کولونوسکوپی چگونه انجام می شود؟

عکس کولونوسکوپی

در طول کولونوسکوپی روده، یک لوله بلند و انعطاف پذیر وارد رکتوم می شود. یک دوربین فیلمبرداری کوچک در نوک لوله قرار دارد که پزشک می تواند داخل کل روده بزرگ را مشاهده کند.

در صورت لزوم، پولیپ ها یا بافت غیر طبیعی را می توان از طریق اسکوپ در طول کولونوسکوپی برداشت. نمونه های بافتی (بیوپسی) را نیز می توان در طول کولونوسکوپی گرفت.

⏲ کولونوسکوپی چقدر طول میکشد؟ کولونوسکوپی معمولاً حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

کولونوسکوپی چیست؟
کولونوسکوپی چیست و چگونه انجام می شود؟ کولونوسکوپی روده ازمایشی است که برای مشخص شدن مشکلات گوارشی مثل خون در مدفوع، خونریزی مقعدی و یا ناهنجاری ها و تغییرات روده بزرگ، کولون و رکتوم انجام می شود. در طی این آزمایش، یک لوله انعطاف پذیر و طولانی وارد روده می شود.

می توان بوسیله دوربین کوچک فیلمبرداری که در نوک لوله متصل است، داخل روده را مشاهده کرد.و اگر لازم باشد نمونه برداری یا بیوپسی روده انجام می شود، و یا پولیپ های روده برداشته می شود.

{بیوپسی روده چیست: بیوپسی روده کوچک یک روش تشخیصی است که در آن بخشی از پوشش روده کوچک برای معاینه برداشته می شود. یک لوله فیبر نوری یا ویدئویی انعطاف پذیر (اندوسکوپ) از طریق دهان یا بینی شما وارد دستگاه گوارش فوقانی می شود که در آنجا نمونه بافت برداشته می شود.}

کولونوسکوپی زنان چیست
کولپوسکوپی colposcopy آزمایشی برای بررسی دقیق دهانه رحم زنان است. کولپوسکوپی اغلب در صورتی انجام می شود که غربالگری دهانه رحم تغییراتی را در سلول های شما پیدا کند که توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود(عامل زگیل تناسلی در زنان).

این سلول های تغییر یافته می توانند به سلول های سرطانی دهانه رحم تبدیل شوند.

هزینه کولونوسکوپی چقدر است؟
هزینه کولونوسکوپی در سال 1402 بدون بیمه معمولاً بین 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است و اگر بیمه داشته باشید بستگی به بیمه ای که تحت پوشش آن هستید هزینه متغیر خواهد بود.

با توجه به مواردی مثل نوع بی حسی یا بیهوشی، نوع بیمه تحت پوشش، مرکزی که آزمایش در آنجا انجام می شود(دولتی یا خصوصی)، دستمزد پزشک و … تعرفه هزینه کولونوسکوپی متغیر خواهد بود.

 نوشته شده در : سه شنبه 19 اسفند 1399  ساعت :2:54 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

درباره ما

کلینیک تخصصی پرتو درمانی. درمان بواسیر، شقاق، کیست مویی و فیستول بدون درد و خونریزی، در مجموعه ی ما با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام میشود.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 17103
  • تعداد کل مطالب : 91
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 9 بهمن 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه