیلونیدال معمولاً در انتهای ستون فقرات، پایین کمر یا بالای شکاف باسن ایجاد می شوند.

بهترین درمان برای کیست مویی
با گذشت زمان و پیشرفت بیماری آبسه و عفونت هم در ناحیه کیست مشاهده خواهد شد و روند درمان را سخت‌تر می کند. بنابراین مراجعه به موقع برای درمان نقش زیادی در روند بهبودی دارد. روش های خانگی برای این عارضه، نتیجه قطعی و دائمی نداشته و تنها روش درمان موفقیت آمیز جراحی یا لیزر کیست مویی می باشد. جراحی بسته کیست مویی با لیزر در حال حاضر بهترین روش برای درمان می باشد. اشعه لیزر موجب تخلیه کیست مویی از چرک و عفونت شده و بهبودی و ترمیم زخم در این روش سریع تر است. اما کدام کلینیک ها در تهران لیزر کیست مویی را انجام می دهند و برای درمان باید به چه دکتری مراجعه کرد؟

5 مرکز لیزر کیست مویی در تهران
انتخاب دکتر حاذق و کلینیک مجهز یکی از گام های مهم در روند درمان است می توانید با جست و جو در اینترنت و خواندن نظرات سایر بیماران در مورد کلینیک های زیر یکی از آن ها را برای درمان انتخاب کنید. این 5 کلینیک در سطح شهر تهران از تمامی لحاظ ها برتر بوده و رضایت بالای 90% بیماران خود را به همراه داشته است:

1- پرتو کلینیک

چرا برای درمان سرپایی کیست مویی بدون جراحی- با لیزر در تهران پرتو کلینیک را به شما پیشنهاد می دهیم:

پزشکان متخصص و با تجربه بیش از 100 عمل موفق در روز
امکانات و دستگاه های لیزر پیشرفته
استفاده از بی حسی موضعی به جای بیهوشی
رعایت استانداردها و پروتکل های پزشکی
حضور دستیار خانم در کلینیک برای راحتی بیشتر بیماران خانم
درصد بالای رضایت بیماران پس از درمان در پرتو کلینیک
حفظ ارتباط پزشک بعد از عمل با بیمار و بررسی وضعیت بهبودی او
همچنین درمان سایر بیماری های نشیمنگاهی مثل هموروئید، شقاق، فیستول و … با لیزر و به صورت سرپایی در پرتو کلینیک قابل انجام است. اگر ساکن تهران نیستید و همان روز معاینه می خواهید که درمان هم انجام شود در پرتو کلینیک این امکان برای بیمارانی که از راه دور می آیند فراهم شده تا تعیین نوبت عمل با نویت ویزیت هم هماهنگ شود.

راه های ارتباطی با پرتو کلینیک
آدرس: تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5

تلفن تماس: ۸۶۰۸۴۹۷۳- ۰۲۱

آدرس سایت: https://partoclinic.com/

2- کلینیک زارعی

کلینیک زارعی یکی دیگر از کلینیک های برتر در این لیست می باشد که درصد بالایی از رضایت بیماران را به همراه داشته است. درمان کیست مویی در این کلینیک با مزایایی همراه است از جمله :

تیم پزشکی متخصص و با تجربه
محیط بهداشتی و تمیز کلینیک
درمان بیماران بدون نیاز به بیهوشی با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه های لیزر
برای لیزر کیست مویی در کلینیک زارعی نیازی به همراه یا بستری شدن در کلینیک ندارید.
مراحل درمان بدون درد و خونریزی بوده و در کمتر از نیم ساعت انجام می شود.
بیماران بدون معطلی و اتلاف وقت برای انتخاب بهترین و به صرفه ترین روش درمان از لحاظ اقتصادی در کلینیک زارعی، به صورت رایگان مشاوره پزشکی می گیرند.
ارتباط با کلینیک زارعی:
آدرس کلینیک:  تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، کلینیک دکتر علیرضا زارعی

شماره تماس:  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   –   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶

وب سایت: cliniczarei.com

3- کلینیک پایتخت

کلینیک پایتخت نیز یکی دیگر از مراکز درمان بیماری های نشیمنگاهی (هموروئید-شقاق-فیستول-کیست مویی) در تهران می باشد که لیزر را به جای روش های دردناک و پر خطر سنتی مثل جراحی با تیغ جایگزین درمان این بیماری ها کرده است.

کلینیک پایتخت یکی از قدیمی ترین مراکز درمان می باشد و تیم پزشکی متخصص و تجهیزات پیشرفته درمانی یکی از دلایل درصد بالای رضایت بیمارانش است.
در کلینیک پایتخت خبری از درد و خونریزی های شدید نیست
بیمار در کمال آرامش برای انتخاب بهترین روش درمان با یک تیم پزشکی ماهر مشاوره می شود و سپس تصمیم نهایی را می گیرد.
امکان درمان در همان روز ویزیت و معاینه نیز در کلینیک پایتخت برای بیمار فراهم شده است.
جلسات درمانی بعد از عمل نیز ادامه دارد و بیمار می تواند ارتباط خود را با پزشکش حفظ کند.
ارتباط با کلینیک پایتخت:
تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۹۶

آدرس وبسایت: clinicdarman.com

4- مرکز درمان تهران
درمان تهران یکی از بهترین مراکز لیزر درمانی برای کیست مویی می باشد که به صورت تخصصی درمان بیماری های گوارشی و نشیمنگاهی با جدیدترین روش های روز دنیا انجام می شود.

 لیزر کیست مویی در درمان تهران فقط 15 دقیقه زمان می برد و پس از آن بیمار می تواند به محل کار و زندگی خود برگردد.
تیم پزشکی حاذق و متخصص در این مرکز درمانی همواره برای کاهش اتلاف وقت و هزینه بیمار خود تلاش می کنند و این باعث شده است هزینه خدمات و لیزر بیماری های نشیمنگاهی در این مرکز تا جای ممکن منصفانه و به نفع بیمار در نظر گرفته شود.
بیمارانی که در درمان تهران مراحل مداوای خود را گذرانده اند از راحتی درمان و آرامش این کلینیک یاد می کنند.
آدرس وبسایت: https://darmantehran.com/

5- درمان کلینیک
درمان کلینیک به عنوان مجهزترین مرکز درمان تخصصی کیست مویی و سایر بیماری های گوارشی در تهران می باشد که استفاده از لیزر را بر روش های پر دردسر سنتی ترجیح داده است.

برای درمان در این کلینیک، روز معاینه و ویزیت پزشک متخصص به راهنمایی کامل شما در مورد نحوه لیزر و مزایا و معایب آن می پردازد و در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام روش را برای درمان انتخاب کنید.

از طریق شماره موبایل ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۷ می توانید پیش از مراجعه از این کلینیک مشاوره رایگان در واتساپ دریافت کنید.

درمان کلینیک بیش از 10 سال سابقه فعالیت موفق در زمینه لیزر بیماری های نشیمنگاهی را داشته و بیش از 1000نمونه عمل موفق در کارنامه پزشک این کلینیک دیده می شود.

مزایای درمان کیست مویی در درمان کلینیک

استفاده از دستگاه های بروز لیزر
به کارگیری کادری مجرب و حرفه ای
ارائه بهترین خدمات (روزانه به ده‌ها)
بیماران بلافاصله بعد از جراحی مرخص می شوند و نیازی به بستری شدن نیست.
آدرس وب سایت: https://darman.clinic/ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

درمان خانگی شقاق مقعدی با عسل

درمان شقاق با عسل

 

راهکار خانگی درمان شقاق مقعدی با عسل به این صورت است که ترکیبی از عسل خام و روغن زیتون اصل را با هم مخلوط می کنید و برای مدت ۲۰ دقیقه آن را روی زخم شقاق قرار می دهید و بر روی شکم یا به صورت دمر می خوابید. عسل دارای خاصیت ضد باکتری بوده و یک آنتی اکسیدان خوراکی است که با افزایش اکسید نیتریک باعث تسریع بهبود زخم و بهبود گردش خون می شود.

 

درمان خانگی شقاق مقعدی با عسل
شقاق مقعدی یکی از بیماری های رایج نشمینگاهی بوده که باعث ایجاد زخم،ترک و شکاف در ناحیه مقعد می شود. به دلیل حساس بودن این ناحیه و امکان عفونت آن یکی از روش های درمان خانگی شقاق، مالیدن عسل بر روی آن می باشد. 

عسل ماده خوراکی است که خاصیت ضدالتهابی و ترمیم کنندگی دارد و به همین دلیل برای بهبود زخم شقاق در مراحل اولیه این بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. 

در صورتی که مدت زیادی از فیشر گذشته باشد و یا به شقاق مزمن تبدیل شده باشد روش های خانگی مثل عسل برای درمان نتیجه بخش نبوده و باید با روش هایی مثل عمل جراحی شقاق یا لیزر شقاق درمان را ادامه داد. 

برای درمان زخم شقاق با عسل به موم عسل و روغن زیتون اصل نیاز دارید: ابتدا باید موم عسل را در حرارت غیر مستقیم مثل مایکروفر قرار دهید تا بتوانید عسل را از آن جدا کنید. پس از اینکه موم عسل گرم شد مقداری مساوی از آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و روزانه ۲ الی ۳ مرتبه به مدت ۲۰ دقیقه روی زخم قرار دهید.

روغن زیتون یک ملین طبیعی است که می تواند به کاهش حرکات روده برای کاهش ناراحتی و درد در هنگام شقاق مقعد کمک کند. مخلوط روغن زیتون، عسل و موم زنبور عسل را می توان به عنوان یک راهکار طبیعی برای درمان شقاق مقعد در خانه استفاده کرد. کافی است مقادیر مناسبی از روغن زیتون، عسل و موم زنبور عسل را در ظرفی ترکیب کنید و در مایکروویو ذوب کنید تا موم زنبور عسل کاملا ذوب شود. اجازه دهید مخلوط خنک شود و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. برای نتیجه بهتر توصیه می شود این روند را چند بار در روز تکرار کنید.

partoclinic.comادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

در دوران نقاهت بعد از عمل فیستول چه باید کرد

دوران نقاهت بعد از عمل فیستول

به طور معمول، می توانید همان روزی که جراحی فیستول انجام می شود، به خانه بروید. اکثر افراد ۱-۲ هفته پس از جراحی به سر کار باز می گردند. زخم فیستول بعد از عمل یا محل برش معمولاً در عرض ۴-۶ هفته بهبود می یابد اما ممکن است تا ۹ هفته طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.

ممکن است متوجه شوید مقدار کمی چرک یا خون یا ترشحات چرکی بعد از عمل فیستول از دهانه فیستول خارج می شود. این مورد در روزهای اول پس از جراحی طبیعی است. در صورت نیاز می توانید یک گاز را روی دهانه فیستول قرار دهید تا ترشحات را جذب کند.

دوران نقاهت بعد از عمل فیستول بسته به مورد فردی می تواند از چند روز تا چند هفته متغیر باشد. برای بیماران مهم است که دستورالعمل های پزشک خود را به دقت دنبال کنند و هر گونه علائم یا عوارض غیرمعمول را گزارش کنند.

بعد از عمل فیستول چه باید کرد؟

 • مهم ترین کاری که بعد از عمل جراحی باید انجام داد , تمیز نگه داشتن محل زخم و شستشوی زخم فیستول است. برای شستن زخم فیستول می توانید از شامپو بچه و آب گرم استفاده کنید.
 • برای درمان زخم فیستول بعد از عمل یک پد یا گاز را در لباس زیر خود قرار دهید تا در حین بهبود فیستول، ترشحات از فیستول شما جذب شود. اگر در ناحیه مقعد خود درد دارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در ۸ تا ۱۰ سانتی متر آب گرم (حمام سیتز) بنشینید. سپس ناحیه را خشک کنید.
 • راه رفتن بعد از عمل فیستول باید به گونه ای باشد که به زخم فیستول فشار وارد نشود.
 • بعد از جراحی روزی سه بار در وان آب داغ بنشینید.
 • دوش گرفتن نیز موثر است.
 • بیش از اندازه خود را تمیز نکنید. دستمال کاغذی ممکن است پوست را حساس کند.
 • از دستمال های نرم و مرطوب یا دستمال بچه استفاده کنید.
 • از پانسمان استفاده کنید تا محل زخم با لباس تماس نداشته باشد.
 • اگر شما در ناحیه قرمزی یا خونریزی که بیش از یک هفته طول کشیده و تب دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

www.partoclinic.comادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

مراقبت از زخم بعد از عمل شقاق

 

از مهم ترین مراحل در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق مراقبت و رعایت بهداشت زخم مقعد می باشد.

 • پانسمان زخم خود را به موقع عوض کنید .
 • برای جلوگیری از فشار به زخم هنگام نشستن از بالشت های مخصوص دوناتی شکل استفاده کنید.
 • مقعد خود را بیش از حد و با مواد معطر شست و شو ندهید این کار موجب تحریک زخم و ایجاد حساسیت در آن ناحیه خواهد شد.  
 • اگر مدفوع را نگه دارید منجر به یبوست میشود که با درد و ایجاد شکاف در مقعد همراه است.
 • مدت زمان زیادی در دستشویی ننشینید.

غذای پر فیبر بخورید

برای جلوگیری از یبوست، باید روزی ۲۰ تا ۳۰ گرم فیبر بخورید. مواد غذایی سرشار از فیبر مثل جو، غلات، میوه ها و سبزیجات را روزانه مصرف کنید تا مدفوع نرم تری داشته باشید. اگر نمی توانید فیبر مصرف کنید و یا با مصرف فیبر باز هم یبوست دارید با پزشک خود در میان بگذارید و با تجویز او از ملین ها و مکمل های حاوی فیبر استفاده کنید.

حمام وان آب گرم

 با نشستن در وان آب گرم یا حمام سیتز روزی دو تا سه بار به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، مقعد شما تمیز، جریان خون افزایش یافته و به بهبود درد مقعد کمک میکند. استفاده از حمام نشیمن به این صورت است که ناحیه لگن و کفل خود را داخل آب گرم قرار می دهید.

تحرک داشتن و ورزش

بر خلاف تصور بسیاری از بیماران بعد از عمل شقاق نباید استراحت مطلق کنید و هیچ تحرکی نداشته باشید. این امر موجب یبوست و افزایش فشار به مقعد خواهد شد. برای داشتن تحرک در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق می توانید روزی نیم ساعت ورزش سبک مثل پیاده روی آرام داشته باشید.

این عادات برای کاهش علائم نه درمان بیماری به مدت چند هفته یا چند ماه کافی میباشند. اما برای درمان قطعی به پزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره عمل جراحی شقاق

بعد از عمل شقاق چی بخوریم؟

مواد غذایی حاوی فیبر برای جلوگیری از یبوست مثل غلات، میوه ها و سبزیجات

برای درد و سوزش بعد از عمل شقاق چه کنیم؟

بعد از جراحی داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز می شود در کاهش درد و سوزش موثر است.

عوارض درمان شقاق به روش جراحی سنتی چیست؟

درد و سوزش حین عمل و پس از جراحی، امکان بازگشت مجدد بیماری، خونریزی و عفونت زخم از عوارض جراحی فیشر می باشد.ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آذر 1399  ساعت :6:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

درباره ما

کلینیک تخصصی پرتو درمانی. درمان بواسیر، شقاق، کیست مویی و فیستول بدون درد و خونریزی، در مجموعه ی ما با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام میشود.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 15369
 • تعداد کل مطالب : 81
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 9 بهمن 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه