با گوشی در آب افتاده چکار کنم

یکی از شایع ترین اتفاقات افتادن گوشی در آب است. وقتی در آب می افتد چه باید کرد؟

به چند توصیه دکی در این خصوص توجه کنید:

اگر گوشیتان خاموش نشده، حتما بلافاصله آن را خاموش کنید و اگر امکان دارد باطری آن را خارج نمایید

کیسه ای برنج برداشته و گوشی خود به همراه باطری آن را در کیسه برنج قرار دهید. ایرانی یا خارجی بودن برنج تفاوتی ندارد، مهم این است که برنج امسالی نباشد و خودش کاملا خشک باشد تا نم و رطوبت را به خود جذب نماید

حداقل ۲۴ ساعت گوشی را در این حالت نگه دارید

moileinrice

پس از این مدت اگر از خشک بودن کامل گوشی خود مطمئن بودید آن را با سلام و صلوات روشن نمایید

ممکن است باز هم گوشی شما آسیبهایی جزئی دیده باشد ولی اگر این اقدامات را انجام ندهید این آسیبها کلان شده و ممکن است به سوختن مدارات داخلی گوشیتان ختم شود.

اما به هرحال با وجود تمام این اقدامات بهتر است بعد از آنها از طریق گوشیم رو تعمیر کن با کارشناسان ما تماسی داشته باشید تا در صورت نیاز اقدام به سرویس اجزای داخلی گوشیتان بکنند.

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 24 اسفند 1395  ساعت :8:04 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

NFC

به دنبال سیاست کلی دکی برای توضیح قابلیتهای گوشیها برای استفاده بیشتر و بهتر از آنها، مورد دیگری تحت عنوان NFC را توضیح خواهم داد.

NFC مخفف Near Field Communication است. همانطور که از اسم کامل آن پیداست این امکان برای ایجاد ارتباط بین وسایل و در فاصله نزدیک ارائه شده است. NFC یک ارتباط بی سیم فرکانس بالای برد کوتاه برای تبادل دیتا و اطلاعات می باشد.

به نوعی شبیه بلوتوث است با این تفاوت که زمان فعال شدنش تقریبا یک دهم بلوتوث بوده و به دلیل برد کوتاه از لحاظ امنیتی از بلوتوث قوی تر است. NFC حتی بین یک دستگاه روشن و یک دستگاه خاموش نیز برقرار می شود، مانند یک گوشی با یک کارت مغناطیسی یا یک دستگاه خاموش دیگر.

nfcuse

با توجه به سرعت بالای راه اندازی آن و همچنین امکان ارتباط دوطرفه ان اف سی کاربردهای زیادی از قبیل ارتباط با کارتهای تجاری و انجام معاملات، اتصال به وسایل الکترونیک دارای این امکان و یا حتی دانلود اطلاعات یک پوستر هوشمند، دارد.

منبع: تعمیرات تخصصی اپل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 23 اسفند 1395  ساعت :8:59 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

صفحه لمسی مقاومتی و خازنی

به تدریج با هوشمند شدن گوشیها دگمه های آنها هم کم کم کاهش یافته و صفحه کلیدها جای خود را به صفحات لمسی دادند تا ضمن استفاده آسان از آنها امکان داشتن صفحات بزرگتر و گوشی در ابعاد توجیه پذیر نیز امکان پذیر باشد.

دو نوع متدوال صفحات لمسی به کار رفته از نوع خازنی و مقاومتی است که هردو را در این پست توضیح خواهیم داد. در ابتدا صفحات لمسی به صورت مقاومتی بودند. بعد از لایه های صفحه نمایش در انتها دو لایه فلزی با فاصله کم قرار می گیرد. هر قسمتی که لمس شود این دو صفحه به هم برخورد کرده و لمس شناسایی می شود. این تکنولوژی بسیار ساده و ارزان است و با هر شیئی می توان صفحه را لمس و استفاده نمود، اما از معایب آن می توان به بزرگ بودن ابعاد آن و عدم توانایی شناسایی همزمان چند لمس اشاره نمود.

image5

مدل پیشرفته تر صفحات لمسی، صفحات لمسی خازنی است. در این صفحات هرگاه انگشت یا وسیله ای رسانا به صفحه برخورد میکند (یا صفحه لمس می شود) خواص الکتریکی آن نقطه تغییر می کند، این تغییرات توسط مدارها پردازش شده و لمس شناسایی می شود. چند لمسی، حساسیت بالا و کوچک بودن مدارات مربوطه از مزایای این مدل صفحات لمسی شمرده می شود، اما از معایب آن این است که تنها می توان با اشیا رسانا و دست آنها را لمس نمود که این موضوع در فصول سرد که نیاز به استفاده از دستکش می باشد کمی ناراحت کننده است.

ctouch

منبع: تعمیر گوشی در محل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 22 اسفند 1395  ساعت :8:55 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

میزان جذب یا SAR در گوشی به چه معنا است؟

در دفترچه راهنمای گوشی ها یا در سایتهایی که از ویژگی های گوشی سخن گفته یک گزینه وجود دارد تحت عنوان میزان جذب یا SAR(Specific Absorption Rate). در این پست دکی توضیحات مختصری در این رابطه خواهد داد تا خوانندگان گرامی به اندازه کافی متوجه بشوند.

گوشی های ما برای آنکه بتوانند صوت، تصویر و دیتا انتقال دهند توان مصرف می کنند، یعنی مقداری توان ارسال و مقداری دریافت می کنند. این میزان توان امواج نباید از حدی بیشتر باشد وگرنه به بافتهای بدن و مغز آسیب وارد می شود. سه مرکز اصلی که تعیین کننده میزان حداکثری این پارامتر هستند عبارتند از کمیسیون ارتباطات فدرال دولت امریکا، صنعت کانادای دولت کانادا و شورای اتحادیه اروپا.

نحوه محاسبه میزان جذب طبق فرمول زیر بوده و باتوجه به مقدار بافتی که برای آن مقدار گزارش می شود حداکثر مقداری دارد که توسط موسسات ذکر شده در بند قبل اعلام می شوند. برای امریکا و کانادا این مقدار برابر با ۱.۶وات بر کیلوگرم، تست شده برروی میانگین ۱گرم بافت و برای اروپا برابر با ۲وات بر کیلوگرم، تست شده برروی میانگین ۱۰گرم بافت، است.SAR

طبق آنچه گفتیم هرچه این عدد برای گوشی شما کمتر باشد در نتیجه آسیب کمتری به بدن شما وارد می آید. ضمنا این موضوع را در نظر داشته باشید که اعداد گزارش شده در دفترچه گوشی مقادیر حداکثری بوده و معمولا گوشی با توانهای خیلی پایینتر کار میکند.

منبع: تعمیرات اپل در محل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 21 اسفند 1395  ساعت :8:51 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مسابقات پرتاب گوشی

شاید بعد از خواندن عنوان مسابقات پرتاب گوشی، در ابتدا به گوشی خود نگاه کرده و بگویید که من این همه خرج محافظت از گوشی خود کردم و حتی وقتی از دستم می افتد کلی نگرانش می شوم، این دیگر چه کاری است که گوشی را پرتاب کنم؟ اما از سال ۲۰۰۰ برای اولین بار ایده مسابقات پرتاب تلفن همراه در فنلاند اجرا شد.

در این مسابقات شرکت کنندگان در هر سن و سال و جنسیتی به رقابت می پردازند و در قالب قوانین خاص خودش گوشی را پرتاب می کنند. بعد از فنلاند کم کم دیگر کشورها هم بفکر چنین مسابقه ای افتادند و حالا هر ساله این مسابقات به صورت جام جهانی برگزار می شود و در پایان به برنده یک گوشی هوشمند نو اهدا می شود.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

در کنار این مسابقات شرکت های بازیافتی و شرکت های فروش گوشی هم حضور دارند. گوشی های پرتاب و احتمالا داغون شده توسط شرکتهای بازیافتی جمع آوری و استفاده می شوند و کسانی هم که گوشی خود را ازدست داده اند به فکر خرید گوشی دیگری می افتند.

در حال حاضر در بخش مردان رکورد ۱۱۰متر و ۴۲ سانتیمتری توسط دنیس فرمانس بلژیکی در مسابقات سال ۲۰۱۴ بلژیک و در بخش زنان رکورد ۶۰متر و ۲۸سانتیمتری توسط ترزا کپیکوای اهل جمهوری چک در مسابقات سال ۲۰۱۲ در کشور چک ثبت شده است.

Cell Phones 2

مسابقات سال آینده در کشور فنلاند برگزار خواهد شد. چنانچه خواهان شرکت و یا به دست آوردن اطلاعات بیشتری در این رابطه هستید به سایت مربوطه مراجعه نمایید، البته لازم نیست حتما گوشی خود را پرتاب کنید، گزینه هایی برای پرتاب در محل مسابقه وجود دارند.

منبع: تعمیر آیفون در حضور خودتان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 19 اسفند 1395  ساعت :8:47 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

سری های مختلف گوشی های سامسونگ چه تفاوتهایی باهم دارند؟

اگر تا به حال به قصد خرید گوشی از نوع سامسونگ به بازار مراجعه کرده یا در اینترنت سرچ کرده باشید متوجه سریهای مختلف سامسونگ با اختلاف قیمتهای قابل توجهشان شده اید. منظور سریهای S, J و A است.

y9izgK5cE

حال سوال این است: این مدلها چرا انقدر اختلاف قیمت دارند و چه تفاوتهایی باهم دارند؟ آیا لزوما ارزانتر بودن دلیل بر بدتر بودن است؟ یعنی میشود با پول کمتر گوشی خوبی داشت؟

شرکت سامسونگ برای آنکه بازار را در هیچ رده ای از دست ندهد و قادر به رقابت چه با گوشی های گران شرکت اپل باشد و چه با گوشی های ارزان قیمت چینی دست به ساخت و عرضه این سریها کرده است. معمولا سامسونگ گوشی های سری اس خود را اوایل سال میلادی با آخرین تکنولوژی روز عرضه می کند. در آن زمان سه چهار ماهی از معرفی سری آخر اپل گذشته و بالطبع این گوشی می تواند قوی تر از آن باشد.

s7-7

اواخر تابستان که زمان معرفی گوشی های اپل و برخی دیگر از شرکتها است سامسونگ هم دست به کار شده و سری های دیگرش همچون جی و آ و سی را معرفی می کند. این مدلها با آخرین تکنولوژی روز عرضه نمی شوند بلکه با آنچه یه گوشی خوب هوشمند باید داشته باشد و مورد استفاده خیلی از افراد است رونمایی می شوند.سری های آ با طراحی و کیفیت ساخت خوب برای رقابت با گوشی های اپل و سری های جی با قیمت بسیار مناسب و باطریهای پرعمر و قوی تر برای رقابت با گوشی های ارزان قیمت چینی عرضه می شوند.

samsung_galaxy_a5_2016

با یک مقایسه سر انگشتی در هر سایتی که به معرفی گوشی پرداخته متوجه نوع تکنولوژی به کار رفته در هر کدام از سری ها و همچنین کیفیت ساخت و سایر تفاوتهایشان خواهید شد.

در انتها دکی به خوانندگان این توصیه را دارد که هنگام تهیه گوشی میزان درآمد خود و میزان خواسته خود از گوشیتان را درنظر گرفته با کمی تحقیق این مهم را عملی نمایید.

منبع: تعمیرات گوشی در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 18 اسفند 1395  ساعت :8:43 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

هک شدن تلگرام

یک سوالی که در مورد تلگرام مطرح است امکان هک شدن آن است. بارها در اخبارهای گوناگون شنیده ایم که تلگرام فلان شخصیت هک شده و متاسفانه عکسهای خصوصی او لو رفته.

در ابتدا شرکت تلگرام ادعا داشت که نرم افزارش به هیچ عنوان قابل هک شدن نیست و حتی جایزه ۳۰۰هزار دلاری برای اولین کسی که آن را هک کند گذاشته بود. بدین ترتیب هکرها دست به کار شدند و بلاخره باگ امنیتی تلگرام را دریافته و موفق به هک آن شدند. در اینجا بنا به سیاستهای دیجی دکی از نحوه این کار سخنی به زبان نمی آوریم ولی راهی را به شما پیشنهاد می دهیم که از هک شدن یا نشدن خود اطلاع حاصل نمایید.

روند در همه سیستمها مشابه است. وارد تلگرام خود شوید. به بخش تنظیمات بروید. در بخش تنظیمات به بخش Privacy and Security وارد شوید. سپس گزینه Active Sessions را انتخاب نمایید.

Androidtelegram

بدین ترتیب تمام سیستمهایی که تلگرام با شماره شما در آنها نصب است را نمایش می دهد، اعم از لپتاپ و تبلت و گوشی.

androidactive sessions

چند نکته قابل توجه: سیستمی که در حال حاضر در دست دارید در بخش بالای صفحه و سایر سیستمها در پایین صفحه نمایش داده میشوند. سیستمهای پایین صفحه می تواند مربوط به سیستمهایی باشد که شما را هک کرده اند. البته در اینجا لیستی از تمامی سیستمهایی که شما در آنها تلگرام داشته اید و غیرفعال نکرده اید هم نشان داده می شود اعم از گوشیهای قبلیتان و رایانه شخصی. پس بلافاصله نگران نشوید. اگر به موردی از موارد درج شده در لیست شک داشتید به راحتی می توانید آن گزینه را حذف کنید و یا با انتخاب گزینه Terminate all other sessions همه آنها را حذف نمایید.

منبع: تعمیر موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 17 اسفند 1395  ساعت :8:36 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

Night Shift

در این پست در ابتدا یکی از قابلیتهای جدید گوشیهای آیفون را بعد از به روز رسانی را معرفی و بعد دو قابلیت سودمند دیگر آن را نیز بیان خواهم کرد.

از کارآیی های جدید گوشی های آیفون در به روز رسانی ۹.۳.۱ به بعد، اضافه شدن گزینه ای تحت عنوان Night Shift می باشد. کاری که این عملکرد می کند این است که با توجه به ساعت و موقعیت مکانی شما و در نتیجه تخمین تقریبی زمان غروب و طلوع خورشید، رنگهای گرم را در صفحه گوشی بیشتر می کند تا تاریکی محیط و روشنایی گوشی چشمان شما را آزار ندهد و به راحتی بتوانید از گوشی خود حتی در تاریکی شب استفاده نمایید

بعد از اعمال به روز رسانی تغییراتی به ترتیب شکل های زیر در گوشی ایجاد می شود. یکی از آنها ایجاد شدن گزینه ای جدید در منوی میانبر پایینی و اضافه شدن گزینه های مربوطه در نتظیمات مربوط به صفحه و نور آن است. ضمنا می توان زمانبندی این گزینه جدید را نیز به صورت دستی اعمال نمود.

displayOptions

از دیگر امکانات، خودکار کردن نور صفحه و همچنین پررنگ کردن نوشته های گوشی است. این گزینه ها در شکل نشان داده شده اند. اعمال این تغییرات و مشاهده نتایج آنها را به خوانندگان گرامی واگذار میکنم

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 15 اسفند 1395  ساعت :8:13 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

AssistiveTouch

از پراستفاده ترین دگمه های گوشی های آیفون دگمه Home آنها است، همان دگمه دایروی که پایین صفحه گوشی خود می بینید. این دگمه کاربردهای گوناگونی دارد که باعث می شود صاحب گوشی از آن زیاد استفاده کند و از آنجا که این قطعه مکانیکی محسوب می شود، خراب می شود و تعویض آن از جمله کارهای دشوار به شمار می رود. ضمنا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

خوشبختانه خود شرکت اپل برای این مشکل چاره ای درنظر گرفته که در ادامه آن را توضیح خواهم داد. دگمه Assistivetouch راه حل اپل است. این قابلیت به راحتی از داخل تنظیمات گوشی قابل فعال سازی است. به ترتیب شکل زیر اقدام نموده و به راحتی از این قابلیت استفاده نمایید.

Picture1

وقتی این کارها را انجام دهید یک شکل دایروی روی صفحه گوشی نمایان می شود که وقتی آن را لمس کنید، گزینه های مختلفی نمایان می شود.

این گزینه ها قابل افزودن و تغییر هستند، البته گزینه ها محدود هستند و نمی توان همه چیز را در آن گنجاند. برای این منظور به ترتیب زیر عمل کنید.

Picture2

منبع:  تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 14 اسفند 1395  ساعت :8:00 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 69394
  • تعداد کل مطالب : 478
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه