نصب اسنپ برای آیفون از خود اپ استور!

اگر شما هم یک کاربر صاحب گوشی های آیفون باشید، حتما دچار این مشکل هستید که هر چند وقت یک بار مجبور هستید انواع اپ ها از جمله اسنپ و تپسی را به شیوه ای دیگر نصب کنید. حالا با شیوه ای جالب امکان نصب اسنپ برای آیفون به صورت مستقیم از خود اپ استور مهیا شده که البان برایتان توضیح می دهد!

مطلب مرتبط: تعمیرات موبایل آیفون

جریان بسته شدن اپ ها چیست؟

با توجه به تحریم های موجود علیه ایران و اینکه اپل هیچگونه نمایندگی و یا رسمیتی برای ایران قائل نیست، مدتی است که اپ های ایرانی که با تراکنش مالی همراه هستند، به دلیل ناقض بودن قوانین اپل و تحریم، از اپ استور حذف شده و دچار مشکل شدند.

مطلب مرتبط: دلیل بسته شدن اپ های ایرانی

برخی اپ ها و شرکت ها با ارائه وب اپ این موضوع را به گونه ای حل کردند، اما برخی دیگر از طریق شرکت های جانبی اینترپرایز مرتب اپ های مختلف دادند و هر بار به دلیلی بسته شدند و کاربران دچار مشکلاتی می شدند.

و حالا نصب اسنپ برای آیفون از خود اپ استور!

شاید خیلی برایتان عجیب باشد، اما حقیقت دارد. اسنپ یک شیوه ای یافته که می تواند اپ خودش را در اپ استور قرار دهد و کاربران آن را نصب و استفاده کنند!

آیکون و نام اپ اسنپ در اپ استور متفاوت هست. رنگش آبی و علامتش کمی شبیه به اسنپ هست اما نام و کاربرد ذکر شده برای آن در اپ استور کاملا متفاوت است و به عنوان یک اپ رادیویی و موسیقی معرفی شده است.

نصب اسنپ برای آیفون ، البان

در واقع اسنپ سعی کرده تا اپل و تحریم ها را با این خلاقیت دور بزند که البته احتمالا معلوم شدن و بسته شدن این اپ نیز وجود دارد، اما فعلا می توانید آن را نصب کرده و از اسنپ استفاده نمایید.

نصب اسنپ برای آیفون ، البان

لینک نصب اسنپ در آیفون را برایتان قرار می دهیم، اصلا لازم نیست به توضیحات و … توجه کنید، فقط اپ را از اپ استور نصب کرده و از آن استفاده کنید.

اسنپ در اپ استور

کلام آخر

از آنجا که دسترسی اپ ها را شما تعیین می کنید و اپل به هیچ عنوان اجازه دسترسی های میان اپی را نمی دهد، از لحاظ امنیت اصلا نگران نباشید و با خیال راحت این اپ را می توانید دانلود نمایید.

مطلب مرتبط: ساخت اپل آیدی با ایمیل خودتان برای دانلود از اپ استور

کلا چه برای این اپ و یا هر اپی دیگری، کافی است به دسترسی هایی که به اپ می دهید دقت کنید. اگر دیدین دسترسی ها بیش از حد است، محدودش کنید و اگر اپ از کار افتاد و دسترسی زیاد خواست که نامرتبط به کاراییش هست پاکش کنید!

 

منبع: تعمیرات موبایل آیفون

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 28 مهر 1399  ساعت :12:16 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

Nearby Sharing یا همان AirDrop اما در اندروید

مانند آنچه قبلا در مقایسه اندروید و آیفون گفتیم، شاید دیگر نتوان تفاوتی بین اندروید و iOS قائل شد و این دو با بهره گیری از مزایای همدیگر هم سعی در رقابت دارند و هم سعی در ایجاد حس بهتر برای کاربرانشان. فناوری جدیدی که احتمال می رود به گوشی های اندروید اضافه شود فناوری Nearby Sharing چیزی شبیه به AirDrop در iOS است.

در ادامه البان برایتان بیشتر توضیح می دهد

Nearby Sharing چیست؟

گوگل همیشه برای اشتراک گذاری فایل ها بین گوشی های اندرویدی گفته که یک راهکار سریع و ایمن و مناسب ارائه خواهد داد. اما تا به حال در این امر ناموفق بوده است!

Nearby Sharing in Android, Elbaan

اخیرا توسعه دهندگان متوجه یک امکان جدید به نام Nearby Sharing شده اند که همانطور که از نامش هم پیداست (اشتراک گذاری نزدیک) باید چیزی مشابه با AirDrop در iOS باشد، تا گوگل به وعده خود عمل کرده باشد.

Nearby Sharing in Android, Elbaan

پیش از این پروژه Android Beam مطرح بود که بنا بر دلایلی با شکست مواجه شد و رونمایی نشد. بلوتوث تنها گزینه ای است که در کنار انواع اپ های اشتراک گذاری فایل به گوشی های اندروید امکان انتقال اطلاعات می دهد، هرچند که نسبتا کند هست!

نحوه کار Nearby Sharing چگونه است و کدام گوشی ها آن را دریافت خواهند کرد؟

همانطور که برای ایردراپ قبلا توضیح داده بودیم، روند کار این فناوری برای اندروید هم با بلوتوث آغاز می شود. دو گوشی نزدیک به هم با بلوتوث به هم متصل شده و همدیگر را می یابند. وقتی به هم متصل شدند، از طریق وای فای اطلاعات را با سرعت بالا بین همدیگر منتقل می کنند.

Nearby Sharing in Android, Elbaan

اما موضوعی که مطرح هست این است که معلوم نیست این امکان برای تمام گوشی های اندرویدی ارائه شود و یا فقط گوشی های پیکسل که مختص خود گوگل هستند. در کنار گوگل شرکت سامسونگ نیز در پی بازسازی AirDrop برای گوشی های خودش هست. باید دید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

منیع: تعمیرات گوشی هواوی البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 25 مهر 1399  ساعت :12:13 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مشکل توییتر در اندروید را با به روز رسانی حل نمایید

چند روز پیش یک به روز رسانی باعث ایجاد یک مشکل توییتر در اندروید شد. به صورتیکه امکان ورود به اپ مهیا نبود. البته که بلافاصله شرکت توییتر یک به روز رسانی دیگر برای رفع این مشکل ارائه کرد، اما با توجه به مشکلات پیش آمده برای کاربران، البان توضیح می دهد. این مشکل یکی از مشکلات نرم افزاری موبایل محسوب می شود.

مشکل توییتر در اندروید چه بود؟

توییتر با یک توییت گفته بود که یک به روز رسانی دریافت خواهید کرد که احتمالا متوجه تغییراتی نخواهید شد!

مشکل توییتر در اندروید ، البان

این توییت و به روز رسانی رخ داده بعد از آن که باعث ایجاد مشکل توییتر در اندروید شد سبب شد تا رسانه ها با جمله توییتر شوخی کرده و بگویند که با این به روز رسانی شما دیگر هیچی نمی بینید!

مشکل از این قرار بود که کاربران امکان ورود به صفحات را نداشته و هر بار تلاش باعث می شد که از برنامه بیرون انداخته شوند!

اما این بار توییتر بلافاصله متوجه مشکل شد و درصدد رفع آن نیز برآمد. به کاربران یک توییت اطلاعیه هم داد که البته چون کاربران اندرویدی دسترسی نداشتند، خیلی مفید نبود، مگر برای آنان که هنوز به روز نکرده بودند و متوجه شدند که نباید به روز رسانی را انجام دهند.

با همین سرعت عمل، توییتر یک به روز رسانی دیگری نیز ارائه داد که آن مشکل را برطرف سازد.

لینک دانلود و یا به روز رسانی توییتر در اندروید

نحوه به روز رسانی توییتر

اگر از قبل توئیتر نصب دارید، برای به روز کردن آن کافی است مانند سایر اپ ها از گوگل پلی اقدام کنید.

وارد گوگل پلی در گوشی خود شده و به بخش My Apps بروید. در این قسمت بخشی را دارد که می توانید برنامه های نصب شده روی گوشی خود را به روز کنید.

می توانید برنامه ها را یکی یکی یا به صورت کلی و با هم به روز کنید و کلا هم می توانید این کار به روز رسانی را به صورت خودکار تنظیم کنید که دیگر نیازی به اقدام خودتان نباشد.

مشکل توییتر در اندروید ، البان

چنانچه برای به روز کردن اپ های خود دچار مشکل شدید، به راحتی می توانید از خدمات مشاوره رایگان تلفنی البان از طریق یک ثبت درخواست ساده در سامانه البان به نشانی www.elbaan.com استفاده کرده و مشکل خود را رفع کنید.

 

منبع: تعمیرات گوشی سامسونگ البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 21 مهر 1399  ساعت :12:10 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نظرسنجی چند گزینه ای در تلگرام 5.14

بعد از آنکه تلگرام روبات های ساخت نظرسنجی را معرفی کرد و در یک به روز رسانی، امکان ساخت نظرسنجی بدون استفاده از روبات را مطرح کرد، حالا نوبت به نظرسنجی چند گزینه ای ، حالت آزمونی و عمومی رسیده است که در به روز رسانی تلگرام 5.14 ارائه شده است و البان این مطلب را برای بهتر شدن زندگی با موبایل برایتان توضیح خواهد داد.

انواع نظرسنجی ها در تلگرام 5.14

تلگرام چند نوع نظرسنجی چند گزینه ای ، آزمونی و عمومی را در این نسخه از تلگرام ارائه کرده است که به تفکیک آنها را توضیح می دهیم

نظرسنجی چند گزینه ای یا چند جوابی

پیش از این برای نظرسنجی، شرکت کنندگان اجازه داشتند تا تنها یک گزینه را انتخاب کنند. این موضوع مخصوصا برای وقتی که برنامه دورهمی مطرح هست حائز اهمیت بیشتری می شود.

نظرسنجی چند گزینه ای تلگرام، البان

اما حالا تلگرام این اجازه را می دهد تا بتوانید چند گزینه را انتخاب نمایید.

نظرسنجی عمومی

تا به الان معلوم نبود که چه کسانی در نظرسنجی شرکت کرده اند. حالا تلگرام به شما خواهد گفت. و حتی اینکه چه کسی به چه رای داده است.

نظرسنجی چند گزینه ای تلگرام، البان

البته که همچنان می توانید حالت رای مخفی (anonymous) را نیز انتخاب کنید.

نظرسنجی حالت آزمونی

سوالی مطرح می کنید و تنها یکی از گزینه ها صحیح هست. به این مدل، حالت آزمونی (Quiz Mode) گفته می شود. در تلگرام 5.14 فرد با انتخاب گزینه درست مورد تشویق قرار خواهد گرفت!

نحوه ساخت انواع نظرسنجی در تلگرام

برای ایجاد این نظرسنجی ها روش کار مانند گذشته هست. ساخت نظرسنجی که همان طراحی سوال و گزینه ها است. بعد از وارد کردن سوال و گزینه ها در بخش option پایین صفحه نوع نظرسنجی را انتخاب می کنید.

نظرسنجی چند گزینه ای تلگرام، البان

البته برای این کار روبات @quizBot هم وجود دارد که شاید کار با آن راحت تر باشد.

دیگر امکانات تلگرام 5.14

شما در تلگرام 5.14 می توانید میزان گرد بودن گوشه های باکس پیام ها را کنترل کرده و کم و زیادش کنید.

این تغییرات ظاهری مانند دیگر تغییرات ظاهری از بخش تنظیمات قابل انجام هست.

ویژگی جدید برای اندروید

مانند iOS حالا کاربران اندروید هم می توانند پروسه دانلود و آپلود کردن فایل ها را با عدد ببینند. یعنی شمارنده ای وجود دارد که بیان می کند چقدر از فایل دانلود یا آپلود شده است.

نظرسنجی چند گزینه ای تلگرام، البان

به روز رسانی تلگرام

بسیار دقت داشته باشید تا تلگرام را حتما از طریق درگاه های رسمی و اصلی به روز کنید. در محصولات iOS از طریق اپ استور و در اندروید ها از طریق گوگل پلی.

تا جای ممکن از استفاده از تلگرام های نسخه فرعی اجتناب کنید و از تلگرام اصلی با استفاده از انواع پروکسی های MTPROTO استفاده کنید.

 

منبع: تعمیرات گوشی در محل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 19 مهر 1399  ساعت :12:08 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

قبل از سرقت گوشی یا گم شدنش چه باید کرد و پس از آن چطور؟

گزارش های سرقت تلفن همراه متاسفانه حاکی از آمار بالای این پدیده است. با توجه به شرایط اقتصادی، این حادثه زیاد رخ می دهد. البان برایتان توضیح می دهد که قبل از سرقت گوشی و بعد از آن چه اقداماتی باید انجام دهید.

اقدامات لازم قبل از سرقت گوشی کدام هستند؟

اقداماتی لازم است انجام دهید، تا در صورت مفقود یا دزدیده شدن گوشی تان بتوانید تا جای ممکن به آن دسترسی داشته باشید و از راه دور کنترلی روی آن داشته باشید.

کنترل از راه دور گوشی

هم گوشی های آیفون از طریق Find my iPhone و هم گوشی های اندروید از طریق جیمیل قابلیت کنترل از راه دور را دارند. حتما با این امکانات آشنا شوید و یک بار که می دانید گوشی تان کجاست آن ها را امتحان کنید.

Find iPhone , Elbaan

البان آموزش های کاملی در رابطه با یافتن گوشی آیفون و همچنین یافتن گوشی اندروید در گذشته نوشته و توصیه داریم تا با توجه به نوع گوشی خود، آنها را مطالعه بفرمایید.

 Android Device Manager- DigiDoki

فعالسازی و استفاده از رمزهای قوی

حتما برای ورود به گوشی خود رمز آن را فعال کنید. سعی داشته باشید تا رمزتان خیلی ساده نباشد و حتما یک رقم در آن تکرار شود.

اگر از مدل پترن استفاده می کنید، یک خط را به صورت رفت و برگشت تکرار کنید. (با توجه به وارد کردن رمز به دفعات، ممکن است اثراتی روی صفحه نمایش شما ایجاد شود که دیگران راحت بتوانند رمز شما را حدس بزنند)

قبل از سرقت گوشی ، البان

انواع شیوه های حسگر اثر انگشت و فیس آیدی و … هم که به نوبه خودشان اهمیت دارند.

مخفی کردن اعلان‌ها

اگر در صورتی که خدای ناکرده گوشی تان دست کسی بیفتد، دوست ندارید او پیامک ها و سایر اعلان های شما را در حالت قفل ببیند، باید که در تنظیمات گوشی این گزینه را غیرفعال کنید.

برای گوشی های آیفون به ترتیب وارد تنظیمات (Settings)، اعلان ها (Notifications) و بعد نشان دادن پیش نمایش (Show Previews) شوید و هر مدلی که می خواهید تغییرش دهید.

در گوشی های اندروید نیز در تنظیمات بخش صدا و اعلانات (Sound & Notifications) را یافته و برای حالت قفل بودن صفحه نمایش هر یک از حالات را که می خواهید انتخاب کنید.

پشتیبان گیری

از دیگر اقدامات قبل از سرقت گوشی این است که مرتب از گوشی خود پشتیبان گیری کنید. مخصوصا از روی عکسهای خود و سعی کنید عکس های خصوصی تر را روی گوشی خود نگه ندارید.

می توانید حالت پشتیبان گیری روی کلاد را فعال کنید، یا به یک رایانه وصل کرده و تمام اطلاعات را پیاده کنید.

اقدامات پس از مفقود یا سرقت شدن گوشی

حال اگر خدای ناکرده گوشی شما گم شد و یا آن را دزدیدند، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تماس بگیرید: اولین اقدام این است که مطمئن شوید گوشی شما به سرقت رفته و یا گم شده است. اگر بدون حادثه گوشی پیش تان نیست، امکان مفقود شدن آن نیز هست. با گوشی خود تماس بگیرید، شاید به راحتی آن را پیدا کنید.
 • گوشی خود را رصد کنید: با استفاده از شیوه های گفته شده برای آیفون و گوشی های اندروید، سعی کنید محل گوشی خود را بیابید. اگر نگران هستید، حتی می توانید از راه دور اطلاعات روی گوشی خود را هم به صورت کامل پاک کنید. و یا رمز قفلش را هم عوض کنید.
 • پاک کردن اکانت ها: برای هر اپی که روی گوشی خود دارید، روشی وجود دارد که می توانید آن حساب کاربری روی گوشی را از بین ببرید. از طریق ورود به اکانت خود با دستگاه های دیگر، بلافاصله آن ها را رصد کرده و از روی گوشی خود پاکشان نمایید. (برای واتساپ همین که روی یک گوشی دیگر با سیم کارت خودتان وارد شوید، از روی گوشی قبلی پاک خواهد شد!)
 • تماس با اپراتور: با اپراتور خود تماس بگیرید و یا به یکی از واحدهای امور مشترکین آنها مراجعه نمایید. اگر لازم شد، همانجا سیم کارت خود را سوزانده و یکی دیگر بگیرید.
 • مراجعه به مراجع قضایی: با در دست داشتن جعبه گوشی و مدارک شناسایی به یک کلانتری مراجعه کنید.

کلام آخر

امیدواریم که هرگز اتفاق تلخی همچون گم کردن و یا دزدی برایتان رخ ندهد. اما وظیفه همگی ما این هست که از قبل برای شرایط گوناگون خود را آماده کرده باشیم. اقدامات گفته شده برای قبل از سرقت گوشی را حتما انجام دهید و چنانچه در هر زمینه ای سوالی برایتان ایجاد شد، می توانید از واحد مشاوره رایگان البان و از طریق سامانه تعمیرات البان به نشانی www.elbaan.com مشاوره و راهنمایی بگیرید.

 

منبع: تعمیرات موبایل آیفون البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 17 مهر 1399  ساعت :12:05 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

حذف فیس آیدی از گوشی‌های اندروید و بازگشت آن در آینده‌ای نه چندان دور

گوشی های اندروید از تقریبا سال 2014 به قفل گشایی با چهره یا همان فیس آیدی مجهز شدند اما الان خبر از حذف فیس آیدی اندروید به گوشی می رسد. البان دلیل این موضوع و زمان احتمالی بازگشت این قابلیت را برایتان توضیح خواهد داد

دلیل حذف فیس آیدی اندروید چه بود؟

قفل گشایی با چهره یک قابلیت قفل گشایی نه چندان مطمئن بود که تقریبا حوالی سال 2014 برای گوشی های اندروید عرضه شد. دلیل نامطمئن بودن این روش این بود که فقط از روی عکس چهره کار می کرد و مانند فناوری جدید تشخیص چهره کار نمی کرد و حتی یک عکس معمولی از فرد می توانست قفل گشای گوشی باشد.

حذف فیس آیدی ، البان حذف فیس آیدی ، البان

اخیرا (میانه های شهریور) این امکان از روی گوشی های اندروید حذف شد. دلیل اصلی حذف فیس آیدی در واقع ضعف امنیتی آن است و حتی گزینه های مربوط به آن نیز از قسمت تنظیمات گوشی حذف شده است.

این موضوع در حتی گوشی های جدید هم صادق است و آنها نیز اگر آخرین به روز رسانی امنیتی گوشی را انجام داده باشند، این قابلیت را از دست داده اند.

آیا فیس آیدی به اندروید برمی‌گردد؟

گزارش ها و دیده ها حکایت از آن دارند که در نسخه های بتای اندروید 10 قابلیت تشخیص چهره برخواهد گشت و این امکان برای گوشی هایی که این به روز رسانی را دریافت کنند برخواهد گشت.

مطلب مرتبط: نحوه کار تشخیص چهره گوشی

در مورد گوشی هایی که این به روز رسانی را دریافت نمی کنند اطلاع دقیقی در دست نیست. اما گفته شده که برای آنها در قالب یک به روز رسانی امنیتی در صورتی که گوشی دارای سخت افزارهای مورد نیاز برای این امکان باشند، ارائه خواهد شد.

تشخیص چهره ، البان

کلام آخر

حذف فیس آیدی از گوشی های اندروید به معنای حذف همیشگی آن نبوده و گوگل در تلاش است تا باگ های امنیتی آن را برطرف کرده و یک قابلیت کاملا ایمن برای گوشی بسازد.

سعی کنید به روز رسانی های امنیتی گوشی را به صورت مرتب انجام دهید و این کار را هم به راحتی و از طریق تنظیمات گوشی به انجام برسانید.

مطلب مرتبط: نحوه کار حسگر اثر انگشت

چنانچه برای به روز کردن گوشی خود نیاز به کمک داشتید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان البان استفاده کنید. کافی است وارد سامانه البان به نشانی www.elbaan.com شوید و یک درخواست ثبت نمایید.

 

 

منبع: تعميرات گوشي البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 15 مهر 1399  ساعت :12:02 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

به روز رسانی ایرپاد با استفاده از خود گوشی

با آمدن هندزفری ها گوش دادن به موسیقی و مکالمه شیوه جدیدی پیدا کرد. بعد از هندزفری های سیم دار، این هندزفری های بی سیم بودند که استفاده از این وسیله را راحت تر کرده و گره خوردن سیم ها، که مشکلی شایع نیز بود، دیگر برایشان رخ نمی دهد. در این پست البان در خصوص به روز رسانی ایرپاد که همان هندزفری بی سیم شرکت اپل است برایتان توضیح خواهد داد.

مطلب مرتبط: به روز رسانی اپل واچ

به روز رسانی ایرپاد از نوع به روز رسانی فرمویر (Firmware) است بدین ترتیب کارایی آن بهتر می شود.

نحوه به روز رسانی ایرپاد با استفاده از گوشی

در ابتدا از نحوه به روز رسانی برایتان خواهیم گفت. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • ایرپادها را داخل کیس شارژ قرار دهید.
 • کیس را با استفاده از سیم و آداپتور به برق متصل کنید.
 • کیس و ایرپادهای در حال شارژ را به گوشی آیفون یا آیپد خود نزدیک کنید.
 • تا وقتی که گوشی به اینترنت متصل باشد، تمام آپدیت های فرمویری از طریق گوشی یا آیپد به ایرپادها منتقل خواهد شد!
مطلب مرتبط: خالی کردن آب اپل واچ

آیا ایرپاد من نیاز به آپدیت شدن دارد؟

در حالت عادی نمی توانید متوجه شوید که زمان به روز رسانی ایرپاد شما چه زمانی است. یعنی پیام یا چیزی مشابه به شما نمی دهد. اما راه های کنترل کردن را برایتان خواهیم گفت.

کنترل کردن نیاز به روز رسانی ایرپاد با استفاده از گوشی

 • ایرپادتان را به گوشی متصل کنید
 • وارد بخش تنظیمات (Settings) گوشی شده و گزینه General را انتخاب نمایید.

به روز رسانی ایرپاد ، البان

 • به بخش About بروید.

به روز رسانی ایرپاد ، البان

 • اگر ایرپاد شما اصل باشد، در این صفحه جدید، بعد از اطلاعات گوشی عبارات جدیدی خواهد دید. یکی از آنها اطلاعات ایرپاد است

به روز رسانی ایرپاد ، البان

 • وقتی وارد بخش ایرپاد شوید، تمام اطلاعات مربوط به ایرپاد قابل رویت است، از جمله شماره سریال و همینطور ورژن فرمویر ایرپاد.

به روز رسانی ایرپاد ، البان

 • این ورژن ایرپاد را یادداشت کنید و در اینترنت عبارت latest airpod firmware را جستجو کنید.
 • اگر نسخه فرمویر ایرپاد شما با آنچه در اینترنت گفته شده یکی بود، یعنی به روز هستند، وگرنه اقدامات بند قبل را انجام دهید تا به روز شود.

کنترل کردن نیاز به روز رسانی ایرپاد با روش های دیگر

روش دیگر دقت در عملکرد ایرپاد است. اگر حس کردید که کیفیت صدای آنها دچار مشکل شده است یا عملکردهای صحیح ندارند، مثلا در اتصال به گوشی مشکل دارند یا در مکالمه اذیت می کنند و یا به خوبی شارژ نمی شوند، یکی از دلایل این مشکلات می تواند به دلیل نیاز به آپدیت شدن باشد.

کلام آخر

با استفاده از هندزفری ها تا حدودی می توانید از مضرات امواج خود گوشی در امان باشید. مدل هندزفری سیم دار که خیلی از این لحاظ خوب است، اما هندزفری بی سیم استاندارد هم خوب است، چرا که طول موج و قدرت امواج بلوتوث به حدی نیست که به شما آسیبی برساند.

اما استاندارد بودن هندزفری بسیار اهمیت دارد، اینکه مارک معتبر و خوبی را تهیه کنید تا در آن انواع استانداردها رعایت شده باشد و خدای ناکرده به شما آسیبی نرساند.

هر سوالی در زمینه هندزفری های بی سیم داشتین، به راحتی می توانید از طریق ثبت درخواست در سامانه تعمیرات موبایل البان ، به صورت تخصصی با کارشناسان تعمیرات موبایل آیفون در میان بگذارید.

 

منبع: تعميرات موبايل آيفون

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 13 مهر 1399  ساعت :11:59 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

صحبت کردن افراد لال با کمک اپ موبایل جینی (Jeenie)

شاید یکی از مشکلات اصلی صحبت کردن افراد لال این باشد که آنها با ایما و اشاره و به زبان بدن خودشان راحت می توانند ارتباط برقرار کنند اما شاید همه کس نداند که هر حرکت به چه معنایی هست. البان در این پست اپی را معرفی می کند که این مشکل را تا حد زیادی برطرف می سازد.

راه های صحبت کردن افراد لال با استفاده از گوشی

نوشتن یکی از گزینه هایی است که افراد ناشنوا و لال با استفاده از آن می توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند. اما در یک مکالمه طولانی نوشتن می تواند طاقت فرسا باشد و طرفین مکالمه را اذیت کند.

صحبت کردن افراد لال ، البان

چت تصویری یک گام خوب در این راستا محسوب می شود. به هر حال افراد به هر طریقی که در حالت واقعی با یکدیگر مکالمه می کنند، با چت تصویری هم می توانند مکالمه کنند. اما زبان صحبت کردن افراد لال با بقیه فرق دارد و ممکن است همه آن را بلد نباشند. یعنی نفهمند که یک فرد چه می گوید و نتوانند هم به خوبی به او حرف خود را برسانند.

صحبت کردن افراد لال ، البان

اپ جینی زبان افراد لال می شود

یک گروه اپی را طراحی کردند با نام جینی، Jeenie. کار این اپ آسان ساختن صحبت کردن افراد لال با استفاده از گوشی است. چه در راه نزدیک و چه در راه دور. به نوعی یک دستیار صوتی برای این افراد محسوب می شود.

صحبت کردن افراد لال ، البان

فرد ناشنوا و لال حرکات گفتاری خود را برای اپ انجام می دهد. این حرکات که به نوعی بین المللی هم هستند، توسط برنامه گرفت شده و جملات و کلمات معادل آن معلوم می شوند. کار اپ این هست که این کلمات و جملات را با صدای بلند بگوید!

مطلب خواندنی: ذخیره مکالمات با اسکایپ

بنابراین جینی حرکات را رصد کرده و جملات و کلمات پشت آن را بیان می کند. با این کار افرادی که ناشنوا نیستند، به راحتی می توانند منظور گوینده را متوجه شده و به راحتی با او ارتباط بگیرند.

صحبت کردن افراد لال ، البان

معمولا حالت برعکس یعنی گفتار فرد برای یک ناشنوا مشکل زیادی نخواهد بود، حتی اگر زبان بین المللی را بلد هم نباشند.

دانلود اپ جینی

این اپ در حال حاضر برای زبان انگلیسی و بر اساس حرکات گفتاری امریکایی طراحی شده است. این موضوع می تواند ایده خوبی برای برنامه نویسان داخلی باشد تا برنامه ای مشابه تهیه کنند. این شرکت در نظر دارد تا این اپ را برای زبان های دیگری نیز پیاده سازی کند.

لینک دانلود اپ جینی برای اندروید

لینک دانلود اپ جینی برای آیفون

امیدواریم به زودی زود، بتوانیم اپی مشابه به جینی اما برای همی میهنان عزیزمان در بلاگ البان معرفی کنیم تا با افتخار راه حل ایرانی یکی از مشکلات این افراد را بیان کرده باشیم.

 

منبع: تعمیرات گوشی البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 11 مهر 1399  ساعت :11:55 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نمودار سلولی (تابع Sparkline) در گوگل شیتس چیست؟

نمودارها در تحلیل داده به ما کمک شایانی می کنند. اما گاهی دیدن نمودار در کنار سایر اطلاعات شلوغ بوده و سخت می شود. نمودار سلولی قابلیتی است که فعلا تنها در گوگل شیتس کاربرد دارد و البان در این پست نحوه استفاده از آن را برایتان شرح می دهد.

نمودار سلولی یا Sparkline چیست؟

نمودار سلولی در حالت کلی یک نمودار خطی است، که داخل یک سلول قرار می گیرد و می توانید تغییرات یک پارامتر را به واسطه آن به خوبی رصد کنید. همانطور که گفته شد، بعضا قرار دادن یک چارت در وسط شیت شلوغ، جالب نیست و مخصوصا وقتی که می خواهید فقط تغییرات را رصد کنید.

مطلب مرتبط: پرینت گرفتن در اکسل

تابع sparkline در واقع برای اجرای این کار داخل یک سلول است، حالت پایه آن نمایش به صورت نمودار خطی است اما می توانید با اعمال پارامترهای مختلف ظاهر آن را هم تغییر دهید. در ادامه البان به شما در رابطه با نحوه استفاده از این تابع در گوگل شیتس توضیح خواهد داد.

ایجاد نمودار سلولی در گوگل شیتس

مواد لازم جهت ایجاد نمودار سلولی، یک سلول خالی بوده و ردیف یا ستونی از دیتا و اعداد. با استفاده از دستور (sparkline(data= که به جای data ردیف یا ستون مورد نظر شما به صورت مثلا A2:A23 یا A2:F2 داخل پرانتز قرار می گیرد.

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

با اجرای این دستور تمام تغییرات اعداد انتخابی را می توانید داخل سلولی که دستور تابع اسپارک لاین را وارد کرده اید ببینید. نمودار کل سلول را پر می کند و تغییرات به راحتی دیده خواهند شد.

ایجاد مدل های مختلف از نمودار سلولی

همانطور که گفتیم، وارد کردن دستور sparkline به تنهایی به شما یک نمودار خطی داخل یک سلول می دهد. اما می توانید ظاهر این نمودار را تغییر هم بدهید. روند کار ساده هست. انتخاب محدوده اعداد و وارد کردن نمودار سلولی به همان شیوه قبلی است، کافی است یک عبارت دیگری به آن اضافه کنید.

=sparkline(A3:D3, {“option”, “choice”})

option در واقع بیانگر چیزی است که می خواهید تغییر دهید و choice هم انتخاب شما در تغییر دادن پارامتر مورد نظرتان است.

ایجاد نمودارهای متنوع

اگر به جای option از عبارت charttype استفاده کنید با انتخاب یکی از گزینه های bar/column/winloss می توانید نوع نمودار نمایشی را نیز تغییر دهید:

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

تغییر رنگ نمودار

برای تغییر رنگ نمودار به جای option عبارت color را قرار داده و سپس رنگ مورد نظرتان:

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

اگر آپشن رنگ را نوشته باشید، با انتخاب سلول هدف و تغییر رنگ دادن متن، کل نمودار به رنگی که شما از این طریق انتخاب کرده اید تغییر خواهد کرد.

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

اعمال چند نوع تغییر

اگر بخواهید هم نوع نمودار و هم رنگش را عوض کنید، روند مانند قبل هست و کافی است بین هر آپشن و گزینه انتخابی یک ؛ (نقطه ویرگول) قرار دهید:

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

اعمال تغییرات بیشتر

کارهای دیگری نظیر تغییر ضخامت و همچنین درصد بندی سلول نیز قابل اعمال هستند:

نمودار سلولی گوگل شیتس ، البان

کلام آخر

این بود آموزش مختصری از البان در رابطه با نحوه قرار دادن یک نمودار داخل یک تک سلول. اگر شما نیز در همین زمینه یا زمینه های دیگر، کار دیگری بلد هستید و یا سوالی دارید و نیاز به راهنمایی، کافی است در پایین همین نوشته مرقوم کنید تا کارشناسان البان برایتان پستی در همین زمینه آماده کنند.

 

منبع: تعميرات موبايل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 9 مهر 1399  ساعت :11:52 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

سلامت باتری آیفون را چگونه می‌توان تشخیص داد؟

عمر باتری گوشی ها محدود است و سرعت کم شدن عمر باتری بسیار به نوع مصرف کاربر ارتباط دارد. در گوشی های آیفون برای تشخیص میزان سلامت باتری آیفون راه هایی وجود دارد که البان برایتان توضیح می دهد. اگر باتری گوشی آیفون شما از سلامت کافی برخوردار نبود، البان شما را کمک خواهد کرد!

چه زمانی باید نگران سلامت باتری آیفون خود باشیم؟

بعضا کاربران با مشکل باتری به البان مراجعه کرده اند، اما در واقع مشکل از جای دیگری بوده است! اگر حس می کنید باتری شما نیاز به تعویض دارد اول باید سلامت آن را بسنجید. شاید این کوتاهی عمر باتری به دلیل نوع استفاده تان طبیعی باشد. اکثر موارد مشکل، از جنس نرم افزاری بوده و نیازی به تعویض باتری پیش نیامده است.

یکی از نشانه های باتری ناسالم، خالی کردن ناگهانی شارژ است! یعنی مثلا به صورت ناگهانی از یک درصدی به درصدی پایین تر افت می کند، مثلا از 40 به 10 می پرد و یا حتی ناگهانی خاموش می شود.

مورد دیگر نیاز به شارژهای زیاد و متوالی در طول روز است. گوشی را از شارژ می کشید و ناگهان بعد از یکی دو ساعت می بینید که خیلی باتری خالی کرده است.

مورد اول خیلی مهم تر هست اما مورد دوم می تواند ناشی از نوع استفاده شما هم باشد. اگر از هات اسپات گوشی خود استفاده می کنید، اگر در تنظیمات لوکیشن، برای برخی اپها لوکیشن را به صورت دائمی روشن گذاشته اید، بازی های سنگین استفاده می کنید و … همه اینها می تواند مصرف باتری را بالا ببرند.

سلامت باتری آیفون با عمر باتری چه فرقی دارد؟

سلامت باتری یا همان Battery Health از وضعیت کلی باتری برایتان می گوید. اما عمر باتری یا Battery Life از میزان باقی مانده شارژ گوشی تان می گوید و اینکه در یک بار شارژ کردن چقدر باتری گوشی دوام می آورد.

دو پارامتر مهم سنجش سلامت باتری، یکی حداکثر ظرفیت شارژ باتری و دیگری تعداد دفعات (سیکل) شارژ باتری است.

سلامت باتری آیفون ، البان

دستگاه هایی وجود دارند که می توانند سلامت باتری را تخمین زده و به شما بگویند، اما برای این دستگاه ها باتری باید از گوشی خارج شود. از آنجا که باتری اکثر گوشی ها از جمله آیفون ها را نمی تواند از گوشی به راحتی خارج کرد، بنابراین این روش اصلا توصیه نمی شود.

خوشبختانه برای گوشی های آیفون روش هایی وجود دارند که برایتان توضیح می دهیم. روش هایی که خود گوشی به شما می دهد و یا با استفاده از اپ و رایانه می توانید سلامت باتری خود را تخمین بزنید.

تخمین سلامت باتری آیفون در iOS 11.3 به بعد

از iOS 11.3 امکانی در تنظیمات گوشی اضافه شد که به شما کمک می کند از سلامت باتری آیفون خود مطلع شوید. در تنظیمات (Settings) بخش باتری (Battery) را باز کنید.

در صفحه ابتدایی به شما نشان می دهد که هر اپ چه مقداری از باتری شما را مصرف کرده است. اگر موردی برایتان عجیب بود، به دسترسی های آن اپ مراجعه کنید. عجیب یعنی اپی را که زیاد استفاده نکرده اید، باتری زیادی مصرف کرده باشد. (در نظر داشته باشید که بازی، چت تصویری و اپ های لوکیشن محور باتری زیادی مصرف می کنند)

گزینه ای در میانه صفحه هست به نام سلامت باتری یا Battery Health. وارد این بخش شوید. یک آمار کلی از باتری شما ارائه می دهد. توضیحاتی در ابتدای صفحه برایتان نوشته و بعد حداکثر ظرفیت باتری (Maximum Capacity) و در انتها نیز یک گزینه در مورد عملکرد.

دو نمونه از باتری سالم و باتری ناسالم که باید تعویض شود را در عکس برایتان گذاشته ایم:

سلامت باتری آیفون ، البان سلامت باتری آیفون ، البان

اگر گوشی شما iOS 13 به بالا باشد، علاوه بر گزینه های گفته شده، گزینه دیگری هم برای بهینه سازی شارژ باتری وجود دارد که قبلا آن را توضیح داده ایم و توصیه داریم حتما آن را مطالعه بفرمایید.

مطلب مرتبط: شارژ عجیب گوشی در iOS 13

در این صفحه اگر به شما گفته شده که باتری را عوض کنید، واقعا به فکر تعویض آن باشید. یک راه مطمئن و سریع و راحت هم البان هست که باتری را با 3 ماه گارانتی برایتان در محل تعویض می کند.

روش های دیگر تست سلامت باتری آیفون

به غیر از خود گوشی، دو روش دیگر هم برای تست سلامت باتری آیفون وجود دارد. یکی با استفاده از اپ روی گوشی و دیگری با استفاده از نرم افزار و رایانه، که هر دو را برایتان شرح خواهیم داد.

تست سلامت باتری آیفون با استفاده از اپ موبایل

یک اپ مناسب و رایگان، اپ Battery Life Doctor هست که در راستای تست سلامت باتری به شما کمک می کند. اما از آنجا که رایگان هست، باید حوصله تبلیغات درون برنامه ای آن را داشته باشید

وقتی اپ را باز کنید به شما اطلاعات مختلفی از باتری گوشی می دهد. از میزان کم شدن ظرفیت و عمر باتری، حداکثر میزان شارژ شدن و … و در مجموع نیز وضعیت کلی باتری گوشی را به شما اعلام می کند.

سلامت باتری آیفون ، البان

تست سلامت باتری آیفون با استفاده از رایانه

در رایانه هم نرم افزارهایی وجود دارند که سلامت باتری آیفون را به شما خواهند گفت. علاوه بر سلامت، در مورد تعداد دفعات شارژ شدن گوشی نیز می گویند. شرکت اپل ادعا دارد که باتری های به کار رفته در آیفون ها تا 500 سیکل امکان شارژ با عملکرد خوب را دارند.

نام نرم افزارها CoconutBattery و iBackupbot هست که البته دومی پولی بوده و تنها می توانید در 7 روز مدل رایگان آن سلامت باتری را کنترل کنید. کار با این نرم افزارها ساده بوده و به خود خوانندگان واگذار می کنیم. اما چنانچه سوالی در این زمینه داشته باشید، البان به شما کمک خواهد کرد. کافی است بپرسید.

سلامت باتری آیفون ، البان سلامت باتری آیفون ، البان

برای باتری ناسالم چه باید بکنیم؟

اگر دست آخر متوجه شدید سلامت باتری گوشی شما پایین هست و باید تعویضش کنید، یا حتی اگر نتوانستید روش های گفته شده را به کار برید و سلامت باتری را متوجه نشدید، البان به شما کمک خواهد کرد، چه برای تعویض باتری و چه برای تخمین سلامت باتری آیفون.

برای استفاده از خدمات البان، کافی است وارد سامانه البان به نشانی www.elbaan.com شوید و یک درخواست رایگان ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و پس از ارائه مشاوره رایگان، در صورت نیاز و رضایت خودتان برای تعویض باتری آیفون شما با شما هماهنگ کرده تا این کار در محل شما و جلوی خودتان انجام گیرد! پس از پایان کار نیز، سه ماه گارانتی برای باتری خواهید داشت!

 

منبع: تعمیرات موبایل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 7 مهر 1399  ساعت :12:46 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 69084
 • تعداد کل مطالب : 477
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه