قتل حین رانندگی ، قاتل: راننده، علت قتل: گوشی همراه، مدت زمان ارتکاب قتل: فقط چند ثانیه!

به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و تعطیلات عید. بسیاری از هم میهنان عزیزمان در صدد و تدارک رفتن به مسافرت هستند. در نتیجه جاده ها شلوغ و بسیاری از شهرها از همچون تهران از حالت عادی بسیار خلوتتر می شوند و رانندگی بدون ترافیک تجربه ای غیرقابل تکرار در بقیه ایام سال برای آنها خواهد بود.

نکته ای هست که باید به آن توجه داشت. در جاده های فرعی و شهرهای خلوت هیچگاه فکر نکنیم که فقط ما در جاده  هستیم! هرگز تنها بودن خود را بهانه ای  برای عدم توجه به کاری که میکنید قرار ندهید، هر لحظه ممکن است شخص یا موجودی زنده در جلوی ماشین سبز شود و عدم توجه راننده به مسیر می تواند خسارتهای جبران ناپذیری به بار بیاورد.

TeenCrashInfographic-DigiDoki

آمار تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو، دیجی دکی

طبق آمارهای موثق در امریکا، که آمار تصادفات آن بسیار کمتر از ایران است، در سال ۲۰۱۳ تعداد ۳۱۵۴ نفر در اثر عدم توجه به جلوی راننده جان خود را در حوادث رانندگی از دست داده اند. این در حالیست که در آن سال هنوز موبایلها پیشرفتهای امروزی را نداشتند. توجه شما را به آمار جالب دیگری در این راستا جلب میکنم:

 • تعداد ۱.۶ملیون تصادف به دلیل مشغولیت راننده با گوشی همراهش
 • ۳۳۰هزار مصدوم در سال به دلیل تایپ کردن راننده با موبایلش
 • ۲۵درصد از حوادث رانندگی در امریکا به دلیل پیامک نوشتن و رانندگی بوده
 • نوشتن پیامک ۶ برابر خطرناکتر از رانندگی در حالت مستی می باشد
 • پیامک زدن و کارهایی از این قبیل خطرناکترین کارها هنگام رانندگی محسوب می شوند.

توجه داشته باشید که این آمارها مربوط به امریکا هستند که هم خودروها ایمنتر و هم رانندگیها با احتیاط بیشتری صورت می گیرند و متاسفانه در ایران آمار تفکیکی در دسترس نیست.

آیا میدانید ماشینی که با سرعت ۹۰کیلومتر در ساعت حرکت می کند، ثانیه ای چند متر حرکت می کند؟ بله، این ماشین در هر ثانیه ۲۵متر حرکت می کند. حال اگر راننده ای که با این سرعت حرکت می کند تنها ۴ ثانیه وقت صرف نگاه کردن به گوشی خود بیاندازد، معادل یک زمین فوتبال، ۱۰۰ متر به جلوتر رفته است!

Driving-accidents-iran-DigiDoki

آمار فوتی های ایران به علت حوادث رانندگی، دیجی دکی

متاسفانه حوادث رانندگی یکی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر در ایران به شمار می رود. در اینجا مبی دکی از تمامی شما عزیزان خواننده این درخواست را دارد که هنگام رانندگی خیلی مراقب باشیم و ایام را به کام خود و خانواده هایی تلخ نکنیم.

no mobile while driving-DigiDoki

رانندگی بدون موبایل، دیجی دکی

خواندن پیامک و پاسخگویی به تلفن همراه دیر نمی شود، می تواند صبر کند تا من نگه داشته و بعد پاسخش را بدهم. بنابراین دیگر هنگام رانندگی این کارها را نخواهم کرد، شما چطور؟ آیا حاضرید به خود قول دهید که هنگام رانندگی، موبایلتان را کنار بگذارید؟

منبع: تعمیر آیفون در حضور خودتان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 31 فروردین 1396  ساعت :8:50 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

هرگز چشم بسته به جی پی اس تجهیزات مسیریابیتان اعتماد نکنید!

جی پی اس امکانی است که بواسطه آن موقعیت مکانی شما تخمین زده می شود. حال بسیاری از نرم افزارهای مسیریابی وجود دارند که با توجه به موقعیت مکانی شما و همچنین مقصدتان، کمک می کنند تا بهترین و سریعترین مسیر را برای رسیدن به مقصدتان پیدا کنید.

مرتبط: مسیریابی آفلاین

حتما بارها شده که برای رفتن به یک مقصد چند راه پیش رویتان باشد ولی ندانید که از کدام یک بروید، برای همین هم از نرم افزارها و ادوات جی پی اس دار استفاده می کنید و بهترین مسیر را انتخاب می کنید. اما مراقب باشید که گاهی این نرم افزارها و حتی جی پی اس خطاهای فاحشی دارند!

GPS-DigiDoki

جی پی اس، دیجی دکی

به تازگی یک خانم ۲۴ ساله در دره گرند کنیون مشغول رانندگی و دیدن منطقه بود که نقشه خوانش به او یک پیچ را اشتباها راهنمایی می کند و او را به بیراه می برد. سوخت خودروی این خانم تمام شده و به مدت ۵ روز در بیابانهای امریکا سرگردان و نگران میماند.

در موردی مشابه راهنمایی به سمتی بود که شدت برف مسیرها را پاک کرده بود و زوجی در برف گیر کرده و در فیملی که در آخرین لحظات گرفته بودند گفته بودند که ۱۲ساعت است که در برف گیر کرده اند و همه اش به خاطر راهنمایی اشتباه دستگاه جی پی اسشان بوده است!

در موردی خنده دار نیز، مسافری از نقشه خوانش درخواست هتل و راهنمایی به یک هتل را داشت، اما راهنمایی های جی پی اسش او را به قبرستان رسانده!

مرتبط: پوشش آنتنی اپراتورها در ایران

پس چاره چیست؟ ما که نمی توانیم تمام مسیرها را بلد باشیم و در ذهن داشته باشیم! دو نکته حائز اهمیت هستند، یکی اینکه قبل از رفتن به هر جایی آن منطقه را خوب بررسی کنید و یک تصویر کلی در ذهنتان از آنجا داشته باشید. دوم اینکه این را بدانید که جی پی اس (در واقع پوشش اینترنت) در همه جا وجود ندارد و هنگام رانندگی مغز خود را خاموش نکنید و تنها به نقشه خوانتان اکتفا نکنید.

شما چقدر مسیرتان را میشناسید و بیشتر چه مواقعی از نرم افزارهای نقشه خوان استفاده می کنید؟ و سوال آخر اینکه شما چقدر به نقشه خوانها اعتماد دارید؟

منبع: تعمیرات گوشی در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 30 فروردین 1396  ساعت :8:46 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

به روز رسانی جدید امنیتی برای گوشی بداقبال سامسونگ، گلکسی نوت ۷

بعد از مشکلاتی که گلکسی نوت ۷ در مورد آتش گرفتن هنگام شارژ شدن داشت، شرکت سامسونگ اقدام به جمع آوری این گوشیهای از دست کاربران کرد و درصدد جبران خسارات ناشی از خرابی آن برآمد.

مرتبط: منفجر شدن گلکسی نوت ۷

بعد از آنکه علت آتش گرفتن این گوشیها نقص فنی در باطری آنها عنوان شد، در ابتدا شارژ گوشی تا تنها ۶۰ درصد ظرفییت آن مجاز شد، بدین معنا که با یک به روز رسانی نرم افزاری، گوشی نمی توانست بیشتر از ۶۰ درصد شارژ شود. اما حالا شرکت سامسونگ به روز رسانی دیگری ارائه خواهد کرد که به واسطه آن، این گوشی پر دردسر دیگر شارژ نخواهد شد.

مرتبط: دلیل انفجار گوشی

شرکت سامسونگ اعلام کرده که ۹۷ درصد از گوشیهای گلکسی نوت ۷ از دست کاربران جمع آوری شده اند، و تنها ۳ درصد دیگر باقی مانده که هنوز سامسونگ موفق به جمع کردنشان نشده. بنابراین برای این ۳ درصد راهکاری را اتخاذ نموده تا مشکلی برایشان پیش نیاید. بهترین راه حل (که در واقع از زاویه ای می توان گفت، پاک کردن صورت مسئله) عدم امکان شارژ شدن گوشی است که در به روز رسانی نرم افزاری این گوشی این مهم اتفاق خواهد افتاد.

note7-DigiDoki

عدم شارژ گلکسی نوت ۷، دیجی دکی

مرتبط: سرانجام نوت ۷

دوستداران گوشیهای بزرگ و با تکنولوژی سامسونگ مجبور شده اند از گلکسی نوت ۷ چشم پوشیده و با اس ۷ اج سر خود را گرم کنند. این نقیصه سامسونگ را واداشت تا گوشیهای اس ۸ خود را در دو سایز بزرگ ۵.۸ و ۶.۲ اینچی وارد بازار کند.

گفتنی است که پرچمداران اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ تا یکی دو هفته آینده روانه بازار شوند.

فکر می کنید این کار شرکت سامسونگ درست است؟ و به نظر شما چه کسانی و چرا هنوز از نوت ۷ استفاده می کنند؟

منبع: تعمیر موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 29 فروردین 1396  ساعت :8:41 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

اینستاگرام ۱۰.۱۲ با قابلیت ذخیره کردن ویدیوی لایو!

اینستاگرام به تازگی یک به روز رسانی جدید را در اختیار کاربرانش قرار داده و نسخه اینستاگرام ۱۰.۱۲ را معرفی کرده. مهمترین خصوصیت این نسخه قابلیت ذخیره سازی فیلم زنده ای است که شما در صفحتون قرار می دهید.

Save-Live-Instagram-DigiDoki

ذخیره سازی فیلم زنده در اینستاگرام، دیجی دکی

وقتی که پخش کردن فیلمتان تمام می شود یک گزینه ذخیره کردن نیز در گوشه راست بالای صفحه ظاهر می شود که به کمک آن می توانید تنها فیلمی را که پخش کرده اید را ذخیره نمایید و تعداد لایک، بیننده و یا نظرات را از این طریق ذخیره نمی کنید.

مرتبط: اسلاید شو در اینستاگرام

شما چقدر از قابلیت Live Video یا فیلم زنده اینستاگرام استفاده می کنید؟ اصلا آیا می دانید که این قابلیت دقیقا چیست؟

منبع: تعمیرات موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 28 فروردین 1396  ساعت :8:37 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

باز هم به روز رسانی دیگری از اپل و این بار ios 10.3.1

هنور ده روزی از آخرین به روز رسانی اپل نگذشته که این شرکت مجددا یک به روز رسانی دیگر، ios 10.3.1 را ارائه کرده است!

مرتبط: اپل بعد از استیو جابز

این به روز رسانی درواقع همان به روز رسانی ios 10.3 می باشد که در آن تغییراتی از جمله قابلیت یافتن AirPodها (هندزفریهای بی سیم اپل) به وسیله Find iPhone و کاربردهای بیشتر برای سیری ایجاد شده است. تغییرات و بهبودهایی در زمینه های امنیتی نیز ایجاد شده که شرکت اپل به صورت ریز آنها را بیان نکرده!

ios 10.3.1 DigiDoki

ios 10.3.1 DigiDoki

تغییر دیگری که در به روز رسانی ۱۰.۳ حائز اهمیت است، تغییر فایلهای دستگاه به فرمت APFS اپل فایل سیستم هست که باعث زیادتر شدن سرعت گوشی میشود. برای آنکه از این ویژگی جدید نهایت بهره را ببرید، بهتر است از گوشی خود با آی تونز بکاپ بگیرید و بعد از نصب به روز رسانی، مجددا فایلها را ریستور کنید. البته گزارشها حاکی از آن است که نیازی به این کار نیست و همان به روز کردن گوشی کافی بوده و فایلها خود تغییر فرمت می دهند.

برای آنکه از تغییر فرمت فایلهایتان مطمئن شوید کافی است فضای خالی گوشیتان را قبل و بعد از به روز رسانی کنترل کنید، این فرمت جدید فایلی فضای کمتری را نیز اشغال می کند و به دارندگان گوشیهایی که با کمبود فضای خالی مواجه هستند توصیه می شود حتما این به روز رسانی را انجام دهند.

حال به روز رسانی ۱۰.۳.۱ ارائه شده که باگهای موجود در به روز رسانی قبلی در آن حذف شده است.

دارندگان گوشیهای آیفون ۵ به بعد، آیپد ۴ به بعد، آیپاد ۶۶ به بعد می توانند این به روز رسانی را در وسیله خود نصب نمایند

مرتبط: نحوه انجام به روز رسانی در آیفون

حجم این به روز رسانی تقریبا ۶۱۲ مگابایت است. اما همچون به روز رسانی قبلی، توصیه ما این است که دو سه روزی و یا حتی ده پانزده روزی صبر کنید و بعد وسیله خود را به روز کنید.

خوشحال میشیم اگر از تجربیات خود درباره به روز رسانی جدید به ما و بقیه هم بگین؟ (تغییرات محسوس و نامحسوسی که در گوشی شما اتفاق می افتند)

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 27 فروردین 1396  ساعت :8:33 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

گوشی اندرویدی خود را بیابید، حتی اگر در حالت سایلنت باشد

در پستی در مورد Find iPhone و اینکه چگونه می توان به کمک آن وسیله اپلی خودتان را پیدا کنید توضیحاتی دادم. در این پست می خواهم نحوه چنین عملکردی را برای دارندگان گوشی اندرویدی بگویم.

مرتبط: یافتن گوشی آیفون با Find iPhone

همانند محصولات اپل که باید در آنها اپل آیدی وارد نمود، در محصولات اندروید نیز برای استفاده بهتر از محصول و گاها تنها راه استفاده از محصول، باید یک اکانت جیمیل وارد نمود. توصیه اکید داریم که لطفا از اپل آیدی و جیمیل خودتان استفاده کنید، ساخت هردو آسان بوده و استفاده از اپل آیدی و جیمیل دیگران عواقب خوبی را به دنبال نخواهد داشت.

مرتبط: مراقبتهای مورد توجه در خصوص اپل آیدی

وقتی گوشی اندرویدی را با جیمیلتان ست کردید، در صورتی که آن را گم کردید می توانید به راحتی با روشی که برایتان توضیح خواهم داد آن را پیدا کنید. البته شرط لازم برای اینکار این است که اولا گوشی شما روشن باشد و ثانیا به اینترنت متصل باشد (به هر نوع اینترنتی)

برای یافتن گوشی سه راه موجود است که هر سه راه را به تفکیک برایتان شرح خواهم داد:

بوسیله ساعتهای اندرویدی

چنانچه شما یک ساعت اندرویدی متصل به گوشیتان داشته باشید (با بلوتوث)، با توجه به ورژن آن، آن را بیدار کنید تا بگوید “Hi, How can I help You?” سپس شما با گفتن “Find my phone” (فایند مای فون) به بخش مربوطه رفته و از آنجا می توانید گوشیتان را پیدا کنید.

بوسیله نرم افزار Android Device Manager

این اپ را در گوشی خود نصب کرده و جیمیلتان را در آن وارد نمایید. این گزینه همچون کار با سایت است و تفاوت چندانی ندارد

 Android Device Manager- DigiDoki

یافتن گوشی اندرویدی، دیجی دکی

از طریق اینترنت

برای آنکه گوشی خود را پیدا کنید کافیست به این سایت بروید google.com/android/devicemanager در  ابتدای این سایت می بایست جیمیلی را که در  گوشی خود وارد نمودید، مجددا وارد نمایید. پس از آنکه اطلاعات صحیحتان را وارد نمودید، حال وارد صفحه ای جدید با اختیاراتی خواهید شد.

 Android Device Manager- DigiDoki

یافتن گوشی اندرویدی، دیجی دکی

وقتی گوشی یا ادوات خود رو دیدید، هرکدام را که خواستید انتخاب کرده و عملیات مورد نظرتان را رویش اجرا می کنید. گزینه های موجود عبارتند از: زنگ زدن، رمز گذاری و پاک کردن. با گزینه زنگ زدن، گوشی شما به مدت پنج دقیقه با بلندترین صدایش زنگ می خورد تا آن را پیدا کنید (حتی اگر گوشیتان در حالت سایلنت باشد). با رمزگذاری می توانید رمز گوشیتان را عوض کنید تا در صورت دزدیده شدن، سارق نتواند به چیزی دسترسی داشته باشد. و هنگام نا امیدی از یافتن گوشیتان می توانید با گزینه آخر تمام اطلاعاتتان را از رویش پاک کنید!

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 26 فروردین 1396  ساعت :8:19 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمير موبايل آيفون 6S خود را به راحتي انجام دهيد.

حتمالا الان خیلی ناراحت هستید که گوشی آیفون 6s شما دچار مشکل شده و احتمالا نیاز به تعمیر آیفون خود خواهید داشت. اما ما به شما می گوییم که خیالتان راحت، به خوب جایی رسیده اید. با انتخاب نوع خرابی گوشی خود در این صفحه و همچنین وارد کردن نام و شماره تماس خود، درخواست رایگان شما در سامانه تعمیرات موبایل البان ثبت شده کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت تا مشکل شما را حل کنند.

خصوصیات آیفون 6S چه هستند؟

گوشی آیفون شما دارای قابلیت ها و امکانات زیر است. به طور کلی مشخصات و خصوصیات گوشی شما به ترتیب زیر هستند:

○ سیستم عامل: iOS 9 و قابل به روز رسانی تا iOS 14.
○ ابعاد صفحه: 4.7 اینچ.
○ نوع صفحه نمایش: IPS LCD.
○ حافظه داخلی: 16/64/128 گیگابایت.
○ باتری: لیتیوم پلیمری 1715 میلی آمپر.
○ سیم کارت: نانو سیم (تک سیم کارت).
○ دوربین اصلی: 12 مگاپیکسل.
○ دوربین سلفی: 5 مگاپیکسل.
○ ابعاد گوشی: 7.1 × 67.1 × 138.3 میلیمتر.
○ وزن: 143 گرم.
○ شبکه ارتباطی: 4G.

این مشخصات گوشی آیفون 6 اس شماست که حالا متاسفانه دچار مشکل شده است. مشکلات شایع برای آیفون 6s به ترتیب زیر هستند که برایتان توضیح خواهیم داد. این گوشی در سال 2015 ارائه شده است و بعید است که در بازار نو آن موجود باشد. در هنگام خرید گوشی آیفون 6اس دست دوم نیز بسیار احتیاط کنید تا به مشکل، مخصوصا مشکل رجیستری برنخورید.

انواع مشکلات گوشی آیفون 6S چه هستند؟

این مدل از گوشی آیفون هنوز هم گوشی بسیار خوبی محسوب می شود و از این رو ارزش تعمیرات دارد، مگر آنکه مشکل گوشی به گونه ای باشد که تعمیرش احتمال بازگشت مجدد دارد. انواع مشکلات آن را برایتان شرح می دهیم.

خرابی باتری آیفون 6S

با توجه به اینکه این مدل نزدیک به 6 سال ارائه شده است، بنابراین خراب شدن باتری آن دور از انتظار نیست. باتری اصلی آیفون 6 اس نسبتا ضعیف بوده و ظرفیت حداکثری آن 1700 میلی آمپر ساعت است.
اخیرا برای این گوشی ها باتری های تقویت شده ارائه شده اند که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. در مجموعه البان برای تعویض باتری آیفون 6S از باتری های با ظرفیت 2300 میلی آمپر ساعت استفاده می شود که بدون آسیب رساندن به گوشی شما، مدت زمان نگهداری شارژ را بسیار بیشتر از گذشته می کنند.
باتری های ارائه شده در سامانه تعمیرات البان دارای سه ماه گارانتی هستند که این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای باتری های ارائه شده است.

تعویض صفحه نمایش آیفون 6اس

صفحه نمایش و شکستن آن یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر گوشی پیش آید. آیفون 6s نیز از این قاعده مستثنی نیست. خبر خوب اینکه تعویض صفحه نمایش آیفون 6اس نسبتا کار ساده ای است و نوع آن که IPS LCD قیمت قطعه را به شدت نسبت به صفحه نمایش های سامسونگ پایین تر می آورد.
نکته دیگر این است که صفحه نمایش ها بعد از استفاده طولانی مدت (چند ساله) کم کم رنگ عوض می کنند و زرد رنگ می شوند. شما می توانید در این حالت هم صفحه نمایش گوشی را عوض کنید اما این کار را خیلی توصیه نمی کنیم و این حالت معمولات زمانی رخ می دهد که دیگر گوشی خیلی کارایی ندارد. اما آیفون 6S با دریافت کردن آخرین به روز رسانی یعنی iOS 14 خود را به عنوان یک مدعی برای ماندن نشان داده است.
هنگام تعویض صفحه نمایش برای آنکه حسگر اثر انگشت از کار نیفتد، لازم است که اطلاعاتی از صفحه نمایش و دکمه هوم قبلی به جدید اضافه شود.

خرابی درگاه شارژ و مشکل شارژ گوشی آیفون 6S

درگاه شارژ و مشکل شارژ نشدن نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است برای گوشی پیش بیاید.
اولین کاری که توصیه داریم پیش از مراجعه به تعمیرکاران انجام دهید این است که اولا، درگاه شارژ را با احتیاط و با استفاده از سوزن تمیز کنید و بعد از آن کابل و شارژر را تست کنید که سالم باشند.
اگر همه موارد قبلی اوکی بودند، احتمال دارد بورد و مدار شارژ گوشی شما آسیب دیده باشد که باید بررسی شوند.

مشکل آب خوردگی آیفون 6اس

گوشی آیفون 6اس ضد آب نیست و بنابراین نسبت به رطوبت بالا و آب حساس است و خراب می شود. باتری آن نیز به راحتی در نمی آید. بنابراین اگر خدای ناکرده گوشی شما در آب افتاد یا خیس شد، بلافاصله آن را خاموش کنید.
با هر راهکاری که به ذهنتان می رسد گوشی را خشک کنید، اما هرگز به آن حرارت نرسانید چرا که احتمال انفجار و آتش گرفتن گوشی خواهد بود.
بعد از خشک شدن گوشی، همچنان آن را روشن نکنید. حتما قبل از روشن کردن گوشی را به یک تعمیرکار نشان دهید. گوشی باید قبل از روشن شدن، سرویس شود و برد آن به صورت کامل شستشو شود.
آب و املاح آن می تواند باعث پدید امدن رسوب یا اصطلاحا سولفاته روی مدار شود. این رسوب بعضا رسانا است و باعث ایجاد اتصالات ناخواسته در گوشی می شود که با روشن کردن گوشی، می تواند بخش یا کل گوشی را خراب کند.

مشکلات نرم افزاری آیفون 6S

مشکلات نرم افزاری آیفون 6اس مشکلات خاص این مدل نیستند و معمولا مشکلات نرم افزاری بین تمام گوشی های آیفون مشترک هستند و راه حل آنها نیز به این صورت است. تنها مورد که باعث تفاوت می شود، نسخه iOS گوشی است که باید با توجه به آن راه حل مخصوص به کار گرفته شود.
اگر آیفون جیل بریک نشده باشد، هیچ گونه ویروسی نخواهد گرفت و تنها مدل مشابه ویروس در آیفون ویروس تقویم است که یک اکانت تقویم به تقویم های گوشی شما اضافه می شود که مرتب برایتان نوتیفیکیشن ارسال می کند. با پاک کردن این تقویم اضافی نیز مشکلتان حل خواهد شد.
دو برنامه iTunes و 3uTools برنامه هایی هستند که به شما امکانات بسیار زیادی می دهند تا بتوانید مشکلات گوشی خود را برطرف سازید. این دو برنامه روی رایانه نصب می شوند و باید مرتب به روز شوند.

اضافه کردن حافظه آیفون 6 اس

گوشی آیفون 6S در نسخه های 16، 64 و 128 گیگی ارائه شده است. متاسفانه افرادی که نسخه 16 گیگی را دارند همیشه از کمبود حافظه گوشی خود نالان هستند. البته که حق هم دارند، چرا که تقریبا 6-7 گیگ از این حافظه را خود سیستم عامل iOS اشغال کرده است و بنابراین فضای زیادی برای سایر موارد باقی نمی ماند و حافظه گوشی خیلی سریع پر می شود.
اما این امکان وجود دارد تا حافظه یا هارد گوشی خود را ارتقا دهید! بله، به راحتی می توانید با کمک البان حافظه گوشی آیفون خود را ارتقا داده و بیشتر کنید تا با لذت و کارایی بیشتری از گوشی استفاده کنید.

اپل آیدی

یکی از موارد بسیار مهم در گوشی های مختلف آیفون این است که برای استفاده از گوشی نیاز به اپل آیدی دارید. اگر اپل آیدی شما کارتی است و آن را از مغازه خریداری کرده اید، توصیه داریم هرچه زودتر به فکر تغییر آن بیفتید.
در اپل آیدی های کارتی ممکن است رمز اپل آیدی به هر دلیلی تغییر کند و در آن صورت دیگر نمی توانید از گوشی خود استفاده مناسب را داشته باشید. اگر نیاز به کمک دارید، البان به شما کمک می کند تا بتوانید اپل آیدی را با ایمیل خودتان و مخصوص خودتان بسازید.

مشکل صدا در آیفون 6اس

بعضا کاربران از ضعیف شدن یا خراب صدای گوشی آیفون خود شکایت می کنند که این موضوع می تواند به چند دلیل رخ دهد:

○ اولین دلیل کم شدن صدا به خاطر این است که توری های بلندگو کثیف می شوند. در این حالت با استفاده از یک سوزن و با دقت می توان مشکل را حل کرد و با تمیز کردن محل خروجی های صدا مشکل ضعیف بودن صدا حل می شود.
○ حالت بعدی این است که فرد گوشی را با الکل زیاد ضدعفونی کرده باشد که در این صورت صدا به اصطلاح خر خر می کند و کیفیت صدا خراب می شود. در این حالت باید قطعه مربوطه تعویض شود.
○ حالت دیگر هم اینکه آی سی صدا بسوزد و باید تعویض شود.

اما در کل صدای گوشی های آیفون از گوشی های اندرویدی کمی کمتر است.

مشکل آنتن دهی در آیفون 6S

اگر در محل نشان دهنده خطوط آنتن گوشی، عبارت searching یا no network نوشته شد و آنتن دهی دچار مشکل شده بود، چند عامل می تواند داشته باشد:

○ عدم پوشش آنتن دهی در محل شما.
○ غیرفعال شدن یا سوختن سیم کارت.
○ خراب شدن محل سیم کارت.
○ خراب شدن بیس باند.
○ رجیستر نبودن گوشی.

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، چند کار را انجام دهید، خاموش و روشن کردن گوشی اولین اقدام است. گزینه بعدی reset network setting است. اگر امکانش را دارید یک سیم کارت دیگر روی گوشی خودتان امتحان کنید و سیم کارت خودتان را روی یک گوشی دیگر.
اما اگر با این کارها مشکل حل نشد، نگران نباشید، البان در کنار شماست.

مشکل به روز رسانی گوشی آیفون 6اس

به روز رسانی گوشی های آیفون معمولا کار ساده ای هستند، ما ممکن است با این حال دچار مشکلاتی شوید و فرآیند به روز رسانی مشکلدار شود. نکات مهمی که باید توجه داشته باشید عبارتند از:

○ اتصال خوب به اینترنت.
○ داشتن حافظه خالی روی گوشی.
○ نسخه قبلی خیلی قدیمی تر از نسخه جدید نباشد.
○ رمز اپل آیدی را بدانید.
○ شارژ گوشی بیشتر از 50 درصد باشد.
○ حتما توصیه داریم که قبل از آغاز به روز رسانی یک نسخه بکاپ یا پشتیبان از گوشی خود تهیه کنید.

اما اگر دچار مشکل شدین، اصلا نگران نباشید. البان مشکل گوشی شما را حل خواهد کرد و یا شما را راهنمایی خواهد کرد تا خودتان مشکلتان را حل کنید.
ضمنا با تغییر دادن تاریخ گوشی و جلو بردن آن به اندازه حداقل 90 روز می توانید با استفاده از اینترنت خط نیز گوشی آیفون را آپدیت کنید.

هزینه تعمیرات آیفون 6S چقدر است؟

هزینه تعمیرات موبایل شامل دو بخش قطعه و اجرت می شود. قطعه براساس موجودی بازار و نرخ روز ارز تعیین می شود و به راحتی نمی توان از قبل آن را اعلام کرد.
هزینه اجرت نیز بر اساس قیمت خود گوشی و نوع خرابی آن تخمین زده می شود. طبق تعرفه اتحادیه باید ابتدا گوشی (به صورت نو و به قیمت روز) قیمت گذاری شود و سپس هزینه اجرت آن برای کارهای مختلف تخمین زده می شود.
آیفون 6S در محدوده قیمتی 3 تا 5 میلیون قرار دارد و هزینه تعمیرات آن بر اساس این قیمت تخمین زده می شود.

تعمیرات آیفون 6S در سامانه تعمیرات موبایل البان

حالا که متاسفانه گوشی آیفون شما دچار مشکل شده و به این صفحه رسیده اید، کافی است نوع مشکل را تعیین کنید تا در صفحه بعدی با وارد کردن نام و شماره تماس خود با مشاوره کارشناسان بتوانید برای تعمیر گوشی آیفون خود اقدام کنید.
ثبت درخواست کاملا رایگان است و تماسی هم که با شما گرفته می شود نیز رایگان است. حتی، ممکن است با مشاوره کارشناسان البان مشکل شما به راحتی و با دستان خودتان حل شود و در این صورت نیز لازم نیست هزینه کنید :)
اما اگر مشکل نیاز به کار بیشتر از سمت تعمیرکاران و تکنسین های البان داشت، اول به شما اعلام هزینه می شود. اگر شما راضی بودید، عملیات تعمیر گوشی آیفون شما شروع خواهد شد.
بسیاری از مشکلات آیفون را می تواند در محل انجام داد و البان نیز این کار را خواهد کرد تا گوشی کمتر از شما دور باشد.

 

منبع: مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آیفون در البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 19 فروردین 1396  ساعت :7:51 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمير گوشي خود به راحتي با چند کليک ساده انجام دهيد

ثبت درخواست تعمیر گوشی های موبایل در محل 

گوشی موبایل به یکی از پرکاربردترین وسایل زندگی هر کدام از ما تبدیل شده است. دیگر وسیله ای فانتزی و کم کارکرد نیست و این روزها افراد استفاده های زیادی از آن می کنند و یکی از اقلامی شده که حتما باید با خود همراه داشته باشند وگرنه گویی گم کرده ای دارند.
هرچه از یک وسیله بیشتر استفاده شود، امکان خرابی آن بالطبع بیشتر است. مخصوصا گوشی موبایل که وسیله ای است که اندازه و نوع مصرف آن به گونه ای است که در معرض انواع خرابی ها و مشکلات خواهد بود. می خواهیم در زمینه تعمیرات موبایل برایتان توضیحاتی ارائه دهیم.

در تعمیر گوشی به چه مواردی باید توجه شود؟

همانطور که گفتیم و خودتان هم خوب می دانید موبایل وسیله ای است که احتمال خرابی آن بسیار زیاد است. وقتی صحبت از تعمیر گوشی می شود باید پارامترهای زیادی را در نظر داشته باشید تا خدای ناکرده مشکلی برایتان پیش نیاید.

پیدا کردن یک تعمیرکار خوب که تعمیر گوشی را خوب بلد باشد 

مغازه و تعمیرگاه های زیادی برای تعمیرات موبایل وجود دارند. اما آیا می توان به تمام آنها اعتماد کرد؟ مسلما خیر. بنابراین لازم است یک تعمیرکار با سابقه و در بهترین حالت معرفی شده توسط دیگران را پیدا کنید.
این کار بسیار مشکل است و بعضا ممکن است با خطا نیز همراه باشد. اما باید خوب گشت تا مشکلی پیش نیاید. علاوه بر اینکه فرد مذکور باید آدم خوبی باشد، باید اطلاعات و علمش نیز زیاد باشد. فرد تعمیرکار باید بداند که مشکلات گوشی شما را چگونه برطرف کند و نخواهد با گوشی شما به روش صحیح و خطا پیش برود.
در کنار رفع مشکل گوشی شما نباید به بخش دیگری از آن آسیب وارد کند و بتواند گوشی را به خوبی تعمیر کرده و به شما تحویل دهد.

صرف وقت برای رفتن پیش تعمیرکار

حال بعد از آنکه یک تعمیرکار خوب پیدا کنید باید وقتی بگذارید و پیش او بروید. گوشی را به او بدهید و بسته به نوع خرابی گوشی بین چند ساعت تا چند روز بعد مجدد به او مراجعه کنید و گوشی تعمیر شده خود را تحویل بگیرید. تمام اینها یعنی صرف زمان و احتمالا ناچارا رفتن در اماکن شلوغ و پرخطر!
وقت یکی از ارزشمندترین دارایی های انسان تلقی می شود. هرچه بتوانید از فرصت گذرای خودتان بهتر استفاده کنید، قطعا در مسیر پیشرفت جلوتر خواهید بود. بنابراین صرف وقت زیاد برای تعمیر گوشی هزینه بالایی محسوب می شود.

هزینه تعمیرات موبایل

نکته مهم در مسئله تعمیرات موبایل موضوع هزینه تعمیرات است. بخشی از هزینه مربوط به قطعه است و بخش دیگر مربوط به اجرت. در بهترین حالت افراد با توجه به اجرت های اعلامی از طرف اتحادیه کار تعمیرات را انجام می دهند، که البته تمام افراد این قیمت ها را نمی دانند. در اتحادیه قیمت اجرت براساس نوع کار و قیمت خود گوشی تعیین می شود. هرچه گوشی گران تر باشد، اجرت کار آن نیز بیشتر می شود.
در مورد قطعه نیز تفاوت ها بسیار زیاد هستند. بین قطعه اصلی و فرعی و اینکه با چه قیمتی تهیه شوند. در کنار هزینه زیادی که برای وقت پرداخت کرده اید، هزینه مالی تعمیرات نیز ممکن است بسیار زیاد شود. اما همیشه ارزان تر بهتر نیست. حتما بخواهید که قطعات درجه یک را برایتان استفاده کنند.

آیا تشخیص عیب هم هزینه دارد؟

اگر شما گوشی خود را به یک تعمیرکار بسپارید تا مشکلش را متوجه شود، عیب یابی هزینه ای نخواهد داشت. یعنی تعمیرکار حق ندارد برای کار انجام نشده از شما مبلغی بگیرد، هرچند که این کار برایش زمان بر هم باشد.
متاسفانه برخی از تعمیرکاران برای عیب یابی هم مبلغی از صاحب گوشی می گیرند تا او را وادار به تعمیرات موبایل خود و گرفتن مبلغ بیشتر کنند.

مهلت تست یا همان ضمانت تعمیرات موبایل

متاسفانه در اکثر مغازه های تعمیرات موبایل، کار که انجام شود، مشتری باید در همان مغازه تمام جوانب را تست کند و سپس از مغازه خارج شود. اگر شخص از در مغازه بیرون برود و مشکلی در تعمیراتش ببیند، اکثر تعمیرکاران این مشکل را نمی پذیرند.
با وجود اینکه اتحادیه تعمیرکاران را به دادن مهلت تست موظف کرده، اما با توجه به اینکه اکثر افراد از حق خود اطلاعی ندارند، تعمیرکاران نیز این مهلت را به آنها نمی دهند. اما در واقع شما باید یک ماه مهلت تست یا ضمانت تعمیرات داشته باشید، مگر در مواردی که با مشکل آب خوردگی یا خاموشی گوشی به تعمیرکار مراجعه کرده باشید.

البان راه حلی برای تعمیر گوشی با چند کلیک ساده

اما یک راه بسیار ساده تر برای تعمیر گوشی وجود دارد که تمام موارد بالا را پوشش می دهد و علاوه بر آن امکانات جانبی بیشتری هم به شما داده می شود. کافی است وارد سامانه تعمیرات البان شوید و گزینه تعمیرات موبایل را انتخاب کنید. با چند کلیک ساده مدل و نوع خرابی گوشی را انتخاب می کنید و بعد شماره تماس و نام! کار شما تمام شد و نوبت به البان می رسد:

○ البان با بهترین گروه تعمیرکاران که بعد از فیلترهای بسیار زیاد انتخاب شده اند قرارداد دارد تا گوشی شما را به بهترین وجه ممکن تعمیر کند.
○ کارشناسان با شما تماس می گیرند تا با پرسش چند سوال به صورت دقیق مشکل را متوجه شوند.
○ لازم نیست شما جایی بروید. یا گوشی در مقابل خودتان و در محل شما تعمیر خواهد شد یا بعد از هماهنگی گوشی تان را به کلینیک البان می فرستید تا بعد از مشخص شدن مشکل و اعلام قیمت و رضایت شما تعمیرات انجام گیرد.
○ تا به اینجا همه چی رایگان بوده و تنها بعد از اتمام کار تعمیرات موبایل باید مبلغی بپردازید!
○ کار البان با شما هنوز تمام نشده است، حداقل یک ماه مهلت تست و گارانتی به تعمیراتی که برایتان انجام شده است تعلق می گیرد و این گارانتی کاملا واقعی است!
○ به علاوه با تعمیر گوشی خود در البان عضو باشگاه مشتریان البان می شوید. البان برای شما تخفیفات و خدمات زیادی مهیا کرده است.

تعمیر گوشی در محل 

شاید فکر کنید تعمیر گوشی در محل یک ادعای مضحک باشد. اما البان اثبات کرده که در تقریبا 70درصد موارد می توان گوشی را در محل تعمیر کرد، در محل و در مقابل چشمان صاحب گوشی.
لازم نیست که همیشه برای تعویض صفحه نمایش گوشی و یا تعویض باتری گوشی که از شایع ترین مشکلات گوشی هستند گوشی خود را پیش تعمیرکار بگذارید و علاوه بر دور بودن چند روزه از گوشی نگران اطلاعات خودتان داخل گوشی هم باشید.
البان بابت این نگرانی شما، راه حلی ایجاد کرده تا گوشی شما برای تعمیرات کمترین زمان ممکن از شما دور باشد، و یا اصلا لازم نباشد که آن را از خود دور کنید. یا گوشی شما را در محل شما تعمیر می کند، یا در کلینیک البان و باز هم در مقابل چشمانتان و یا در بدترین حالت با یک فرصت 48 ساعته تکلیف گوشی شما را روشن می سازد.
با البان دیگر نباید نگران تعمیرات موبایل خود باشید.

مشاوره رایگان تعمیر گوشی در البان

وقتی درخواستی در البان ثبت می کنید، البان با شما تماس خواهد گرفت، تا کار تعمیر گوشی شما را آغاز کند. اما تمام تلاش البان و تکنسین های آن این است که شما خودتان بتوانید مشکل گوشی را برطرف سازید.
کم شدن صدا ، مشکل شارژ نشدن گوشی ، مشکلات نرم افزاری و ... همه مشکلاتی هستند که خیلی از وقت ها خود شما می توانید آن را برطرف سازید و نیازی به کار تخصصی تعمیر گوشی نیست. بلکه یک مشاوره صحیح می تواند مشکل را برطرف سازد.
البان این کار هم به صورت تلفنی و هم در قالب انواع پست های آموزش در بلاگ و هم به صورت پاسخگویی در فضاهای اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ انجام می دهد.

تشخیص رایگان ایراد تلفن همراه

وقتی گوشی شما در دستان البان باشد، تا وقتی که شما رضایت ندهید و کاری در جهت تعمیر گوشی انجام نشود، هیچ هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد. یعنی عیب یابی در البان کاملا رایگان است.
بنابراین نگران نباشید، البان هرگز از شما هزینه اضافی دریافت نخواهد کرد.

هزینه مناسب تعمیرات موبایل در البان

هزینه تعمیرات موبایل در البان چه در محل و چه در کلینیک کاملا براساس نرخ اتحادیه انجام می شود. پرداخت هزینه هم فقط بعد از اتمام تعمیر و درست شدن گوشی باید انجام شود و قبل از انجام تعمیر هیچ هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد.

آغاز تعمیر گوشی در البان 

به شما تبریک می گوییم که تعمیر گوشی خود را به البان واگذار کردید. در این مرحله کافی است برند گوشی خود را انتخاب کنید. البان با تعمیر گوشی آیفون ، تعمیرات موبایل سامسونگ ، تعمیرات هواوی ، تعمیرات گوشی شیائومی و سایر برندها در خدمت شماست.
برند گوشی خود را در این صفحه انتخاب کنید تا در مراحل بعد مدل و نوع خرابی را انتخاب کرده و کار تعمیرات گوشی خود را آغاز نمایید. بعد از ثبت درخواست، کارشناسان البان به زودی با شما تماس گرفته و راهنماییتان خواهند کرد.

منبع: مرکز تعمیرات گوشی موبایل البان 

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 18 فروردین 1396  ساعت :7:36 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نحوه تشخیص کابل و شارژر اصلی آیفون از نوع تقلبی آن

در یک پست در مورد نحوه نگهداری بهتر از کابلهای شارژ گوشی ها نکاتی را متذکر شدیم. اما ممکن است با تمام آن حرفها باز هم کابل شما آسیب ببیند. معمولا دارندگان گوشیهای اندرویدی برای خرید جایگزین مشکلی ندارند. مشکل و سختی اصلی مختص دارندگان گوشیها و محصولات اپلی است که معمولا جنسهای نا مرغوب تقلبی را با قیمتهای بالای نوع اصلی به کاربران می فروشند. البته این مسئله فقط در ایران مطرح نیست و در سایر کشورها به دلیل قیمت بالای این محصولات، بازار این گونه کلاه برداریهای رواج فراوانی دارد. تشخیص کابل و شارژر اصلی آیفون از نوع تقلبی آن چالشی است که معمولا برای دارندگان این محصول چالشی بزرگ به شمار می آید.

مرتبط: راهکارهایی برای بهتر ماندن کابل شارژ گوشیمان

در ابتدا به مضرات استفاده از کابل و شارژر غیر استاندارد می پردازیم. جالب است بدانید که این موارد مربوط به تمامی استفاده کنندگان از وسایل دیجیتالی با باطری شارژی می شود:

 • خراب شدن باطری
 • کوتاه شدن طول عمر باطری
 • عملکرد بد تاچ
 • داغ شدن بیش از حد وسیله
 • خطر جانی (آتش سوزی ناشی از خرابی های باطری)

و اما در ابتدا به تفاوتهای شارژر اصلی و تقلبی بپردازیم:

برای تشخیص نیاز به یک چشم قوی یا کمک یک ذره بین هست. روی شارژرها نوشته هایی هستند که به راحتی قابل یافتن هستند. مقایسه این نوشته ها، بین محصولات اصلی و تقلبی مارا کمک خواهند کرد.

شارژر تقلبی و اصلی، دیجی دکی

شارژر تقلبی و اصلی، دیجی دکی

دو شارژر بالا، سمت راستی اصلی و سمت چپی تقلبی می باشد. جملات و کلماتی که در مدل اصلی هست و ممکن است در مدل تقلبی نباشد و یا با غلط املایی باشند را برایتان می آورم

 • Designed by Apple in California
 • Foxlink
 • TM and  © ۲۰۱۰ Apple Inc

اما حالا در مورد کابلهای شارژر

آن سری از کابل که سر یو اس بی دار هست، باید صاف و صیقلی و دارای پینهای طلایی باشد. در عکس زیر دو نمونه که سمت راستی اصلی و سمت چپی تقلبی است را می بینید:

کابل شارژ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

کابل شارژ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

نکته بعدی نوشته روی کابل است. روی کابلهای اصلی جمله “Designed by Apple in California, Assembled in …” همراه با یک شماره سریال ۱۲ تا ۱۷ رقمی آورده شده است. این کابل ممکن است ساخت هریک از کشورهای چین، هند، برزیل و یا ویتنام نیز باشد. تفاوقت فونت و رنگ این نوشته متمایز کننده نوع اصلی از فرعی می باشد.

کابل شارژ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

کابل شارژ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

نکته آخر در مورد سر دیگر کابل است، به اصطلاح سر لایتنینگ آن. تفاوت اصلی و تقلبی را در شکل و به صورت تصویری می بینید. سمت راستی اصلی و سمت چپی تقلبی است.

سر لایتنینگ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

سر لایتنینگ اصلی و تقلبی، دیجی دکی

تا به حال چند مرتبه جنس تقلبی را به جای اصلی به شما فروخته اند؟

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 15 فروردین 1396  ساعت :8:08 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 69390
 • تعداد کل مطالب : 478
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه