حافظه گوشیت پرشده اما چیز زیادی توش نداری؟

اتفاقی که بارها برای خیلی از ما افتاده یا بلاخره روزی خواهد افتاد پر شدن حافظه گوشی است. زمانی هست که گوشی پر از فیلم و عکس می شود که این امر طبیعی خواهد بود اما زمانی هست که هیچ عکس و فیلمی نداریم اما باز هم این پیغام برایمان ظاهر شده و اجازه عکس گرفتن نمی دهد.

full-memory-digidoki

حافظه پر، دیجی دکی

دلیل چیست؟ احتمالا شما در گوشیتان نرم افزار تلگرام را نصب دارید و از آن استفاده می کنید. در تلگرام عکسها و فیلمهای زیادی میبینید. فکر میکنید این عکسها و فیلمها چه می شوند؟ بله، درست است، فضای حافظه گوشی شما را اشغال می کنند و باعث پر شدن حافظه گوشیتان می شوند. حال با این موضوع باید چه کرد؟ در ادامه برایتان توضیح خواهم داد.

ساده ترین روش که البته بهترین روش نیست، پاک کردن و نصب مجدد تلگرام است. بدین ترتیب هرآنچه که در گوشی ذخیره شده به این ترتیب پاک شده و حافظه گوشی خالی می شود.

اگر گوشی آی او اس (ios) یا ویندوز فون دارید از داخل خود گوشی اقدام نمایید. به تنظیمات تلگرام رفته وارد بخش Chat Settings شوید. انتهای این صفحه وارد بخش Cache Settings شوید. در این بخش به شما نشان داده میشود که چه مقدار فضا از گوشیتان توسط همین عکسها و فیلمها اشغال شده است. احتمالا خیلی تعجب خواهبد کرد وقتی اعداد چند گیگابایتی ببینید. گزینه clear cache را بزنید تا فضای مورد نیازتان را خالی نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که وقتی این گزینه را بزنید همه عکسها و فیلمها و آهنگهایی که در کانالها و گروه ها دانلود کرده و میدیدید را باید مجددا دانلود کنید. در آیفونها این بخش گزینه ای شده و می توانید هر چتی را که میخواهید پاک کنید.

حافظه پنهان دیجی دکی

حافظه پنهان، دیجی دکی

در گوشی های اندروید علاوه بر کاری که بالا گفتم، می توانید در بخش تنظیمات گوشی به بخش حافظه رفته و در آن بخش به بخش اپها رفته و فایلهای زیادی را پاک نمایید.

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

تعمیرات موبایل   به صورت حرفه ای با دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 22 آبان 1395  ساعت :7:07 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

دلیل آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ سامسونگ

burning-note-7-digidoki

 

بلاخره شرکت کره ای سامسونگ علت آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ خود را از بین رفتن لایه عایقی بین کاتد و آند باطریها اعلام کرد. کاتد و آند به ترتیب همان سرهای منفی و مثبت باطری هستند. در این باطریها یا به دلایل انسانی یا به دلایل طراحی ضعیف لایه عایق بین کاتد و آند نازک در نظر گرفته شده است و بر اثر حرارت ذوب شده و از بین می رود و باعث آتش گرفتن باطری و گوشی می شود.

huawei-lg-digidoki

هوواوی و ال جی، دیجی دکی

مسئله مهمتر بعد از مشخص شدن دلیل، نحوه برخورد سامسونگ است. اینکه چگونه می تواند چنین بحرانی را پشت سر بگذارد؟ بعد از آتش گرفتن اتاق یک هتل، بعد از ممنوع الپرواز شدن دارندگان نوت ۷ در تعدادی از شرکتهای هواپیمایی استرالیا، بعد از سوختن دست کودک شش ساله و … حالت پیش آمده درست در زمانی رخ داد که آیفون گوشی جدید خودش را معرفی کرد. البته دوستداران سامسونگ و اندروید شاید تمایلی به آیفون نداشته باشند ولی هوواوی و ال جی دو برند دیگری هستند که در می توانند از این شرایط به عنوان یک فرصت طلایی استفاده کرده و حسابی جای سامسونگ را در عرصه تولید و فروش گوشی های هوشمند بگیرند.

 

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

تعمیرات موبایل  تخصص دیجی دکی است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 20 آبان 1395  ساعت :7:07 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

هنگام برقراری یک ارتباط تلفنی در موبایل چه اتفاقاتی می افتد؟

incoming call DigiDoki

همه ما خیلی راحت در روز چند باری گوشی موبایل خود را برداشته و اقدام به برقراری تماس و صحبت با دیگران می کنیم. بدون اینکه متوجه باشیم که در پس این تماس چه اتفاقاتی می افتد. گاهی هم با پیغام خطا مواجه می شویم و نمی توانیم تماس را برقرار کنیم. در این پست دکی به زبانی ساده درباره این اتفاقات و کلا درمورد شبکه موبایل توضیحاتی به شما خواهد داد.

آنتنهای موبایل (همانهایی که در سطح شهر می بینیم) هرکدام منطقه و مساحتی خاص را پوشش می دهند، که به آن سلول آن آنتن گفته می شود. به خود آنتنها، آنتن (BTS (Base Transceiver Station گفته می شود. با توجه به اندازه سلولها و پوشش دهی آنتنها محل استقرار آنها تعیین می شود. هر آنتن در سلول خودش تعداد محدودی کاربر را پوشش می دهد. برای همین اندازه سلولها با توجه به تراکم جمعیت تغییر می کند.

bts-digidoki

پوشش دکل موبایل، دیجی دکی

هنگامی که گوشی دارای سیم کارت روشن می شود، تلاش می کند تا از کانال کنترل یک کد شناسایی (System Identificatin Code SID) بگیرد. کانال کنترل یک فرکانس خاص است که دکل آنتن و گوشی به واسطه آن با هم ارتباط برقرار می کنند. اگر گوشی نتواند این ارتباط را برقرار کند، پیغام no service روی گوشی ظاهر شده و به اصطلاح از شبکه خارج می باشد. وقتی گوشی یک SID می گیرد کنترل می کند که با SID سیم کارت از یک جنس باشد به این معنا که سیم کارت مربوط به همان کشور است. بعد از موجه بودن، گوشی یک درخواست ثبت می فرستد و دفتر سوئیچینگ موبایل ((Mobile Telephone Switching Office (MTSO) مکان گوشی را در دیتابیس خودش ضبط می کند. این مرکز برای برقرار ارتباط از موقعیت سلولی گوشی ها آگاه است. وقتی تماسی می خواهد برقرار شود، این مرکز موبایلهای مربوطه و فرکانس ارتباطی سلولهای مورد نظر را می داند و گوشی مقصد را به گوشی مبدا متصل کرده ضمن اینکه فرکانسهای مربوطه را به هر دو طرف اطلاع می دهد.

توضیجات ارائه شده برای هنگامی است که تماس گیرنده و تماس پذیرنده، هر دو در سلولهای مربوط به دکل آنتن موبایل خود هستند و از آن خارج نمی شوند. در آینده ای نزدیک در پستی دیگر در مورد تغییر مکان هر یک و اتفاقاتی که در پی آن خواهد افتاد، و همچنین خطراتی که متوجه افراد در حال حرکت است را، برایتان توضیح خواهم داد.

اما نکته ای که دکی به شما توصیه می کند و باید به آن توجه داشته باشید این است، لطفا سعی کنید با گوشیتان کمتر صحبت کنید و حتی الامکان در لحظه برقراری ارتباط گوشی موبایل را کنار گوشتان نگیرید، یعنی صبر کنید تا طرف مقابل پاسخگو شود و بعد موبایل را کنار گوشتان را بگیرید، معمولا در این زمان روی صفحه گوشی یک شمارنده کوچک ظاهر می شود.

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

تعمیرات موبایل در محل

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 20 آبان 1395  ساعت :7:06 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

سرانجام نوت ۷ چه شد؟

samsung-galaxy-note-7 DigiDoki

 

چندی پیش اعلام شد که گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ دارای نقص فنی بوده و به شدت داغ و منفجر می شوند. کمی بعدتر علت این موضوع بیان شد که به دلیل مشکلاتی در ساخت باطری های آنها بوده.

و اما حالا خبر خوش به دوستداران سامسونگ و به خصوص گلکسی نوت ۷ سامسونگ: گوشیهای جایگزین وارد بازار شدند. اعلام شد که نزدیک به نیم ملیون گوشی جایگزین به تازگی (۲۱ام سپتامبر) به امریکا رسید و به زودی همه جای دنیا این گوشیهای سالم را خواهند دید.

و اما نشانه های سالم بودن گوشی چیست؟

شرکت سامسونگ برای گوشی های گلکسی نوت ۷ آپدیتی را عرضه کرده که به واسطه آن سالم بودن یا نبودن باطری معلوم خواهد شد. بعد از این آپدیت، چنانچه گوشی شما باطری سالم داشته باشد، نشانگر باطری میزان شارژ را با رنگ سبز نشان خواهد داد و اگر باطری خراب داشته باشد به رنگ سفید. بنابراین اگر نشانگر باطری که در گوشه صفحه نمایش دیده می شود سفید است بلافاصله نسبت به تعویض گوشی اقدام نمایید. در این آپدیت علاوه بر تفاوت رنگ، هر بار که گوشی را روشن می نمایید و یا هربار که برای شارژ شدن به برق می زنید، چنانچه باطری معیوب روی دستگاه شما سوار باشد، خود گوشی پیغام خواهد داد که نسبت به تعویض گوشی اقدام نمایید.

safe-note7-battery-digidoki

باطری سالم نوت ۷، دیجی دکی

باطری های سالم نشانه دیگری هم دارند که شرکت روی آنها یک برچسب کلمه اس چسبانده که البته راههای تشخیص قبلی خیلی مطمئن تر هستند.

 

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

تعمیرات موبایل در مقابل چشمانتان

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 19 آبان 1395  ساعت :7:06 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

سرت رو بالا بگیر و موبایل رو جلوی صورتت!

عموما استفاده کنندگان از گوشی موبایل، آن را پایین و روی پا و میز کارشان گرفته و سرشان را خم می کنند. اما باید بگویم که این کار بسیار مضر بوده و باعث ایجاد آرتروز گردن خواهد شد. هنگامی که سر به سمت جلو خم می شود، برای ۱۵درجه شیب، ۱۲ کیلوگرم فشار، برای ۳۰درجه خمش، ۱۸کیلوگرم فشار، در شیب ۴۵ درجه ای ۲۲کیلوگرم و در شیب ۶۰ درجه ۲۷کیلوگرم فشار به گردن وارد می آید.

 

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان با دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 18 آبان 1395  ساعت :7:05 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

جلوی دانلود بی رویه موبایلتان را بگیرید

وقتی در تلگرام مطلبی را می بینید که دارای عکس، فیلم یا فایل صوتی است درواقع این فایلها دانلود می شوند و از ظرفیت دانلودی شما استفاده میکنند. شاید به نظرتان این مقدار زیاد نباشد، اما بایت بایت جمع گردد وانگهی گیگابایت شود! در پست قبلی در مورد حافظه پنهان و مقدار زیادی که تلگرام می تواند از فضای حافظه گوشیتان را اشغال کند را بیان کردم.

حال به شما روشی را خواهم گفت تا جلوی این دانلود بی رویه گرفته شود، این موضوع زمانی بیش از پیش نمودار می شود که قبض موبایلتان را می بینید و متوجه می شوید که چقدر مجبورید پول اینترنت همراه پرداخت نمایید.

automatic-media-download-digidoki

دانلود خودکار تلگرام در اندروید، دیجی دکی

چاره کار ساده است. در اپ تلگرام وارد بخش تنظیمات شوید. حال دو دسته کاربر داریم، کاربران اندرویدی و کاربران آیفونی. در اندروید در صفحه ابتدایی تنظیمات، در زیر بخش Automatic Media Download چند قسمت وجود دارد. هنگام اتصال به وای فای، هنگام اتصال به موبایل دیتا، ذخیره گیف و ذخیره سازی در گالری عکسها. تیک را از روی همگی این گزینه ها بردارید تا خودتان انتخاب نمایید که چه چیزهایی دانلود شود و کدام عکسها در گالری گوشی ذخیره شود.

automatic-media-download-digidoki

دانلود خودکار تلگرام در آی او اس، دیجی دکی

در آیفون کمی سیستم متفاوت است. پس از ورود به تنظیمات تلگرام وارد بخش تنظیمات چت شوید (Chat Settings). در این بخش دو حالت دانلود خودکار عکس و دانلود خودکار صوت وجود دارد. همه گزینه ها را غیر فعال نمایید.

pc-telegram-automatic-download digidoki

دانلود خودکار تلگرام در رایانه، دیجی دکی

اگر تلگرام را روی لپتاپ یا رایانه تان هم داشته باشید می توانید این مسئله را هم مدیریت نمایید. کافیست به تنظیمات تلگرام رفته و در بخش Automatic media download settings وارد شده و همه تیکها را بردارید.

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

 از تعمیرات موبایل  خود ، با دیجی دکی لذت ببرید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 17 آبان 1395  ساعت :7:05 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

در روزهای پر سفر مواظب باشیم

با توجه به اتمام سفرهای تابستانی و آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، هم میهنان عزیزمان از آخرین فرصتها استفاده کرده و به مسافرت می روند. خواهشی که از شما عزیزان داریم این است که مراقب محیط زیست اطرافمان باشیم، چه هنگام رانندگی و چه هنگام استراحت و پیک نیک در دل طبیعت.

طبیعت را برای نسل بعدمان هم بگذاریم.

 از تعمیرات موبایل  خود ، با دیجی دکی لذت ببرید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 آبان 1395  ساعت :7:04 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

پشتیبان گیر حرفه ای

در این پست نرم افزاری را به شما معرفی خواهم کرد که بواسطه آن می توانید از هر آنچه در گوشی خود دارید پشتیبان گیری نمایید. حتی از پیامکهای داخل گوشیتان!

easy-backup-app-digidoki

پشتیبان گیری، دیجی دکی

کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده است. می توانید هرچه را که در گوشیتان است را پشتیبان گیری نمایید، حتی از اپهای دیگر و فایلها را در محیطهای مختلفی ذخیره نمایید. وقتی هم میخواهید به فایلهایتان دسترسی پیدا کنید، کار ساده است، کافی است تنها این نرم افزار را در گوشیتان نصب نموده و از هرجا که قبلا اطلاعاتتان را ذخیره کرده بودید، بازیابی نمایید.

easy-backup-app-2-digidoki

پشتیبان گیری، دیجی دکی

 

aptoide DigiDoki
googleplay DigiDoki

 

 

تعمیرات موبایل ،دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 15 آبان 1395  ساعت :7:04 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمیرات موبایل

طبق آمارهای ارائه شده نزدیک به 40 ملیون نفر از مردم ایران عزیز از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. تلفن همراه، دیگر نقشی حیاتی به خود گرفته و تصور نبودن آن ملال آور به نظر می رسد.

تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

حال اگر مشکلی برای موبایل شما پیش بیاید چه خواهید کرد؟ شاید صفحۀ نمایش‌اش بعد از افتادن گوشی از دستتان خدای ناکرده بشکند! حتی بدتر از شکستن صفحۀ نمایش، خرابی‌های عجیی است که هر لحظه ممکن است اتفاق افتاده و علت آنها نامشخص باشند. آن وقت است که عذاب اینکه چگونه، کجا و به چه کسی برای تعمیرات موبایل مراجعه کنیم مثل یافتن سوزن در انبار کاه می‌شود(کاری بس پراسترس و طاقت فرسا). 

و حتی بعد از پیدا کردن یک تعمیرکار خوب و امین اینکه باید برای مدتی قید گوشی خود را برای تعمیرات موبایل بزنیم دغدغۀ ذهنی مهمی می تواند باشد. علاوه براین، همیشه وجود این نگرانی که اطلاعات شخصی و حیاتی خود را از گوشی برداشته و بعد از تعمیرات موبایل دوباره تمام آن اطلاعات را به گوشی برگردانیم، آزار دهنده است.

تازه اینها علاوه بر رنج معطلی در ترافیک همیشگی کلانشهرهاست. دست آخر هم گاها پیش آمده که پس از صرف اینهمه وقت و هزینه، شما ‌از روند تعمیرات موبایل خود راضی نبوده و یا مجبور باشید برای تعمیرات موبایل تمام مراحل پر پیچ و خم قبل را تکرار کنید.

 

اما حالا فرض کنید تعمیرکارانی باشند که تنها منتظر شما هستند تا به آنها اطلاع دهید گوشی دچار مشکل شده، و مکان و زمان دلخواه خود را هم برای تعمیر بگویید. آنها می آیند و گوشی شما را در مقابل چشمان خودتان تعمیر خواهند کرد. تعمیر گوشی در مقابل چشمانتان و در مکان دلخواه خودتان، بدون صرف هزینه،‌ وقت اضافی و البته در کمال امنیت و اطمینان خاطر قاعدتا گمشده ای است که خیلی از ما به دنبال آن هستیم.

 

پس معطل نکنید. به سایت «دیجی دکی» بروید و با کلیک بر روی گزینۀ ” گوشیم رو تعمیر کن ” با سه قدم بسیار ساده به نتیجۀ دلخواه برسید. تنها کافی‌ست:

* خودتان درخواست بدهید و منتظر تماس کارشناسان فنی دیجی دکی باشید.

* بعد از آنکه نظرتان مثبت بود، خودتان زمان و مکان تعمیرات موبایل را تعیین نمایید.

* بقیۀ کارها توسط متخصصان دیجی دکی انجام خواهد شد. دیجی دکی می‌آید و در برابر چشمانتان موبایلتان را تعمیر کرده و ضمن گارانتی کردن تعمیرات انجام شده، آسایش و آرامش را برایتان به ارمغان می آورد.

در حال حاضر دیجی دکی، تعمیرات موبایل آیفون، تعمیرات موبایل سامسونگ، تعمیرات موبایل هواوی و همچنین تعمیرات موبایل سونی را سرویس دهی می‌کند.

از تعمیرات موبایل خود با دیجی دکی لذت ببرید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 12 آبان 1395  ساعت :5:01 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 69322
  • تعداد کل مطالب : 478
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه