Night Shift

در این پست در ابتدا یکی از قابلیتهای جدید گوشیهای آیفون را بعد از به روز رسانی را معرفی و بعد دو قابلیت سودمند دیگر آن را نیز بیان خواهم کرد.

از کارآیی های جدید گوشی های آیفون در به روز رسانی ۹.۳.۱ به بعد، اضافه شدن گزینه ای تحت عنوان Night Shift می باشد. کاری که این عملکرد می کند این است که با توجه به ساعت و موقعیت مکانی شما و در نتیجه تخمین تقریبی زمان غروب و طلوع خورشید، رنگهای گرم را در صفحه گوشی بیشتر می کند تا تاریکی محیط و روشنایی گوشی چشمان شما را آزار ندهد و به راحتی بتوانید از گوشی خود حتی در تاریکی شب استفاده نمایید

بعد از اعمال به روز رسانی تغییراتی به ترتیب شکل های زیر در گوشی ایجاد می شود. یکی از آنها ایجاد شدن گزینه ای جدید در منوی میانبر پایینی و اضافه شدن گزینه های مربوطه در نتظیمات مربوط به صفحه و نور آن است. ضمنا می توان زمانبندی این گزینه جدید را نیز به صورت دستی اعمال نمود.

displayOptions

از دیگر امکانات، خودکار کردن نور صفحه و همچنین پررنگ کردن نوشته های گوشی است. این گزینه ها در شکل نشان داده شده اند. اعمال این تغییرات و مشاهده نتایج آنها را به خوانندگان گرامی واگذار میکنم

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 15 اسفند 1395  ساعت :8:13 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

AssistiveTouch

از پراستفاده ترین دگمه های گوشی های آیفون دگمه Home آنها است، همان دگمه دایروی که پایین صفحه گوشی خود می بینید. این دگمه کاربردهای گوناگونی دارد که باعث می شود صاحب گوشی از آن زیاد استفاده کند و از آنجا که این قطعه مکانیکی محسوب می شود، خراب می شود و تعویض آن از جمله کارهای دشوار به شمار می رود. ضمنا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

خوشبختانه خود شرکت اپل برای این مشکل چاره ای درنظر گرفته که در ادامه آن را توضیح خواهم داد. دگمه Assistivetouch راه حل اپل است. این قابلیت به راحتی از داخل تنظیمات گوشی قابل فعال سازی است. به ترتیب شکل زیر اقدام نموده و به راحتی از این قابلیت استفاده نمایید.

Picture1

وقتی این کارها را انجام دهید یک شکل دایروی روی صفحه گوشی نمایان می شود که وقتی آن را لمس کنید، گزینه های مختلفی نمایان می شود.

این گزینه ها قابل افزودن و تغییر هستند، البته گزینه ها محدود هستند و نمی توان همه چیز را در آن گنجاند. برای این منظور به ترتیب زیر عمل کنید.

Picture2

منبع:  تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 14 اسفند 1395  ساعت :8:00 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

استارت آپ تعمیرات موبایل ، دیجی دکی

 

همان‌طور که می‌دانید، تعمیرات تلفن همراه معمولا با مشکلات بسیاری روبرو است. از آنجا که تلفن همراه معمولاً وسیله‌ای شخصی و بسیار پرکاربرد است، اینکه مجبور باشیم چند روزی بگذاریمش  در تعمیرگاه ما را وامی‌دارد که گاه اصلا  عطای تعمیرش را به لقایش بخشیده  و برویم گوشی نو بخریم یا به طریقی با  مشکلش کنار بیاییم. این راه‌ها معمولاً راحت‌تر از آن است که گوشی‌ِمان چند روز جایی باشد که ممکن است به آن اطمینان کافی نداشته باشیم یا مجبور باشیم چند روز با موبایل خود کار نکنیم و در نهایت هم برای سپردن به تعمیرکار ناگزیر باشیم بسیاری از اطلاعات اساسی‌مان را از رویش پاک کنیم.

 

ولی مدتی است که راهی جدید‌ پیش پای همه گذاشته شده: دیجی دُکی ! دیجی دکی راهکاری است برای تعمیرات موبایل شما در محل و زمان دلخواهتان. در این راهکار جدید و نوآورانه روش کار به این صورت است که پس از ورود به سایتی که بدین منظور طراحی شده، با گذراندن چند گام ساده در داخل سایت و ثبت برند، مدل موبایل و مشکل پیش آمده برای آن و در پایان اعلان آدرس و زمان مدنظر، در مکان و زمان اعلام شده توسط شما،  تعمیرکاران مجرب دیجی دکی پیش شما می‌آیند  و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین سطح کیفیت و اطمینان، روبروی چشم خودتان موبایلتان را تعمیر می‌کنند.

بدین ترتیب، در گرما، سرما، ترافیک و هزار گرفتاری ریز و درشت روزمرۀ دیگر، مجبور نیستید برای تعمیر موبایل خود کارتان را رها کنید یا از خانه خارج شوید و تازه در آخر هم گوشی‌تان را چند روز نزد تعمیرکار بگذارید و نتوانید از آن استفاده کنید. 

راهکار دیجی دکی بسیار آسان است. به سایت "دیجی دکی" بروید و با کلیک بر روی گزینۀ " گوشیم رو تعمیر کن" با سه قدم بسیار ساده به مشکل گوشی خود رسیدگی کنید. تنها کافی‌ست:

1)       خودتان درخواست بدهید.

2)       خودتان زمان و مکان تعمیرات موبایل را انتخاب کنید.

3)       بقیۀ کارها توسط متخصصان دیجی دکی انجام خواهد شد. دیجی دکی می‌آید و مقابل خودتان تعمیرات موبایل را انجام می‌دهد.

 

از تعمیر گوشی با دیجی دکی لذت ببرید!

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 مهر 1395  ساعت :4:43 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

محصولات ۲۰۱۹ اپل چه هستند؟ در روز ۲۱ شهریور اپل چه محصولاتی را معرفی کرد؟

همانطور که وعده داده شده بود، محصولات ۲۰۱۹ اپل در روز ۱۲ سپتامبر معادل با ۲۱ شهریور رونمایی شد. در این پست می خواهیم در رابطه با محصولات ۲۰۱۹ اپل یک توضیح مختصر بدهیم.

اپل واچ سری ۴

علاوه بر به روز رسانی نرم افزاری این بار اپل واچ با صفحات بزرگتری ارائه خواهند شد. این صفحات بزرگتر و نرم افزار جدید ویژگی های جالبی برای صاحبان خود فراهم می آورند. ترکیبات الکترونیکی پشت ساعت های جدید این امکان را به شما می دهند تا بتوانید همواره برای رصد سلامتی خود از یک ECG کامل بهره ببرید. درصورت بروز هر گونه مشکلی قلبی و ضربانی، ساعت به شما هشدار می دهد. که در کنار سایر ویژگی های سلامتی اپل واچ، این محصول حسابی مراقب سلامت شما خواهد بود.

محصولات 2019 اپل دیجی دکی

یک ویژگی جالب دیگر آن این است که در صورت افتادن شما بر روی زمین و صدمه دیدنتان (یعنی نتوانید بلافاصله بلند شوید) پیغامی به افراد از پیش تعیین شده ارسال خواهد شد و امکان تماس با فوریتهای پزشکی در اختیارتان قرار داده می شود. در این پیغام موقعیت مکانی شما نیز گزارش داده می شود!

این ساعت ها از تاریخ ۱۴سپتامبر پیش فروش شده و از ۲۱ ام سپتامبر ارائه خواهند شد.

گوشی های آیفون جدید!

سه نوع گوشی آیفون XS، XS max و XR از محصولات ۲۰۱۹ اپل به حساب می آیند.

دو گوشی XS و XS max با صفحه نمایش های OLED در واقع نسل بعدی آیفون ده به حساب می آیند. در ابعاد ۶.۵ و ۵.۸ اینچی گوشی های بزرگی محسوب خواهند شد. با رنگ های نقره ای، طلایی و مشکی از ۹۹۹دلار به بالا (خیلی بالا) قیمت گذاری شده اند.

محصولات 2019 اپل دیجی دکی

آیفون XR با صفحه نمایش معمولی همیشگی آیفون ها همراه خواهد بود. سایز ۶.۱ اینچی و با یک دوربین و با تنوع رنگی زیاد ارائه خواهد شد.

دو مدل XS از ۱۴سپتامبر پیش فروش شده و از ۲۱ ام سپتامبر ارائه خواهند شد و مدل XR از ۱۹ اکتبر پیش فروش و ۲۶ام تحویل خواهد شد.


مرتبط: گوشی آیفون را خودتان تعمیر کنید!


به روز رسانی IOS 12 و کلی ویژگی های جدید

به روز رسانی جدید آیفون که از ۱۷ سپتامبر ارائه خواهد شد با کلی ویژگی جدید خواهد آمد که سعی خواهیم کرد در پستی جداگانه به آن بپردازیم.

به روز رسانی MOJAVE برای سیستم عامل های مک

در این روز مک های جدید به عنوان محصولات ۲۰۱۹ اپل معرفی نشدند، اما یک به روز رسانی نرم افزاری قوی می تواند جای آن را بگیرد. این به روز رسانی از ۲۴ام سپتامبر ارائه خواهد شد.

 

این بود توضیحی مختصر از آنچه در کنفرانس ۲۰۱۹ اپل رخ داد.

منبع: تعمیر گوشی  اِلبان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 16 اسفند 1397  ساعت :4:25 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

بازی مخفی کروم در حالت آفلاین و آنلاین!

حتما برایتان اتفاق افتاده که بخواهید صفحه ای را باز کنید و یا به دلیل ضعیف یا قطع بودن اینترنت و یا صحیح نبودن آدرس صفحه مورد نظرتان، با پیغامی مواجه شوید با حضور یک دایناسور در کنار آن! دفعه بعدی که با چنین صفحه ای مواجه شدید، به جای ناراحتی، شما می توانید با این دایناسور وارد بازی مخفی کروم شوید!

اگر به چنین صفحه ای هم برنخوردید، برای امتحان کافی است آدرس chrome://dino را در قسمت آدرس کروم خود وارد کنید تا صفحه مشکل دار بودن اینترنت با دایناسور کنار آن باز شود. در این صفحه دکمه اسپیس (space) را که بزنید وارد بازی می شوید.


خواندنی: ذخیره پیام های داخل تلگرام به کمک گوگل کروم


دایناسور با دکمه اسپیس یا فلش بالا می پرد و با دکمه فلش پایین خم می شود. هدف در این بازی گذر از موانع است و در امتداد مسیر هوا تاریک و روشن هم می شود.

بازی مخفی کروم دیجی دکی

این بازی در تاریخ ۷ سپتامبر ۴ ساله شد! اگر در روز ۷ سپتامبر آن را باز کنید، دایناسور بازی مخفی کروم یک کلاه تولد هم بر سرش دارد! به بهانه تولد چهار سالگی این بازی مخفی کروم ، شرکت گوگل یک مصاحبه با سازندگان آن منتشر کرده است. جالب است بدانید این بازی ساده ماهانه ۲۷۰ میلیون بار بازی می شود و خیلی از افراد به عمد اینترنت خود را قطع می کنند تا این بازی را انجام دهند. بیشتر مشتریان این بازی از مناطقی بوده که یا اینترنت خیلی گران است و یا قطعی های مکرر دارد!

این آمار برای بازی ای که در حالت عادی مخفی است خیلی جالب است. شما می توانید یا با قطع اینترنت وارد صفحه ورود به بازی شوید و یا از طریق آدرس سایت معرفی شده در بندهای قبلی. این بازی روی موبایل و ویندوز قابل انجام هست، فقط باید مراقب باشید که شما را از کار و زندگی نیندازد! 🙂

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 15 اسفند 1397  ساعت :4:22 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

ضبط مکالمات صوتی و تصویری اسکایپ در موبایل و کامپیوتر

این روزها چت کردن صوتی و تصویری یکی از موارد معمولی در گفتارهای روزانه شده، چه داخلی و چه خارجی. گاهی نیاز به ضبط مکالمات صورت گرفته در این چت ها می باشد. نرم افزارهای زیادی برای چت کردن صوتی و تصویری موجود هستند، که در این پست به آنها نمی پردازیم، اما می خواهیم یک ویژگی جالب از نرم افزار اسکایپ برایتان بگوییم که به واسطه آن در هر دو نسخه ویندوز و موبایل می توانید اقدام به ضبط مکالمات بکنید.


مرتبط: ضبط تماس های تلفنی


در نسخه ویندوز هنگامی که مشغول چت هستید، کافی است روی علامت + پایین صفحه سمت راست کلیک کرده و گزینه ضبط مکالمات یا Start Recording را انتخاب کنید. اگر چنین گزینه ای را نمی بینید احتمالا بایستی اسکایپ خودتان را به روز کنید. البته این ویژگی هنوز به صورت کامل برای اسکایپ روی ویندوز ۱۰ ارائه نشده است که به زودی این مهم رخ خواهد داد.

ضبط مکالمات دیجی دکی

بر روی موبایل هم کار به همین شیوه هست. کافی است هنگام صحبت و چت و انجام مکالمه، روی علامت + پایین صفحه زده و گزینه ضبط مکالمات یا Start recording بزنید.

ضبط مکالمات دیجی دکی

بعد از انتخاب این گزینه یک نوار در بالای صفحه بوجود می آید و مدت زمان مکالمه ضبط شده را نمایش می دهد. روی صفحه مخاطبتان هم اعلام می شود که این مکالمه در حال ضبط شدن است اما به شدت توصیه داریم حتما طرف مقابل را قبل از ضبط تماس، از انجام این کار آگاه کنید. در بعضی کشورها و شهرها این کار ممنوع بوده و درصورت آگاه نکردن مخاطب، علیه شما اعلام جرم خواهد شد.

ضبط مکالمات دیجی دکی

وقتی کار ضبط تمام می شود، فایل روی کلاد اسکایپی شما به مدت ۳۰ روز باقی می ماند که شما و طرف یا طرفین مقابل (چراکه در اسکایپ می توانید به صورت گروهی نیز تماس صوتی تصویری داشته باشید) به آن دسترسی داشته و می توانید هر کاری با آن بکنید.

ضبط مکالمات دیجی دکی

برای ذخیره سازی روی نسخه ونیدوز، کنار فایل ایجاد شده روی گزینه آپشن های بیشتر کلیک کرده و فایل را ذخیره کنید. برای ذخیره سازی روی موبایل هم کافی است انگشتتان را روی فایل ایجاد شده به مدت طولانی نگه دارید و بعد گزینه ذخیره سازی را انتخاب کنید.

همانطور که گفتیم با این روش طرف مقابل هم از ضبط شدن مکالمه آگاه می شود، اگر می خواهید یواشکی این کار را بکنید بایستی از نرم افزارهای جانب و ضبط تصویر صفحه نمایش استفاده کنید.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 14 اسفند 1397  ساعت :4:20 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

شارژر عمومی ممکن است چه خطراتی برای ما داشته باشد و روش پیشگیری چیست؟

همانطور که می دانید کابل های یو اس بی علاوه بر رساندن برق و شارژ کردن گوشی یک روش برای نقل و انتقال اطلاعات داخل گوشی هم هستند. مواردی گزارش شده که اطلاعات افراد در اثر استفاده از شارژر عمومی در اماکن عمومی سرقت شده است. آیا می دانید دلیل آن چیست؟ در ادامه جواب این سوال و راه پیشگیری و چند توصیه کوچک را برایتان شرح خواهیم داد.

وقتی در جایی می بینید نوشته شارژر عمومی و چند سیم از دیواری بیرون آمده اند، اصلا نمی دانید که طرف دیگر این سیم ها و کابل ها به کجا وصل هستند. صرفنظر از سرقت اطلاعات حتی، استاندارد بودن ولتاژ و جریان این شارژرها هم جای سوال هست که فعلا در این پست به آن نمی پردازیم. کابل یو اس بی شارژر بالقوه می تواند تمام اطلاعات گوشی شما را پیاده سازی کند.

خوشبختانه در گوشی های آیفون و نسخه های جدید اندروید، هنگامی که گوشی خود را به یک کابل یو اس بی وصل می کنید که طرف دیگر آن به سیستمی مانند رایانه وصل است، به شما هشدار می دهد و سوالی می پرسد. سوال این است که آیا به اتصال موجود اطمینان دارید و اجازه بدهم تا به تمام اطلاعات دسترسی داشته باشد؟ جواب بله یا Allow شما یعنی خوشامد گویی به برداشتن اطلاعات از روی گوشی شما و حتی تغییر دادن و از کار انداختن گوشی تان!

اگر جواب سوال را منفی یا Don’t Allow بدهید باز هم گوشی شما شارژ خواهد شد و فقط دسترسی به اطلاعات از بین خواهد رفت. یعنی به هدف اصلی که همان شارژ گوشی با شارژر عمومی است می رسید. اما توصیه اکید داریم که اگر بعد از اتصال گوشی خود به یک شارژر عمومی چنین پیغامی روی گوشی تان ظاهر شد، بیخیال شارژ کردن گوشی شوید و بلافاصله شارژر را از گوشی جدا نمایید.


مرتبط: به روز رسانی امنیتی آیفون


در به روز رسانی جدید آیفون، اگر از قفل شدن گوشی شما بیش از یک ساعت بگذرد، در صورت فعال بودن عدم دسترسی، باز هم سارق اطلاعات نمی تواند کاری بکند.

شارژر عمومی فقط به صورت سیم نیست، گاهی به صورت درگاه های یو اس بی نیز هست! این درگاه ها ممکن هست رابط هایی به سیستم های دیگری باشند و بحث سرقت اطلاعات و خراب کردن گوشی همچنان مطرح هست.

شارژر عمومی دیجی دکی

شارژر عمومی دیجی دکی

و اما چند توصیه کوچک:

  • حتی المقدور از آداپتور و شارژر استاندارد گوشی خودتان استفاده کنید.
  • از پاور بانک استاندارد و مطمئن برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.
  • از مبدل های شارژ که مانع جابجایی اطلاعات می شوند، استفاده کنید (این گزینه ممکن است در ایران به راحتی پیدا نشود)
  • در صورتی که باطری گوشی شما مشکل دارد، حتما نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 

مرتبط: تعویض باطری در محل با دیجی دُکی

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 13 اسفند 1397  ساعت :4:17 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمیرات رایگان توسط شرکت اپل برای دارندگان آیفون ۸

اگر شما هم آیفون ۸ دارید احتمالا این مطلب برایتان جالب باشد. شرکت اپل به تازگی اعلام کرده که درصد کوچکی از گوشی های آیفون ۸ دارای یک نقیصه در بردشان هستند و شرکت با ارائه تعمیرات رایگان به صاحبان آنها در صدد جبران است.


مرتبط: گوشی آیفون تان را خودتان تعمیر کنید


اگر گوشی آیفون ۸ شما گاهی فریز می شود، ناگهان خاموش می شود، روشن نمی شود و … احتمالا گوشی شما نیز دچار همین مشکل شده است. این مشکل و این برنامه تعمیرات رایگان فقط برای گوشی های آیفون ۸ هست و گوشی های ۸ پلاس و آیفون ده شامل حال این برنامه نمی شوند، چون چنین مشکلی ندارند! ضمنا این برنامه فقط در کشورهای امریکا، استرالیا، چین، هنگ کنگ، هند، ژاپن، ماکائو و زلاند نو و برای گوشی هایی که حداکثر سه سال از تاریخ رونمایی گوشی یعنی ۲۰۱۷ از عمرشان گذشته باشد. اگر خدای ناکرده چنین مشکلی پیدا کرده اید، کافی است در سایت اپل شماره سریال گوشی خود را وارد کنید و ببینید که شامل حال این برنامه می شوید یا خیر.

تعمیرات رایگان دیجی دکی

مشمولین این طرح تعمیرات رایگان می توانند یا گوشی خود را به اپل ارسال کنند، یا یک زمانی تعیین کنند و گوشی شان را به نمایندگی اپل یا تعمیرگاهی مورد تایید اپل ببرند. در هر سه حالت گوشی شما به مقر تعمیرات اپل ارسال می شود. اپل گفته که این افراد حتما اطلاعات مهم خودشان را پیاده کنند و نسخه پشتیبان تهیه کنند. ضمن اینکه تعمیرات رایگان اپل شامل حال سایر نواقص نخواهد شد و درصورتی که نیاز به کارهای دیگری از جمله تعویض صفحه نمایش باشد، هزینه کامل آن گرفته می شود.


مرتبط: مشاوره رایگان تلفنی برای حل مشکلات موبایلی شما


اما شما اگر در ایران هستی و این مشکل برایت پیش آمده چه باید بکنی؟ اگر امکان سفر به خارج دارید، یا فردی از دوستان و آشنایان دارید که به یکی از کشورهای ذکر شده مسافرت خواهد کرد، گوشی خود را بعد از کنترل کردن در سایت اپل و تعیین زمان تعمیرات، به خارج بفرستید تا تعمیر شود. اما اگر چنین امکاناتی ندارید، کافی است به سایت دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان دیجی تِک در اسرع وقت با شما تماس گرفته و بعد از دادن مشاوره رایگان در صورت رضایت شما جهت تعمیرات گوشی در محلی که شما می خواهید حاضر شوند.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 12 اسفند 1397  ساعت :4:14 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

خنک کردن گوشی با استفاده از آب!

روز به روز با پیشرفته تر شدن گوشی های هوشمند و قوی تر شدن پردازنده های آنها، مسئله داغ شدن جدی تر می شود و سازنده ها همواره برای خنک کردن گوشی روش های جدید و کارآمد را دنبال می کنند. گوشی های جدید همراه با سیستم خنک کننده آبی هستند. در ادامه در رابطه با این خنک کننده خواهیم گفت.


مرتبط: آب چه بلایی بر سر گوشی می آورد؟


خنک کننده آبی چیز جدیدی نیست و شرکت سامسونگ از سری اس ۷ این سیستم را در گوشی های هوشمندش به کار برده. این روش خنک کردن گوشی دقیقا مشابه با سیستم به کار رفته برای خنک کننده آبی رایانه ها نیست اما تا حدود زیادی مشابه آنهاست.

 

!!عکس ابتدایی پست را (ریختن آب روی گوشی برای خنک کردنش) به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم!!

اخیرا روی گوشی نوت ۹ و پوکو درمورد خنک کننده آبی زیاد گفته شده، اما این های اولین گوشی هایی نیستند که به سیستم خنک کننده آبی مجهز شده اند. همانطور که گفتیم اولین بار سامسونگ روی گوشی اس ۷ این سیستم را به اجرا درآورده است.

خنک کردن گوشی دیجی دکی

اما روش کار این خنک کننده های آبی چیست؟ به عنوان نمونه شرکت سامسونگ در گوشی اس ۷ از یک هیت سینک مسی (یک لوله تخت مسی) روی سی پی یو بهره برده تا حرارت اضافی آن را به خصوص هنگام کار زیاد کشیدن از گوشی از سی پی یو دور کند. در این هیت سینک مسی مقدار کمی مایع نیز وجود دارد. البته مقدار این مایع خیلی کم است و وقتی شما هیت سینک را باز کنید چیزی نخواهید دید!


مرتبط: از خطرات داغ شدن گوشی


این سیستم خنک کننده آبی مشابه با آنچه در یخچال رخ می دهد، گوشی را خنک می کند. حرارت سی پی یو باعث بخار شدن مایع می شود. بخار به سمت دیگر هیت سینک می رود و حرارتش را از دست داده مجدد تبدیل به مایع می شود. این روش در خنک کردن گوشی بسیار کارآمد بوده و با اضافه کردن یک لایه کربنی (TIM) برای انتقال بهتر حرارت بهتر هم می شود.

خنک کردن گوشی دیجی دکی

در نوت ۹ سامسونگ که قدرت پردازنده ها بیشتر است، از سیستم خنک کننده آبی بهمراه یک لایه کربنی استفاده شده است. ضمن اینکه هیت سینک نیز بزرگتر شده است. لایه کربنی اجازه می دهد تا حرارت بهتر به هیت سینک منتقل شود. در نوت ۹ از سیستم چند لایه ای استفاده شده است. علاوه بر کربن و هیت سینک دو لایه مسی و سیلیکونی دیگر هم هستند که همگی کار دور کردن گرما از پردازنده را انجام می دهند!

بقیه گوشی ها نیز چنین عملکردی برای خنک کردن پردازنده دارند.

منبع: تعمیرات موبایل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 11 اسفند 1397  ساعت :4:27 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مراسم رونمایی از گلکسی اس ۱۰ سامسونگ و سایر محصولات

برندها سالانه پرچمداران و آخرین دستاوردهای خود را در قالب یک کنفرانس به معرض نمایش می گذارند تا کاربران را بیش از پیش مشتاق رسیدن محصولاتشان به بازار نمایند. امسال نیز در شرکت سامسونگ در برنامه رونمایی از گلکسی اس ۱۰ ، محصولات خاص و جالبی ارائه کرد که تا حدودی برایتان شرح خواهیم داد.

انواع گوشی های گلکسی اس ۱۰ 

آنچه که همه انتظار دیدن آن را داشتند، گلکسی اس ۱۰، اس ۱۰ پلاس و اس ۱۰ ای (S10e) سه گوشی اصلی رونمایی شده در کنفرانس سال ۲۰۱۹ سامسونگ به شمار می روند. دو مدل اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس تا حدود زیادی مشابه هم هستند با قیمت های ۹۰۰ و ۱۰۰۰ یورو به بازار خواهند آمد. برای کسانی هم که تمایل به داشتن یک گوشی خوب هستند، مدل S10e با قیمت پایینتر ۷۵۰ یورویی عرضه خواهد شد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

علاوه بر این گوشی ها، سامسونگ نخواسته از دنیای فناوری عقب بماند و یک گوشی با مودم ۵G ارائه کرده. این گوشی تنها در چند کشور ارائه خواهد شد، کشورهایی که در زمینه اینترنت ۵G پیشرفت های زیادی داشته اند و احتمالا این مودم بتواند برای کاربرانش در آن کشور مفید باشد. هنوز به صورت کامل برای ارائه آماده نشده و احتمالا در روزهای پایانی سال شاهد عرضه آن خواهیم بود.

گوشی تا شوی سامسونگ

شاید یکی از بزرگترین محصولات سامسونگ در مراسم رونمایی از گلکسی اس ۱۰ ، گوشی تاشوی آن با نام تجاری گلکسی فولد (Samsung Galaxy Fold) باشد. این گوشی می تواند ۷.۳ اینچی بوده یا که از وسط تا شود و به اندازه یک گوشی ۴.۶ اینچی نسبتا ضخیم در بیاید. قیمت این گوشی تاشو حوالی ۲۰۰۰ یورو تخمین زده می شود (تقریبا ۳۰ میلیون تومان) که این قیمت بالا آن را بسیار خاص و یکی از گران قیمت ترین های بازار می کند.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

ساعت گلکسی اکتیو و گلکسی فیت سامسونگ

شرکت سامسونگ دو پوشیدنی هوشمند گلکسی اکتیو و فیت را نیز ارائه نمود. نسبت به محصولات قبلی گلکسی اکتیو، ورزشی تر بوده و مقاومت آن در برابر آب هم افزایش یافته است. وزنش بسیار کاهش یافته و از سیستم عامل تایزن با تغییرات سامسونگی بهره می برد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی گلکسی اس 10 دیجی دکی

اما گلکسی فیت هم یک گجت هوشمند ساده تر به شمار می رود که هم بسیار سبک تر هست و هم کوچکتر و به نوعی ورزشی تر محسوب می شود که باعث می شود در هنگام ورزش مزاحمتی برایتان ایجاد نشود.

هدقون بی سیم سامسونگ

کنفرانس سامسونگ یک محصول جالب دیگ با یک قابلیت استثنایی ارائه شد. سامسونگ هم هدفون های بی سیم همچون ایرپاد های اپل ارائه کرد. این هدفون ها به گونه ای طراحی شده اند که اولا هرگز از گوش صاحبش نمی افتند و ثانیا در جاهای شلوغ، به جای آنکه صوت را از دهان کاربر ارسال کنند، از طریق سیستم داخلی بدن، صوت را گرفته و منتقل می کنند! فیلم این محصول در صفحه اینستاگرامی دیجی دُکی قابل مشاهده می باشد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 11 اسفند 1397  ساعت :4:11 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعداد صفحات : 38   12345678910>

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 24780
  • تعداد کل مطالب : 371
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه